elanius

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 8.9.2018  23:34
    Upgrade (2018)

(67/2018) / Ako sa hovorí, za málo peňazí, vela muziky. Obstojné scifičko vsadilo na výrazné prostredie a postavy. Hlavne teda Logan Marshall-Green sa tu našiel. Inak ničím extra prekvapivý kus ale s jasným cielom a réžiou a to sa cení. Rovnako tak ako "R" rating, chvalbohu za to. (7/10)

• 8.9.2018  23:28

(66/2018) / Bombastické herecké obsadenie by si veru zaslúžilo kvalitnejšie postavy a materiál na hranie. Na film som narazil v TV a v podstate tam asi aj patrí. Samozrejme s ostatnou "konkurenciou" si poradil v pohode. (6/10)

• 8.9.2018  23:24
    Máš ji! (2018)

(65/2018) / Zachránil to Renner so svojou postavou. Tag má viac ako zaujímavý námet, ale ani zdaleka sa nepodarilo dosiahnuť na tie najlepšie (americké) komédie posledných rokov. (6/10)

• 8.9.2018  23:18

(64/2018) / Shailene mám vcelku rád, ale tento film, síce s akým takým úvodným potenciálom, je slušné sklamanie. Baltasar asi netušil ako vyplniť tých takmer 100 minút a zvolil tú najnudnejšiu cestu, cestu nič nehovoriacich a neriešiacich flashbackov. Adrift je rozťahaná nuda, film ktorý si netrúfol na dramatický moment. (4/10)

• 14.8.2018  23:07

(63/2018) / Divácky veľmi vďačný doku road movie s vcelku nízkou dokumentaristickou výpoveďou. (7/10)

• 14.8.2018  22:55

(62/2018) / Čo film sluboval aj ponúkol a to sa pri predpokladanom "pochybnom" letnom kalkule stále cení. Statham štandard, ale stále s prehladom. Meg je inak chvalabohu celkom seriózny letný akčňák, bez viditeľnej trápnosti. (6/10)

• 14.8.2018  22:48

(61/2018) / Plot na 3 vety. Postavy za 100 bodov. Toto bolo asi fakt ťažké pokaziť. Podarný letný zábavný filmík. S Deadpoolom a Guardians sa z Marvelu oplatí pozerať ešte aj Avengerov. Zostatok ma necháva dosť na pochybách. (8/10)

• 14.8.2018  22:38

(60/2018) / Takto nejako to má vyzerať keď sa z geniáleho a jednoduchého konceptu vyťaží maximum. Prekvapenie leta a tak zábavný film už dlho nepamätám. Strašne tomu filmu pomohol vydarený kasting snáď každej postavy. Inak perfektný kus na prvé rande :) (9/10)

• 14.8.2018  22:35

(59/2018) / Eugenio Derbez je perfektný týpek a v podstate potiahol celý film, ktorý v rámci komedionálneho žánru ťažko tápe. Anna Faris bohužial zase najslabší článok. Klasická nedeľná komédia s recyklovaným námetom. (6/10)

• 14.8.2018  22:31

(58/2018) / Rola stvorená pre Josha Brolina. Napriek námetu je film v podstate komorná dráma s výbornými hereckými výkonmi a prekvapivým záverom. Poctivá filmárčina s jasným konceptom. (8/10)

• 29.7.2018  00:43

Ten seriál konečne v druhej sérii dostal srdce, dušu, gule a rohy! Ďaleko, ďaleko lepšie ako séria 1.

• 26.7.2018  21:08

(57/2018) / Pre mňa osobne GUILTY PLEASURE jak krava. Choreografia niektorých záverečných hromadných scén bola top celého filmu. A potešila aj Lily James, krátky návrat Meryl a trio veteránov Colin, Pierce, Stellan. Príjemný letný filmík, a ako tunajší znalec muzikálov oceňujem Mamma Mia 2 ako film tohto leta :) A tá Cher, no zlatý klinec. (8/10)

• 26.7.2018  21:04

(56/2018) / Celkom v pohode, na tretí diel. Drakula je ťažký borec a Macarena na záver brutálny nápad. Táto séria môže z tých postáv ťažiť ďalších pár dielov. (6/10)

• 26.7.2018  21:01

(55/2018) / Jednoznačne treba oceniť pokus o originálnu story a námet. Jasné, ku koncu sa to zvrhne v kravinu, ale stále to Krasinski ustál. Emily super voľba, bathtub scéna top! Mne sa páčili aj monštrá, nič originálne ale rovnako tak nič odfláknuté. (7/10)

• 15.7.2018  13:57

(54/2018) / Dwayne by podľa mňa už mohol skúsiť vyjsť z tej svojej škatulky a skúsiť niečo nové. Niežeby v Rampage sklamal, ono v podstate to bolo jediné pozitívum. Inak tisíc krát prevarený monster movie s obstojnými potvorami. (4/10)

• 15.7.2018  13:53

(53/2018) / Strašne tomu uškodilo interiérové a tmavé prostredie. To by toreticky mohlo fungovať iba pri o dosť brutálnejšom survival horore. Ubudlo aj humoru a vtipných scén. Kde Guardians 2 priniesli o desať levelov vtipnejšiu show a napríklad nový Deadpool aj perfektnú novú postavu, Zánik ríše bohužial navyše nič. (5/10)

• 3.6.2018  19:33
    iBoy (2017)

(52/2018) / Priemerný scifi kus s pekelne zaujímavým námetom a trestuhodne premrhanou príležitosťou. Parádne tomu ale aspoň sadlo to typické šedé a depresívne urban prostredie Londýna. Takýto nápad jednoznačne patrí do rúk ostrieľanejším režisérom. (6/10)

