Piri

autor a IT špecialista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 19.2.2019  10:51
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Skvelý seriál, ktorý sa dá skutočne pozerať dookola a to aj v dnešnej pre nás modernej dobe. Je to aj tým, že je točený autenticky, mali poradcov a nevymýšľali si zbytočne svoje chobotiny a herci hrali doslova naživo. Samotné operačné zákroky boli tak zakomponované, že ich človek skoro ani nevnímal, pritom boli nosnou témou. Dnes by to takto nikto nenatočil, stačí sa pozrieť takmer na ktorýkoľvek seriál s nemocničnou tématikou - nemusia byť všade hektolitre krvi a vidieť každý orgán, aby divák pochopil, že operujú. Uzatvorený priestor v deji, čím je samotný tábor, dodáva seriálu punc, keďže všetci protagonisti sú na jednej lodi. Okrem dobového pozadia, prečo tento seriál vznikal a ako vznikal, je to kvalitné dielo na večné veky. Veľké mínus pôvodnej US verzie je nanútený smiech v pozadí, ten sa skutočne pre danú tému nehodil, lenže bol to sitcom a v US je toto štandard. Chválim české znenie, kde tento smiech nie je, spravili tak aj v iných krajinách. Rovnako dabing a hlasy v českom znení sú brilantné (ak odmyslím niektoré epizódne postavy a čas, kým Klingera nedaboval L. Potměšil), pohrali sa s tým. Jediné, čo mi na seriáli vadilo, okrem odchodu Radara, bola 2 hodinová záverečná časť. Tá vôbec nemala mať 2 hodiny, ale max jednu a pred ňou mali byť úplne nezávislé 2 epizódy. Bolo jednoducho citeľné a viditeľné, že je to záver a všetko možné chceli napchať do posledných 120 minút. Vadilo mi aj to, že epizóda začínala tým, že Pierce (zrazu) skončil v nejakej psychiatrii. Bolo to čudné, keďže dovtedy každé psychické zrútenie sa riešilo na mieste a navyše epizóda časovo nenadväzovala na predchádzajúcu. Záver mal skončiť jednoduchou rutinou počas dňa, povinnosťami, ohlásením mieru, zbalením, rozlúčením a finíto.

• 11.2.2019  23:30
    Vzpomínky Sherlocka Holmese (TV seriál) (1994)

Vďaka retardovanej RTVS, resp. nejakému chytrákovi za klávesnicou, je zrazu od roku 2016(!) z týchto povodných sérií s vlastným názvom, jedna veľká šťastná skupina "Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa". Skutočný názov tejto série je Pamäti Sherlocka Holmesa.Tak ako je retardovaný celý web RTVS (funkcie, dizajn, informácie), tak presne takí sú aj ľudia, čo to majú nastarosti a čo to navrhli - veľmi chabé informácie o programoch alebo vôbec žiadne a niekomu sa nechcelo vyklikať a napísať ku každej sérii jej pravý názov, tak to všetko nazvali jedným a očíslovali to, bravo!! Ale maškaráda nekončí, pretože v dabingu vždy zaznie pôvodný názov danej série. Celé roky sa to volalo rovnako a teraz príde nová RTVS a všetko čo sa dá úplne doserie.

• 10.2.2019  02:13
    7 životů (2017)

Natočené dobre, postavy OK, avšak tú máme veľmi silný odvar Minority Report v kombinácii s Elysium. Tento príbeh nadradenej moci (autokracia) sa nám neustále recykluje, niekedy lepšie, niekedy horšie. Záverečný zvrat bol asi jediným zaujímavým bodom. Keby nešlo o opakovanú holly šablónu, mohlo z toho byť oveľa lepšie dielo. Nápad so siedmimi sestrami zaujal. Veľké plus tohto filmu je herecký výkon Noomi Rapace. Bohužiaľ v týchto typických autokratických scifi dielach sa nám predkladá priveľký kontrast (odhliadnuc od typického obrazového filtra, ako keby farby neboli farbami a nesvietilo ani slnko) medzi "bežným" obyvateľstvom a privilegovanou vrstvou, neviem prečo by bežní ľudia nemohli žiť v čistých a bezchybných budovách a iba tí bohatí/privilegovaní sú "v krásnych" belavých priestoroch a jazdia na "super moderných" autách a navyše všade na vás číhajú milície a huláka rozhlas. Tiež dosť čudne vyzerá, ak je niekto pekne oblečený, chodí do super firmy, je super veci, ale chodí po chodníkoch medzi odpadkami, špinou a býva v podobnej zrúcanine.

