FILMOVKA

FILMOVKA

Česká filmová a nezávislá tvorba

okres Praha
Asociace českého filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 10.6.2017  16:54

Neobyčejně svižný film, který po posledních dvou nezdařených dílech zabodoval.

• 19.2.2017  13:09
    Dračák 2 - Nová úroveň (amatérský film) (2017)

Takové filmy se dnes už čím dál hůř a hůř hodnotí. Je jich spoustu a na kvalitu snímku jsou potom kladeny větší nároky.

• 18.1.2017  20:29
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Šíleně zdlouhavý střih bez aspoň nějakého zápalu do akce a k tomu sprostě špatný uvaděč, který tam stojí jenom jak tvrdý Y a mluví jak ze slabikáře.

• 8.1.2017  09:56
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Kdo by to čekal .. člověk by ani neřekl, že je to jenom televizní film. Velmi dobré vzkříšení Winnetoua. Více realistické, méně karikaturní. Zkrátka velké překvapení. :)

• 26.12.2016  21:31
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Zázračný nos aneb Parfém příběh vraha. Česká televize pokračuje v demontáži českých pohádek? Tohle má do pohádek fakt daleko.

• 26.12.2016  13:11

Vánoční poselství? Letošní Vánoce jsou jedním překvapením následující další. První pohádky České televize, které nedopadly a do pohádek mají daleko, teď Vánoční poselství, které nemá s Vánocemi nic společného. Jsem zvědavý ještě na Silvestra. Ale abych se vrátil k Poselství .. vánoční atmoška s přimhouřenýma očima dobrá, obsazení a sdělení už horší.

• 25.12.2016  20:55
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Pohádka jo? To tady zas někdo něco šňupal ..? Všichni uřvaní, ukřičení, zlí, hnusní, nepřátelští, rozbouření, sprostí, ošklivý a znovu a znovu překřičení dalšími a dalšími herci, navlečení v umělých šatičkách v nepohádkovém příběhu. POCHVALU by zasloužil pan kameraman Vladimír Homolek - zároveň ale i politování, že na něčem takovém pracoval.

• 25.12.2016  10:25
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Pravý rytíř jo? Cha cha. Tyhlety pohádky od České televize jsou většinou jenom vánočním potratem. Herci hrají jak na generálce v divadle, hudba ze zaplivaného středověku, scénář jenom další patlanina a režisér byl asi celou dobu na kafíčku. Alespoň, že už upadl trend, natáčet všechno v ateliérech. Každopádně se z toho vyklubala spíš jenom další "Východoněmecká pohádka".

• 18.12.2016  14:24

Anděl Páně 2 je bezpochyby mnohonásobně lepší film než Anděl Páně. Už ne na televizní úrovni, ale na té filmové s příjemnějšími kulisy, sněhem i lepším scénářem a k tomu s nezapomenutelnými kouzelnými záběry vánočního městečka. I dobře zvládnutou postprodukcí, která se v českých pohádkách moc nevidí. Tradice už zase pokračuje :)

• 18.12.2016  14:13
    Učitelka (2016)

Pojetím, střihem a prolínáním jednotlivých sekvencí jistě originální. Po nějaké době to ale začne člověka trochu rozčilovat, protože to rozkrývání tajemství je už dlouhé a nudné a vy se potíte a kroutíte a čekáte, až bude konec, kde už ve finále není moc co odhalovat, protože to celé spíš působí jako natáhlá anekdota, která by lépe sedla nějakému krátkometrážnímu filmu.

• 12.11.2016  08:25
    České století (TV seriál) (2013)

Je to výborné, ale těch dílů mohlo být 2x víc, takhle je to dost vybředlé.

• 9.11.2016  21:15
    Krčma (amatérský film) (2015)

Od začátku velmi dobře nakročeno a potom to nějak tak vyprchá. Trošku o ničem.

• 6.9.2016  10:51

Scénář stejný jako u Policajta ze školky, jenom jiný důvod, proč nastrčit agenta mezi děti.

• 30.8.2016  09:19

Bandu teenagerů ten film možná pobaví do sytosti. Pro mne už to tak záživné nebylo. Podle traileru jsem čekal zábavu. Nicméně příběh je napuštěn onanií od začátku až do vyvrcholeného konce. Film svůj vtip staví především na neslušných výrazech, které ve většině případech nejsou vtipné ale zbytečné. Líbil se mi ale námět jako takový.

