Hornet.CZ

Hornet CZ

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.4.2021  03:48

68% / Tak a je to tu, vysoce očekávaná verze Zacka Snydera je tu. A co si o tom tedy myslím, je to lepší než originální kino verze? To určitě ano, zmizela zde spousta hovadin, která původní film potápěla, sice něco zůstalo ale bohužel, již je to každopádně mnohem lépe koukatelné a příběh dává větší smysl, avšak něco je tu naprosto zbytečně a někdy si sami řeknete: "Kdy toto do prdele už skončí, už mi došlo co se stane, tak proč to natahovat?!". Avšak těchto momentů je na čtyřhodinový film překvapivě málo, jenže pak i přes tuto metráž máte pocit, že tam mohlo být i něco navíc... Proč? Protože ne vše je vysvětleno dostatečně a nebo vůbec je vysvětleno. Jinak nemohu tvrdit, že je to skvělej film, to opravdu ne, jde o nadprůměr, jehož hodnocení shazuje místy hluchý scénář + nudné a příliš časté zpomalené záběry, z části také dabing a kvalita postav, kdy Aquaman je zase naprosto nevyužitej a nemáte u něj pocit jako v jeho solovce. Mezi klady pak řadím atmosféru, většinové herecké výkony, o něco lepší CGI, která je ale v roce 2021 již značně zastaralá, a také vylepšený děj. Neutrálně se dívám na hudbu a formát obrazu použitý u filmu, hudba je taková nic moc, něco zaujme ale z něčeho vám je zle, formát 4:3 pak nevnímám jako problém, docela dobře se na to koukalo, ačkoliv je to nezvyklé. Celkově mohu doporučit, sice to není to nejlepší ale jde o takový kvalitnější DC produkt 21. století.

• 21.3.2021  00:22

40% / Tento film sleduji jako první hlavně kvůli nedávno vydané verzi původního režiséra Zacka Snydera a to kvůli porovnání, ačkoli to provedu až později, tak mohu rovnou říci, že toto bylo špatné, a to hlavně v rámci novodobých filmů... Film obsahuje docela obstojný soundtrack, líbil se mi také herecký výkon Raye Fishera coby Cyborga (ačkoliv tam moc není a moc se o něm nedozvíme), každopádně to je asi vše z těch větších kladů. Zápory bohužel vše válcují ve velkém, patří mezi ně dozajista na rok 2017 bídné CGI, špatné herecké výkony (mimo Cyborga), nadstandardně nudný a předvídatelný děj, vlastně i špatně napsané postavy, krátká metráž, téměř nulové informace a přiblížení všech postav divákovi a obzvláště špatné použití "červeného" filtru, který působí více než jen nerealisticky a tak dále... Celkově nemohu doporučit, film bohužel doplatil na změnu režiséra ve velkém, vypadá nedokončeně a také i dosti odfláknutě, kvality tak poněkud chybí. Jsem zvědav na Snyder's Cut, který by to měl údajně mnohonásobně vylepšit.

• 28.2.2021  21:23
    Transformers: The Headmasters (TV seriál) (1987)

52% / Japonské pokračování G1 a to především navazující na třetí řadu, ignoruje se zde děj filmu z roku 1986 s i posledních dílů třetí řady kdy obživne Optimus. Oproti předchůdci je The Headmasters docela zklamáním, sice se zlepšila animace v některých ohledech ale bohužel to je tak vše, hlavní charaktery nejsou moc sympatické, děj je vesměs nezajímavý, stejnorodý a nudný a světlých momentů velmi rapidně ubylo, navíc se zde objevují různé bizarnosti spjaté s dějem, které mnohdy nemusí dávat úplně smysl. Celkově seriál není moc jednoduchý na sledování, kvůli chybějící kvalitě scénáře a postav jde o velmi průměrné dílo, které vám maximálně ukáže další nové postavy a pár zajímavostí o původu Targetmasterů nebo Headmasterů, jenže to je tak vše co nabízí...

