elanius

Rastislav Synak

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 3.2.2020  23:38

Okrem výborného, potrebného a vysoko originálneho filmu ma samozrejme potešil aj nasratý verbal. Presne takto na nich treba.

• 15.12.2019  21:30

(64/2019) / Uniformná popcornová zábava, ktorú znovu raz ťahá The Rock. Všetko funguje dostatočne aby film neprepadol, pár vtípkov peckových. Ale tá šablóna je už mierne únavná. (6/10)

• 15.12.2019  21:24

(63/2019) / Olivii sa dá jedine fandiť za pokus o natočenie trošku inteligentnejšej teen komédie. Strašne mi vadilo ako je film od začiatku do konca ukecaný, ťažko sa dá sústrediť na nejaký ten vtípek, alebo pokus o message. Na prvotinu ale dostatočne originálne, aj keď závratnú kariéru Wildky nečakaám. (6/10)

• 15.12.2019  21:19

(62/2019) / Jason Clarke je rozhodne to najlepšie na tomto síce remeselne obstojnom, ale inak chladnom filme. (6/10)

• 26.11.2019  22:08
    The Ritual (2017)

(61/2019) / Hory, lesy, pre survival ideál. Super nápad okoreniť docela konzervatívny žáner komplikovanými vzťahmi kamarátov, atmosféra filmu na tom dosť stavia. Táto časť funguje. Osobne mám vždy radšej viac reálnu hrozbu ako mystickú ale aspoň sa nejednalo o nič prehnané. (6/10)

• 26.11.2019  20:23

(60/2019) / Docela starinka ale vidno, že postupy filmových žánrov boli vymyslené už dávno. Zaujme herec v hlavnej roli. Verím tomu, že v vo svojej dobe muselo ísť o revolučné dielo, najmä technickým spracovaním a mierou násilia. (7/10)

• 15.11.2019  01:56

(59/2019) / Filmová paráda od de Nira o ktorej som ani moc netusil, že existuje. Nečakal by som, že by sa tento film mohol zaradiť kvalitou napríklad ku Goodfellas, alebo inými top gangsterkám ale podarilo sa. Presný kasting, príbeh, stvárnenie new yorskej ulice a rôznych sociálnych vrstiev, všetko na jednotku. A Bronx Tale je tak trochu skrytý drahokam. (9/10)

• 14.11.2019  20:42

(58/2019) / Originál som nevidel, ale americký producenti celkom dobre zacítili Neesonovku. A Neeson nič nepokazil, dal filmu svoj štandardný výkon. Chybičky film má, hlavne mierne nevyvážené tempo a trochu som mal pocit, že aj scenár by si zaslúžil trošku učesať, hlavne v motivácii hlavnej postavy boli medzery. Celkom tomu ale sadlo to zimné studené počasie. (6/10)

• 14.11.2019  20:32
    Potichu (2019)

(57/2019) / Stanley Tucci potiahol, ako vždy. Film sa snaží nasadnúť na momentálne populárnu vlnu "sense" filmov, ale je vidieť, že nikto zo zúčastnených moc nešiel za Áčkovým počinom. Pre fanúšikov takýchto menších, žánrových filmov celkom obstojná voľba, pre väčšinu sú tu ale pecky typu Birdbox alebo A Quite Place. (6/10)

• 12.11.2019  21:48
    Hellboy (2019)

(56/2019) / Pri toľkých sračkových Marvelovkách, čo ja viem, aspoň bol Hellboy trošku originálny. Kasting podľa mňa tiež predčil mnohé komiksovky. Harbour je proste v kurze a k tomu Ian McShane, perfektné. Jasné, je to čisté Bčko, ale nemal som pocit, že sa k tomu nepriznal. Celkovo spokojnosť, zábavná blbinka. (6/10)

• 12.11.2019  21:30
    Černý Petr (1963)

(55/2019) / Hodnotím po zhruba 4 mesiacoch a prihadzujem poslednú hviezdu. V popisku film je napísané, že sa jedná o prenikavú psychologickú štúdiu, mne ale Černý Petr prišiel skôr ako trefné a vtipné stvárnenie jedného docela bežného prázdninového leta. Jasné, že sa to tam trochu skrýva, ten pohľad na tú "beznádej" a neistotu z budúcnosti na prahu dospelosti, viac ale stále ide o to ako a kde sa zabaviť, dať si pár pív alebo zaujať dáku tú slečnu. Nedá mi nespomenúť niečo ako slovenského predchodcu Formanovho filmu, samozrejme hovorím o Slnku v sieti (1962). To bolo také poctivo 60-tkovo slovenské, oveľa viac metaforické, záhadnejšie a celkovo ťažšie. Na druhú stranu tam zase možno chýbal nadhľad, tak typický pre Forma a vôbec českú kinematografiu. A na záver, Ján Vostrčil stvárnil proste geniálnu postavu, pre mňa je to fakt tá čerešnička čo to k 5* potiahla. (9/10)