• 26.8.2016  16:38
    Strašidla (2016)

Zdeňkovi Troškovi svědčí, když zpracovává něčí námět, nebo scénář. Po Babovřeskách bylo načase natočit něco hodnotnějšího. Sice to není komedie, u které by jste se řezali smíchy od začátku do konce, ale je to obyčejný klasický český film, který tu zase nějakou dobu chyběl. Až na pár méně vydařených vtípků, to bylo laskavé pokoukání.

• 26.8.2016  16:35

Přirovnal bych to spíše ke studentské tvorbě, než k profesionálnímu filmu. Nebo je to možná celé jenom nějaké umělecké číslo. Každopádně pro běžného diváka absolutně nezajímavé. Nevím, jestli jsem očekával víc.

• 14.8.2016  19:06
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Místy velmi dobré. Po většinu času dobrá kamera ale bídné herecké výkony. Když už to muselo posbírat takových peněz pro podporu, mohli se do toho naházet nějací herci, třeba i méně známí či neznámí. Ale když se na plátně objeví hlavní nejdrsnější loupežník od pohledu všemi respektovaný s hláskem 25letého chlapce, tak je to hodně blbý. A když už neherci, tak aspoň předabovat. Ve výsledku by to mohlo být i kratší. Navíc celý film se line bez nijak výraznějších momentů. Je to velkolepý plod díla, který se ještě utrhl brzy.

• 29.7.2016  06:53
    Polednice (2016)

Shrnul bych to do jednoho slova: "Proč?" Krásná je především kamera. Aňa Geislerová se do žánru hodí, stejně tak i mnozí další herci odvedli dobrou práci, až na tu malou holčičku, se kterou jsem měl docela problém - přišlo mi, že je už přeci jenom trochu velká a hlavně se mi během filmu několikrát stalo, že jsem přemýšlel, jestli to není kluk. No a ten scénář je zkrátka mimo. Spoustu věcí je tam nedořešených. Například pořád čekáte, co se vlastně stalo tomu otci, že s ním jsou takové tajnosti, víme že byl divný a nikdo o tom nechce moc mluvit, ale tím to hasne. Do toho se tam motá nadržený instalatér s jeho buranskou manželkou, ale ve výsledku to vůbec nic neznamená, protože film nikam neposouvají. Geislerové nejspíš v určité části filmu švihne a její druhé já jí samotnou straší, ale proč? Čím je ten kraj tak odlišný od jiných? Mají být ti lidé odlišní? K tomu pár nezdařených lekaček a pak si říkáte, jestli to s maskou a kostýmem Daniely Kolářové mysleli opravdu tak vážně. Na samotném konci mi bylo celkem jedno, jak to autoři mysleli a co způsobilo to rozřešení, ale i po té hodině a dvaceti minutách jsem byl v celku rád, že je konec.

• 8.6.2016  18:35

Maximální překvapení. Přestože jsem film zhlédl s obavou, že mě to neosloví, opak byl pravdou. Krásný příběh, strašidelný, komický, smutný i veselý. Bavilo mě to.

• 8.6.2016  06:56
    Skřítek (2005)

Pamatuji si na tu dobu, kdy film mířil do kin. Plakáty na každém rohu, aby se šli lidé podívat na novou českou komedii. K jejich zklamání došlo až při sledování filmu, kdy zjistili, že jde o novodobou grotesku, která si humor spíš vynucovala. Filmu jsem se snažil přijít na chuť několikrát, ale nejde mi to. Scénáristiky nikterak zajímavý počin. Jenom skřítek z konopí, který se tu a tam mihne se svým duhovým kouřem.

• 7.6.2016  19:55

Lidová komedie, která potěší každého správného čecha. A kde kdo v tom pozná lidi ze svého okolí. Příjemná oddechovka.

• 7.6.2016  19:44
    Ave, Caesar! (2016)

První půl hodinu jsem čekal na to, až porozumím tomu, o čem to je. Ke konci jsem si potom začal uvědomovat, že ve filmu je spousta scén i momentů navíc a nemají žádný vliv na hlavní zápletku, pokud se to tak dá nazvat. Film se přesto dal příjemně sledovat, ale podruhé bych to už neudělal.

• 27.5.2016  15:09
    Demons (studentský film) (2016)

Vázne to ve všech směrech. V komplikovaném a nesrozumitelném scénáři, který je nesrozumitelně natočený a zpracovaný. Kostýmy, lokace, rekvizity, postavy ... to vše neodpovídá době, ve které se příběh odehrává. A do toho tam dostanete profláklý hudební podkres - písničku, kterou zná každý a film vám to naopak zabíjí - stejně jako u předchozích filmů. V neposlední řadě samotné téma začíná být na dnešní dobu už poněkud passe.

