Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

plakát

Svět podle Daliborka (2017)

Geniální dokument. Jeden z mála filmů, jehož kritické ohlasy nejsou ani tak subjektivním hodnocením, jako spíše projevem nepochopení či nedostatku empatie. Záchvaty bouřlivého smíchu několikrát střídá zkoprnění plné smutku, lítosti, soucitu a kanoucích slz. Děkuji vám, Vítku.

Sedmero krkavců (2015)

Zázraky se dějí! Poutavá pohádka, u které se divák radostně směje vtipům a těší se ze všech hereckých výkonů, se u nás nenatočila dlouhá léta. Děkuji Vám, Alice, a zkuste prosím natočit další.

plakát

Místo zločinu Plzeň (2015) (TV seriál) odpad!

Hrubé diletantství všech zúčastněných tvůrců nemůže zachránit ani několik vtipných scén (pouze) v poslední epizodě.

Mamon (2015) (TV seriál)

Jako českého diváka mě v tomto případě nezajímá, že je Mamon kopie zahraničního seriálu. Zajímá mě v české kotlině nevídaná kvalita a profesionální filmařské řemeslo, díky kterému jsme dostali seriál ve filmovém balení. Děkuji produkci HBO, která nám opakovaně dokazuje, že u nás můžeme natáčet díla světové kvality. A čeští herci na to mají.

plakát

Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

Smíchat všechny záběry a informační linie do jednoho guláše je dobrá cesta ke špatnému dokumentu, který divákovi ve výsledku nabídne pouhé nakusování tématu. A když k tomu pan režisér přidá ještě několik stupidních a vulgárních dotazů, je takzvaně vymalováno. Škoda, že pánové Klusák a Remunda nerealizují veškeré své náměty vlastními silami, byli bychom se o těžké, ale vzrušující práci i problémech horníků dozvěděli mnohem a mnohem více.

plakát

Luther (2010) (TV seriál)

S každým dílem napříč všemi sériemi se kvalita seriálu zvyšuje (i přes vykrádání Sherlocka), ale každá série má také výrazné nedostatky. V první sérii to je příšerně směšná a hloupá „šéfová“ a snadno předvídatelný děj. Ve druhé sérii především přechod na model natahování příběhů do dvou dílů, tedy umělé zvyšování sledovanosti, které se protáhlo i do třetí řady, ve které navíc tvůrci začali podléhat dlouhým hluchým scénám. A frajersky klátivou chůzi s rukama v kapsách jsem Lutherovi neuvěřil ani jednou, viděl jsem v ní pouze trapný pokus o zdrsnění postavy. Nicméně originální atmosféra seriálu a neokoukané periferie Londýna si zaslouží pozornost a jistě i čtvrtou sérii.

plakát

Případy 1. oddělení (2014) (TV seriál)

Panu Malindovi (a panu Marešovi) se opravdu podařilo napsat nový Malý pitaval z velkého města. Klobouk dolů!

plakát

České století (2013) (TV seriál)

Ze srdce bych tímto rád poděkoval svému oblíbenému režisérovi za úctyhodné dílo, které našemu národu chybělo a které, jak se zdá, nebude mnoha diváky oceněno a pochopeno tak, jak by si zasloužilo. Sedláčkův typický styl vyprávění je pro vykreslení významných fragmentů historie ideální.

plakát

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Zpočátku trochu fantasmagorické (knihu bych asi nebyl s to dočíst), ale nakonec se mi tahle neobyčejná "detektivka" zalíbila a nedokázaly mi ji znechutit ani typické americké růžové brýle, za kterými jsou vždy krásní lidé bez vady na kráse a prosluněné město tak čisté, jako by právě bylo postaveno.

Tábor tygrů (2000)

Vynikající Colin Farrell v roli Člověka bojujícího proti válce a za zachování lidské tváře i v drsném Táboře tygrů. A to nikoliv běžným fňukáním a moralizováním, ale originálními provokacemi a obtěžováním celé armády. Jeden z nejlepších válečných filmů, jeden z nejlepších válečně-hereckých výkonů a jedna z nejlépe napsaných armádních rolí překvapující svojí komplikovaností a hloubkou.

Ovládací panel