• 9.1.2019  09:08
    Stín vlka (1992)

Jeden z filmov, ktorý si človek naozaj zapamätá, najmä ak to vidíte ako prvostupniar. Asi jeden z prvých realistických filmov, ktorý sa na nič nehrá a opisuje drsný život v tundre, odhliadnuc od príbehu. Lov na veľrybu, útok ľadového medveďa či vyberanie orgánov z tela, tak na to sa len tak ľahko nezabúda! Dobrodružstvo zaručené. Zvláštne je, že tento film išiel v telke párkrát a finíto. Minimálne 20 rokov určite na žiadnej lokálnej TV nebol.

• 7.1.2019  16:20
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Bohužiaľ tento seriál nikdy nechodil na slovenských kanáloch a ani to nemá dabing. Staré série sú najlepšie, komorné, jasné fakty, satira, čierny humor, tvrdé vtipy a dobre vybraní herci. Úplne to zaklincoval palubný počítač Holly. Čokoľvek navyše kazilo pointu. Bohužiaľ prvý vzhľad Krytona vyzeral otrasne, najlepšie ho hral Robert Llewellyn. Napriek jednoduchému prostrediu a kulisám, stále to bolo viac než dobré a vyzeralo to vierohodne a niektoré zábery nemali ďaleko od filmových blockbusterov. Neskoršie to začali kaziť paradoxne moderné efekty, až priveľká náhrada za CGI. Ženská verzia Holly sa mi páčila viac. Aj tu sa mihli zaujímavé ženy a niektoré sa stali známejšími až z iných titulov. Odchod Rimmera bol citeľný a náhrada bola síce pekná a rajcovná (Chloë Annett), ale už to bolo o inom a odrazilo sa to aj na scenári. Verzia z 2009 bola príkladom toho, ako to vyzerá, keď to robí fanatický fanúšik a kombinuje samé hovadiny. Ešteže tento výplach trval iba 9. sériu a od S10 to bolo zas normalizované. Zarazila ma však absencia palubného počítača Holly alebo akejkoľvek náhrady, to som akosi nepochopil, ako môže byť ľod bez AI počítača. CGI roboti boli dosť odfláknutí, pôvodní z prvej série vyzerali lepšie. Návrat hercov prebehol v celku dobre, skoro všetci vyzerali rovnako, až na Dava (Craig Charles) , ktorý riadne spuchol. Rimmer (Chris Barrie) zostarol tiež výrazne, ale zachoval si takmer pôvodné obrysy. Zostarli všetci, ale najlepšie dopadol asi Danny John-Jule a u Krytona je to vlastne jedno ;) V novších sériach (od S10 a vyššie) mi najviac prekážali tie primitívne spravené obrazovky, akože kontrolné monitory, kde behali samé hovadiny, namiesto nejakých pevných okienok s analýzami a pod a neviem prečo ich bolo tak veľa a neboli zabudované do konštrukcie ako predtým. Ešte aj to animované logo Red Dwarf malo byť statické. To v starej dekáde sklenené obrazovky vyzerali oveľa prijateľnejšie ako toto. Okrem toho mi vadí, že zmenili Krytonovi masku, ten nos, najlepšiu podobu mal napríklad v časti S05E01. Musím pochváliť český dabing, kde boli charakterovo veľmi dobre vybraní dabéri (Dave / M. Sobotka, Rimmer / K. Halbich, Kocúr / M. Vladyka, Kryton / Z. Dušek).

