elanius

Rastislav Synak

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 16.1.2018  22:48

(6/2018) / U Víta Klusáka som bol zvyknutý na väčšiu kvalitu (Český Sen, Vše pro dobro světa a Nošovic) Daliborek je ale stále dokument ktorý stojí za pozretie. Docela nezvykle sa išlo cestou štylizovaného dokumentu, v podstate ale to bola ale forma priznaná, takže berem. Daliborek samotný je inak veľmi smutná postavička, v podstate ale neškodná, na rozdiel od nádejného otčima, to bol hnus. Dojem trošku pokazil len záver filmu kde nečakane do deja vstupuje režisér a v momente búra celú logiku filmu. Inak výber témy fakt na jednotku, realizácia ale zaostala za očakávaniami. (5/10)

• 14.1.2018  23:50

(5/2018) / Celkom svižný ala Groundhog Day slasher. Nič objavné, bez hlavného motívu opakujúceho sa dňa by to možno nebolo ani na 2*. V tejto forme docela zábava. (5/10)

• 14.1.2018  00:06
    Jigsaw (2017)

(4/2018) / Vcelku úbohý pokus znovu priniesť niečo z kvalít prvého Saw. Bohužiaľ jediné čo tieto dva filmy spája je hudobný motív. Novému (Jig)Saw absolútne chýba napätie. Je jasné, že chceli, ale ako to už býva, nestačí len chcieť, treba aj vedieť ako na to. Tobin Bell je v podstate to jediné čo spája JigSawa s prvým dielom. (4/10)

• 9.1.2018  23:18

(3/2018) / Neviem presne čím, možno som mal chuť práve na takýto film, možno práve na Woodyho, ale Wonder Wheel mi sadol od prvej minúty a už nepustil. Divadelný feeling išiel z filmu každú sekundu, dlhé zábery na Winslet a jej herecký koncert, super zahrali aj Belushi s Justinom. Woodymu sa večne vyčíta recyklácia tém, ale ja som práve rád. Veď kto iný to vie tak ako on? Bežný príbeh akých sa odohrávajú denne tisíce vie podať s citom pre postavy, ich životné osudy a nálady. Perfektná nenudiaca kamera sa celý film hrá so zmenami pocitov postáv, sekunduje jej dynamické osvetlenie scén, no paráda. Na Oscaroch očakávam nomináciu na kameru a hlavnú herečku. (9/10)

• 5.1.2018  23:44
    Happy end (1967)

(2/2018) / Lipský predstihol o pár desaťročí Finchera (...Benjamin Button) a ešte si to frajersky dovolil strihnúť odzadu. Koncept funguje na sto percent, občas ale sledovať zmeny z naratívu (obraz treba sledovať chronologicky s vyprávačom) do dialógov (dialógy sú dvojzmyselné a dávajú zmysel aj dopredu aj dozadu) dalo zabrať. Filmu pridáva na hodnote aj kvalitné spracovanie, kamera a pekný farebný filter. Najväčší bonus je ale jednoznačne Menšík a štýlový Abrhám). Nielen na 1967 unikátne dielo, by dalo zabrať filmárom aj dnes. Podľa mňa je to jediný film v histórii ktorý začína nápisom Konec a končí Happy Endom. (8/10)

• 3.1.2018  23:35
    Ave, Caesar! (2016)

(1/2018) / Podarená satira na hollywood od majstrov Coenovcov. Hlavne netreba od toho čakať komédiu v pravom slova zmysle, humor je taký skôr "uchechtávací" typu Woody Allen. Najväčším ťahákom je ale určite herecké obsadenie a všetci zúčastnení ponúkli majstrovský performance. Odporúčam tým čo by mali chuť vyskúšať tak trochu iný La La Land ;) (8/10)

• 31.12.2017  00:34

(172/2017) / Taký ten film vhodný na nedelu o tretej. Pozeral som hlavne kvoli Claire Foy a Garfieldovi. Z tohto hľadiska som dostal čo som očakával a musím povedať, že Garfield to dal super aj keď celý film vlastne musel odohrať ležiac v posteli. Príbeh podobný Teórii všetkého, kvalitný, ale vcelku rutinný. (6/10)

• 28.12.2017  19:35

(171/2017) / Skvelý Vetchý v pohodovom filme, ktorý by si ale možno zaslúžil skorej nálepku TV film. (6/10)

• 28.12.2017  19:29

(170/2017) / No snažil som sa na túto klasickú vianočnú záležitosť naladiť ale nepodarilo sa. Strašne ma odradil ten ideologický podtón. (5/10)