• 3.6.2018  19:27
    Paterson (2016)

(51/2018) / Opojné, magické a ťažkotonážne poetické so SKVELÝM! Adamom Driverom. Podľa komentárov je celkom vtipné sledovať ako niektorí divácia strácajú pôdu pod nohami pri tomto filme. Hold, nie každý kúsok musí mať jasne nalinajkovanú cestu od A po finálne príbehové Z. Jeden z naj filmových zážitkov roka. (10/10)

• 3.6.2018  19:22

(50/2018) / Na Eliho strašne slabé a ten Bruce, čo ja viem, podľa mňa mu už dávno ušiel herecký vlak. Film pre fanúšikov revenge žánrovky. (5/10)

• 31.5.2018  00:26
    Pomsta (2017)

(49/2018) / Ani vyčerpávajúci komentár Mattyho ma nedonútil zmeniť názor. Tak ako mám rad exploitation tak isto mám rád aj realistické survival, v Revenge mi ale toto spojenie neprinieslo nič navyše. Forma je tu proste král a všetko ostatné ide stranou. Áno, skvelá hudba a pekný look filmu sa podarili, úroveň nadsázky bola tentokrát pre mňa až moc veľká. (4/10)

• 29.5.2018  23:17

(48/2018) / V mnohom inovatívny western, ktorý ani vlastne westernom nie je. A ja som bol tentokrát len rád. Žiadna dedina plná ozbrojených frajerov ale až na posledných 15 minút vcelku komorná až psychologická dráma jedného človeka ktorému sa všetci obrátili chrbtom. Jeden z prvých filmov (okrem muzikálov) v ktorom sa používa motív jedného titulného songu napísaného priamo pre film. Funguje to na jednotku (Oscar za song). Gary Cooper dostal nakoniec tiež Oscara aj keď spolu so scenáristom museli čeliť v tej dobe bizarnému vyšetrovaniu "Výboru pro vyšetřování neamerické činnosti". Rozhodne zaujme aj ďalšie herecké osadenstvo, Grace Kelly (Hitchcock), Lloyd Bridges (Hot Shots), Harry Morgan (M.A.S.H) a aj debut Lee Van Cleefa (Per qualche dollaro in più). (9/10)

• 28.5.2018  23:17
    Deadpool 2 (2018)

(47/2018) / Skoro to isté ako jednotka. Len je to ešte väčšia chujovina. Tlieskam :) (9/10)

• 27.5.2018  18:46

(46/2018) / Nechápem, že som pri tom filme vlastne po 5 minutách zostal, šlo to v TV :). Vetchý a Hřebíčkova to celé potiahli, plus kopa podarených vedľaších postáv bola super. Celkom príjemná česká komédia. (6/10)

• 27.5.2018  18:43

(45/2018) / O kus lepšie ako hociakí Transformeri a v pohode podľa mňa sa Pacific Rim dvojka chytá aj na vyhypované Marvelovky. Symatický herci a obstojné efekty. Príbeh taký klasický, zachráňme svet, ale veď čo iné? (6/10)

• 27.5.2018  18:39
    Noční hra (2018)

(44/2018) / Osobne si myslím, že Game Night je film s premárneným potenciálom. Hlavne keď ten potenciál sa rovnal minimálne komédii roka. Nejako to funguje, nenudí, ale nepodarilo sa proste vytvoriť scénky kde by sa dalo naozaj zasmiať (viz napr. Horrible Bosses). Bateman najlepší! (6/10)

• 29.4.2018  19:55

(43/2018) / Vcelku neškodná komédia ktorú nad vodou jednoznačne drží Domhnall Gleeson. Z čoho som bol hotový je kombinácia animácie a reálnych hercov, mal som pocit, že sme sa zase posunuli o hodný level vyššie v kvalite. Fóriky inak docela fádne, skôr také žartíky, ale niektoré vyšli, napríklad parádne prasa a tiež story o kohútovi mi otvorila oči :). Znovu tu máme ten typciký nedeľný poobedný kus. (6/10)

• 16.4.2018  19:34

(42/2018) / Nový nástupca Heat a The Town. Drsná, pesimistická. Záver si ani nevyžadoval nejaký "bonus" o ktorý tu bola snaha, film by bol výborný tak či tak. Pre všetkých fandov heist movies a cop movies jasná záležitosť. (8/10)

• 11.4.2018  23:36

(41/2018) / Tých rodičov by som bil po ksichte od začiatku do konca. Kamera, príbeh, rýchly sled scén, všetko je podriadené jedinému cieľu, sprostredkovať nám divákom, pohľad malej Maisie na ten totálny chaos okolo nej. Najsvetlejší moment filmu je Alexander Skarsgård, či už postavou alebo hereckým výkonom. O malej Maisie netreba hovoriť, jeden z najlepších detských hereckých výkonov čo pamätám. Odporúčam zvážiť samotnú tému film pred pozeraním, myslím, že neosloví každého. (8/10)

• 11.4.2018  23:28
    Pátá loď (2017)

(40/2018) / Znovuobjavené čaro, ktoré som naposledy registroval v dávnych rokoch slovenskej kinematografie. Piata loď je "najslovenskejší" film posledných rokov. Vizuál a kompozícia scén patrí určite k top počinom vôbec. A úplny záver ma zastihol nepripraveného a v tom najlepšom ma totálne odstrelil zo sfér očakávaného. Ani Piata loď sa nevyhla niektorým (klasickým) neduhom slovenského filmu, ale emócie z videného vo veľkom prevládli. (9/10)

• 8.4.2018  22:06
    Blue Ruin (2013)

(39/2018) / Sú asi len dva rôzne pohľady na Blue Ruin. Totálna nuda, alebo atmosferická pecka. (3/10)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38