• 3.1.2019  11:51

Krutý a realistický film z amerického prostredia. Tento film nie je typický pre masy a popkornového diváka, lebo odhaľuje tvrdú realitu v USA. Skutočne zázrak, že vôbec im ho dovolili distribuovať. Bohužiaľ ľudia sa radšej zabávajú ako by riešili podstatné veci, preto tento film neuvidíte tak často ako napríklad paradoxne ktorýkoľvek iný film o holokauste. Odzrkadľuje to aj fakt, aký počet hodnotení má tento film tu alebo na IMDB. Winningham to zahrala skvelo. Tak údajne bohatá krajina a na druhej strane výrazná a každodenná chudoba. USA sa v tomto veľmi nelíši od juhoamerických štátov. Jediný kultúrny štát aj spoločenským systémom na americkom kontinente je bez pochýb Kanada. Dnes je štatistika USA ešte horšia ako tá čo odznela vo filme, dnes je počet hladujúcich detí x-násobne vyšší a to sú iba deti. Neviem či by sa niekomu páčilo a bol by to vrchol kultúry a humanizmu, keby v Bratislave žilo vyše 25 tisíc detí na ulici, ako je to napríklad v New Yorku. Je to vystrihnuté ako z čias 19. storočia! Pritom Amíci budú ukazovať prstom na druhých, akí sú tí druhí zaostalí, hlavné je, že oni sú tí najlepší.

• 18.12.2018  02:02

Vysoko kvalitný western napriek jasnej línii a "komornému" prostrediu. Jaj, také ženy akou bola Julie London dnes už nenájdete. Je tam samozrejme vidieť Cooperu pohybovú starú školu a dlhé obrazy, ale dej, prostredie, postavy sú ako puzzle. Výborne zahrané a skvelí herci. Čo dodať. Chválim aj vydarený český dabing v podaní Zdeněk Junák / Gary Cooper, Sylva Talpová / Julie London, Zdeněk Bureš / Lee J. Cobb a ďalší, réžia Daniel Dítě.

• 30.7.2018  13:38

Je to bez pochýb môj najobľúbenejší sci-fi film vôbec. Tento film spôsobil revolúciu a to sa mu nedá uprieť. Je to prvý film v histórii, ktorý odprezentoval myšlienku transportu cez čiernu dieru. Isteže, má zopár logických nedostatkov, ako napríklad - ako hrdinovia zadali (na čom?) adresu späť na Zem a ako to, že Ra v závere filmu opäť nadobudne svoje údajne choré a slabé telo, ktoré úmyselne vymenil za mladšie? Tento film je jedinečný vo všetkých ohľadoch, po Hviezdnych vojnách asi najveľkolepejšie dielo v kinematografii v sci-fi žánri - výprava, dej, kostýmy, rekvizity, hudba, vizuálne efekty a zvuk. Už úvodné titulky sú epické a hudba, ktorá sa nepochybne zapísala zlatými písmenami. Aj záver filmu spolu s celým titulkovým pásom sú rovnako nezabudnuteľné a ide vôbec asi o najlepšie spracovaný "THE END" všetkých čias. David Arnold zložil vynikajúcu hudbu a ako sa vyjadril aj Emmerich, povzniesol film na úplne inú úroveň. Nezabudnuteľnými okrem iného sú samozrejme aj kostýmy a koncepty postáv od Patricka Tatopoulosa. Film zarobil dosť, na dnešné pomery nestál veľa, zarobil však viac ako trojnásobok čo stál. Zábery z filmu použili v jednej komédii, kde predavač elektra chcel ukázať zákazníkovi ako funguje nový priestorový zvuk na domácom kine a posadil ho pred tento film a demonštroval mu aký bude užasnutý, ako keby on sám tou červou dierou letel..

• 8.4.2018  21:03
    Lokomotiva Tomáš (TV seriál) (1984)

Pôvodné real nahrávky boli dobré, poctivá robota. U nás to nikdy nechodilo. Veľká škoda, že to stále nemá slovenský dabing. Je to jedna z mála animovaných klasík, kde prerobenie do 3D nedopadlo najhoršie.

• 8.4.2018  21:00
    Požárník Sam (TV seriál) (1987)

Osud tejto klasiky bol úplne rovnaký ako ktorejkoľvek inej animovanej bábkovej stop-motion rozprávky, prerobenie do trápneho 3D bolo cestou do záhuby. Keby aspoň urobili kvalitnú prerábku do 3D, tak by sa to dalo prežiť. To je problém väčšiny seriálových 3D rozprávok, že vyzerajú príliš kostrbato a umelo. Jedine možno Thomas a priatelia vyzerá v 3D obstojne, ale tiež žiadna sláva. Viete si predstaviť A je to! v 3D? Ja nie.

