elanius

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 11.11.2018  02:37
    Temné síly (2018)

(103/2018) / Otrasný film, ktorý mi najviac pripomenul nazáživné epizódy posledných sérií The Walking Dead. (2/10)

• 11.11.2018  02:26
    Mayhem (2017)

(102/2018) / Radšej veru toto: The Belko Experiment. (3/10)

• 11.11.2018  02:19
    Summer of 84 (2018)

(101/2018) / Tesne po dopozeraní som rozmýšlal nad plným počtom, pretože už dlho nepamätám, aby ma takto rozsekal záver. Brutálne, vygradované, premyslené. Summer of 84, produkt, ktorý by ťažko vznikol bez Stranger Things mánie. K jasnej inšpirácii týmto fenoménom pridáva ale nečakanú dávku "dospelého" obsahu, ktorý zafungoval na tisíc percent. Je preto škoda, že tempo bolo hlavne zo začiatku mierne uzívané. (8/10)

• 11.11.2018  02:07

(100/2018) / Štýlovo natočený rodinný film, ktorý netuší čo chce vlastne byť. Po väčšinu času je hlavná postava v ťažkej depresii aby sme ku koncu zažili očakávany sladučký happy-end. Ewan to ale dal veľmi dobre a trochu to celé zachránil. Inak všetky plyšáky vyšli na jednotku, ale práve Winnie je podľa mňa docela odpudivý. (6/10)

• 11.11.2018  01:56
    Equalizer 2 (2018)

(99/2018) / Parádna "Denzelovka" s plíživým pomalým tempom vygradovaná v závere podľa očakávania. Druhý Equalizer je v prvom rade poctivá dráma. Potom v náznakoch trochu thriller ale akčný film to teda moc chvalabohu neni. Nie každému to tempo asi sadne, čo je vidno aj na hodnoteniach. (8/10)

• 11.11.2018  01:36

(98/2018) / Napínavý, psychologicky ladený, dobre vymyslený malý filmík s prekvapivým až "Cronenbergovským" záverom. (8/10)

• 11.11.2018  01:30

(97/2018) / Trošku taká poviná jazda sa mi zdalo. A hlavne pri pretlaku superhrdinov Marvelu a DC mi proste Incredibles neprídu už dostatočne atraktívny. Tak aspoň potešili dva známe hlasy z Better Call Saula - Jonathan Banks a Bob Odenkirk. (6/10)

• 28.10.2018  12:29

(96/2018) / Toto dostať do rúk taký Fincher doteraz by sme sa spamätávali. Prekvapivo dobrá atmosféra aspoň zčasti zachránila poslabší príbeh. Bad Samaritan ale môže byť pozitívnym prekvapením pre veľa divákov, taký ten zapadnutý filmík, ktorý prekvapí. (7/10)

• 28.10.2018  12:25

(95/2018) / Odporúčam tento film ako terapiu. Brutálny "feel-good" so zaujímavým spôsobom rozprávania a krásnymi farbami. Herecky potešil John Mahoney, výborná rola. Rob Renierovka na jesenný večer. (8/10)

• 28.10.2018  12:23
    Kazišuci (2018)

(94/2018) / John Cena rules :). Pri tomto filme stačí mať len správne očakávania a bude to dobré. V niektorých momentoch takmer dokonalé. Ja som sa zabavil, už naozaj tam chýbal len ten Seth Rogen. (6/10)

• 28.10.2018  12:19
    Escobar (2017)

(93/2018) / Javier a Penélope film v pohode ťahajú ale stále nejde o bohvie akú pecku. Skratkovité, bez silných momentov. Narcos som nevidel, takže Loving Pablo hodnotím ako celkom užitočné dielo. (7/10)

• 28.10.2018  12:17

(92/2018) / Keď docela obohraný príbeh dostane poriadnu pecku v podobe Bradleyho, Stefani a výborného soundtracku môže sa zrodiť hviezda. (9/10)

• 7.10.2018  19:47
    Medvěd (1988)

(91/2018) / Namiesto Medveďa doporučujem pustiť napríklad Planet Earth. (6/10)

• 7.10.2018  00:28

(90/2018) / Jodie Foster sa objavila po 5 rokoch na scéne a zobrala celkom neobvyklú rolu, podľa mňa jej to ale celkom sadlo a dala filmu tak povediac tvár. Ako už bolo v komentoch spomenuté, je tu jasná inšpirácia svetom ala The Purge. Rozhodne mi chýbalo lepšie tempo a "úvodná" konverzačka sa natiahla na pomaly tri štvrtiny filmu, škoda, lebo postavy fakt docela ušli. Na žánrovku obstojné a na väčší film tu ambície ani neboli, takže fajn. (6/10)