• 27.2.2021  13:18
    Coco (2017)

94% / To, že filmy od Pixaru jsou skvělé (mnohdy) ví snad každý, avšak Coco svým zpracováním, příběhem, hudbou a dabingem se dostává na naprostou špičku animovaného filmu na západě. Nemám opravdu mnoho co zkritizovat, protože film je opravdu kvalitní, zábavný a i emotivní. Nevýhodou může být maximálně částečně šablonovitý a předvídatelný děj (hlavně zpočátku), jenže vzhledem k okolnostem a dalšímu vývoji se tato šablonovitost velmi brzy rozplyne v prach. S klidným srdcem mohu naprosto doporučit, film je vhodný pro každou věkovou kategorii a velmi složitě by se hledal někdo komu by alespoň z poloviny nesedl.

• 3.2.2021  21:25

87% / Jedna z legend domácí kinematografie se konečně dostává ke mě, a mé pocity byly ze začátku velmi rozporuplné... Bez předchozích pochyb rozhodně mohu pochválit, kameru, střih, hudbu a i skvělé herecké výkony, kterými film opravdu září. O něco horší je to v rámci děje, kdy film až do zapojení hlavní postavy ke straně je poněkud nudný a mírně nezáživný, avšak poté je nám ukázáno co dokáže citově chladný člověk když mu do hlavy narvete ideologii, což je ještě k tomu provedeno velmi pozoruhodným způsobem, který překvapivě funguje. Rozhodně mohu doporučit, ačkoli přiznávám, že film rozhodně není pro každého.

• 5.1.2021  00:16

92% / Monty Python jsou u mého nejlepšího přítele považováni za legendy a dlouho jsem se zdráhal na ně podívat, jenže to byla velká chyba! "Monty Python a Svatý Grál" je totiž dílo, které převyšuje o několik pater všechny Bláznivé střely na polích kvality i humoru, a to i když jde o starší film. Celkově nemám co vytknout, film byl excelentní, jenom náhlé ukončení policií dává pocit prázdnoty a toho, že to ještě mohlo pokračovat. Rozhodně doporučuji, nikde jinde jsem se takto kvalitně nenasmál.

• 5.1.2021  00:01
    Hulk Vs. (2009)

71% / Hulk Vs., jak asi víte již od mých kolegů jde vlastně o dva malé filmy pod "jedním" jménem. Prvním je Hulk Vs. Thor (60%), který sám o sobě je mírný nadprůměr s nepříliš okouzlující animací a o něco lepším příběhem, vzhledem k druhému filmu jde avšak o docela nudný a nevýrazný kousek. Druhým je pak Hulk Vs. Wolverine (82%), který znám již spoustu let a i po těch letech mě neustále uchvacuje skvělá animace, jenž oproti prvnímu filmu je o 2 levely výš, dalším faktorem je do jisté míry asi Deadpool a myslím, že všichni víme proč... Nakonec ještě hudební zpracování a dabing. Zápory tento film téměř nemá, jediným výraznějším je asi děj, který začíná mimo scénu a končí taktéž mimo scénu, jde tedy o jakousi ochutnávku. Celkově mohu doporučit oba filmy, ačkoli ten s Wolverinem určitě více, jde o klasicky dobře provedené animáky, které se ani dnes nemusí nutně za nic stydět.

• 4.1.2021  23:34

51% / Jak již zde někdo psal, tento film se dá označit jako "Den nezávislosti po čínsku", sice ne doslovně ale je tomu příbuzné. Ohledně filmu jako takovému mohu říci to, že jde celkově o průměrný film, který nemohu tvrdit, že byl špatný, viděl jsem totiž mnohem horší. Efekty a CGI je sice místy dost zastaralá ale jde to, herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a člověk je schopen s postavami i soucítit či se do nich vžít, asi největším kopancem do zádě je scénář, ten je mnohdy prostě chudý, mimo emocionální linku není příliš dobrý a většinou útoky mimozemšťanů či některé scény působí debilně. Dobrý dojem avšak na mě udělala i hudba a kamera, které byly velmi dobré taktéž. Podle mě na Čínu víceméně skvělá práce a tento film hravě pohřbí celou tvorbu SyFy i Asylum, sice ano v tomto filmu je i docela vidět pro jakou zem to je a ve které se to točilo ale s tím je třeba počítat.