• 4.3.2018  01:52
    Rošáda (TV film) (1991)

Česko-slovenská kino premiéra 8. januára 1992 v kine Istropolis v Bratislave. Pôvodne kinofilm vyrobený v roku 1991 a nie 1994 a má 103 minút. Kompletný popis viď odkaz na dátume premiéry.

• 3.3.2018  21:58
    Král David (1985)

Scenérie a spracovanie je kvalitné, početný komparz. Niektoré efekty dnes vyzerajú smiešne (viď prestrih pri hodení meča do chrbta pri boji). Na tú dobu natočené v norme, na porovnanie viď o 4 roky starší film Súboj titanov. Herci sú vybraní obstojne, Gere však bol skutočne zvláštny výber, aj keď zamaskovaný veľmi dobre. Dobrá verzia na porovnanie s inými. Prečo iné verzie sú lepšie ako tento skoro veľkovýprávný áčkový film vidíme v scenári – súvislosti sú tu výrazne pozmenené oproti biblickej predlohe a robia z Dávida nevyniatko, že bol nahovorený na vraždu Uriáša jeho vlastnou ženou, ktorá sa cítila osamotená. Scenárista/režísér si tu zvolili svoje vysvetlenie činov jednotlivých postáv.

• 14.2.2018  05:17
    The Inquisition (TV seriál) (2016)

Nie je to najhoršie, ale mohlo to byť aj lepšie, najmä dramatizácia. Niekdy sa zbytočne opakujú. Zvláštnosťou je stopáž. Na IMDB je tých 180 minút, ale na DVD sú to 4 časti po 30 minút. Devízou tohto dokumentu je ozrejmenie dôležitých faktov a mýtov ohľadom celej témy o inkvizícii, avšak nie je tu úplne všetko. Stále v ľudoch pretrváva rovnica Cirkev (hlavne teda katolícka) = krvilačná inkvizícia. Tento dokument mnohých šokuje.

• 3.2.2018  14:19

Vizuálne a kostýmovo vycibrené. Vidím, že nie som jediný, ktorý si myslí, že vybraná dvojica hrdinov je asi tá najhoršia z celej histórie kinematografie. Pozitívne je iba akurát to, že sú rovnako škaredí a nesympatickí. Navyše ešte vo filme si DeHaan povie, že aký je pekný, dúfam, že to myslel ironicky, lebo vyzerá ako keby si pichol liter heroínu a práve má pauzu. Toto sú asi najhoršie typy žien aké poznám, akou je Cara Delevingne. Besson tu pretlačil svoj Piaty element a Cameronovho Avatara. Nič nápadité a príliš prekombinované. Na kvalitu Piateho elementu sa to teda nechytá ani trochu. Evidentne vo všetkom platí porekadlo, že aj dobrého veľa škodí. Okorenila to len cica Rihanna, ktorá tam vôbec nemusela byť. Prekvapivo ju dabovala Tina, čo sa na Rihannu hodilo, a Tina to napodiv zvládla. Chválim vydarený slovenský dabing, dvojica Hrčka/Pauhofová bola excelentná. Niektoré vedľajšie postavy nemali dobré hlasy.

• 3.2.2018  00:26

Chobotinaaa. Pretlak Predátora a Votrelca, čo sa týka najmä charakteru jednotlivých postáv, vyústený cez kohútik ala Číslo 5 žije. Robot, ktorý nadobudne vodcovský zápal pre slobodu(?) svojich robotických bratov a naláka ľudí do svojej pasce. Buuu. Ešte scéna s boss robotom na schodoch ako vystrihnutá zo stop-motion sci-fi filmov ala Robocop, žeby uctenie starej klasiky alebo neschopnosť animátorov?

