Vánoční koleda (2009)

Skvěle animovaně propracovaný vánoční příběh od R.Zemeckise, který však nedosahuje kvalit Polárního expresu. Z vizuální stránky se jedná o krásné vizuální pohlazení po duši, zejména umocněné 3D efektem. Avšak samotný příběh je více pochmurný a ponurý, než by bylo příhodno a svou atmosférou nenavodí klasickou vánoční atmosféru jako již zmiňovaný Polární expres.

Where the Hell is Matt? (2008)

Svého času velmi originální projekt Matta, před kterým nezůstalo skryté žádné místo na světě.

Sbohem, baby (2007)

Benův bratr Casey se role chopil velmi dobře, avšak ani on nedokázal vytáhnout z průměrné šedi film, jehož příběh nemá nosný příběh.

Nelítostný souboj (1995)

Rozvláčný příběh s patetickým až grostekním koncem devalvuje můj pohled na tento film, jehož herecké obsazení a výkony jsou jediným hnacím motorem tohoto krimi.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Nebylo špatným nápadem natočit pokračování Sněženek po 25 letech, zejména když se opět dalo dohromady původní herecké jádro. Bohužel nápad je věc jedna a samotné provedení věc druhá. Zde neplatí staré známé ,,účel světí prostředky". Zde jsou těmi prostředky odstrašující úkazy současné české kinematografie. Vkládat do úst všech herců věty tvořící trapné a nepřirozené dialogy, to chce přeci jen dost režisérské odvahy. A samotný příběh jakbysmet...

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Film, jehož první půlka se nese v sympatické atmosféře malého venkovského městečka na přelomu 80. a 90.let. Druhá polovina je příkladem toho, kterak nechat film, respektivě obsah filmu, vyšumět do ztracena. Výborný Leonardo DiCaprio sice vytáhl film o jednu hvězdičku výše, ale sám nemohl zachránit tento z mého pohledu obahově prázdný film.

Vykuk Tom a cestující filatelista (1988)

Jen matně si vzpomínám na tento neznámý rodinný film, který jsem viděl před více než 15 lety. Dnes si už nevybavuji samotné detaily příběhu, ale stále ho mám uložen v paměti a vesměs si pamatuji jen příjemné pocity z tohoto dětského dobrodružství.

Symptom Pandorum (2009)

Směska několika typově podobných filmů, která ve výsledku nejvíce připomíná něco mezi filmy Resident Evil, Pád do tmy a Horizont události...Film, jehož kvality mi zůstaly utajeny. Vesmírný slasher s lacině vypadajícími potvorami a bez hlubšího obsahového náboje...

Paranormal Activity (2007)

Horor a lá Záhada Blair Witch. Pro to, aby tento horor zužitkoval svůj maximální potenciál, tak jsou nutné dvě premisy: První je, že na tento film divák kouká sám; druhou je tmavá místnost v nočích hodinách. Přeci jenom, kdyby šlo děcko na dětském táboře na stezku odvahy ve skupince svých kamarádů a ještě za bílého dne, tak se tato ,,hra,, naprosto mine účinkem. Ač se jedná o levný film, tak přesto dokázal naplnit definici hororu. S každým záběrem, kdy se pár ukládá na noc do postele, přichází psychický nátlak na diváka. Ke konci film graduje až tak, že vyústí v ten moment, kdy jsem si už nepřál vidět další noční scénu a poslední záběry jsem chtěl raději přetočit. Jsem rád, že jsem vydžel, nepřetočil jsem je a nyní mohu říct, že na prstech jedné ruky bych dokázal spočítat, u kolika hororů jsem měl podobné pocity.

2012 (2009)

Potenciál zmapování konce světa je obrovský. Zvláště pak, když se ho neujme nezkušený režisér. Bohužel výsledek je bolestivý a tristní. 2012, který ničí nejen Zemi, ale i svou stopáží, je filmem, který zejména v první půli nepřipomíná katastrofický film, ale spíše má dobrodružný nádech podobný filmu Mumie 2 či Lovci pokladů. Putování skupinky skrz Zemi zmítanou katastrofama působí nereálně a leckdy komicky. A právě tyto akční klišé, kdy nic nemůže zastavit zavile bojující skupinku a veškeré momenty jejich cesty jsou předvídatelné, jsou otravné a působí nedůstejně k takovémuto rozpočtově, nikoliv kvalitně, katastrofickému velkofilmu. V závěru filmu se hlavní postavy uchylují k častému moralizování a jejich chování je nerealistické a velmi iracionální. Ve výsledku mě neuchvátila ani samotná destrukce Země. Vyobrazení ničení Země mohlo být mnohem pestřejší, velkolepější a nepůsobit tak moc počítačově. Největším prvkem devalvující můj celkový dojem je, že mě film nechal zcela citově chladným, příběhu jsem neuvěřil a byl jsem indifentní v tom, jak film skončí (hlavně ať už nějak skončí...).