elanius

Rastislav Synak

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 15.7.2018  13:57

(54/2018) / Dwayne by podľa mňa už mohol skúsiť vyjsť z tej svojej škatulky a skúsiť niečo nové. Niežeby v Rampage sklamal, ono v podstate to bolo jediné pozitívum. Inak tisíc krát prevarený monster movie s obstojnými potvorami. (4/10)

• 15.7.2018  13:53

(53/2018) / Strašne tomu uškodilo interiérové a tmavé prostredie. To by toreticky mohlo fungovať iba pri o dosť brutálnejšom survival horore. Ubudlo aj humoru a vtipných scén. Kde Guardians 2 priniesli o desať levelov vtipnejšiu show a napríklad nový Deadpool aj perfektnú novú postavu, Zánik ríše bohužial navyše nič. (5/10)

• 3.6.2018  19:33
    iBoy (2017)

(52/2018) / Priemerný scifi kus s pekelne zaujímavým námetom a trestuhodne premrhanou príležitosťou. Parádne tomu ale aspoň sadlo to typické šedé a depresívne urban prostredie Londýna. Takýto nápad jednoznačne patrí do rúk ostrieľanejším režisérom. (6/10)

• 3.6.2018  19:27
    Paterson (2016)

(51/2018) / Opojné, magické a ťažkotonážne poetické so SKVELÝM! Adamom Driverom. Podľa komentárov je celkom vtipné sledovať ako niektorí divácia strácajú pôdu pod nohami pri tomto filme. Hold, nie každý kúsok musí mať jasne nalinajkovanú cestu od A po finálne príbehové Z. Jeden z naj filmových zážitkov roka. (10/10)

• 3.6.2018  19:22

(50/2018) / Na Eliho strašne slabé a ten Bruce, čo ja viem, podľa mňa mu už dávno ušiel herecký vlak. Film pre fanúšikov revenge žánrovky. (5/10)

• 31.5.2018  00:26
    Pomsta (2017)

(49/2018) / Ani vyčerpávajúci komentár Mattyho ma nedonútil zmeniť názor. Tak ako mám rad exploitation tak isto mám rád aj realistické survival, v Revenge mi ale toto spojenie neprinieslo nič navyše. Forma je tu proste král a všetko ostatné ide stranou. Áno, skvelá hudba a pekný look filmu sa podarili, úroveň nadsázky bola tentokrát pre mňa až moc veľká. (4/10)

• 29.5.2018  23:17

(48/2018) / V mnohom inovatívny western, ktorý ani vlastne westernom nie je. A ja som bol tentokrát len rád. Žiadna dedina plná ozbrojených frajerov ale až na posledných 15 minút vcelku komorná až psychologická dráma jedného človeka ktorému sa všetci obrátili chrbtom. Jeden z prvých filmov (okrem muzikálov) v ktorom sa používa motív jedného titulného songu napísaného priamo pre film. Funguje to na jednotku (Oscar za song). Gary Cooper dostal nakoniec tiež Oscara aj keď spolu so scenáristom museli čeliť v tej dobe bizarnému vyšetrovaniu "Výboru pro vyšetřování neamerické činnosti". Rozhodne zaujme aj ďalšie herecké osadenstvo, Grace Kelly (Hitchcock), Lloyd Bridges (Hot Shots), Harry Morgan (M.A.S.H) a aj debut Lee Van Cleefa (Per qualche dollaro in più). (9/10)

• 28.5.2018  23:17
    Deadpool 2 (2018)

(47/2018) / Skoro to isté ako jednotka. Len je to ešte väčšia chujovina. Tlieskam :) (9/10)

• 27.5.2018  18:46

(46/2018) / Nechápem, že som pri tom filme vlastne po 5 minutách zostal, šlo to v TV :). Vetchý a Hřebíčkova to celé potiahli, plus kopa podarených vedľaších postáv bola super. Celkom príjemná česká komédia. (6/10)

• 27.5.2018  18:43

(45/2018) / O kus lepšie ako hociakí Transformeri a v pohode podľa mňa sa Pacific Rim dvojka chytá aj na vyhypované Marvelovky. Symatický herci a obstojné efekty. Príbeh taký klasický, zachráňme svet, ale veď čo iné? (6/10)

• 27.5.2018  18:39
    Noční hra (2018)

(44/2018) / Osobne si myslím, že Game Night je film s premárneným potenciálom. Hlavne keď ten potenciál sa rovnal minimálne komédii roka. Nejako to funguje, nenudí, ale nepodarilo sa proste vytvoriť scénky kde by sa dalo naozaj zasmiať (viz napr. Horrible Bosses). Bateman najlepší! (6/10)

