elanius

Rastislav Synak

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 16.4.2018  19:34

(42/2018) / Nový nástupca Heat a The Town. Drsná, pesimistická. Záver si ani nevyžadoval nejaký "bonus" o ktorý tu bola snaha, film by bol výborný tak či tak. Pre všetkých fandov heist movies a cop movies jasná záležitosť. (8/10)

• 11.4.2018  23:36

(41/2018) / Tých rodičov by som bil po ksichte od začiatku do konca. Kamera, príbeh, rýchly sled scén, všetko je podriadené jedinému cieľu, sprostredkovať nám divákom, pohľad malej Maisie na ten totálny chaos okolo nej. Najsvetlejší moment filmu je Alexander Skarsgård, či už postavou alebo hereckým výkonom. O malej Maisie netreba hovoriť, jeden z najlepších detských hereckých výkonov čo pamätám. Odporúčam zvážiť samotnú tému film pred pozeraním, myslím, že neosloví každého. (8/10)

• 11.4.2018  23:28
    Pátá loď (2017)

(40/2018) / Znovuobjavené čaro, ktoré som naposledy registroval v dávnych rokoch slovenskej kinematografie. Piata loď je "najslovenskejší" film posledných rokov. Vizuál a kompozícia scén patrí určite k top počinom vôbec. A úplny záver ma zastihol nepripraveného a v tom najlepšom ma totálne odstrelil zo sfér očakávaného. Ani Piata loď sa nevyhla niektorým (klasickým) neduhom slovenského filmu, ale emócie z videného vo veľkom prevládli. (9/10)

• 8.4.2018  22:06
    Blue Ruin (2013)

(39/2018) / Sú asi len dva rôzne pohľady na Blue Ruin. Totálna nuda, alebo atmosferická pecka. (3/10)

• 8.4.2018  16:54

(38/2018) / Už viac krát spracovaný koncept, by potreboval veru viac podarených scénok a možno aj sympatickejších hrdinov aby bolo komu fandiť. Celkovo predídateľné a až na dva tri momenty aj priemerný thriller. (5/10)

• 8.4.2018  16:44

(37/2018) / Na to, že som chcel film vypnúť po pol hodine, je z toho nakoniec slušné prekvapenie. Jednoznačne treba vedeť do čoho tu divák ide a namiesto hororu by sa skôr hodilo označenie psychologická dráma. Na rozdiel od väčšiny si myslím, že až flashbacky práve pomohli dostať film do roviny keď začalo všetko dávať zmysel. Záver pozitívne prekvapil a ponúkol aj jeden dosť prekvapivý moment. Napriek počiatočnému sklamaniu ma nakoniec film bavil viac a viac, od Flanagana ešte čakám nejakú poriadnu pecku. (8/10)

• 8.4.2018  16:30

(36/2018) / Sľubný začiatok, priemerný koniec. Ono neni ľahké vymyslieť pútavý film kde jediné čo hlavne postavy môžu robiť je behať pár chodbami v podzemí. Aj keď napríklad v Buried na to stačila jedna truhla. Super nápad bolo pridať halucinácie postáv, pár scén fakt hustých. Asi sa toho námetu dalo vyťažiť viac, ale Beneath neurazí. (6/10)

• 7.4.2018  19:20
    Hush (2016)

(35/2018) / Štandardný "home invasion" dostal poriadný víchor do plachiet hluchonemou hlavnou postavou. Tým si Flanagan otvoril dvere pre podľa mňa doteraz nevídané možnosti (v rámci low budget home invasion samozrejme:). Skvelá Kate Siegel to len zaklincovala. Vydarená práca s tempom, originálne vymyslené scény a konečne aj obeť ukázala akú takú snahu o logiku v konaní. (8/10)

• 7.4.2018  19:10
    Green Room (2015)

(34/2018) / Profesionálny look nedokázal zachrániť až takmer amatérsky dohnojený thriller. Odporúčam komentár od Mattyho, ktorý to všetko pekne zrekapituloval. Za všetko musím spomenúť absolútnu absenciu napätia a to sa potom stupňuje ťažko. Nevyhnutná vec pre survival. (3/10)

• 7.4.2018  19:05

(33/2018) / Ale hej, má to taký ten klasický austrálsky hororový feeling. Na horor celkom originálne sledujeme príbeh v dvoch časových rovinách, to sa fakt podarilo. Len škoda, že od druhej polky film výrazne stratí drive a postavy docela ohlúpnu. Nehovoriac o závere, tu by som tú originalitu zase s kľudom oželel. Ale kedže mám rád lesné survivaly, dalo sa. (5/10)

