REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Hloupé béčko, které se snaží tvářit jako něco víc + většinu času otravná kamera.

Godzilla (2014)

Místy skvélě, místy pitomé. Spousta efektních scén, atmosférických momentů a pěkného vizuálu. Ale bohužel i spousta nesmyslností, hloupých dialogů a nefungujících postav. Jako kdyby si někdo vymyslel všechny ty parádní výjevy a pak se je snažil za každou cenu slepit.

Strom života (2011)

Nekonečná reklama na boha placená Vatikánem! Vše, co jsem dosud viděl o Malicka bylo výborné. Možná je to i můj nejoblíbenější režisér. Těšil jsem se a... byl jsem zklamán. Velmi. Jediným kladem byly nádherné záběry vesmíru přes celé plátno, několik dinosaurů. Záběry byly místy působivé a se zvukovou složkou vytvářely zvláštní atmosféru (běžně u filmů nevídanou), ale zcela bezúčelně. :(

Světová invaze (2011)

Dostal sem vše, co jsem čekal až na jednu věc. KDYŽ KOUKÁM NA FILM, KDE BANDA VOJÁKŮ STŘÍLÍ ALIENY A JEDEN ZA DRUHÝM PŘITOM CHCÍPAJ, TAK MĚ ZAJÍMÁ, KTEREJ JE KTEREJ!!! Vždyť je to jeden ze základních kamenů tohoto subžánru "survival" filmů!

Neopouštěj mě (2010)

Mám rád dobovky. Mám rád romantické "ságy". Mám rád originální zápletky i tragické lovestory. O to víc mne mrzí, že postavy filmem jen proplouvají, neprojevují iniciativu. Radši mluví než aby něco dělali. Chybí mi "drámo", které by dotlačilo emoce. Chybí mi vzdor postav, případně vysvětlení proč nevzdorují. Chybí mi dokončení motivu "lidí podle kterých jsou dárci vytvářeni". Chybí mi větší tajemství. Chybí mi pořádné finále. Film mi přišel nejsilnější na začátku - během dětství. Ten byl po všech stránkách uchvacujíci. Rozhodně za * * * * * . Tam fungovalo tajemství, "drámo", emoce, romantika, vlastně vše. Pak už to šlo bohužel do kopru. :(

Černá labuť (2010)

Nebýt Natalie a působivého finále bylo by to za 2,5*, takhle 3,5*. Místy působivé, místy laciné. Spíš "popis proměny" nežli dramatický film. Vždyť se tam vlastně nezačne nic dít! Režisér nám ukáže výchozí postavu a pak ukazuje, jak se proměnuje. Už nám ale neukazuje proč. Měl sem tak pocit jakési "deux ex machiny", která hlavní hrdinku mění prostřednictvím vidin a halucinací.

Goldfinger (1964)

Povedená Bondovka. Úžasný jak v ní James Bond NAPROSTO NIC NEDOKÁŽE! :D Vše pokazí, nic se mu nedaří. Hlavní zvrat za něj udělá ženská, aniž by o tom věděl a i obligátní odpojení bomby na konci za něj udělá na poslední chvíli pyrotechnik! :D Geniální.

Zatímco jsi psal (2010) (studentský film)

Pokud Automatic za 4, tak tohle musím za 3. Comment jindy, nestíhám :D

Automatic for the People (2010) (studentský film)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.

Rychlé Šípy (2010) (studentský film)

Že se nestydíš hodnotit vlastní film a ještě plným počtem, Matěji. :D Moc velká škoda herců, lokací a námětu (za ty 1 hvězdička). Film sklouzl jen k zcela povrchnímu humoru (pokud je). Kouzlo předlohy je pryč a není nahrazeno ničím nový. Rychlé šípy jsou pouhá nálepka. Asi tak jako když točí Uwe Boll filmy podle her, které s nimi nemají vnitřně nic společného. Naprosto nevyužitý potenciál! p.s. Jestli ještě upravíš ty animace, tak to bude na 2 hvězdy.