washek

Vašek M.

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3
    • 7.4.2012  12:39

Tohle je přesně ten druh filmu, který je zřejmě nutné vidět v době jeho vzniku. Divák, který ho viděl prvně v roce 2012, se nemůže při sledování ubránit myšlenkám především na mizerný scénář a time paradox (ten už byl v prvním díle, ale tady je doveden do absurdna). A co je nejhorší, tak to nezachraňují ani akční scény (ač trikově výrazně lepší než v jedničce), které jsou schopné dokonce i nudit. A tyhle věci prostě nejsem schopen odpustit filmu, který se tu honosí 91% a tituly jako "nejlepší akční/sci-fi film všech dob"...

• 6.4.2012  10:20
    Terminátor (1984)

Kultovní? Možná. Nezáživné? Určitě!

• 21.3.2012  22:57

Mírná žánrová roztříštěnost dle mého názoru není vůbec na škodu. Brilantně vypointovaný příběh, poslední půlhodinka stála za to. Lepší čtyři hvězdy = 85%

• 21.3.2012  01:34

Neskutečná smršť nápadů a "novoslov". Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=aYErtw_T0Ts, plný text zde: http://hitrecord.org/records/15301

• 6.3.2012  02:11
    Král Lear (divadelní záznam) (2003)

Fenomenální Jan Tříska + svižný a moderní překlad prof. Hilského + magické prostředí Pražského hradu = bezkonkurenčně nejlepší adaptace Shakerpearovské klasiky, kterou jsem viděl.

• 1.3.2012  23:36

"It's just money. It's made up, pieces of paper with pictures on it so that we don't have to kill each other just to get something to eat." Brilantní drama z finančního světa popisující počátek bankovní krize v roce 2008. Za největší slabinu filmu považuji fakt, že příliš zjednodušuje a nevysvětluje příčinu, takže průměrný divák vůbec netuší, co se na plátně děje a proč je to takový průser. Nutno ale dodat, že to není zásadní, protože snímek se spíše než na samotnou krizi zaměřuje na klíčové postavy - jejich životy, vztahy, názory. A tohle funguje na jedničku.

• 21.10.2011  21:41
    Luther (TV seriál) (2010)

Britské dvojče Vica Mackeyho z amerického Shieldu se hodně povedlo. Dostane se nám méně násilí, více obleků, promyšlenějších zápletek a psycho-kriminálníků. Nebude samozřejmě chybět detektiv balancující někde mezi kriminálem a hřbitovem. Po druhé sérii dávám jasných 5* a těším se na další. Well done, BBC! “There’s a difference between getting your hands dirty and being dirty.”

• 13.10.2011  01:41
    Skins (TV seriál) (2007)

Oh baby baby it's a wild world! První a druhá série: 85%

• 10.1.2011  12:12

Mendes nám ve svém "prequelu" k Americké kráse nabízí dokonalý pohled pod pokličku sympatické rodinky Wheelerových. A to rovnou pěkně depresivní a syrový pohled. Přetvářka před cizími i blízkými, neupřímnost, nevěra, zbabělost, prázdnota, zoufalost, hádky. Prostě film "ze života" nabitý emocemi až na půdu. A z Kate Winslet mi místy běhal mráz po zádech!

• 12.8.2010  01:04

WTF faktor na maximu. Kubricka mám rád, ale tohle jsem opravdu nepobral. Hodnocení? Nafintěná a velkolepá NUDA za 2*

• 10.8.2010  02:08

Fakt 914: Alcohol can cause drunkeness and nudity :)

• 19.7.2009  18:56

Solidně rozjetá podívaná se bohužel zastavila dříve, než dosáhla nějakého vrcholu. Při pasážích s manželkou a manželkou si člověk klidně mohl odejít uvařit kafe, protože zde byly naprosto k ničemu. Co tohle ksakru dělá v TOP250? Dvě hvězdy za film a třetí za skvělého Al Pacina.

• 10.7.2009  23:03
    Chicago (2002)

"I started fooling around, and then I started screwing around... which is fooling around... without dinner." Má to švih, spád, dobrou muziku i choreografii a ucházející herecké výkony (ach ta Renée). Prostě film na pobavení bez vyšších ambic = není co vytknout.

