Vzplanutí (2018)

(47/2023) / Často sa tu v komentároch spomína, že tento film je istým spôsobom neuchopiteľný, a teda priznávam, že mne sa to tiež úplne nepodarilo. Predovšetkým asi pre nesprávne nastavené očakávania. Nejedná sa v podstate ani o thriller a ani moc záhadný film nie je. Skôr ide o naozaj pomalú drámu, kde divákov vklad je asi viac potrebný a teda väčšinu času som len čakal, kedy sa 'niečo' stane. Ono sa aj niečo deje, ale všetko je zastreté zvláštnou a minimalistickou atmosférou filmu. Možno v inom nastavení by som si z tohto diela zobral viac, ale na teraz priemer. (6/10)

Minari (2020)

(46/2023) / Tak toto je presne môj žáner, tieto pomalé osudovky obyčajných ľudí. Steven Yeun začína hviezdiť, po Beef ho vidím v ďalšej veci a predpovedám mu slušnú budúcnosť. Napriek tomu je tu ale problém, film ma po celú dobu nedokázal naplno chytiť. Chýbal nejaký výraznejší moment v strede filmu, ktorý by viac vzbudil emócie a záujem o postavy. Záver to mierne vynahradil, ale už nezachránil. Každopádne vysoko si cením, že produkčne do toho niekto ako Brad Pitt ide. Prínos týchto filmov je oveľa väčší ako chrliť ďalšie a ďalšie uniformné frachisy. (6/10)

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Originálny zjav na seriálovej mape. Napriek ponurosti, minimalizmu a extravagantnému dizajnu mi hlavne prvých pár častí prišlo neskutočne osviežujúcich v porovnaní s tou masou uniformných seriálov čo sa na nás valia. Ďalším plusom sú herci a teda tento zvláštny formát im dáva dosť vyniknúť. Čím sa ale viacej séria rozbiehala, trochu som strácal pozornosť. Oveľa vyššie hodnotenia majú posledné tri časti, neviem ale prečo, viac sa mi páčili tie úvodné. Druhá séria ako to tak býva bude zlomové. Tak nejako očakávam, že seriál sa postupne bude viac venovať vzťahom ako odhaľovaniu pozadia firmy. Nechám sa ale prekvapiť a rozhodne som 'in' aj na pokračovanie. (7/10)

Vítejte ve Wrexhamu (2022) (seriál)

Dosť neuveriteľné, že toto vôbec vzniklo. Dvaja Hollywoodsky herci si kúpia klub z piatej ligy? Wow. Tak trochu real life verzia Ted Lassa. Z dokumentárnej stránky je táto story trochu slabšia ako vysoko cenený Sunderland 'Til I Die, ale na druhú stranu prináša niečo navyše v príbehu. A keďže už všetci vieme, že Wrexham to nakoniec v tomto roku dokázal, už nám len zostáva tešiť sa na druhú sériu. (7/10)

Invaze lupičů těl (1956)

(45/2023) / No na dobu svojho vzniku paráda. Hutná atmosféra, postupné odkrývanie príbehu a nastupujúcej paranoje, ani náznak humoru. Celý film má úžasné až také dystopické vyznenie, ako keby to zlo čo prišlo bolo nevyhnutné. Vidím, že musím vyskúšať viac kultoviek z pred romerovskeho obdobia. (8/10)

Černý jestřáb sestřelen (2001)

(44/2023) / Môj problém s väčšinou vojenských filmov je fakt, že od minimálne polky filmu sa mi väčšina scén zlieva do jednej. Strieľa sa o sto šesť a už len vnímam ako sa mení, väčšinou veľmi jemne, exteriér scény. Postupne ubúdajú pešiaci a občas to režisér strihne do veliteľstva. Ešteže sa na to všetko ale nenormálne pozerá, kameraman si tu užil skutočné orgie. Plus to množstvo známych tvárí teda neomrzí. Celkovo mi film ponúkol asi to, čo som s ohľadom na moju záľubu vo vojnových filmoch čakal. Z mojho pohľadu priemerný film, ale tuto je to asi dosť subjektívne. (6/10)

Ted Lasso (2020) (seriál)

Tak a po troch sériách tu máme koniec. A ja som rád, že sa to ďalej nenaťahuje. Tretia séria dobrá, ale bez zásadnejšej zmeny by pokračovanie bolo už len varenie z vody. Ted Lasso je pre mňa jeden z najvýraznejších seriálov posledných rokov a podarilo sa mu to čo už dlho ničomu, musel som otvoriť svoju seriálovú Top 10. (9/10)

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

Šokujúco dávam 4*! Aj keď tuším tu má tretia séria najvyššie hodnotenie. Stále dobré ale ničím prekvapujúce. A občas som mal pocit že trochu silné. Nevadí. Ak tak sa to pozeralo dobre a aj kedy seriál ukončiť. (7/10)

Let the Right One In (2022) (seriál)

Zo začiatku síce trochu chladný ale postupne čím ďalej lepší seriál. Škoda, že sa nedočkáme druhej série. Príbeh mal veľký potenciál.

Život po Jangovi (2021)

(43/2023) / Veľmi zaujímavý film. Spôsob rozprávania je docela náročný pre diváka, ťažký minimalizmus v emóciách aj dialógoch. Čím menej film povie/ukáže tým viac sa ale kreatívne môže divák zapojiť. Ale atmosféra a taký ten špecifický feel blízkej, nie veľmi nádejnej budúcnosti je vystihnutý dokonalo. (8/10)