• 4.11.2019  20:24
    Hotel Mumbai (2018)

(54/2019) / Dev Patel si zaslúži jednu hviezdičku navyše, aspoň niečo si človek dokáže zapamätať z filmu. Remeselne celkom fajn, blízko takému Greengrassovi (Captain Phillips), ale okrem pobiehania po hoteli film proste nemá vnútornú dramatičnosť alebo napätie. Dobrá jemne thrillerová jednohubka áno, niečo navyše sme ale nedostali. (6/10)

• 4.11.2019  20:10
    Pašerák (2018)

(53/2019) / Pokus o napodobenie Gran Torina úplne nevyšiel, stále ale Clint dokáže vytvoriť zaujímavú postavu, zahrať ju a navyše to všetko aj zrežírovať. 89 ročná legenda. Z rešpektu by som išiel na 5*, reálne ale filmu chýba prekvapivý, dramatickejší zvrat a drsnejšie finále. (7/10)

• 27.10.2019  20:53
    Shazam! (2019)

(52/2019) / Síce Shazama tu máme od 1939, film mi ale prišiel ako DCčkárska verzia legendárneho Big (1988) s Tomom Hanksom. Po všetkých stránkach priemer, ale z toho námetu sa dá ťažiť tie dve hodinky s prehľadom. Stále ma ale udivuje ako málo stačí komiksovej mašinérii aby bola stále dostatočne finančne za vodou. (6/10)

• 27.10.2019  20:33

(51/2019) / Každý film so žralokom je proste povinosť, kráľovský ecoterror subžáner 😀. A k tomu Samuel L. Jackson? Exkluzívny casting. Deep Blue Sea má všetko čo od podobného Bčka očakávam. Stereotypné postavy, odhadnuteľný dej a primeraná porcia zábavy. (6/10)

• 27.10.2019  20:24

(50/2019) / Aj sa divím, že do toho vôbec šli, ale kasting je chvalabohu viac ako vydarený. Kevin Hart určite nesadne všetkým, Cranston je ale stávka na istotu. Keď si odmyslíme ten remake faktor tak sa rozhodne nejedná o sklamanie, chémia funguje skvele, rovnako sa dostavil aj ten správny feel-good pocit. Bohužiaľ percentá ukazujú, že veľa hodnotiacich nedokázalo zostať nezaujatých. (7/10)

• 25.10.2019  22:21

(49/2019) / Lanthimos & Farrell sa po druhý krát pokúsili rozvíriť hladiny bežnej Hollywoodskej produkcie a servírujú znovu bizarný ale tentokrát o dosť chladnejší kus. Film je rozhodne kvalitný počin, ale napriek ťaživej, mysterióznej atmosfére mi chýbala dráma a väčšie napätie. (7/10)

• 20.10.2019  03:17

(48/2019) / Malý, pohodový filmík, ktorý akoby sa už ani nehodil do tejto doby plnej megafilmov. Kto má rád krimi, isto si ho vychutná. Robert Redford dobre zvolil pre svoj odchod. (8/10)

• 19.10.2019  22:57

(47/2019) Dokonalá filmová pasca na latentných rasistov. Barry Jenkins ma už druhý krát rozsekal. Tento film s kľudným svedomím označím ako vhodný len pre naozaj tých najnáročnejších divákov. Len pri maximálnom sústredení zážitok funguje.V porovnaní s Moonlight, vizuálne, herecky a atmosférou o dosť poetickejšie, možno tomu ale chýbal kus tej reality, aspoň raz za čas. Po dlhej dobe film (Roma), pri ktorom človek stratí pojem o čase. (9/10)

• 19.10.2019  22:44

(46/2019) / Námet bol trošku nad sily a Greta filmík ktorý síce priamo nenasere, ale pár facepalmov na svedomí iste má. Žánrovkárom ale v podstate doporučujem. Minimálne herecky ale veľmi zaujímavé. (4/10)

• 19.10.2019  22:37

(45/2019) / Hodnotím po pár mesiacoch a nepamätám si ani jednu jedinú scénu. Predpokladám, že som sa asi tak priemerne Marvelovsky zabavil. (6/10)

• 19.10.2019  22:24
    My (2019)