• 2.1.2021  01:36

68% / Po velmi slušném Siege tu máme stále slušné ale už ne tolik dobré Earthrise, to sebou bohužel táhne všechny zápory Siege a ještě přidává vlastni, těmi jsou bezpochyb některé nové CGI modely jako například Galvatron, který se nedočkal své figurky a tak jej nebylo ani podle čeho pořádně modelovat a podle toho i tak vypadá, obdobný problém měly i lodě Nemesis a Ark (Ark tuto CGI měla již v Siege ale až zde to bije do oka mnohem více), které v některých scénách působí rozmazaně a odflánutě. Dalším záporem ale i do jisté míry pozitivem byly nové charaktery, v rámci figurek jich byla celá řada, avšak oproti Siege se jich do Earthrise série dostalo o poznání méně (ze standardní toyline se sem dostal pouze Doubledealer, Deseeus (aka Quintesson Judge), Scorponok a Sky Lynx + zbytek nových či nově zabitých charakterů pak vyšly jen jako exkluzivity, či nedostaly figurky vůbec, což si neumím do jisté míry vysvětlit proč nejsou přidány nové charaktery ze standardu a jsou přidávány ty mnohem méně zajímavé z exkluzivit, i když důvodem bude šetření za CGI animaci pravděpodobně), výhody vidím tedy hlavně v těch čtyřech výše zmíněných postavách, které dokázaly zaujmout ale některé dějové části okolo nich nechápu, /!!!SPOILER!!!/u Scorponoka jsme se nedozvěděli jak dopadl ani žádné bližší informace, akorát strohou kostru a pár blábolů, Quintesson a jednání jedné z jeho osobností na mě působilo jako předem připravené na danou scénu, i když bylo očividné, že ta jedna osobnost musela s ostatními žít věky a mohla je zabít už dávno, tak proč to udělala zrovna v tu chvíli? Doubledealer pak sám o sobě měl dobrou linku, avšak byl po docela slabé době na plátně zbytečně zabit, i přes svou zajímavost, to samé platí i u Sky Lynxe, ten byl sice od G1 odlišný ale skvěle napsaný i tak, jenže ten samý díl co se ukáže je zabit a druhá nová autobotí postava je po smrti, prvním zabitým nováčkem byl pak Steeljaw, který byl mrtev dříve než děj této série vůbec začal (nepočítám Aplha Triona), což rozhodně moc nepřidává. /!!!SPOILER-Konec!!!/ Dalšími výhodami je opět hudba, ve velké míře CGI a zpola i děj, avšak již to není to co u Siege. Celkově i přes znatelné nedostatky je i nadále série v pohodě koukatelná a asi stojí zato ji zhlédnout a jsem zvědav na pokračování.

• 1.1.2021  21:26

82% / Po delší době udělalo pro Transformers Hasbro správný krok, kterým zajistilo, že i fanoušci starých sérií mohou jásat, "War For Cybertron - Siege" je totiž velmi slušnou počáteční řadou pro WFC, jedinou věcí co zamrzí je velmi malý počet dílů na pohled první, na pohled druhý je problémem pro minimálně tuto řadu recyklace modelů hlavních postav, což se sice chápat dá ale není to nic extra, na druhou stranu je to mnohem více inovativní než v Transformers Prime, kde udělaly podle jednoho modelu celé stádo vojáků bez charakteru, posledními menšími mínusy jsou dabéři, kdy v roli Optimuse Prima neslyšíme vele-významného Petera Cullena a i u ostatních postav chybí jejich původní představitelé, Netflix zde šetřil a dabéři zde obsazení jsou v rámci Transformers mnohdy nováčky, nebo se podílely mnohdy jen na ne moc významných seriálech (hlavně Prime Wars Trilogy, Cyberverse či Rescue Bots). Avšak mohu pochválit mnohé ostatní, jako je hudba, CGI či děj, který překvapil mnoho lidí dobrým zpracováním a v menší míře i originalitou, mezi méně významné plusy patří i obsazení a dosazení nepříliš významných postav, které po G1 nikdy na obrazovky již nepodívaly (například. Reflector (Refraktor), Buzzsaw) nebo dokonce ty, které lidi znají jen z komiksů (například Impactor). Celkově mohu doporučit a již jsem zvědav na pokračování.