• 23.6.2009  22:47

Nepopírám, že když je tvůrce filmu na drogách, tak to někdy může dopadnout dobře. Ale co napsat k filmu, na který si musí divák taky šlehnout, aby byl na stejné vlně jako autor? Asi jsem úplně nepochopil tu nadsázku, se kterou nám režisér předkládá "hororová" klišé, fekálnosti a solidní várku lekaček. Skoro mi to tak přijde, že Sam zapomněl při detailním propracování každého "humuso-záběru" (zhruba někde na úrovní teen hororů) na celkovou atmosféru filmu. Jediné, čeho sem se za víc jak hodinu a půl v kině dočkal bylo pár záchvěvů smíchu a málem politého trika (když jsem pil u jedné nečekané "lekačky"). A to je na horor docela málo. P.S: Ta druhá hvězdička je za odhalené ňadro v traileru na film T.M.A. před začátkem :)

• 28.5.2009  00:43

Road to Perdition je "tak trochu jiná gangsterka". Je to spíš Příběh, krásně vyprávěný a stylyzovaný, ve kterém vidíme režisérův cit pro detail skoro v každém záběru. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že Sam Mendes je tak trochu citový vyděrač (počínaje některými dialogy a konče sugestivním soundtrackem). U některých scén jsem si v duchu říkal, co se asi stane pak (aby to mělo "správný" účinek) a ono se tak opravdu stalo. Asi se nejde ubránit srovnávání s American Beauty, která je místy točená v hodně podobném stylu. Takže se o to pokusím jinak - díky zvolené formě jde o naprosto neobyčejný film a pro mě je to 4 a půl * ;-)

• 1.3.2009  16:18

Těsně po zhlédnutí jsem s ovacemi jásal nad 5*, ale s denním odstupem musím dát o jednu míň. Jedná se o řemeslně nadprůměrně natočenou "pohádku" (střih, hudba!), ale něco tomu prostě chybí. Vyčítat tomuhle filmu předvídatelnost je teď hodně "in", ale dle mého je to úplně zcestná výčitka - pokud si chcete ten film užít, je třeba k němu tak přistupovat a nesnažit se o něm racionálně přemýšlet. Teď už jen zopakuji, co už bylo řečeno - je to pěkný film na nedělní odpoledne (shodou okolností jsem se na něj přesně v tuhle dobu díval :)) a nemám ambice si ho pustit znova. A i přesto, že je ve filmu hodně sugestivních scén se snímek nesnazí moralizovat. To je dobré :)

• 8.2.2009  22:49
    My Fair Lady (1964)

Nudný, vyčpělý a sterilní film, který jde strašně po povrchu a nedovolí vám se vcítit do jistě zajímavých postav. Audrey má krásnou low angličtinu a (později) krásné šaty, ale to je asi tak vše. Ať bude dělat sebelepší mimiku, víc jak 3* ode mně nedostane už jen pro to, že někdy v intermezzu jsem to měl vážně chuť vypnout.

• 26.1.2009  11:04

Nestává se mi příliš často, že bych u filmu usnul... navíc v tomhle případě to ani nevadilo.

• 24.1.2009  00:08
    RocknRolla (2008)

Říkejte si co chcete o samoúčelných vizuálních hrátkách, ale tohle je, dámy a pánové, film se stylem. Originální a svižná adrenalinová podívaná (ačkoliv pojetí některých scén mi mírně připomínalo Quantum of Solace - jen lépe provedené). Nechybí ani koření ve formě typicky anglického humoru a filosofických řečí. A samozřejmě nesmí chybět ženská. No a světe div se - nejen, že to celé drží pohromadě, ale ještš ke všemu to funguje! Celkově je to kandidát na druhé shlédnutí. Ačkoliv takový Taken byla jízda podobně špičková, právě kvůli absenci dalšího rozměru si další shlédnutí (a tu pátou hvězdičku) prostě nezaslouží. "I can't teach you how to skin a cat... but I can teII you a Iot about the money in bricks and mortar."

• 21.1.2009  21:25

"You make suffering so funny." Ano, je to pravda. Woody nám předkládá osudy ,trpících' lidí v tak humorné formě, že to na nás sice působí správně, ale nemáme z toho špatný pocit. Film má na Woodyho relativně delší stopáž, ale naštěstí se celek nerozpadnul a nenudil. Pseudo-dokumentární forma natáčení nemusí sednout každému, ale pro mě to bylo příjemné zpestření. Je to stále velmi dobré, ale na tohle téma už měl lepší filmy. Dalo by se říct, že je hodnocení na hraně, dávám tedy slabší 4* - 70%.

• 15.1.2009  23:22

Neuvěřitelný muzikálový úlet, na který jen tak nezapomenete. Hudba byla poměrně chytlavá a sedla mi, což je (řekl bych) u muzikálu základ. Je zde spousta blbostí a hlášek, u kterých se prostě smějete (i střízliví! :)). Nicméně celý film hodně kazí fakt, že je režijně nezvládnutý. Zhruba od půlky začíná zpomalovat a ke konci už úplně chybí šťáva a humor. A Susan Sarandon bych v téhle roli vůbec nečekal.