• 27.5.2016  15:03
    Paranormal Abduction (studentský film) (2016)

Natočit tento žánr je těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. O to víc, to musí potom fungovat. Kamera nebyla úplně zlá, líbil se mi i úvod, který nás vtáhl rovnou do dění. Nicméně to jde odnikud nikam. Bez jakéhokoliv srozumitelnosti. A k tomu podivné chování hlavní postavy. Vázne to tu především scénáristicky.

• 16.5.2016  20:09
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Zajisté dobré téma. Po příběhové stránce to posoudit nemohu, protože neznám tak detailně období Lucemburků, nicméně věřím, že mnoho situací mohlo mnoho lidí šokovat, v jakém světle se tyto, pro nás čechy, významné osobnosti představují v tomhle filmu. Čekal bych ale, že si s tím tvůrci dají víc záležet, a že uvidíme něco, co nás dostane do kolen. Je to klasický podprůměrný film od České televize. Ani nevím, jestli to vyčítat tvůrcům, nebo právě zmíněné televizi.

• 20.4.2016  20:23
    Dominion (amatérský film) (2015)

Do jisté míry chápu hodnocení některých uživatelů, kteří tuto hru asi znají, a které potěší jakékoliv zpracovaní. Ale zase trochu vážně a nalijme si čistého vína. V první řadě - pre-produkce. Tu hru neznám. Nicméně film je jiné médium a musí se podle toho k tomu taky tak přistupovat. Nejvíce mi vadil šílený zkratkovitý děj. Pokud takový měl být, mělo to být udělané trochu důmyslněji a třeba lépe podpořené hudbou. V druhé řadě - produkce. Je vidět, že máte k dispozici kvalitní techniku, měli jste i dobré kostýmy a celkem i šikovné lidi (kteří to mohli ale zahrát ve výsledku líp). Nicméně to nestačí. I přes dobrou technickou výbavu se nepodařilo pořídit lepší záběry, než které pořizují děcka v prvním ročníku kinematografie na střední škole. Tudíž obrazová složka padá a už tu je postprodukce, která nemá co zachraňovat. Tuna stmívaček a rozstmívaček, barevně nezajímavé, zvuk spíš špatný a tím fontem jste to zabili. Ten znám především od cimrmanů, kam se hodí, ale sem fakt ne hele. Po grafické stránce i samotný film odpovídá plakátu. A proč vůbec takovou kritiku? Chápu, že každý nějak musí začít, nicméně pokud se autor prezentuje tím, že si video-tvorbou už vydělává, tak bych očekával jistou úroveň v jeho řemesle. Příště to bude třeba lepší.

• 17.4.2016  21:55
    Journey of the film (studentský film) (2015)

V první řadě je to šíleně dlouhé. Je to hlavně díky hudbě, která vystartuje hned od začátku a stejné tempo si uchová až do konce. Nikam nespěje. Nic tam negraduje. Přesto je to ale hezky sestříhané a záběry také nejsou špatné, i když by si to zasloužilo víc celků, než detailů. A potom ještě, nevím do čeho bych to zařadil. Reklama? Reportáž? Nebo to má mít jenom vtip? Ve výsledku ač to obsahovalo spoustu situací, tak se nic neřeklo a divák neví, k čemu mu bylo něco takového vidět.

• 17.4.2016  21:45
    Fall (studentský film) (2016)

Babo raď, jak tohle hodnotit. Obrazově to není vůbec špatné. Tam si zasloužíte pochvalu ale co ten scénář? Tam jste to pohnojili na plné čáře. Já nemám páru o čem to bylo. Můžu si to jen domýšlet. Je to škoda.

• 2.4.2016  11:41
    Dream (studentský film) (2016)

Tak ruku na srdce. Plakát je úžasný a něco úžasného jsem čekal. Ale tohle je málo zatím. Všechno je strojené a dělané jenom jako + přidané černé pruhy nahoře a dole, přičemž po stranách je vidět obraz pokračující za nimi a příliš velké množství warp stabilizéru taky škodí.

• 2.4.2016  11:37
    Shame (studentský film) (2016)

Lívio Havlíčková, zaprvé, proč je to v angličtině? A když už je, tak pro u toho aspoň nejsou titulky ve slovenštině, či češtině? A za druhé - že je něco experiment, neznamená, že to může být odbyté.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8