• 29.12.2020  21:48
    Postal (2007)

41% / Celkově zajímavé filmové zpracování nechvalně známé hry Postal (hlavně druhého dílu), která sama o sobě je kvalitní a dosti brutální blbost, avšak zde ta kvalita moc není, scénář je místy hluchý, nudný a některé vtipy nefungují ani v případě, že by šlo o humor britského typu, každopádně příšerný pohled je i na umělou krev, která vypadá opravdu všelijak jen ne přesvědčivě. Mezi klady pak asi určitě patří těch pár povedených vtipů a naprostá ignorace jakékoli politické korektnosti, díky čemuž je tento film výjimečný a opravdu originální, jenom by se hodilo lepší provedení.

• 24.12.2020  20:43

50% / Oproti jedničce si dvojka odnáší o 2% lepší skore, které si film vydobyl trošku lepším dějem a konečně nějaké ukázky z Bradavic, avšak do sraček spadl opět kvůli nepříliš zajímavým a nudným postavám, kde se sice nepatrně oproti minulému dílu zlepšily ale opravdu ne o moc, další věcí je pak příběh a obsazení brumbála, kdy herec Jude Law mou představu o Brumbálovy prakticky vůbec nenaplnil + oznámení o Brumbálově orientaci nasralo kde koho. O něco lepší byly ještě Herecké výkony, které byly dobré ale to je tak vše. Stejně jako u jedničky tento film nedoporučuji, jde spíše o ztrátu času.

• 24.12.2020  20:27

84% / Minulý rok jsem s přítelkyní měl jít na toto do kina, nakonec ale vyhrál jiný snímek. Nedávno jsem se k tomuto filmu opět dostal a do jisté míry je škoda, že jsem jej v kině neviděl, jde totiž o velmi nabitý animovaný komediální akčnák, který opravdu dokáže pobavit a na první pohled i šokovat, podle jména byste totiž asi čekali něco úplně jiného než nakonec dostanete. Celkově jsem spokojen, film je opravdu kvalitní a humoru v něm se opravdu zasmějete, i když může působit trošku dětinsky a pitomě ale to je už jen věc názoru.

• 24.12.2020  20:19

81% / Jeden z mála posledních filmů, které jsem v posledních letech chtěl zhlédnout a konečně se mi to povedlo. "Ocelová pěst" mě celkově příjemně překvapila, i přes hromadu klišé se mi děj zdál docela dobrý a dokonce i napínavý, plus až do konce z něj byla cítit jakási energie co hnala děj dál a dál, herecké výkony byly skvělé a samotné postavy byly dobře napsané, akorát v pár momentech mi reakce a jednání postav nedávalo úplně smysl. Pozitivní hodnocení si tento film ode mne odnáší i kvůli soundtracku, který k filmu opravdu dobře sednul. Celkově je tento film opravdu slušná podívaná vhodná téměř pro celou rodinu a rozhodně jej doporučuji.

• 24.12.2020  20:02

48% / Prequel Harryho Pottera mě dlouhou dobu lákal ale vzhledem k nepopulárnosti mi chvíli trvalo než jsem se odhodlal k tomu se na něj vůbec podívat a upřímně mé zdržování a obavy se nakonec potvrdili. Ačkoli oproti druhému dílu se tu neobjevují "sprosté narážky" na postavy a děj spjaté s Potterem, tak to není žádná výhra, celkově je film mírný podprůměr, postavy jsou zde naprosto příšerné a nezajímavé, moc tomu nepomohl ani bídně odvyprávěný a mnohdy až šablonovitý děj, který prakticky nepřinášel nic nového. Dále mě taktéž mrzelo i to, že je hlavní postava bývalým žákem Bradavic ale nic o tom co se tam bližšího stalo nebo co se tam naučil či zažil. Takovým středem je hudba, která neurazí ale ani neuchvátí, mezi plusy pak řadím velmi dobré efekty a fantastická zvířata jako taková, vzhledem k tomu, že člověk nepřestává jimi být udiven. Celkově tento film původním filmům o mladém kouzelníkovi nesahá ani po paty, velmi složitě se to s ním srovnává kvůli propadu kvality a proto jej ani nemohu doporučit.

