Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (1 239)

plakát

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

(33/2021) Lahôdka. Do detailov premyslený prerod Anakina na Darth Vadera. Funkčné premostenia na Epizódu IV a k tomu parádna akčná a bojová jazda. Myslím si, že každý z dielov prequel trilógie mal svoje opodstatnenie, aj tá trošku slabšia jednotka. Momentálne idem diely po dejovom poradí, tak som zvedavý na Rogue One, a Solo, či dokážu zmysluplne vyplniť medzeru medzi Episode III a IV. (10/10)

plakát

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

(32/2021) Po prvej epizóde nám začína riadne prituhovať. Celý príbeh je kvalitnejší a ku koncu aj temnejší ako jednotka. Znovu sme svedkami dôležitých udalostí, a postupne všetko plynie k nezadržateľnému koncu republiky a jediov. Pekne pripravená pôda na ďalšiu epizódu. (9/10)

plakát

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

(31/2021) Po hodne dlhej dobe som sa dal na zopakovanie prvej epizódy a ostal som príjemne prekvapený až šokovaný, že sa vôbec nejedná o zlý film. Skôr mám pocit, že sa len nepodarilo naplniť očakávania. Osobne mi dokonca nevadil ani Jar Jar Binks, treba sa trošku povzniesť. Oceňujem aj príbeh ktorý nie je síce svetoborný, ale celkom uspokojivo nastoluje príchod udalostí, ktoré sa ešte len ukážu ako zásadne. Technická stránka poteší, na už vyše 20 rokov starý film sa jedná o nadčasové triky a v UHD kvalite sa nie je na čo sťažovať. Najlepší pomalý záber ku koncu na kancelára Galaktickej republiky Palpatina. Ten skýva mnoho. Aj keď znalosť následných udalostí je naozaj na prospech. (8/10)

Králíček Jojo (2019)

Okrem výborného, potrebného a vysoko originálneho filmu ma samozrejme potešil aj nasratý verbal. Presne takto na nich treba.

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

(64/2019) / Uniformná popcornová zábava, ktorú znovu raz ťahá The Rock. Všetko funguje dostatočne aby film neprepadol, pár vtípkov peckových. Ale tá šablóna je už mierne únavná. (6/10)

plakát

Šprtky to chtěj taky (2019)

(63/2019) / Olivii sa dá jedine fandiť za pokus o natočenie trošku inteligentnejšej teen komédie. Strašne mi vadilo ako je film od začiatku do konca ukecaný, ťažko sa dá sústrediť na nejaký ten vtípek, alebo pokus o message. Na prvotinu ale dostatočne originálne, aj keď závratnú kariéru Wildky nečakaám. (6/10)

Zraněná srdce (2019)

(62/2019) / Jason Clarke je rozhodne to najlepšie na tomto síce remeselne obstojnom, ale inak chladnom filme. (6/10)

The Ritual (2017)

(61/2019) / Hory, lesy, pre survival ideál. Super nápad okoreniť docela konzervatívny žáner komplikovanými vzťahmi kamarátov, atmosféra filmu na tom dosť stavia. Táto časť funguje. Osobne mám vždy radšej viac reálnu hrozbu ako mystickú ale aspoň sa nejednalo o nič prehnané. (6/10)

Zjizvená tvář (1932)

(60/2019) / Docela starinka ale vidno, že postupy filmových žánrov boli vymyslené už dávno. Zaujme herec v hlavnej roli. Verím tomu, že v vo svojej dobe muselo ísť o revolučné dielo, najmä technickým spracovaním a mierou násilia. (7/10)

Příběh z Bronxu (1993)

(59/2019) / Filmová paráda od de Nira o ktorej som ani moc netusil, že existuje. Nečakal by som, že by sa tento film mohol zaradiť kvalitou napríklad ku Goodfellas, alebo inými top gangsterkám ale podarilo sa. Presný kasting, príbeh, stvárnenie new yorskej ulice a rôznych sociálnych vrstiev, všetko na jednotku. A Bronx Tale je tak trochu skrytý drahokam. (9/10)