• 2.2.2018  19:35
    Pasažéři (2016)

Súhlasím s komentárom od DJ Rocco iNc. Gravitácia bola obsahovo slabšia (logicky) a postavená v podstate iba na jednom hrdinovi. Pasažieri síce nie sú nič výnimočné, pripadalo mi to hneď ako mix filmov Wall-E (aj hudbou), Sunschine a Europa Report. Vizuál a hudba výborné. Našli sa tu aj primitívne zvraty, pretože inak by nemohli vytvoriť následnú interakciu a vzbudiť u divákov napätie. Vtipne vyznelo aj to, že na vyše 5000 člennú posádku celej lodi je iba jedna ošetrovňa a iba s jedným operačným stolom, a takisto absentuje lekársky android alebo tím androidov v prípade kolízie. Nejak si boli istí, že do lode po celý čas nič nenarazí, ešte k tomu je štít proti lietajúcim predmetom iba vpredu v smere jazdy, lenže vesmírom sa všetko pohybuje všetkými smermi. Príbeh je dobrý a herci boli vybraní bezchybne a z Lawrence sa stala dobrá buchta a výborná herečka, avšak by sa mohla v niektorých polohách krotiť, niekedy to s tými emóciami preháňa. Má iba to mínus, že má taký sedlácky ksicht a vyzerá ako kópia pretučnelej Zellweger, ktorá kedysi tiež vyzerala dobre, dokonca bez toho krku ako pelikán. Pratt je v dobrej forme, ale v ksichte nejak pochudnutý v tomto filme, v Strážcoch z 2017 je viac pribratejší. Jediné čo mi v tomto filme vadilo, bola záverečná pieseň. Neviem koho napadlo dať na záver tak retardovanú pesničku, namiesto toho, aby tam hneď pustili pôvodnú scénickú hudbu, ktorá aj tak začne od titulkového pásu. Musím pochváliť inak mimoriadne kvalitný český dabing, čo sa často nestáva - P. Štěpán / Chris Pratt, L. Štěpánková / Jennifer Lawrence, J. Hána / Michael Sheen, réžia Zdeněk Štěpán.

• 1.2.2018  01:50

Najviac asi zaujme určite dobrá riť a stehná Johansson (kreslená predloha je ale krajšia), bradavky však absentovali, to by asi museli vekovú hranicu posunúť :) Johansson žiaľ nikdy pekná nebola, ale je to výborná herečka, avšak tu ako keby nejak nazapadla. Z vizuálnej stránky tu bola najlepšie interpretovaná asi iba postava Batoa (Pilou Asbæk), ten ako keby svojej animovanej predlohe z oka vypadol. Najviac mi tu vadil herec Takeši Kitano, nepresvedčivý, ako keby ani hrať nevedel. Ako keby to bol starý otec nejakého producenta a ten ho sem dosadil. Po umeleckej stránke je svet Ghost in the Shell kvalitne prepracovaný, dobre sú interpretované aj rovnaké scény z animovanej predlohy. Ale chýbalo tomu niečo viac, animovaný originál je predsa len viac dramatickejší a heroický. Nemôžem nespomenúť pôvodný epický soundtrack od Kawaiho, tu síce jeho ruka absentovala, ale nové hudobné spracovanie rozhodne nerobilo hanbu.

• 31.1.2018  01:01
    Blade Runner (1982)

Impozantný film, na tú dobu skvelé dielo. Hudba, efekty, prostredie. Sexi replikantky a výborní herci. Oproti novému filmu Blade Runner 2049 je toto zaujímavejšie a hlavne kratšie. Vtip je v tom, že posledná strihová verzia Blade Runnera z roku 2007, resp. Director's Cut z 1992 (Final Cut - je iba menšou kozmetickou úpravou Director's Cut, z normálnych farebných scén spravili temné zeleno-sivé prostredie, ako keby nikde normálne nesvietilo slnko, nepáči sa mi tento nový fenomén farebných filtrov, platí to nielen pre sci-fi filmy) je bez riadneho konca a končí nastúpením do výťahu - to som veru nepochopil, prečo ich útek bol odstránený. Tento film má dokonca až sedem rôznych verzií. Auč.