• 22.11.2020  21:16

74% / Pravděpodobně nejvýznamnější filmová adaptace velmi známé hry od Williama Shakespeara Romeo a Julie se konečně dostala ke mě a upřímně jsem mírně zklamán a i překvapen. Film je opravdu po všech směrech dobrý a myslím, že hru dobře vystihuje, avšak až s tímto filmem mi došlo, že příběh o této dvojici je vlastně dosti nereálný a tak trochu i pitomí, což mě tedy přesvědčilo i v tom, že tento film již vidět rozhodně nikdy nechci, i přes dobré zpracování, slušné výkony herců, kostýmy nebo hudbu je tento film prostě v kategorii "Dobrý ale už nikdy!". Pokud bych měl hodnotit sám od sebe podle pocitů, tak by si film odnesl cca 40%, protože jsem se docela nudil a není to můj šálek, ty však započítávat nebudu, vzhledem k tomu, že jde o adaptaci, ne o nic nového.

• 27.9.2020  01:06

68% / Po průměrném 3D přichází Revolution, který toho oproti minulému dílu dosti zlepšil: choreografie, hudba a i děj (menší debilita zůstává ale dá se to ignorovat) jsou posunuty o level výše a určitě potěší. Jediná znatelnější vada na kráse je trošku slabší charakterizace postav, kterou měl předchozí díl o něco lepší ale i přesto jde v rámci žánru o dosti kvalitní film, který průměrného diváka pravděpodobně nezklame alespoň co se týče vizuální stránky. Můžu doporučit.

• 14.9.2020  21:55
    Oněgin (1999)

61% / Romány jsou pro mě celkově velkou záhadou a pokud bych nemusel nějak se připravit na maturitu, tak bych na tento film ani nenarazil. Celkově jde o docela dobré ztvárnění Ruské klasiky, i když fakt, že to z Ruska nepochází tomu ubírá, i přes to ale jde o slušný film, který svou úlohu plní docela dobře, bohužel nejsem fanda žánru a mě se zdál dosti nudný a částečně nezajímavý ale i tak mohu doporučit.

• 7.9.2020  22:18

60% / Předchozí díly jsem neviděl a upřímně ani nechci, tento a jeho pokračování jsem si vybral pouze na základě pro mě dobře známé hudby, která ve starších prostě chybí ale kdo ví, možná někdy i na ty mrknu. Každopádně samotný film se podle klasických kritérii složitě hodnotí, páč by dostal jen dvě hvězdy a to za podprůměrnej děj, slabší herecké výkony... Ale co to tu kecám zde jde hlavně o hudbu a choreografii, oboje ve filmu je a je to víceméně povedené, pokud máte rádi hudbu a tanec, tak doporučuji alespoň po vizuální stránce, pokud bych to měl brát jako kritik, tak film asi mimo danou skupinu doporučit nemohu, ne každej to totiž skousne.

• 7.9.2020  17:58
    Tenet (2020)

71% / Tenet je druhým filmem v roce 2020 na kterém jsem byl v kině (tím prvním byl jen pro zajímavost Ježek Sonic) a upřímně jsem docela rád, že jsem na něj šel i přesto, že 24h před promítáním sem ani náhodou netušil, že na něj půjdu a při pohledu na brutální frontu u k pokladnám v kině jsem měl pocit, že se otočím a půjdu pryč ale překonal sem se. Ted ale k samotnému filmu: Tenet je něco těžce vysvětlitelného a na otázku na čem sem byl a co se tam dělo jsem nedokázal odpovědět a to film nemá nikterak složitý děj, složitý je pouze způsob odvyprávění, který zapříčiní, že někdo jej aspoň do konce filmu částečně pochopí a někdo jiný zase bude jen nevěřícně koukat na efekty a děj mu nic říkat téměř nebude (z vlastní zkušenosti). Já děj relativně i na první pokus docela zvládnul skousnout a těžko uvěřit, že je to vlastně až tak lehké ale zároveň tak složité. Silnými stránkami filmu jsou určitě vizuální efekty, bez kterých by asi ani nebyl, krásně vypadá taktéž kamera a dobrá je zde i hudba mimo toho, že dost často přehlušovala i film, což člověku, který byl závislí na titulcích vlastně ani tolik nevadilo. Dějově i herecky je to dosti komplikované, základní děj je velmi jednoduchý a celkově bych ho potopil dvěma hvězdičkami, páč je prostě dost slabý a mě prostě nezaujal, jenže způsob jakým to je "zamotané" hodnocení zvedá na 3 a půl hvězdy, herecky to je taktéž zapeklité, Washington svou roli hrál dobře ale není to zase tak úžasné a jeho výkon hravě překonává Pattinson, který působil celkově velmi charismaticky a možná by mu hlavní role i sedla poněkud více, zbytek postav je dost šablonovitých a většinou bez osobnosti a charakteru, avšak zapomněl jsem zmínit dámu, kterou hrála Elizabeth Debicki, ta svým hereckým výkonem překvapila a do filmu tak (paradoxně jako téměř jediná) přinesla emoce a to v tomto ohledu bude vše. Celkově je Tenet nadprůměrnou podívanou, kterou bych ale doporučil jen lidem co rádi hledají ve filmech souvislosti a tudíž i trénují mozek, bez toho totiž děj nikdy ani z poloviny asi nepochopíte...

