Cloud

Mikoláš Orlický

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 27.1.2017  10:48

Hloupé béčko, které se snaží tvářit jako něco víc + většinu času otravná kamera.

• 24.5.2014  22:31
    Godzilla (2014)

Místy skvélě, místy pitomé. Spousta efektních scén, atmosférických momentů a pěkného vizuálu. Ale bohužel i spousta nesmyslností, hloupých dialogů a nefungujících postav. Jako kdyby si někdo vymyslel všechny ty parádní výjevy a pak se je snažil za každou cenu slepit.

• 24.9.2011  12:42

Nekonečná reklama na boha placená Vatikánem! Vše, co jsem dosud viděl o Malicka bylo výborné. Možná je to i můj nejoblíbenější režisér. Těšil jsem se a... byl jsem zklamán. Velmi. Jediným kladem byly nádherné záběry vesmíru přes celé plátno, několik dinosaurů. Záběry byly místy působivé a se zvukovou složkou vytvářely zvláštní atmosféru (běžně u filmů nevídanou), ale zcela bezúčelně. :(

• 11.4.2011  19:56

Dostal sem vše, co jsem čekal až na jednu věc. KDYŽ KOUKÁM NA FILM, KDE BANDA VOJÁKŮ STŘÍLÍ ALIENY A JEDEN ZA DRUHÝM PŘITOM CHCÍPAJ, TAK MĚ ZAJÍMÁ, KTEREJ JE KTEREJ!!! Vždyť je to jeden ze základních kamenů tohoto subžánru "survival" filmů!

• 30.3.2011  17:37

Mám rád dobovky. Mám rád romantické "ságy". Mám rád originální zápletky i tragické lovestory. O to víc mne mrzí, že postavy filmem jen proplouvají, neprojevují iniciativu. Radši mluví než aby něco dělali. Chybí mi "drámo", které by dotlačilo emoce. Chybí mi vzdor postav, případně vysvětlení proč nevzdorují. Chybí mi dokončení motivu "lidí podle kterých jsou dárci vytvářeni". Chybí mi větší tajemství. Chybí mi pořádné finále. Film mi přišel nejsilnější na začátku - během dětství. Ten byl po všech stránkách uchvacujíci. Rozhodně za * * * * * . Tam fungovalo tajemství, "drámo", emoce, romantika, vlastně vše. Pak už to šlo bohužel do kopru. :(

• 25.2.2011  03:12

Nebýt Natalie a působivého finále bylo by to za 2,5*, takhle 3,5*. Místy působivé, místy laciné. Spíš "popis proměny" nežli dramatický film. Vždyť se tam vlastně nezačne nic dít! Režisér nám ukáže výchozí postavu a pak ukazuje, jak se proměnuje. Už nám ale neukazuje proč. Měl sem tak pocit jakési "deux ex machiny", která hlavní hrdinku mění prostřednictvím vidin a halucinací.

• 12.1.2011  15:58
    Goldfinger (1964)

Povedená Bondovka. Úžasný jak v ní James Bond NAPROSTO NIC NEDOKÁŽE! :D Vše pokazí, nic se mu nedaří. Hlavní zvrat za něj udělá ženská, aniž by o tom věděl a i obligátní odpojení bomby na konci za něj udělá na poslední chvíli pyrotechnik! :D Geniální.

• 10.12.2010  11:30
    Zatímco jsi psal (studentský film) (2010)

Pokud Automatic za 4, tak tohle musím za 3. Comment jindy, nestíhám :D

• 9.12.2010  17:16
    Automatic for the People (studentský film) (2010)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.

• 9.12.2010  17:14
    Rychlé Šípy (studentský film) (2010)

Že se nestydíš hodnotit vlastní film a ještě plným počtem, Matěji. :D Moc velká škoda herců, lokací a námětu (za ty 1 hvězdička). Film sklouzl jen k zcela povrchnímu humoru (pokud je). Kouzlo předlohy je pryč a není nahrazeno ničím nový. Rychlé šípy jsou pouhá nálepka. Asi tak jako když točí Uwe Boll filmy podle her, které s nimi nemají vnitřně nic společného. Naprosto nevyužitý potenciál! p.s. Jestli ještě upravíš ty animace, tak to bude na 2 hvězdy.