• 7.4.2018  19:00

(32/2018) / Priemerný takmer klasický home invasion. Takmer preto, lebo zlo neprichádza zvonku ako zvyčajne. Najväčší problém podľa mňa bol v hlavne postave, ten chalan sa na tú rolu moc nehodil a nemal ten správny sick ksicht. Tiež film sa snaží byť trošku odľahčený, určený skôr teen publiku čo nepomohlo vytvoriť správnu atmosféru ktorú by si podobná téma vyžadovala. V podstate taký malý thriller k nedeľnému obed, ehm. (5/10)

• 7.4.2018  18:38
    Do naha! (1997)

(31/2018) / Tak toto ma fakt odrovnalo. Čakal som všeličo, ale určite nie tak vtipný a chytľavý filmík. Film ktorý bol takmer odsúdený na "straight to video" nakoniec skončil ako nominácia best picture v roku 1998 a bojoval o výhru napríklad s Titanicom. (9/10)

• 31.3.2018  23:34

(30/2018) / Náhodou, celkom obstojne štandardná Neesonovka. Film zlyhal v pár detailoch (ako napríklad úplne dodrbaný záver a lacný vizuál:), inak ale v jadre tu opäť máme zaujímavý hlavolam odohrávajúci sa v dopravnom prostriedku. Liam dal svoj štandard a zaujal aj fajn casting vedľajších rolí (Farmiga, Neill, Wilson, Banks). (6/10)

• 31.3.2018  23:16
    Tomb Raider (2018)

(29/2018) / Tomb Raider, film ktorý budí dojem, že zaspal dobu o pár desiatok rokov. Ono občas to býva aj pozitívom, ale v dobe keď ma napríklad restart Jurassic Parku vystrelil zo sedadla, je najnovší Lara Croft počin sklamanie. Jednoduchý, jednorozmerný dobrodružný príbeh, v docela nezaujímavom prostredí bez šance prekvapiť, očakávania boli vyššie. Zaujal ma jedine (celkom podarený) casting Dominica Westa (The Affair), ktorý bol asi najlepšou postavou herecky aj príbehovo. Na druhú stranu...Alicia! :) (5/10)

• 31.3.2018  01:42

(28/2018) / The Greatest Showman, film pri ktorom som zistil, že mám asi nejakú zvláštnu muzikálovú uchýlku. Presladené, prehnané, gýčovité, nelogické, sebestredné. A zároveň magicky úžasné a strhujúce. (9/10)

• 31.3.2018  01:28

(27/2018) / Jedna vec je ísť do klubového kina na nejaký povedzme európsky artík. Druhá, kúpiť tú najväčšiu colu a popcorn v IMAXe a otvoriť si filmový darček od Stevena. Pre tých čo milujú film je medzi tým len tenká hranica. (10/10)

• 30.3.2018  20:42

(26/2018) / Film Easy Rider je originálnym filmovým svedectvom doby kedy do popredia spoločnosti prvý krát ako téma vstúpila sloboda jednotlivca. Rozhodne toto nie je bežný filmový produkt. Tento film je o feelingu viac ako o hocičom inom. (7/10)

• 30.3.2018  20:06
    Annihilation (2018)

(25/2018) / Film do bodky splnil to čo som čakal. Atmosféra je tu kráľ a príbeh síce už veľa krát prevarený je proste funkčný a dostačujúci. Garland vsadil na dve známe herecké tváre a hlavne v prípade Portmanky mu to tento krát náramne vyšlo. Ešte musím spomenúť sountrack, ten už iba dotvoril feeling ktorý tento filmový svet potreboval. A v jednej z top scén, sebavedomo odpáliť vecičku od Moderat, paráda. Inak film neni nijak moc zložitý na pochopenie ako sa tu niektorý komentujúci snažia naznačiť, skorej by som povedal, že sa v ňom skrýva menej ako sa snaží tváriť. Pre fandov sci-fi a zvlášť apokalyptických movies povinnosť. (8/10)

• 30.3.2018  19:51

(24/2018) / Tak ten Tykwer bol cítiť v každom momente. Atmosferický, ľudský príbeh so správne nadávkovanou porciou humoru a drámy s perfektným Hanksom. Podmorská scéna vrchol filmu. Toto je presne ten typ filmu, ktorý sa raz, dva krát za rok zjaví a prekvapí. Aktuálnych 61% je podľa mňa zúfalo málo, akokeby už nestačil len poctivý a originálny námet bez twistov a šialených záverov. (9/10)

• 30.3.2018  19:47

(23/2018) / Legenárny film slávil práve minulý rok 50. výročie. Trošku naivný, či už herecky, príbehom alebo postavami. Super nápad, v tej dobe isto originálny, bolo skombinovať romatiku s gangsterkou a v podstate road movie. (7/10)

• 18.3.2018  14:02

(22/2018) / Trošku som čakal, že Jumanji bude ešte väčšia sranda. Má to svoje momenty, hlavne Jack Black zahviezdil, keď sa mu podarilo zahrať vypatlanú teenku za sto bodov. Inak sklamal príbeh, docela nuda, záporák slabučký. Neurazí, ale žiadna kultovka z tohoto nebude. (6/10)