(44/2019) / Jordan Peele je obrovský talent a stále v podstate vychádzajúca hviezda. Ak by Us bol jeho prvým filmom, myslím, že by nazbieral viac percent. Laťku však svojim debutom nastavil vysoko. Us je v jadre len obyčajný hororík ale v niektorých detailoch vypilovaný do maxima: hrátky s hudbou, symbolika, výrazná štylizácia. Má to proste ten Peelovský feeling, ale okrem vyššie spomenutých detailov to nie je tak dobrý celok ako Get Out. (7/10)

• 15.10.2019  21:51

(43/2019) / Ako vždy výborný Vince. Film mohol kľudne skončiť v priemerných vodách ak by nepriniesol pár originálnych momentov. MMA svet, neštandardný hrdinovia, super výber hercov do vedľajších úloh a malé cameo samotného Dwayna Johnsona. (7/10)

• 15.10.2019  21:43

(42/2019) / Čakal som o dosť viac, očakávania boli veľké aj pre Madsa Mikkelsena. Výsledkom je ale len priemerný survival. Najviac zamrzí absencia výraznejších dramatických momentov, v podstate všetko smerovalo k jasnému koncu. (6/10)

• 15.10.2019  21:32

(41/2019) / Zábavný blockbuster s tým najlepším čo Mavel ponúka, toto bolo ozaj ťažké pokaziť. Slabší rozbeh a slušná druhá polovica, herecký dreamteam potiahol. Záver brutálna ždímačka citov, ale moc ma to neuchvátilo, chápem ale motiváciu. (8/10)

• 15.4.2019  20:22
    Skleněný (2019)

(40/2019) / Odporúčam zopakovať aj Unbreakable. Mne sa ten film páčil o dosť viac ako pred rokmi a zároveň dobre naladí na posledný diel trilógie. Tú samozrejme ťahá McAvoy, poslabšie Samuel a celkom očakávane docela do počtu bol Bruce. Glass je inak film starej školy, s dôrazom na scenár, príbeh, postavy, žiadne extra efekty nebolo treba. Príbeh celkom chaos, záver samozrejme vycucaný z prsta, ale tých posledných 5 minút no dajme tomu, odpustím. Nakoniec je to celkom slušná trilógia, okorenená hlavne postavou z filmu Split, bez nej dovolím si tvrdiťm, by Shyamalan mal čo robiť aby zakončil svoj projekt kvalitne. (7/10)

• 15.4.2019  20:14

(39/2019) / Pomalý priebeh je trademarkovou značkou režiséra Zahlera. V Cele 99 som to bral, ale nový kúsok je veru ešte väčší extrém. Človek proste musí mať na toto naozaj chuť a byť v plnej forme. Inak som rád za zaujímavú rolu pre Gibsona, ten má podľa mňa ešte stále čo ponúknuť. Dúfam, že ďalší film už bude trošku rezkejší, tento režisér je proste jeden z najzaujímavejších talentov na scéne. (6/10)

• 2.4.2019  16:58
    Kalifornie (1993)

(38/2019) / Prekvapujúci casting, hlavne Duchovny podla mňa sadol do tohto filmu parádne. Inak Pitt fakt zaujímavá rola, toto mu šlo a Julliete no, tak toto bolo snáď písane pre ňu. Celý film som mal pocit, že z tohto sa dalo predsa vyťažiť viac. Až na postavy totižto nejde o moc objavný príbeh, resp. spracovanie je také pomalšie. Trochu zabudnutý film ale pri trochu snahy z tohto mohla byť velká kultovka ala Natural Born Killers. (7/10)

• 2.4.2019  16:54
    Darebáčci (2000)

(37/2019) / No klasika. Strašne dobre sa na to pozerá, ešte lepšie sa to počúva, Woody je stále majster scenára a dialógov. Prvá polka je snáď trošku zaujímavejšia a trochu pripomína Take the Money and Run, ku koncu sa už viac kecá. Nechýbajú vtipné postavičky a bizarný príbeh, ako vždy. Klasická Woodyho komédia. (8/10)

• 1.4.2019  20:14

(36/2019) / Výborný právnicky ladený film, ktorý je originálny hlavne tým velkým zameraním na biblické odkazy a všeobecne na súboj dobra a zla vo viacerých rovinách. Plné hodnotenie spolahlivo odvátil Keanu Reeves s jeho katastrofálnym výkonom, nie je divu, že nakoniec dopadol tak ako dopadol. Bolo obdobie keď bol záhadne obsadzovaný do A-čkových rolí, doba mu priala ale tá rýchlo pominula. Druhý faktor ktorý mne osobne vadil bol "diabolský" záver plus klasický, tisíc krát videný twistík na konci. Al Pacino s prehladom, asi najväčší ťahák tohto filmu. (8/10)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42