Králova řeč (2010)

Aj napriek tomu, že mal problémy rozprávať normálne, zvládol to a bol to nádherný koniec filmu. /84%/

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Steven Spielberg vám naservíruje presne ako to bolo, nečakajte, že tu budete mať niečo bez servítky, na to zabudnite! Janusz Kamiński - pomyselný klobúk skladám, skvelá kamera! 6.Jún 1944 Omaha Beach Normandia, Francúzsko - hotové peklo na zemi! Amíci padajú ako hrušky pod paľbou nemcov. Je tu krik, hektolitre krvi, napätia a nervozita vojakov je na krájanie. Po pekle sa skupinka vojakov pod vedením kapitána Johna Millera vydáva naprieč Francúzskom, aby našla vojaka Ryana a priviedla ho naspäť domov, potom čo jeho zvyšný traja bratia zomreli na fronte. Počas filmu posádka prechádza urputnými cestami, postupne zomiera jeden po druhom a aby toho nebolo málo, na konci prichádza, tá najväčšia rana a aká?.... /81%/

Bourneovo ultimátum (2007)

„They should have left him alone!“ Paul Greengrass to znova dokázal! Ukázal, že ako sa točí FILM. Teraz premýšľam, že ktorá scéna bola lepšia.... Na druhej strane, mojimi favoritmi, na tie najlepšie sú (Bourne s novinárom, napríklad keď pomocou telefónu mu dáva inštrukcie kam má ísť, čo robiť, vedie ho cez dav i napriek tomu, že novinára všetci sledujú (geniálne!), naháňačka v New Yorku, Bourne sa mlátil s čističom v Španielsku). Bourna mi je tak trochu ľúto, všade kde príde, neustále ho naháňajú policajti a pri tejto časti asi najviac. To čo sa mi páči na tejto sérii, že každí film je úplne odlišný od toho predošlého. Vrelo odporúčam. /90%/

Zločin a trest (1970)

„Nezabil som človeka, ale princíp!“ Videl som mnoho adaptácií na Zločin a Trest, zbytočne sa rozpisovať, najlepšie filmové spracovanie tohto románu, nepozerajte ani na iné spracovania! Kto iný, by to vedel lepšie natočiť, než Rusi? /95%/

Bournův mýtus (2004)

„They should have left him alone!“ ---- Skvelý film! Drama a thriller ako sa patrí. Žiadne prikrášľovanie, všetko je tu bez servítky. Skvelá hudba od Johna Powella, ktorá ešte viac dodáva atmosféru celému filmu. Hudba a film, majú byť predsa jedno! Paul Greengrass sa preukázal ako skvelý režisér a nedá vám vydýchnuť ani na minútku. Skvelé herecké výkony o Mattovi ani nehovoriac, herec Karl Urban hrá neskutočne chladného zabijaka, takého ako má takýto zabijak vyzerať, nie že by som vedel ako vyzerá, no predsa nemajú dobrú povahu. Vrelo odporúčam. /93%/

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultová záležitosť, povinnosť pozrieť, nesmrteľné hlášky od Bohouša ako aj ich hereckých kolegov. Čo sa stane, keď lenivec a povaľač, zdedí milióny ? Až dokonca dvakrát. Čo musím poznamenať: jednotka nebola prekonaná. /90%/

Černá smrt (2010)

Fanatismus je zhoubnější, než mor. Takto by sa dal najlepšie popísať tento film. Po pravde od filmu som tiež veľa neočakával, no nakoniec ma milo prekvapil ... keď som zhliadol herecké obsadenie..pozerám Sean Bean.... kladiem si otázku? „nechajú ho žiť alebo nechajú umrieť?“... Film krásne bez prikrášľovania poukazuje o tom, že čo sa dialo v stredoveku v mene viery, buď kresťanstva alebo fanatizmu, európu zmáhal mor .. kresťania (si čarodejnica, zhor!), fanatici (si kresťan, buď sa zriekneš viery alebo zomrieš) .. tak čo je lepšie? Zaslepení kresťania (mozgy)?, fanatici alebo rovno mor? To môžte vidieť vo filme... Čo sa týka hereckého obsadenia Eddie Redmayne, Sean Bean, Carice van Houten.. v pohode.. napr. takého Anthony Hopkinsa by som rád uvítal v roli kňaza v kláštore.. čo sa týka Urlicovej družiny určite by som privítal iných hercov minimálne dvoch ... To čo ma mrzí, je to, že tento mal skvelý potenciál sa stať filmom veľkosti ako Kráľovstvo Nebeské, bez srandy... film mi prišiel dosť uponáhľaný a to dosť mi kazil pohľad na film. Na druhú stranu nie je to zlý film (má všetko čo dobrý film má mať- zaujímavý námet, skvelý dej, napätie, atmosféra, bez servítky, akcia), bohužiaľ mohol to byť sakra dobrý film, z ktoré by Vám ešte bolo najmenej hodinu zle, no nie je tomu tak. Škoda, premrhať tak dobrý potenciál. Čo filmu chýba? Lepšie spracovanie (inak scenár a dej je skvelý) a lepšie herecké obsadenie. /60%/

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Búrlivý burčiak, prvá séria sa dala pozerať (tá 1 hviezda je za tú 1.sériu). Zo zvedavosti som zamieril na zvyšné série, zhliadol som zopár dielov z každej série, že či ma náhodou Búrlivý burčiak neprekvapí, človek nikdy nevie.. nuž nedošlo k tomu. /15%/

Čistá duše (2001)

Nádherný film, krásny príbeh, herecké obsadenie ako vyšité. Najlepší film od Ron Howard, ak Vás tento režisér zaujal, toto je najlepší film ako začať s poznávaním jeho tvorby. Film predstavuje život Johna Forbesa Nasha ml. od jeho čias na univerzite až po nobelovú cenu a na to, že ako postupne John rozlišuje čo je sen (vidina) a čo realita. /95%/