Wrestler (2008)

Sportovní filmy nemusím, ale Wrestlera od Aronofskeho jsem si nemohl nechat ujít. Film drtí klasická klišé, která jsem čekal, a ukazuje něco nového. Režisér dokonale vyvažuje pocity štěstí, radosti, smutku a neštěstí. Děj je zvláštní. Všechno se dá očekávat, ale na žádné očekávání není příležitost, film žije každým okamžikem. Se závěrečnou scénou jsem zůstal s tupým výrazem civět až do konce titulků.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Opravdu originální námět v těch pravých rukách. Fincher skvěle odvyprávěl složitý příběh tak, že nemáte šanci se někde ztratit. Pohádka s kouzelnou atmosférou, herci a hudbou. Všechno je prostě do detailu propilované. Jistě, našlo se pár slabších chvilek, ale druhá polovina se závěrem mě definitivně utvrdila v plném hodnocení. Jsem rád, že tohle byl první film, na který jsem se podíval v roce 2009.

Gran Torino (2008)

Pokud to Clint myslel vážně a tohle je opravdu jeho poslední role, vybral si úžasný odchod. V závěru jsem čekal, a určitě nejsem sám, něco úplně jiného. Výsledkem je scéna, kterou když vidím, tlačí se mi slzy do očí - pokaždé. Celkově na mě film působí neskutečně příjemným dojmem. Clint zahrál Walta naprosto bezchybně a ostatní obsazení je na tom stejně. Prostě nemám slov, nemám co vytknout. Bravo.

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Výborný Eastwoodův debut. Kdybych dřív neviděl Misery, tak bych neváhal s vyšším hodnocením - o podobnosti tady není pochyb. Misty má bohužel dost zbytečných pasáží. Výkony skvělé, hlavně Evelyn. Z těch její hysterických scén mě svrběly pěsti.

Tohle je Sparta! (2008)

V pár momentech jsem se docela zasmál, takže na chvíle oddechu to jde. Ale až na těch pár světlých momentů - trapas.

Drsný Harry (1971)

Harry je fakt drsný. Drsně se chová, drsně tasí svého Magnuma při každém náznaku zločinu, drsně hláškuje a má drsné metody při vyšetřování. Přesto na mě moc nezapůsobil, bez Eastwooda by byl tenhle film úplně někde jinde. Silné tři body.

Hra smrti 2 (1981)

Tak jsem se po dlouhé době odhodlal na kung-fu film a vypadá to, že jsem si vybral špatně. Řeknu to takhle, zajímavé jsou snad jen souboje. Dost lidí asi nebude souhlasit, ale zápletka mě asolutně nezaujala, ani to mega překvapení na konci.

Výměna (2008)

Úžasné. V silné druhé polovině, když mně slzily oči, jsem ani pořádně nemohl přečíst titulky. Eastwood opravdu umí, to dobové zpracování prostě nemá chybu. Na druhou stranu, ta stopáž mohla být trošku kratší, je tam zaklíněno pár slabších momentů.

Pianistka (2001)

Pianistka mě dovedla k zamyšlení, jací jsou asi lidé kolem mě. Jestli má třeba moje třídní taky úchylku v lízání prdele. Film mi přišel svým způsobem odporný. Divím se hercům a zároveň je obdivuju, že takovou roli přijali a skvěle zahráli.

Taxík (2008) (pořad)

Soutěž v originálním prostředí s kvalitním moderátorem (nebo řidičem?). A to hodnocení? Asi jsem těch soutěží už přesycený...