• 28.1.2018  19:24

Vo všeobecnosti mám rád post-apokalyptickú budúcnosť a podobné témy. Umelecká ilustrácia jednotlivých scén je výborná, v duchu starého Blade Runnera, rovnako aj hudba. Avšak chýba tu zmysluplnejší dej, akcia a lepšie záporné postavy, dokonca ani tvorca replikantov si tu veľa nezahrá a sám vyzerá ako replikant, nanajvýš aj výroba replikantov je tu divné prezentovaná. Novinkou je, že medzi príslušníkov polície a Blade Runnerov prijímajú aj samotných replikantov, čo je dosť logický nezmysel, keďže syntetikom ľudia neverili, preto aj policajti boli ľudia. Herci sú vybraní dobre a ženskí obzvlášť. Dalo sa načo pozerať. Už sa neviem dočkať tejto doby, ale s lepšími hologramami ako v Star Treku. Niektoré scény boli zbytočné, ako návrat umelo vytvorenej Rachael. Keď niekto natočí takmer troj-hodinový film, tak aspoň záver mal byť dotiahnutý. Návrat Forda mi nevadil, avšak točiť filmy s takým veľkým časovým odstupom a dávať do nich pôvodných hrdinov je viac-menej trápne a ešte sa aj snažiť napojiť na pôvodný dej. Navyše je problém postavy vôbec správne napasovať do deja. Práve kľúčovej postave (Dr. Ana Stelline) tu dali najmenej miesta, iba tri scény! Ešte aj tú poslednú nedotiahli, keď mala vlastne spoznať svojho otca - Ricka Deckarda, tam mala prebehnúť interakcia a divák mal vidieť výsledok (podobný finálny fail spáchali tvorcovia aj pri filme Na hrane zajtrajška). Celkovo sa mi film páčil, keby sa to možno viac zostrihalo, poviem WAU. Prevládajú obrazové prvky, keďže veľa dialógov tu nie je. Skoro ako keby to točil Kurosawa, ale ten by to bol schopný natiahnuť aj na 6 hodín (keby ešte žil), ale to by som ja už neprežil.

• 27.1.2018  22:10
    Per amore del mio popolo (TV film) (2014)

Treba uznať, ža Taliani vedia točiť táketo filmy ako na páse a kvalitne (Salón sestier Fontanových, Luisa Spagnoli, Adriano Olivetti, Kráľovné swingu...). Škoda, že v našich končinách nič také nie je. Životopisných drám máme minimum, ak vôbec nejaké sú podobného charakteru.

• 23.1.2018  22:49

Konečne pravý Spidey a to aj vďaka objaveniu Toma Hollanda. Verné zobrazenie teenagera Spider-Mana, dobré obsadenie, akcia, humor. Chválim vtipné scénky, ktoré sú ušité priamo na kožu a sú charakteristickou črtou Spideyho. Vtipnou scénkou je napríklad heknutie obleku a preskočenie povinných úrovní testovania ako vo video hre. Isteže je to stereotypné aj infantilné a tajná láska Spideyho nie je bohviečo, a to má byť akože tá krajšia (sú tam aj lepšie), ale keď si spomeniem na ufónku Emmu Stone, tak táto je asi TOP.