• 28.12.2017  19:19

(169/2017) / Čo viac vlastne čakať od filmu s dvomi hlavnými postavami a vcelku jednoduchým dejom. Všetko samozrejme stojí na charizme Idrisa a Kate, táto časť funguje dokonalo. Inak je Mountain Between Us celkom príjemným filmom, ktorému ale trošku chýba možno viac napätia, možno viac silnejších scén. (6/10)

• 28.12.2017  19:10
    To (2017)

(168/2017) / Remeselná lahôdka, ktorá bohužial hlavne dobre vyzerá. Dobrú polku filmu sledujeme len rôzne situácie ktorými It haluzí detičky a pravdepovediac po chvíli to už bolo otravné pretože väčšina z nich je ťažko samoúčelná. Všetko smeruje k obstojnému záveru, ktorý je ale tiež čistá rutina. Už dlho tu nebol dobrý horor, ktorý by pritiahol aj bežných divákov. Viem, že It docela zabodoval, viac ale vďačí marketingu ako kvalite. (6/10)

• 21.12.2017  00:03

(167/2017) / V rámci dokumentárnej tvorby nijak zvlášť film neohromí, trošičku možno pripomína Before the Flood skoršie Moorove veci. Čo je tu dôležitejšie je "message" filmu a s Capriom či bez, je takýto dokument viac ako potrebný. Nemyslím, že niečo zásadné zmení, ale aspoň podáva (smutné) svedectvo o dobe post-faktuálnej, len tak pre pripomenutie, a odkaz do budúcna, že sme o tom všetkom vlastne vedeli. (7/10)

• 20.12.2017  23:55
    Mustang (2015)

(166/2017) / V podstate stávka na istotu. Celkom sa filmu nedá uprieť snaha o zaujímavú tému, potom už záleží na subjektívnom pocite diváka, či ho film emocionálne vtiahne alebo nie. Na mňa celý film bohužiaľ pôsobil dosť vlažne a "neautenticky". (6/10)

• 5.12.2017  21:01

(165/2017) / Tým čo Zahler v plnej miere využil vo svojom druhom filme Brawl In Cell Block 99 sa pokúsil zabodovať už v Bone Tomahawk. Brutálne, explicitné násilie je v prvom filme len prostriedkom pre dotvorenie príbehu a atmosféry beznádeje, ktorou sú psychicky ničené hlavné postavy. V jeho druhom filme je už cielom. Škoda inak podľa mňa trestuhodne premrhanej šance na skvelý horror-western. Začiatok pomaličký ale fajn na zoznámenie s postavami/hercami a príbehom. K hercom len jeden komentár. Herecký koncert. Príbeh jednoduchý, ale pre žáner absolútne dostačujúci. Nasledujúca časť je ale skúškou aj pre tých, ktorí majú radi pomalé filmy pretože zhruba hodinu sa film sústredí len ma jednu vec, cestu za pomstov. Bohužial cestu v pravom slova zmysle. Osobne ma táto časť sklamala. Chápem motiváciu režiséra pracovať s tempom filmu aby vyznel záver, tentokrát to ale na mňa nazafungovalo, práve naopak. Záverečné rozuzlenie ale znovu stojí za to a dlho nepamätám takú porciu ohavnosti a bizarnosti. Bone Tomahawk zaujal, ale zostal niekde na pol ceste. na druhú stranu, na prvotinu je to stále film na úrovni. (6/10)

• 27.11.2017  11:48

(164/2017) / Oddychovka. Možno až moc. Filmík je fakt, že svižný, ale mne by nevadilo keby sa trochu ubralo. Miestami som mal pocit, že pozerám videoklip. Pre Toma inalk rola ako stvorená. (6/10)

• 22.11.2017  18:58

(163/2017) / Ultra štýlová záležitosť s jednou podarenou akčnou scénou. Inak neviem čím chcel Leitch zaujať, hrá sa tu ťažko na istotu a to sa týka aj príbehu aj postáv. V podstate ma z letargie už stokrát videného občas vytrhla len 80-tková hudba čo by asi nemala byť hlavná prednosť filmu. (4/10)

• 22.11.2017  18:48

(162/2017) / Prvoligová nuda od začiatku do konca. Filmu chýba spád, iskra, vtipná scéna. (4/10)

• 13.11.2017  23:13
    Mečiar (2017)