• 20.11.2010  13:53
    Machete (2010)

** za tu spoustu známých tváří...

• 20.11.2010  13:49
    Plán 9 (1959)

* za nápad se sluneční bombou a neskutečnou přitroublost. :)

• 6.11.2010  21:27
    Sousoší (studentský film) (2010)

Komentář jindy, dneska sem nějakej moc unavenej. :)

• 11.9.2010  11:30

Klady: Pěkné obrázky, fuknkční herci, úderná pointa. Zápory: O něco kratší to mohlo být ještě údernější. U některých momentů by dle mne měla kamera stát trochu jinde než stojí. A štvě mně Mrázův mobil. Nějak mi k členovi speciálních jednotek nesedí. :) A je to přitom jeho nejdůležitější rekvizita! Jako celek to funguje dobře, což je hlavní. A jak já rád říkám: Líbilo se mi to. :)

• 27.7.2010  08:17
    Počátek (2010)

Plně souhlasím s Tsunami X. Celý film se akorát jen něco vysvětluje a akce je tam naprosto "jen tak"... bez žádného opodstatnění. Originální nápady se sny jsou využity neprosto bez fantazie a povrchně (akorat ten paradox se schodištěm je fajn). Navíc mi to přišlo občas celkem nelogické... A co postavy? Vždyť jsou u filmu to nejdůležitější, obzvláště u takovéhleho... nic. Nic se o nich nedozvíme, žádný vývoj. Prostě nic. Podle mne nevyužitý potenciál nápadu, herců i triků (peněz).

• 22.7.2010  08:34

Kdyby neumřela Pittova postava...

• 22.7.2010  08:31

Fajn hudba a stylizace. I když té výpravy je pro takovýhle film spíše škoda...

• 17.6.2010  14:56
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Snad každá postava se čas od času začne chovat nesmyslně. Někdy skoro na zabití. Logika často skřípe nejen u jejich chování, ale i u příběhu samotného. Pokud ale nemají své slabší chvilky, je většina postav celkem sympatická. Snad až na doktora. Herec příšerným způsobem přehrává a scény se tak zvrhávají v nechtěnou komedii.

• 16.6.2010  07:51

Origininální a technicky parádní ČESKÝ film? UaU! Škoda Svěrákova monotónního přednesu, lehce natahovaného konce (honičky), nedostatečné dynamiky scénáře (nikoliv scén!) a některých prostřihů z reálu. Takhle jen za 4.

• 16.6.2010  06:54

Ve své době to musela být pecka, dneska tak za tři. Ale za těch 50 let stáří jednu hvězdičku přidám.

• 7.6.2010  16:53

V době vzniku to musel být pecka, dneska celkem nic moc, ale i tak si tři hvězdy zaslouží.

• 1.6.2010  16:00

Za výpravu a některou akci.

• 1.6.2010  15:59
    Robin Hood (2010)

Protože mám rád historické filmy a za pěknou výpravu, lokace a řemeslnou stránku dávám druhou hvězdičku. Jinak slabota. Vše již viděné. Nelogičnosti (čachry se jménem, Janovo rozhodování, chování postav,...), které mne většinou u filmů netrápí tu pro mne byly až příliš výrazné. Ze začátku mne těšilo, že je to po dlouhé době hrdina, který nemáchá mečem, ale řeší věci lukem. Po čase i to však vzalo za své a z pěšího lučišníka se stal jezdec s mečem rubající div ne po stovkách. No a pak to množství nakouslých témat, postav, vztahů a linií, které vedou od nikud nikam, případně nevedou vůbec. Možná bude nějaký Director's Cut, ale já hodnotím kinoverzi.

• 1.5.2010  20:35
    Turbodiesel (studentský film) (2008)

Dokument je to parádní, je mi tam chyběl nějaký posun. Gradace či tak něco. Ale pointy jsem se svým způsobem dočkal až dávno po shlédnutí, takže príma. :)

• 1.5.2010  20:33
    Battle (studentský film) (2009)

Dějová linie je plná klišé a njasně oddělených flashbacků. Tancování mne bavilo, otázkou je, jestli by nebylo lepší, kdyby se děj zminimalizoval na minimum nebo rovnou se udělal dlouhý klip. Bez děje, jen plné tancování a hudby by mne to možná bavilo víc. 3 za odvahu.

• 1.5.2010  20:30
    Schengen (studentský film) (2009)

Pro mne to nějak prošumělo. Postava ani děj mne nijak nechytli a pointa byla příliš slabá na to, aby to zachránila.

• 1.4.2010  22:56

Čvrtá hvězdička je za perfektní udržení stylu a atmosféry.

• 23.2.2010  10:31
    Malá pražská víla (studentský film) (2009)

Tak jsem viděl podruhé. Většina věcí mi do celku sedí, snad jen svatební šaty mi přišly příliš... a chování postav mi přišlo obča spodivné (což je samozřejmě subjektivní). Hezky třpytivá kamera, hudba mi na pár místech nesedla. Nebýt výborné pointy na konci, byly by to 3, takhle za 4. :)

• 18.2.2010  13:18

Jeden z nejutahanějších filmů, co jsem v poslední době viděl.

• 18.2.2010  13:15
    Box (2009)

První polovina celkem napínavá, zajímavá, vtahující a správným dílem mysteriózní. Druhá unavující, s neuspokojivým vývojem. S odstupem jen horší.

<< předchozí 1 2