• 14.3.2018  21:21

(21/2018) / Akože celkom fajn sci-fičko. V pohodičke som si to dopozeral na tri krát. Všetci celý film hádzali ultimátne speeches ako o život, pod obalom sa ale Last Jedi ukázal byť obyčajný a docela jednorozmerný filmík. Jediný kto by si zaslúžil za 5* bol Adam Driver a ako jediný obstál aj v hodnotení v rámci Star Wars mantinelov, skvelá postava. Paradoxne sa ale celkom teším na XI, s nádejou, že to sa to už konečne v novej ére podarí. (6/10)

• 3.3.2018  16:36
    Já, Tonya (2017)

(20/2018) / Ozaj bolo treba zvoliť tento "interaktívny" spôsob spracovania? Chápem, že príbeh Tonyi by mohol byť v amerických reáliách známy viac ako v Európe, ale večné prihováranie sa postáv priamo do kamery k divákom ma celý film vyrušovalo. Oveľa viac ma tento rok rozhodne zaujal Borg. Ďalší problemém filmu spočíval v hercoch ktorý hrali v priebehu filmu postavy s rôznym vekom a pre mňa sa stratila všetka autentickosť. Škoda, lebo Margot bola fakt dobrá a postavu Hardingovej si užila. (6/10)

• 3.3.2018  16:19
    Mudbound (2017)

(19/2018) / Nekompromisne natočená dráma z amerického juhu. 134 minút neposkytne ani len jednu na oddych od depresívneho príbehu, ktorých sa isto podobných odohralo mnoho. Presný casting bol v tomto prípade nevyhnutný a musím povedať, že herci sú hlavným tromofom Mudbound. Uvidíme, či film zaujme v kategórii adaptovaný scenár, ale ja tu šancu vidím. (8/10)

• 3.3.2018  16:09

(18/2018) / No konečne poriadny film. Od začiatku do konca, scéna za scénou, všetko do detailu premyslené, pripravené a natočené. Iba na dialógy Hanksa a Streep by som sa dokázal pozerať hodinu. Paradoxne sa mi tá prvá pomalšia časť asi aj páčila viac. Myslím, že film by zniesol ešte tých 30 minút navyše s prehľadom. Spielberovi sa majstrovsky podarilo spojiť zaujímavý príbeh so silnými postavami. A to si dovolil natočiť The Post za pár mesiacov. (9/10)

• 1.3.2018  00:58

(17/2018) / Pomalý atmosferický kúsok, ktorý nielen kvoli téme, nebude pre každého. Štylisticky jeden z najzaujímavejších filmov roka sa zaobišiel bez podstatnejšieho deja a je založený výhradne na postupnom odhalovani pocitov hlavnej dvojice. Celkom obdivujem tvorcov že šli touto cestou a natočili si film tak ako chceli. Osobne som z tohto filmu žiadnu Oscarovú vypočítavosť necítil. (8/10)

• 1.3.2018  00:38
    Lady Bird (2017)

(16/2018) / Väčšinou tieto "indie" kúsky obchádzam, ale tentokrát som urobil výnimku hlavne vďaka Saoirse v hlavnej roli a samozrejme čo to zavážila aj nominácia na Oscara. Myslím, že film do bodky spĺňa očakávanie a ponúka civilnú, nenútenú, štýlovú dramedy založenú hlavne na postavách a dialógoch. (8/10)

• 22.2.2018  21:10

(15/2018) / Len ako perlička, aktuálne Moonlight 64%, Utekajme už ide 75%. Rapoš sa nezapre, klasický slovenský film ktorý smeruje od nikiaľ nikam. Hlavne keď ten námet je vlastne docela pecka. Odporúčam snáď len obyvateľom panelákových sídlisk (4/10)

• 14.2.2018  21:55

(14/2018) / Trošku schématické keďže sa Martin McDonagh nacháza niekde medzi filmom a divadlom, ale s obrovskou dávkou úprimnej, originálnej filmárčiny. V podstate najľudskejší film minulého roka. A keďže aj casting dopadol tak ako dopadol máme tu žhavého favorita aj na zbieranie filmových cien. A ja im to tento rok prajem najviac zo všetkých nominácií. (9/10)

• 14.2.2018  21:39

(13/2018) / Keďže už aj jednotka bola len tak tak, rýchlosť s akou dokázali pripraviť druhý diel dávala tušiť výsledok. Nuda asi z troma dobrými vtipmi. Dobrý scenár ku komédii nie je taká sranda totižto. Chvalbohu aspoň za duo Sarandon Kathryn Hahn, jediný fungujúci element. (4/10)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37