• 7.10.2018  00:17

(89/2018) / Stále ma šokuje ako málo stačí vo svete MCU na oobstojné hodnotenie. Príbeh znovu tak jednoduchý ako to len šlo. Celkom nemilo ma prekvapilo, že film ani nevyzerá moc dobre. Ešteže prichádza záchrana v podobe vtipných momentov. Michael Pena potiahol ako vždy. Inak klasický Marvel, uniformný produkt na jedno zožutie, po dni človek aj zabudne o čom to bolo. (5/10)

• 7.10.2018  00:13

(88/2018) / Ako sa priemerný letný filmík kultovkou stal. Vďaka Woodymu samozrejme. Bez neho by šiel asi film do zabudnutia. Rád som si túto klasiku zopakoval a zabával som sa rovnako ako pred rokmi. (8/10)

• 4.10.2018  23:53

(87/2018) / Objektívne je Faunov labyrint excelentný divácky zážitok, moc ale netreba rozmýšlať nad jednotlivými dejovými linkami. Spojenie fantasy sveta s reálnym a to ešte počas druhej svetovej bol skvelý nápad, veľmi originálny. Opatrnejší by som ale bol k vynášaniu scenára do nebies. Nenašiel som teda žiadnu prehnanú komplexnosť a komplikovanosť. V jadre je podľa mňa príbeh v podstate jednoduchá rozprávka celkom jasne smerujúca k záveru. Viac ma bavilo to ako film vyzeral ako to o čom v skutočnosti bol. (7/10)

• 3.10.2018  21:08
    Četa (1986)

(86/2018) / Logicky nám tu v komentároch často koluje porovnávanie troch špičkových vojnových filmov. Moje poradie po pozretí Čaty je: Apocalypse Now, Full Metal Jacket a až nakoniec The Platoon. Oproti Coppolovi mi chýbal ten šialený trip do ktorého Apokalypsu zabalil a na Kubrickovi ma zabila tá paranoja a "disturbing" amotsféra. The Platoon je stále špičkový, autentický a drsný film, ale neprišiel mi až tak výnimočný ako tie dva. Casting mal ale Stone minimálne rovnako dobrý ako Coppola a ako bonus mladého Sheena. Pekné prepojenie. Inak samozrejme exceluje aj Willem Dafoe. (8/10)

• 3.10.2018  20:54
    Zrůda (2003)

(85/2018) / Obdivuhodný výkon Charlizky a samozrejme aj maskérov, bola fakt nechutná v tomto filme, presne ako byť mala. Na filme sa trochu podpísal čas a v porovnaní so súčasnými drámami proste nevyzeral dobre, skoro až televízne. Mne to ako zhíčkanému divákovi dosť vadilo. Extrémny námet v pohode udrží človeka v pozornosti, ale silné scény boli možno dve tri. Myslím, že na jedno videnie je Monster zaujímavý materiál, treba si ale dobre rozmyslieť či na toto má človek chuť. (7/10)

• 1.10.2018  23:22
    Little Italy (2018)

(84/2018) / Mám pocit, že niekto hrozne bohatý vlastní licenciu na vytváranie romantických komédií. Stačí kúpiť a dosadiť si hercov, prostredie a nejaký počítač proste vypluje výsledný produkt. Pozitíva: Emma Roberts a všetko to talianske okolo. Ak máte radi pizzu film sa bude určite páčiť nech by v ňom bolo hocičo, závidím štábu. Negatíva: Little Italy je mix už tisíc kráát videných scén, zápletiek a vtipov. V pohode som si pár krát odbehol a všetko ďalej šlo overenou cestou. Jeden krát sa tých 60 minút čo som z tohto filmu videl asi dalo. (5/10)

• 1.10.2018  23:08

(83/2018) / Osviežujúci milý animáčik v obrátenom Yeti svete, parádny námet. Tuším som sa nasmial viac ako plné kino deciek. Účel splnilo. A kľudne by som zniesol viac songov, ktoré inak moc nemusím. Pri Smallfotovi sa zabavia naozaj všetci. Slovenský dabing je inak uchádzajúci, výnimočne nerušivý. (7/10)

• 26.9.2018  23:11
    Next Gen (2018)

(82/2018) / Baymax 2.0 s o triedu slabšími postavami a príbehom. Nie je to úplne marný animák, chvílami všetko šlape tak ako má, tempo a kvalita sa ale prekvapivo rýchlo mení. A bohužial akurát záver bol tá slabšia časť. Inak potešilo ako v druhej polke filmu zahrali tvorcovia aj na docela temnú notu. (6/10)

• 26.9.2018  22:53
    Alfa (2018)

(81/2018) / Sklamanie, a to ani očakávania neboli vysoké. Od prvej minúty robí film všetko preto, aby bol v prvom rade pekný a prístupný a až v tom druhom aspoň trochu napínavý a autentický. Základom pre tento cieľ sa viditeľne stal vizuál. Pár pekných scenérií by sa našlo, zbytok je ale docela odpudivé CGI. Vlastne ani netuším akému publiku bol Alpha cielený. (4/10)

