• Fantasy

Duna: Část druhá (2024)

Videl som hodnotenia pred filmom - takže som sa tam dotĺkol s očakávaniami pomerne vysoko. Musím ale povedať, že ten film to 4x preskočil. Neviem či to je iSense hudbou Hansa Zimmera, kreativitou interpretácie Villeneuvea (napríklad čierne slnko na Giedi Prime - čo sa odzrkadlilo na vlastnostiach postáv ktoré odtiaľ pochádzajú), zaujímavými storylines ku každému hlavnému charakteru, alebo kombináciou toho všetkého? Videl som už niečo v okolí 1000 filmov ale nič neprišlo ani zblízka k tomuto jednému. Klobúk dole, neviem sa dočkať na trojku. Also, Florence Pugh ako narrator bol krásny pridaný efekt s jej hlasom. Amen.

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Našiel som moju lásku v tomto seriáli. HBO opäť raz prekvapilo.

Avatar: The Way of Water (2022)

Celý budget míňali prvých 12 rokov na vizuálne efekty a v poslednom roku si uvedomili, že zabudli zaplatiť za scenár. 45%

Project Iceman (2022)

Geniálne. Silné posolstvo o tom, ako nepočúvať iných ľudí ale je lepšie riadiť sa sám sebou. Mnohí ľudia vám hovoria ako nemôžete začať svoj biznis v skorom veku, napriek tomu že to oni nespravili. Takisto niektorí učitelia hovoria malým deťom ako niečo nevedia a nikdy ani vedieť nebudú, s tým že ich to naprogramuje a sa tak aj nastavia. Project Iceman krásne ukazuje ako je všetko možné keď sa človek snaží, klobúk dolu. 100%

Klan Gucci (2021)

Bez Adama Drivera by sa na to nedalo pozerať.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Momentálne sa bude musieť  Venom (2018) podeliť o prvú priečku vo svete Marvelu s týmto masterpieceom. Prvých 5 minút som si myslel, že budem musieť trpieť pomalý film, no nemohol som sa viac mýliť. Od scény z autobusu som nevedel zastaviť nadšenie a úžas. Neskutočne som si to celé užíval, aj som sa zasmial. Už pri Black Pantherovi sme sa dozvedeli, že playlist spraví veľké kúzla so superhero filmami a  Marvel si to vzal k srdcu, či už v Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) alebo v tomto filme.  Na atmosfére sa podieľali samozrejme aj efekty, čo by síce bola hanba, keby to Marvel nezvládol na viac ako 95% s ich rozpočtom. Čo mi najviac utkvelo v mysli z vizuálnej stránky bol však reliéf, v ktorom bola "opísana" vojna medzi dedinou Ta Lo a Souleating netvormi.  Taktiež treba spomenúť Bena Kingsleyho a jeho bravúrne zlepšovanie nálady. Určite je jeden z highlightov tohto filmu.  Za mňa okamžitých 100%. Určite na to choďte do kina, ak sa ešte dá!

Fargo - Krokodýlí dilema (2014) (epizoda)

Okamžite ma to vtiahlo, zabavilo aj prekvapilo. Veľmi silne použitá statická kamera, s občasným pomalým zoomom pre zvýšenie dôrazu na časti rozhovorov. Filmografia od prvého záberu červeného názvu na bielom, až po záber v pivnici.  Okamžitých 100%.

Monster Hunter (2020)

Bolo mi treba zabiť 2 a pol hodiny pri čakaní na frajerku, tak som istú časť toho časového obdobia zabil týmto. S nulovými očakávaniami prichádzajú aj nulové sklamania. 20%

Veronika (2017) odpad!

fajn ako background hudba k robote