(161/2017) / Celkom užitočné zhrnutie. Škoda, že sa nepodarilo pridať nič navrch. Chýbala hlavne atmosféra, napríklad taká aká sa podarila dosiahnuť v seriáli Mafiáni. Podobne zameraná Piussi síce lezie na nervy viac so svojimi vecami, dokáže ale aspoň vzbudiť nejaké emócie, takže dopoučujem pozreť aj jej filmy. Potešili síce zbytočné, ale pekné exteriérové zábery Bratislavy. (6/10)

• 7.11.2017  22:30

(160/2017) / Slušná porcia neškodnej zábavy. Super, že sa šlo cestou GotG2 a pribudlo humoru a to skvelého. Film maximálne využíva kombinácie postava vs. herec, casting je jednou z najsilnejších stránok Thora 3. Vysoko zábavná Marvelovka, a to je pri mne večnom komiks odporcovi výborné hodnotenie. (8/10)

• 7.11.2017  22:20
    Leatherface (2017)

(159/2017) / Ťažká, nezáživná rutina, ktorá sa snaží zaujať iba väčšou porciou (solídneho) gore. (4/10)

• 2.11.2017  22:49

(158/2017) / Vince Vaughn v jednom z najbrutálnejších filmov histórie. (9/10)

• 1.11.2017  11:11
    Mafiáni (TV seriál) (2015)

Keby sa každý diel neopakovalo množstvo všeobecných kecov bol by seriál ešte lepší. Chýba aj viac autentickejších záberov. Inak pecka seriál, ktorý ukazuje opisuje veci ako z hollywoodskych akčných filmov.

• 29.10.2017  11:54
    Ozark (TV seriál) (2017)

Bateman prekvapuje touto rolou. Seriál je super napísaný aj natočený. Trochu škoda, že je väčšina dielov chladná smerom k divákom a je ťažké nájsť si k postavám a príbehu emotívnejší vzťah. Záver sa podaril, zostali samozrejme otvorené dvierka k pokračovaniu, uvidíme či sa dočkáme druhej série. (7/10)

• 29.10.2017  11:47
    Život (TV seriál) (2009)

National Geographic tichučko závidí v kúte. BBC ponúka ďalší Rolls Royce medzi dokumentami klasicky nahovorený Davidom Attenborough. V dokrútkach ponúka BBC aj pohľad na tvorbu dokumentu, častokrát sa dozvieme o unikátnosti niektorých záberov čo super dotvára výsledný dojem. (10/10)

• 28.10.2017  17:58

(158/2017) / Až pár scén sa moc akčného neudeje, aj keď na zábery z džungle sa celkom dobre pozerá. Radcliffe odviedol svoj štandard a je vidno, že v podobných námetoch sa priam vyžíva. Inak pekný príbeh so šťastným koncom. Na svkelý film ale chýbalo doladiť atmosféru ale hlavne pomôcť divákovi nájsť si cestu k hlavnej postave. (6/10)

• 27.10.2017  21:38

(157/2017) / Nemecká trefa do čierneho. Úžasne ľudský film s hodnotou presahujúcou dosah filmového média. Morálny rébus s krásnym koncom. Zaslúžený Oscar za najlepší zahraničný film. Atď. je asi veľa možností ako opísať tento skvost európskej kinematografie. (10/10)

• 22.10.2017  02:08

(156/2017) / Začiatok nadupaný hláškami a vtípkami za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani moderné výstavné komédie. Bohužial ako minúty odsípajú ubúda aj humoru a záver odfláknutý. Ten herecký zoznam je ale tak silný, že v pohode prekryje nedostatky. (6/10)

• 21.10.2017  23:04
    Bio Ráj (1988)

(155/2017) / Ťažko opísať. Magický filmový zážitok na druhú. (10/10)

• 20.10.2017  20:57
    Metro Manila (2013)

(154/2017) / Depresívny príbeh z Filipínskej Manily, ktorých sa denne odohrajú tisíce. Exotické prostredie bolo veľmi zaujímavé. Inak film moc nemoralizuje, iba ukáže, cekom realisticky jeden smutný príbeh. Plusom je určite aj dobrá, dynamická kamera. (8/10)

• 16.10.2017  22:53

(153/2017) / Brilantné dialógy a komediálna odľahčená atmosféra bola tá správna voľba pre tak zaujímavú ale zároveň ošemetnú tému. Trošku sa mi ale zdalo, že keď chce film pridať v dramatickej časti, stráca ten šmrnc. Kumail zaujímavý týpek, pre mňa bola ale hlavná star skvelá Holly Hunter. Odporúčam všetkým, ktorí majú potrebujú zhliadnuť kus pozitívnej, úprimnej a hlavne hodnotnej filmárčiny. (8/10)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36