• 29.4.2018  19:55

(43/2018) / Vcelku neškodná komédia ktorú nad vodou jednoznačne drží Domhnall Gleeson. Z čoho som bol hotový je kombinácia animácie a reálnych hercov, mal som pocit, že sme sa zase posunuli o hodný level vyššie v kvalite. Fóriky inak docela fádne, skôr také žartíky, ale niektoré vyšli, napríklad parádne prasa a tiež story o kohútovi mi otvorila oči :). Znovu tu máme ten typciký nedeľný poobedný kus. (6/10)

• 16.4.2018  19:34

(42/2018) / Nový nástupca Heat a The Town. Drsná, pesimistická. Záver si ani nevyžadoval nejaký "bonus" o ktorý tu bola snaha, film by bol výborný tak či tak. Pre všetkých fandov heist movies a cop movies jasná záležitosť. (8/10)

• 11.4.2018  23:36

(41/2018) / Tých rodičov by som bil po ksichte od začiatku do konca. Kamera, príbeh, rýchly sled scén, všetko je podriadené jedinému cieľu, sprostredkovať nám divákom, pohľad malej Maisie na ten totálny chaos okolo nej. Najsvetlejší moment filmu je Alexander Skarsgård, či už postavou alebo hereckým výkonom. O malej Maisie netreba hovoriť, jeden z najlepších detských hereckých výkonov čo pamätám. Odporúčam zvážiť samotnú tému film pred pozeraním, myslím, že neosloví každého. (8/10)

• 11.4.2018  23:28
    Pátá loď (2017)

(40/2018) / Znovuobjavené čaro, ktoré som naposledy registroval v dávnych rokoch slovenskej kinematografie. Piata loď je "najslovenskejší" film posledných rokov. Vizuál a kompozícia scén patrí určite k top počinom vôbec. A úplny záver ma zastihol nepripraveného a v tom najlepšom ma totálne odstrelil zo sfér očakávaného. Ani Piata loď sa nevyhla niektorým (klasickým) neduhom slovenského filmu, ale emócie z videného vo veľkom prevládli. (9/10)

• 8.4.2018  22:06
    Blue Ruin (2013)

(39/2018) / Sú asi len dva rôzne pohľady na Blue Ruin. Totálna nuda, alebo atmosferická pecka. (3/10)

• 8.4.2018  16:54

(38/2018) / Už viac krát spracovaný koncept, by potreboval veru viac podarených scénok a možno aj sympatickejších hrdinov aby bolo komu fandiť. Celkovo predídateľné a až na dva tri momenty aj priemerný thriller. (5/10)

• 8.4.2018  16:44

(37/2018) / Na to, že som chcel film vypnúť po pol hodine, je z toho nakoniec slušné prekvapenie. Jednoznačne treba vedeť do čoho tu divák ide a namiesto hororu by sa skôr hodilo označenie psychologická dráma. Na rozdiel od väčšiny si myslím, že až flashbacky práve pomohli dostať film do roviny keď začalo všetko dávať zmysel. Záver pozitívne prekvapil a ponúkol aj jeden dosť prekvapivý moment. Napriek počiatočnému sklamaniu ma nakoniec film bavil viac a viac, od Flanagana ešte čakám nejakú poriadnu pecku. (8/10)

• 8.4.2018  16:30

(36/2018) / Sľubný začiatok, priemerný koniec. Ono neni ľahké vymyslieť pútavý film kde jediné čo hlavne postavy môžu robiť je behať pár chodbami v podzemí. Aj keď napríklad v Buried na to stačila jedna truhla. Super nápad bolo pridať halucinácie postáv, pár scén fakt hustých. Asi sa toho námetu dalo vyťažiť viac, ale Beneath neurazí. (6/10)

• 7.4.2018  19:20
    Hush (2016)

(35/2018) / Štandardný "home invasion" dostal poriadný víchor do plachiet hluchonemou hlavnou postavou. Tým si Flanagan otvoril dvere pre podľa mňa doteraz nevídané možnosti (v rámci low budget home invasion samozrejme:). Skvelá Kate Siegel to len zaklincovala. Vydarená práca s tempom, originálne vymyslené scény a konečne aj obeť ukázala akú takú snahu o logiku v konaní. (8/10)

• 7.4.2018  19:10
    Green Room (2015)

(34/2018) / Profesionálny look nedokázal zachrániť až takmer amatérsky dohnojený thriller. Odporúčam komentár od Mattyho, ktorý to všetko pekne zrekapituloval. Za všetko musím spomenúť absolútnu absenciu napätia a to sa potom stupňuje ťažko. Nevyhnutná vec pre survival. (3/10)