• 22.1.2018  17:43

Ach jaj. Myslel som si, že sa vráti Elisabeth Shawová a nič. Fassbender je fassa herec, ale ten dej a súvislosti sú dosť divné a nezáživné. Vizuálne dobré, aj herci. Nasratý android vyhubí stvoriteľov ľudí, ktorá spoločnosť vyzerá ako spolok retardovaných navoskovaných ľudí, ktorí nepoznajú farby, slobodu a tvorenie, hlavne, že vytvorili iné formy života. Taký menší paradox ako si tvorcovia predstavujú vyššie inteligentné bytosti vo vesmíre - ako katatonických a konzervatívnych lúzrov. Android sa zahral na stvoriteľov a vyšľachtil si svojich votrelcov. Pôvod votrelca nie je vlastne v žiadnom filme vysvetlený, však načo, ide o pôvodný vyvinutý druh postavený na jednej kráľovnej a na jej potomstve s výbornými adaptačnými a loveckými vlastnosťami, avšak bez nejakej vyššej inteligencie, akurát vedia okrem iného riešiť situácie, aby sa dostali zo zajatia a majú základnú zvukovú a inú vnemovú komunikáciu. Ich devíziou je možnosť sa krížiť, resp. dokážu preberať čast DNA zo svojho hositeľa (v pôvodnom votrelcovi táto vlastnosť však nebola(!), vznikla až umelým krížením s Ripleyovou, avšak až vo filme AVP už túto vlastnosť dali tvorcovia votrelcovi prirodzene, keď sa vajíčko skrížilo s Predátorom, čo je však mimo pôvodnej myšlienky a drží sa nej Prometheus aj Covenant), takže časom by sa z nich musela nevyhnutne stať inteligentná bytosť, ktorá by určite necerila zuby a ani by jej netiekli tony slizu a nemala by potrebu každého roztrhať a množiť sa iba prostredníctvom kráľovnej, čo je neefektívne. Myslím si, že práve toto kríženie by tento druh zničil, a stratil by vlastne svoj pôvodný zámer existencie. Pôvodná myšlienka série Votrelca je založená na pátraní, odchyte a výskume extrémne nebezpečných čiernych tvorov pre vojenské účely. Všetci starí Votrelci do roku 1997 sú oveľa lepší, temnejší a napínavejší ako ktorékoľvek iné časti po nich. Ešte AVP bolo v celku dobré pokračovanie, kde spojili Predátorov a votrelcov. Jediné čo ma lákalo na Prometheovi boli výstupy so "stvoriteľmi", ktorí nikdy reálne nevystupovali vo Votrelcoch, iba náznakovo, a to iba v prvom filme prostredníctvom fragmentov svojej technológie, jedného torza a nápisov, až v Prometheovi boli prvýkrát reálne zobrazení.

• 22.1.2018  17:15

Strážcovia Galaxie rozhodne nastolili úspešnú a novú vizuálno-príbehovú líniu, avšak táto časť je nejaká divná. Oproti jednotke je to slabé. Vizuálne je to výborné, ale postavy, dej a akcie sú bez šťavy, pripadá mi to infantílne. Musel by som dať 2*, keď som dal minulej časti 3, ale na 40% to veru nie je, je to takých 50%.

• 17.1.2018  01:52

Ničím zaujímavé, silou-mocou pretlačená úspešná jednotka s novým hrdinom Jackom Reacherom. Dvojka úplný náraz do steny. Príhodný slovenský názov - Nevracaj sa (správne Nikdy sa nevracaj). Radšej sa fakt nemal vracať na filmové plátna. Sterilné, bez akcie, bez nápadu, nezaujímavé postavy a súvislosti. Jednotka tiež bola vlastne chobotina s čudnými záporákmi, ale malo to aspoň nejakú logiku, spád, vtip, výborných hercov, dostatok postáv, napätie, dobré tempo a kupodivu dobré zvraty. Jack Reacher svojím obsahom je podobný tiež trileru Zelené peklo. Hneď je vidno, keď tú istú tému spracováva niekto iný, že to nie je to isté! Stratilo to pôvodný drive z jednotky, aj keď aj tá je postavená na tradičnej holly šablóne o nebojácnom veteránskom supernakopávačovi. Bohužiaľ z hollywoodskeho pohľadu ide o úspešný film, keďže zarobil dostatok financií, obávam sa teda trojky čo prinesie...

• 28.11.2017  22:55
    1890 (TV seriál) (2017)

Nudaaa. Jednu * dávam za výpravu. Chýba značka KOMÉDIA. Od historickej kriminálky to má ďaleko. Síce dosť prostriedkov do toho JOJka vložila, ale nemalo to úspech. Koncepčne infantilné, bolo to ako lobodómia v priamom prenose. Potvrdzuje sa mi, že tvorcovia si robia tieto diela pre seba, nie pre divákov. Mohol to byť kvalitný seriál, ale nepresvedčivé výkony, obrazový filter a scenár to pochovali. Porovnajte napr. so staručkou mini-sériou Louis Pasteur z 1977 alebo vizuálne obdobným seriálom Grand hotel z 2011. Keby sa natočil seriál v obdobnej kvalite ako taliansky Grand Hotel, tak by sme boli asi na vrchole blaha :D

