Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie

Oblíbené filmy (9)

Já, robot

Já, robot (2004)

99% / I po letech pro mne stále číslo 1. Hudba, herci, efekty, děj všechno je zde stále velmi dobré, avšak samotný film (pokud nepočítám roboty) vypadá dosti minimalisticky, osobně bych očekával v některých scénách více než tam nakonec bylo, pak ještě můžu podotknout celkově jednoduchý děj, to však na tom, že mám tento film opravdu v oblibě a považuji jej prakticky za klasiku nic nemění.

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

100% / i přes to, že jsem tento filmu hodnotil už před více jak dvěma lety, tak ke komentáři se dostávám až ted. Což je opravdu škoda, protože pro mě je tento film něco jako droga, poprvé jsem jej zhlédnul přibližně před 4-6 lety a od té doby sem jej viděl ještě minimálně 3 krát, a nesmíte se mi divit, hudbu od Daft Punk mám vcelku hodně rád a album Discovery (2001) je mé nejoblíbenější a vzhledem k tomu, že celá audio stránka tohoto filmu je vlastně jenom tvorba Daft Punk a tudíž zde neuslyšíte nic jiného. Ted' se ovšem dostaneme k samotnému filmu, podle mě se hudba a video až neuvěřitelně doplňují, i když animace vypadá spíše jako pohádková než k nějakému hudebnímu filmu/videoklipu, v čemž po těch letech už ani problém nevidím ale je pravda, že pokud nejste fanoušky daft punk, taneční hudby nebo alespoň anime tak u vás má film nejspíš malou šanci na výhru, i když pravda to být nemusí, osobně nemusím anime ale i pro mě se našly takové filmy, na které dodnes rád vzpomínám (Vampire Hunder D). Příběhově je film celkem nezajímavý a možná i nudný ale tím je to o to zajímavější, jde sice o celkem ohranou a jednoduchou píseň ale mám pocit, že alespoň se nemusíte tak zabývat dějem a můžete si tak více spojit video a audio. A někdy to ve mne působí jak droga, kterou jsem nikdy neměl. Dokonce mě to tak vzalo, že nemám ani co vytknout, co mi celkem vadí je, že se film nedostal dál, a tím myslím úspěch, který očividně byl velký ale ne takový aby se s tohoto animáku stala kultovní záležitost, což by si podle mě zasloužil. Věci, které se mi na něm líbí a asi sem je zatím neuvedl, a tím samotnou hudbu a také jistou originalitu (právě v propojení anime a taneční hudby).

Vampire Hunter D

Vampire Hunter D (2001)

95% / Příběh je poněkud ohraný a předvídatelný. v tomto filmu je akorát více obroušen a vyšperkován skoro k dokonalosti. Největším plusem byla animace, která přesně odpovídala příběhu a tudíž měl film lepší atmosféru. Co se týče mínusů tak jsem měl někdy pocit, že jsou některé scény trošku víc natažené než je potřeba.

Godzilla

Godzilla (2014)

92% / Film dějově nijak překvapit nedokáže, avšak pro mě je toto ukázkový audiovizuální orgasmus, který i po letech vypadá i zní skvěle.

Monty Python a Svatý Grál

Monty Python a Svatý Grál (1975)

92% / Monty Python jsou u mého nejlepšího přítele považováni za legendy a dlouho jsem se zdráhal na ně podívat, jenže to byla velká chyba! "Monty Python a Svatý Grál" je totiž dílo, které převyšuje o několik pater všechny Bláznivé střely na polích kvality i humoru, a to i když jde o starší film. Celkově nemám co vytknout, film byl excelentní, jenom náhlé ukončení policií dává pocit prázdnoty a toho, že to ještě mohlo pokračovat. Rozhodně doporučuji, nikde jinde jsem se takto kvalitně nenasmál.

Ovládací panel

Reklama

Reklama