• 7.4.2018  19:05

(33/2018) / Ale hej, má to taký ten klasický austrálsky hororový feeling. Na horor celkom originálne sledujeme príbeh v dvoch časových rovinách, to sa fakt podarilo. Len škoda, že od druhej polky film výrazne stratí drive a postavy docela ohlúpnu. Nehovoriac o závere, tu by som tú originalitu zase s kľudom oželel. Ale kedže mám rád lesné survivaly, dalo sa. (5/10)

• 7.4.2018  19:00

(32/2018) / Priemerný takmer klasický home invasion. Takmer preto, lebo zlo neprichádza zvonku ako zvyčajne. Najväčší problém podľa mňa bol v hlavne postave, ten chalan sa na tú rolu moc nehodil a nemal ten správny sick ksicht. Tiež film sa snaží byť trošku odľahčený, určený skôr teen publiku čo nepomohlo vytvoriť správnu atmosféru ktorú by si podobná téma vyžadovala. V podstate taký malý thriller k nedeľnému obed, ehm. (5/10)

• 7.4.2018  18:38
    Do naha! (1997)

(31/2018) / Tak toto ma fakt odrovnalo. Čakal som všeličo, ale určite nie tak vtipný a chytľavý filmík. Film ktorý bol takmer odsúdený na "straight to video" nakoniec skončil ako nominácia best picture v roku 1998 a bojoval o výhru napríklad s Titanicom. (9/10)

• 31.3.2018  23:34

(30/2018) / Náhodou, celkom obstojne štandardná Neesonovka. Film zlyhal v pár detailoch (ako napríklad úplne dodrbaný záver a lacný vizuál:), inak ale v jadre tu opäť máme zaujímavý hlavolam odohrávajúci sa v dopravnom prostriedku. Liam dal svoj štandard a zaujal aj fajn casting vedľajších rolí (Farmiga, Neill, Wilson, Banks). (6/10)

• 31.3.2018  23:16
    Tomb Raider (2018)

(29/2018) / Tomb Raider, film ktorý budí dojem, že zaspal dobu o pár desiatok rokov. Ono občas to býva aj pozitívom, ale v dobe keď ma napríklad restart Jurassic Parku vystrelil zo sedadla, je najnovší Lara Croft počin sklamanie. Jednoduchý, jednorozmerný dobrodružný príbeh, v docela nezaujímavom prostredí bez šance prekvapiť, očakávania boli vyššie. Zaujal ma jedine (celkom podarený) casting Dominica Westa (The Affair), ktorý bol asi najlepšou postavou herecky aj príbehovo. Na druhú stranu...Alicia! :) (5/10)

• 31.3.2018  01:42

(28/2018) / The Greatest Showman, film pri ktorom som zistil, že mám asi nejakú zvláštnu muzikálovú uchýlku. Presladené, prehnané, gýčovité, nelogické, sebestredné. A zároveň magicky úžasné a strhujúce. (9/10)

• 31.3.2018  01:28

(27/2018) / Jedna vec je ísť do klubového kina na nejaký povedzme európsky artík. Druhá, kúpiť tú najväčšiu colu a popcorn v IMAXe a otvoriť si filmový darček od Stevena. Pre tých čo milujú film je medzi tým len tenká hranica. (10/10)

• 30.3.2018  20:42

(26/2018) / Film Easy Rider je originálnym filmovým svedectvom doby kedy do popredia spoločnosti prvý krát ako téma vstúpila sloboda jednotlivca. Rozhodne toto nie je bežný filmový produkt. Tento film je o feelingu viac ako o hocičom inom. (7/10)

• 30.3.2018  20:06
    Annihilation (2018)

(25/2018) / Film do bodky splnil to čo som čakal. Atmosféra je tu kráľ a príbeh síce už veľa krát prevarený je proste funkčný a dostačujúci. Garland vsadil na dve známe herecké tváre a hlavne v prípade Portmanky mu to tento krát náramne vyšlo. Ešte musím spomenúť sountrack, ten už iba dotvoril feeling ktorý tento filmový svet potreboval. A v jednej z top scén, sebavedomo odpáliť vecičku od Moderat, paráda. Inak film neni nijak moc zložitý na pochopenie ako sa tu niektorý komentujúci snažia naznačiť, skorej by som povedal, že sa v ňom skrýva menej ako sa snaží tváriť. Pre fandov sci-fi a zvlášť apokalyptických movies povinnosť. (8/10)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37