• 15.7.2020  12:42

78% / Nedávno jsem dostal nutkání si pustit tento film i bez předchozího vidění seriálu ke kterému se dostanu ale až za několik let a jsem upřímně jsem rád, že jsem toto viděl. Seriály Beast Wars II a následující série NEO mají velkou výhodu v typu animaci, která se od konce G1 v Japonsku (Zone) prakticky nezměnila a pokud, tak jen k dobrému. Vadí mi totiž CGI použitá v původním Beast Wars a proto mám chut spíše na něco s klasickou animací a "Lio Convoy in Imminent Danger!" je tím pravým, dobrý děj, slušný dabing, dobře vytvořené postavy, a tím myslím hlavně megalomanského "Majin Zaraka" aka Scorponoka, kterej fakt vypadá dost epicky, nakonec ještě mohu pochválit soundtrack, který se Japoncům obzvlášť povedl a nemám k němu žádné námitky. Co ovšem malinko vadí je trochu krátká metráž a trošku uspěchanej konec, kdy je vidět, že chybí i scény a nebo něco nedává prostě smysl chvílemi. Každopádně i přes tyto problémy je film dobrý a ve finále jej můžu doporučit.

• 24.6.2020  18:22
    Největší podvody historie (TV seriál) (2016)

53% / "Největší podvody historie" je slušná dokumentární série na velmi zajímavé téma, bohužel forma přednesu a také dabing jsou tak slabé, že se u toho bez problému dá usnout.

• 23.6.2020  19:10

39% / Neviděl jsem nic předtím na toto téma, o této paní jsem pouze slyšel něco málo kdysi, avšak rozhodně to nic nemění na tom, že nejde o nic excelentního. Ze začátku se film tváří pěkně a chvílemi sem ani nechápal, tak slabé hodnocení ale v průběhu času sem zjistil, že scénář je mírně odfláknutý a nudný, herci po první čtvrtině přestávají být přesvědčivý a film pak padá a padá, mimo vraždění děvčat a sexuálních hrátek se po první půlce tam již prakticky nic dalšího nevyskytuje a tím se vám film dokáže dost zhnusit, že ani nevíte proč jej vůbec sledujete. Celkově jde o mírný podprůměr, kdy ze začátku máte dobrý pocit ale postupně zjišťujete, že film je nezajímavý a uspěchaný, za mě doporučuji pouze v případě, že potřebujete kulisu k jiné činnosti.

• 20.4.2020  23:44
    Auta 3 (2017)

87% / První díl je nestárnoucí kultovní klasikou, dvojka je nic extra říkající akčnárna a trojka? No musím uznat, že po opravdu dlouhé době mám radost z nějakého animovaného filmu z posledních let, trojka celkově více zapadá k jedničce a ta atmosféra se mi zdá téměř dokonalá, chvílemi možná i jedničku překonávající, dějově je film mírně poupravená klasická šablona, kterou ještě k tomu celkem výrazně okořenili, avšak pokud si myslíte šablonu dětskou tak ani ne, spíše pro dospělejší filmy avšak s animací Pixaru, samotná animace je pak více než skvělá, Pixar když chce tak dokáže téměř nemožné a já mohu tento film s klidem doporučit prakticky každému, i těm co se nelíbila dvojka, film dospěl a podle mě si zaslouží i přes menší blbosti 5 hvězd a myslím, že na tento film ještě chvilku budu vzpomínat.