• 15.1.2009  23:22

Pokud budu hodnotit epizody IV - VI, tak mi čtvrtá a šestá přijdou jako velmi průměrné, pátý díl to trochu zachraňuje aspoň tím, že se divák tolik nenudí. Nicméně, tohle dílko je scénáristicky naprosto nezvládnuté, naivní a hloupé; tudíž sebelepší vizuální efekty to nezachrání. Některé věty by se hodily spíše do parodií, což mělo za následek, že jsem se u některých scén (a řekl bych, že to nebyl záměr tvůrců) dobře bavil :-). Nebýt závěru, který celou tu více než dvouhodinovou hrůzu zachraňuje, dal bych **.

• 12.1.2009  18:17

Po dlouhé době komedie, u které jsem se nahlas smál. Opět brilantní a inteligentní scénář, který nešetří vtipnými dialogy. A opět skvělý Woody Allen s Diane Keaton. A jako bonus Bogart v roli našeptávače. Co dodat :-)

• 10.1.2009  23:37

Woody Allen nám opět ukazuje, že ve vztazích není nikdy nic jednoduché. A ukazuje nám to ve velmi příjemném, oddechovém, prosluněném a ovíněném filmu, na který je radost se dívat. Výlet do Evropy se prostě v tomhle případě náramně vydařil. Film si prakticky po celou dobu udržuje výborné tempo, což ve spojení s vybroušeným scénářem a stopáží "tak akorát" dává za výsledek lepší 4*. Te quiero Barcelona

• 5.1.2009  10:15

A rozhodně si to pustím ještě jednou, až uvidím všechny zmíněné filmy.

• 4.1.2009  21:30
    Ptáci (1963)

Birds jsou pro mě velkým zklamáním a zatím jeden z nejhorších (!) Hitchcockovo filmů, co jsem viděl. Kde je to napětí, strach, hrůza, hutná atmosféra? Většina "ptačích" scén vyvolala na mé tváři spíše úsměv, než zamýšlenou hrůzu. Jediná depresivní a solidně působící scéna byla, když se hejno dobývalo do zabedněného domu. To je ale na dvě hodiny docela málo. Když jsem se po shlédnutí nad celým filmem zamyslel, vyvstala spousta otázek ("Byly skutečně lovebirds příčinou? Nebo to byla evil Melanie? Proč jsou ve filmu naprosto zbytečné scény s matkou/ex-přitelkyní, které děj nikam neposouvají a nejsou důležité?")

• 4.1.2009  09:47

Pokud bychom chtěli z tohoto filmu něco citovat, stačí skočit na libovolnou minutu a vzít první větu, která je vyslovena. Smršť zapamatování-hodných vět a mouder se zastavila až na konci. Přidejme k tomu Allenovo originální promluvy k divákům, vtipně pojatou vztahovou sondu, perfektní herecké výkony a máme jasných *****.

• 31.12.2008  16:09
    96 hodin (2008)

Liam Neeson jako bad motherfucker? No, proč ne. Tuhle akční jízdu bez balastu okolo si vážně nechám líbít. Co na tom, že některé věci "by se takhle asi ve skutečnosti nestaly" nebo "byly přitažené za vlasy". Nečekejme žádné originální nápady, tady jde opravdu o vypilovanou a inteligentní (!) akci. A kdyby film skončil na lodi (bez zbytečné dohry v USA), dal bych snad ještě o hvězdu víc...

• 29.12.2008  23:11
    Až na krev (2007)

"Ze dna opět na dno." Touhle jednou větou bych charakterizoval cestu hlavní postavy. Především dobře zvolené tempo vyprávění a Andersonův velký cit pro detail dělá tento film opravdovým skvostem. Je to neomalený, syrový a hrubý kousek pro pravé labužníky, kteří si ho vychutnají usazeni do pohodlného křesla. Velmi působivý soundtrack buduje spolu se zručnou filmařinou velmi hustou atmosféru. O řadu silných scén se postaral také kazatel Eli, jehož oddanost (ať už byla předstíraná, nebo ne) působila skutečně děsivě.

• 28.12.2008  22:47

Tak tohle byl slabší kousek z Miyazakiho dílny. Ano, animace je pěkná (nicméně "ne-tak-roztomilá" jako dříve) a kreslený svět plný fantazie vás okamžitě uchvátí. Myslím, že není problém přijmout pohádkovou realitu a film posuzovat podle ní. Ale jakmile se začnou chovat postavy naprosto nelogicky a v rozporu s vnitřní logikou, tak to už prostě neodpustím nikomu. Začátek byl OK, ale zhruba ve chvíli, kdy jsem čekal, že se konečně něco stane a začne děj směřovat ke konci, byl film teprve v polovině. Od té doby mi až na pár výjimek děj celkem nudil už vzhledem k tomu, že sem přestával chápat, o co přesně jde a jaký je smysl toho či onoho. Dějové odbočky do války a celkově Howlovo účast v ní jsem doteď nepochopil. Poměrně slabých 60%.

<< předchozí 1 2 3