Syrup (2013)

(79/2013) / Celkom obstojná, moderná komédia. Je to cool. Lenže je dosť vidieť ako to CHCE byť cool. Majstrovstvo dotiahnuť to do nadpriemerných vôd ale viditeľne chýba. Mne to pripomenulo 500 days of summer. Ale len pripomenulo ... (5/10).

Amazing Spider-Man (2012)

Po 20 minútach som celkom nechápal tie slabučké honotenia tu na csfd. Filmík sa rozbiehal dobre, s poctivým kusom Spidermanovskej atmosféry a očakávania. Po ďalších 20 som si odskočil na jednu cigaretku. Po prvej hodine filmu mi je úplne jedno ako to celé dopadne. Ono problém je ten, že nový pavučinár je v podstate celkom obstojný priemerný akčný kúsok. Chýba ale akákoľvek motivácia sledovať film ďalej po tej hodinke. Asi je to už aj vyčerpaným námetom, pravdepodobnejšie však chýbajúcou režisérskou chémiou. Ono to proste aj pri objektívnej snahe proste niekedy nedrží pokope. Ozaj, a tie zárobky, really? Dvojka na ceste ... (5/10).

Očista (2013)

(78/2013) / Tak ako The Purge ma už dlho nenasral žiadny thriller, pekne pomaly sa nám začína rozbiehať jeden z najprekvapujúcejších kúskov poslednej doby. A zrazu, zmena. Z dokonalej atmosféry, dokonalého príbehového zasadenia sa v priebehu pár minút stáva klasický, predvídateľný, priemerný thriller. Mimochodom Lena Headey dokonalá, tak ako prvý krát prekvapila v Dreddovi, vyšvihla Game of Thrones o stupeň, ťahala aj The Purge. Ethan trošku pozadu, ale hlavne zo začiatku pekný výkon. (6/10).

Crazy Joe (2013)

(77/2013, DVDRip) / Redemption rozhodne možno zaradiť do kategórie podceňovaných kúskov. Ponurá atmosféra Londýna, vystihnutá dokonalo, typický príbeh premeny a pomsty a k tomu cool romantická línia medzi Jasonom a jeptiškou. Redemption je vybrúsená Stathamovka. (8/10)

Zpráva o Europě (2013)

(76/2013, DVDRip) / Tak v prípade Europe Report nie je moc o čom rozmýšlať. Jedná sa presne o jedno z tých zriedkavých prekvapení, keď človek toho moc neočakáva a dostane jednoznačne (bez debilného chovania a zbytočných kecov hlavných postáv) natočený "malý" filmík. Ja by som film zhrnul asi ako originálne pospájané množstvo malých neoriginálnych sci-fi námetov. (9/10)

Trans (2013)

(75/2013, DVDRip) / Film sa možno tvári (chce tváriť) komplikovane, ale v skutočnosti je to v jadre docela jednoduchá story. Nohy podráža sám sebe tým, že už od začiatku dáva okato najavo že všetko je možné, manipulácia s divákom je tu priznaná metóda. Týmto pádom nič nedokáže prekvapiť, lebo je jasné, že sa môže stať hocičo. Záver rovnako nemusí vychádzať zo žiadnej logiky, alebo z deja a od polovice filmu mi bolo nejaké vyústenie úplne ukradnuté. Každopádne, pár skvelých momentov, hlavne v spojení s dobrou hudbou ma dokázalo zaujať. (6/10)

Rychle a zběsile 6 (2013)

(74/2013, DVDRip) / Dostal som úplne všetko čo by len od série F&F bolo možné očakávať. V dobrom aj v zlom. Akčné sekvencie s auťákmi sú jednoznačne top level toho čo vo filmoch momentálne existuje, vyslovene som chrochtal blahom. Dominic vs. Letty, scénka pri rieke 100%, nakladačka The Rocka s nejakou podobne velkou skriňou v lietadle 100%. Nebyť ozaj zbytočne prestrelenej finálnej scény na runwayi, asi by som dlho neváhal nad 5, takto slušných 8/10.

Pád Bílého domu (2013)

(73/2013, DVDRip) / Taká slušná jednohubka, pri ktorej je jasné ako to celé nakoniec dopadne, čo vlastne vôbec nevadí. Mám docela rád Butlera, takže som si ho v hlavnej roli užil. Nič nesklamalo, nič neprekvapilo, bavilo. (7/10)

Zápisky o skandálu (2006)

(72/2013, TV) / Pravdupovediac bol som trochu prekvapený takmer 80% pre tento viac menej televízny kúsok. Nad vodou ho rozhodne drží slušná gradácia, napínavá hudba. Dobré výkony, hlavne Judi Dench, ktorá bola ozaj odporná. Samotná téma mi absolútne nič nehovorila a ani o ňu vlastne nešlo, keďže je film klasická vzťahovka. (6/10).

Lesní duch (2013)

(71/2013, DVDRip) / Absolútna spokojnosť s týmto remakom, od začiatku do konca perfektná jazda jednoznačne v duchu predchodzích Evil Deadov. Film dáva na frak takmer všetkým hororom z posledných 5 rokov a je až nepochopiteľné koľko zbytočného frflania sa nachádza v komentároch. Jediná škoda, že sa tu trošku niekto nepohral viac s kastingom a aj samotnými postavami vo filme. (8/10)