Dexter - Táta to ví nejlíp (2006) (epizoda)

Díl pomalu odkrývá Dexterovu minulost. Linky ostatních charakterů zde působí dost nuceně. Vztah mezi Dexterem a Rudym se znamenitě vybarvuje, až jsem se kolikrát musel pousmát.

Dexter - Cvokař k večeři (2006) (epizoda)

Pokud si někoho nezískal seriál ani po této epizodě, nemá podle mě cenu se zahazovat s dalšíma. Grand finále s vrahem z chlaďáku je mrazivé až až.

Dexter - Okruh přátel (2006) (epizoda)

I když se dívám na Dextera už podruhé, pořád mě mate. Je tady tolik maličkostí a tolik věcí, které jsou jinak než se zdají, že nad tím žasnu jako poprvé. Největší esa sice teprve přijdou, ale i teď se musím smát sám sobě jak jsem naletěl.

Dexter - Vráceno odesílateli (2006) (epizoda)

Děj se pomalu prohlubuje. První velká Dexterova zkouška nastává právě teď. Není to sice úplný odvaz, ale napětí z rozuzlení se tady drží do poslední chvíle.

Dexter - Americký sen (2006) (epizoda)

Linka s imigranty se sice může zdát krapet mimo, ale dává předzvěst něčemu většímu. Za mně poslední díl před definitivním propadnutím kouzlu Dextera.

Dexter - Pomocná ruka (2006) (epizoda)

Škoda, Halloweenský díl šlo podle mě využít kvalitněji. Celkově šlo o hodně nudný díl. Nejzáživnější linkou tak zůstává Angelův výběr prstýnku.

Dexter - Nevinné mládí (2006) (epizoda)

Tento díl mi přišel strašně pohádkový, hlavně co se rodinné linky týče. Všechno je v takovém krásném zamlženém oparu. Naopak Dexterovy začátky jsou až překvapivě morbidní. Hlavní zabiják v tomto případě strašný řepák spíchnutý horkou jehlou. Celkově podprůměr.

Dexter - Krokodýlí slzy (2006) (epizoda)

Děj se už v druhém díle začíná mírně větvit, a to včetně flashbacků z minulosti může být pro někoho dosti matoucí. Z těchto důvodů jsem si musel tento díl dát na dvakrát a asi i kvůli tomu jsem se u konce přestával orientovat ve jménech. Rozhodně ale nedoporučuji seriál z tohoto důvodu zatracovat a dát šanci minimálně celé sérii.

Dexter - Dexter (2006) (epizoda)

Úvod chladný jako psí čumák, stejně jako charakter hlavního hrdiny. Nejde si nezamilovat dokonalé hudební podkreslení. Finální otevření hlavní zápletky mě sice nijak neuzemnilo, ale svůj účel pilot splnil.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Film mě zklamal. Možná jen závěrečná změna budoucnosti měla opravdu koule. Zbytek nedotažený a svou vážností občas i celkem trapný. Film, který staví na cestování časem si představuji o něco chytřejší.