• 23.9.2018  23:49

(80/2018) / Ťažko niečo dodať. Pozrel som M:I sériu na jeden záťah a musím priznať, že sa jedná o výnimočný projekt. Prvý diel 1996, zatiaľ posledný 2018, 6 kúskov, každý prišiel s trošku iným príbehom a atmosférov. Mission: Impossible - Fallout je totálny akčný film bez minúty hluchého miesta. Materiál jednoznačne pre kino. Budem pozorne sledovať správy o M:I 7. (9/10)

• 23.9.2018  23:36

(79/2018) / V podstate reštart č.3. Príbehovo ucelenejší, znovu trochu vážnejší a aj v chémii postáv jednoznačne najlepší diel. Takisto aj casting. Dobrý základ dotiahli do dokonalosti Alec Baldwin, Rebecca Ferguson a po po pár dieloch aj správne odpudzujúci záporák (Sean Harris). Redefínícia pojmu akčný film, hlavne v dobe keď vo filme CGI kraľuje. Mission: Impossible - Rogue Nation prvý film série po ktorom som sa naozaj tešil na ten ďalší :). Nedivím sa, že po prvý krát v históri dostal pri časti č. 6 šancu ten istý režisér. (8/10)

• 23.9.2018  23:01

(78/2018) / Tak tu som trošku spozornel keď som si prečítal meno režiséra. Brad Bird. Pokračovanie M:I pre niekoho s posledným režijným počinom, a teraz pozor Ratatouille? Minimálne odvážne. Ono to nakoniec nedopadlo nijako tragicky ale štvroka nedokázala vyťažiť z kvalít trojky a svojou naivitou dala spomenút na Johna Woo. Zachranil to Jeremy Renner a hlavne nezabudnutelná akčná sekvencie na Burj Khalifa. Okrem toho si už po pár dňoch ťažko vybavujem detaily. Mission: Impossible - Ghost Protocol bola docela premárnená šanca na posun. (6/10)

• 23.9.2018  22:48

(77/2018) / V podstate prvý "skutočný" diel tejto série. A jednou vecou aj výnimočný, takéhoto geniálneho záporaka už v M:I neuvidíme. Hoffman bol presne tým čo trebalo pre reštart. Trojke zásadne pomohlo 6 rokov, technický posun je obrovský. Na scénu pribudla Michelle Monaghan a jej vzťah s Ethanom predznamenal, že k akčnému filmu pribudne aj primeraná psychológia hlavnej postavy. Simon Pegg zas priniesol čerstvý závan a hlavne pomohol k tomu aby sa M:I svet už nebral tak vážne. Mission: Impossible III je skvelý akčný film vhodný pre hocikoho, ani netreba mať v zásade napozerané diely pred tým. (8/10)

• 23.9.2018  22:31

(76/2018) / S prehľadom najslabší diel série. John Woo a Rob Towne mali ťažkú úlohu niekam s M:I svetom pohnúť. Ono dosť záleží kedy sa dvojka hodnotí. 4 roky po jednotke v roku 2000 by hodnotenie asi dopadlo o dosť lepšie ako teraz po dopozeraní celej série. Nastoluje sa tu ale trend, ktorý s obmenami a vylepšeniami funguje doteraz. Hlavný záporák je oproti jednotke jasne definovaný, nastupuje osudová žena a dôraz na partiu okolo Ethana Hunta. Mission: Impossible II nie je prepadák, len už musí bojovať s časom a stúpajúcov kvalitou série. (6/10)

• 23.9.2018  22:15

(75/2018) / Dlho som odolával tejto sérii, keďže agenti a špióni ma vo filmoch všeobecne moc neberú. Dej býva často chaotický, zamotaný a nie moc logický. A "Bondovské" vychytávky mi väčšinou prídu smiešne až neprístojné :). V podstate ma ani prvá MI moc nepresvedčila, ale vo film je proste cítiť niečo navyše oproti štandardným očakávaniam. Teraz po pozretí celej série predbieham, ale naisto sa dá povedať, že to niečo je (nielen) Tom Cruise. Už aj v jednotke zaujal výber lokácií čo sa nakoniec stalo z jedným trademarkov MI filmov. Jednotka nakoniec ako tak obstála, príbeh sa v rámci možností ku koncu vyjasnil a slušné herecké obsadenie vytiahlo Mission: Impossible nad priemer. (7/10)

• 23.9.2018  21:41
    Wildling (2018)

(74/2018) / Viac dráma ako fantasy či horor. Rozumná stopáž, krásny vizuál a uchádzajúci herci ma v pohode udržali v napätí. Wildling je ale stále len jednohubka na sobotný večer, žiadny plnohodnotný filmový plán. Po dlhej dobe sa inak ukázali dve herecké mená Liv Tyler (posledná normálna rola snáď v LOTR) a Brad Dourif (mne najznámejší z Kukučieho hniezda). (6/10)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39