• 8.1.2020  21:02

63% / První díl Ledového Království sem měl možnost vidět již před lety, avšak nic extra to nebylo, šlo do jisté míry o dosti předvídatelnou věc po všech stranách, která v některých momentech až nudila. K dvojce jsem se dostal skrze přítelkyni co mě na to vzala do kina (22.12.2019) a osobně jsem velmi mile překvapen, ačkoli příběh je opět odhadnutelný, tak už jde o něco více originálního než jednička, nadále zde byl i lepší hudební doprovod a velmi potěšili i na dospělejší publikum mířené vtipy, které tak nějak předchozí díl postrádal. Celkově jde o slušný animák určený z velké části pro děti, který nijak neurazí ani nepobouří, avšak i starší si v něm určitě něco najdou...

• 8.1.2020  20:51
    Let 42 (2015)

45% / Náhodou jsme tento film viděly s přítelkyní na jistém dokumentárním kanálu, to, že jde o film nám došlo až tehdy když se letoun dostal do období druhé světové války, je naprostá pravda, že jde o hovadinu ale není to až tak hrozné a koukat se na to dalo, za mě by film byl tak horní jednu hvězdu, avšak přítelkyni se líbil a tak si odnáší mírný podprůměr za poměrně slušný příběh, snesitelné herecké výkony a do jisté míry i komičnost.

• 27.10.2019  20:09

34% / Jednička byla více než úžasná, dvojka byla okopčená jednička s mírně odlišným dějem, ohledně trojky jsem na stejné lodi jako můj kolega J*A*S*M, páč i mě připadá jako "solidní film, který se nebál být jiný", sice je o něco hůře zpracovaná jak díl druhý ale svým dějem se jí snadno vyrovná a čtyřka? Čtvrtý díl je i pro mne více méně zklamáním, prakticky bez výjimek navazuje na druhý díl (pokud nepočítáme starou babičku, která očividně odkazuje na trojku), a na rovinu já si pokračování toho ani nepřál, i když já tomuto odmítám říkat REC, páč zde naprosto chybí záběry z kamer, které nemají v rukou kameramané, zde je vše profesionálně natočeno a na původní koncept si tu nikdo ani nevzpomene, jinak je REC 4: Apokalypsa prakticky běžný podprůměrný béčkový horror, který nemá čím překvapit pokud jste viděli již předešlé díly a je tedy naprosto zbytečný.

• 7.10.2019  20:40

80% / Je to kravina ale sakra zábavná a originální, jenom zamrzí, že jde pouze o "trailer" a ne přímo o celovečerák.

• 6.9.2019  05:53

29% / Jednička byla slušnější průměr se skvělým nápadem, dvojka byla prostý průměr ale stále to na jedničku navazovalo, trojka byla prakticky pouze dodatkem již zmíněného druhého dílu, avšak stále to v sobě mělo jisté kouzlo, podle mě to trojkou vážně mělo i skončit, protože 4. díl je naprostá katastrofa, která s předchozími díly sdílí jen pár scén, herce a existenci Lycanů a Upírů. Jediné co mohu pochválit tak je z velké části vizuální prostředí (bez postav) a také atmosféra akčního vyvražďování bez nápadu, které na mě sice fungovalo ale ne moc. Co naprosto pohořelo tak byly efekty, CGI postav, herecké výkony, scénář a vlastně vše ostatní.

• 6.7.2019  22:47

39% / Na druhý díl jsem se po jedničce docela i těšil, jenže nakonec se ukázalo, že po příběhové stránce je film téměř totožný s prvním dílem, dokonce i některé vtipy byly zde skoro stejné, popřípadě některé věci zase oproti jedničce naopak, bohužel z vtipů se sem dostaly i takové blbosti jako tiátr kvůli zabitému psovi, v předchozím díle se to dá ještě přežít ale zde je to trapné a nejde bohužel o ojedinělý případ a film je tak spíše recyklovaný první díl s jednou osminou nového materiálu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6