Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

1) X neměl vyhrát. 2) Y se neměl vrátit. 3) Druhá série by nebyla potřeba a finále by nestálo za prd, kdyby se alespoň jedna z těch věcí nestala.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Takhle to dopadá, když se rozmach příběhu staví nad sílu okamžiku, práci s postavami a emoce. Škoda, protože příběh to byl docela epický. Taky jsem se díky němu konečně dozvěděl, kdo že je zodpovědný za famózní choreografii soubojů v Kick-Assu, Kingsmanech, Scottu Pilgrimovi a spoustě dalších filmů. Nechť odpočívá v pokoji, moderním akčňákům bude chybět.

plakát

Star Wars: Visions (2021) (TV seriál)

Přehlídka úžasných vizuálních nápadů, ve kterých je zbytečné hledat promyšlený příběh či kontext ve světě SW. Hodnocení závisí jen na tom, zda si řeknete „Proč?“, nebo „Proč ne?“ Osobně jsem někde uprostřed a spíš doufám, že v budoucnu budou ty vůbec nejlepší epizody (Ronin, sourozenci jediové, markrabě Juro) lépe rozvedeny. Každopádně díky za implementaci konceptu, že lightsaber barva odráží srdce člověka, který ho třímá. To bylo milý.

Free Guy (2021)

Steve Harrington, Deadpool a roztomilá gamer girl brojí proti Korgovi. Navštíví je Poki, Ninja a Jacksepticeye. Všichni vegetí ve Fortnitu a ve hře je zabudovaný systém AI, o kterém si nenechal snít ani Todd Howard. Jo, a roztomilá gamer girl hraje Mass Effect. Jinými slovy film stvořený pro mileniály a zoomery. A jako člen této komunity jsem se místy tetelil blahem. Bohužel, jako filmový fanda a hráč, který zná Lego Movie i Wreck-It Ralph a vyzná se v zákonitostech her, musím něco málo odebrat. Možná kdyby hlavní postavou byl Nazeem...? V každém případě milionkrát lepší než tématicky spřízněný Ready Player One.

plakát

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Dialogy šustící papírem, špatně odměřené vtipy, příšerný soundtrack a někdy uměle protahované scény, a přesto jsou z toho druzí nejlepší básníci. Jestli ono to nebude správným vystižením tíživé atmosféry, ze které si „básníci“ své východisko nakonec najdou. Jo a možná ještě nejlepší přítelkyní pro Štěpána, extrémně sympatickým Juniorem i fajn směřováním a dojezdem série, která našla víc než uspokojující konec. Překlad: Jestli takhle dopadnu taky, budu spokojený.

plakát

Dr. House - Čáry v písku (2006) (epizoda)

House by zřejmě mohl stejně dokonale fungovat i jako komedie a Leighton Meester je výborná herečka. Miluju ty epizody, které fungují po emoční stránce.

Není čas zemřít (2021)

Film bez energie, replikami a hláškami připomínající poslední Rychle a zběsile a hlavně nerozeznatelný od svého předchůdce. Ve finále se zvrhne v nechtěnou parodii. Chvilkami jsem si připadal jak u nejhorších Mooreovek. Btw. Netěšte se na Anu de Armas, ve filmu skoro není.

plakát

Dr. House (2004) (TV seriál)

Poznámky v půlce druhé série: Na Housovi mi připadá absolutně fascinující, jak dokáže rutinu největšího kalibru (tj. nezajímavé lékařské krimi o stejné šabloně, kde dokážete předpovědět všechna možná východiska a jen čekat, které bude pravdivé) převléct do dokonale propracovaného drámota postav, které scénu co scénu střídavě napíná, rozesměje, rozesmutní a především nepřestává překvapovat. Každá epizoda zvládne upoutat a přinutit řešit problémy klinické i osobní společně se svými hrdiny. Ti vystupují realistickým zpracováním. Každý má svůj specifický styl přemýšlení a konverzování, ale ani náhodou je nejde jednoduše charakterizovat a jen velmi těžko se jejich motivace dají pitvat. Působí tak jako skuteční lidé z masa a kostí. Do reality pak seriál zasahuje společným tématem všech případů - motýlí efekt nejmenšího detailu každodenní rutiny. Přemýšlíte nad svou zřízeností a možná se i lecčemu přiučíte. Se správným dávkováním (tři a více epizod za sebou jsou vyčerpávající) tahle zábava vydrží na hodně dlouho. Update po čtvrté sérii: Nejlepší telenovela ever. Nohy tomu občas podkopává epizodičnost, která snižuje údernost neustávající pozvolné gradace ústředních linek a charakterových vývojů, ale stejně... To drámo je boží.

plakát

Rick a Morty - Rickmurai Jack (2021) (epizoda)

Tempo a práce s emocemi bývají neoddělitelnou součástí kulturního zážitku. Zběsilé tempo a nulové emoce u epického a tak trochu geniálního zakončení Evil Morty linky jsou velmi smutným záporem. Ono to možná má něco společného s rozhodnutím narvat to všechno do tak malého prostoru, že nic nemůže dýchat, ku prospěchu například dvou epizod o incest děcku Mortyho a Summer.

Vlastníci (2019)

Čtyři by byly za prožitek, tři za kvalitu. Velmi těžké rozhodování. Nedostatků to ale bohužel mělo příliš.

Ovládací panel
2 body