• 5.11.2017  21:17

Toto pokračovanie mi teda nesadlo. Najviac mi vadila trasľavá kamera a divné polohy a zábery. Pri predošlých verziách som si kameru ani nevšímal, pretože tam nebolo nič, čo by bránilo sledovať dej, ale tu hneď v prvých častiach bolo milión pohľadov a kameraman mal asi triašku alebo čo. Aspoň si tu človek uvedomí, ako sú doležíté všetky pozície pri produkcii seriálov a keď niečo nejde ako má, ihneď to vidieť! Absentuje tu základ Stargate, tak ako to fungovalo v SG-1, fungovalo aj v Atlantis. Ale Universe to úplne pochoval. Veľký potenciál tu prešiel mlynčekom na mäso. Nechápem prečo nepokračovali v Atlantis, to by malo aspoň väčší zmysel ako tento výkrik do galaxie. Nečudujem sa, že toto malo iba dve série.

• 11.10.2017  01:07
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Keď už toto začne vysielať nejaká televízia, tak to skutočne indikuje totálne zúfalstvo a prichádzajúci exitus. Barrandov ma jeden jediný hlavný nosný program - krimi seriál Columbo. Nechápem ako si niekto môže založiť tak primitívnu TV až so 4 kanálmi a pritom na nich vlastne nič nedávať a ešte dokonca vzájomne vysielať ten istý program na ostatných subkanáloch ako reprízy. Pôvodne to asi plánovali, že pôjde nonstop Columbo, párkrát to preruší reklama a na ďalších subkanáloch by išli predošlé časti, a tak by divák neprišiel ani o jedinú časť, lebo by na všetkých 4 kanáloch išli v rovnakom poradí, len s oneskorením pár hodín alebo dní, to by bolo super vysielanie, to tu ešte na tejto planéte nebolo!

• 30.7.2017  23:26

Návrat Marka Hamilla ma nadchol, škoda, že záver nebol úplne dotiahnutý, nevadí, že Skywalker nič nepovedal, ale efektnejší strih by bol, keby si mysľou pritiahol svetelný meč do svojej ruky a vtedy by bol koniec. V tejto časti mi tu prekážala asi jediná vec, a to predstaviteľ Kyla Rena (Adam Driver), kým bol v kostýme a pod maskou, bolo to v poriadku, hlasový efekt mal vydarený. Obsahom tejto časti je získať mapu k úkrytu posledného a zároveň jediného preživšieho Jediho Luka Skywalkera, ktorý bol zároveň aj posledných veľmajstrom rádu. Mapu ukrýva malý droid BB-8. V tejto epizóde je vesmír bez akýchkoľvek ďalších Jediov. Pokračovanie The Last Jedi je mylne interpretované ako návrat nejakých neobjavených Jediov. Ak niekto považuje za Jediho novú hrdinku Rey (alebo aj iných), tak sa mýli. Schopnosť byť Jediom je jedna vec, stať sa ním druhá. Potvrdzuje to aj prológ tejto epizódy. Zvláštnosťou ságy SW je, že po úspechu prvých častí sa pôvodný ansábel do deja už nevrátil a vznikali nové postavy. Až teraz posledné epizódy ožívajú zašlé legendy a hercov, no len aby to stihli, kým ešte niektorí žijú..

• 29.7.2017  21:32

Nič svetoborné, ale menšie napätie tam bolo. Dobré efekty. Chcelo by to prerobiť, lebo oproti predlohe sú tam odlišnosti. Herci nič moc, najviac mi vadil Thomas Brodie-Sangster. Slovenský dabing bol vydarený, hlavne čo sa týka hlasov a prekladu. Videl som aj český a to bolo niečo strašné. V slovenskej verzii ponechali anglické výrazy a nevymýšľali si svoje varianty.

• 29.7.2017  21:29

Jednotka bola lepšia, napínavejšia. Tu je toho síce viac, ale rozhodne to nemalo rovnaký drive. Sága mohla byť trhákom, ale stroskotalo to na hercoch. Chcelo by to lepšie prevedenie, dej, hercov a je to. Oproti ságe Divergencia je toto iba odvar.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8