Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Horor
  • Akční
  • Drama
  • Krimi

Poslední recenze (43)

plakát

Slunovrat (2019) 

Stupidní a nezajímavé postavy, nic moc herecké výkony (Florence Pugh první hodinu šla), krásné vizuály a konec, který každý dokázal předpovědět už jenom z traileru. De facto mnohem horší verze Asterova předchozího filmu. Oba filmy režiséra se zaměřují na kulty (i když Aster předstírá, že Slunovrat o kultu není, prý je jediný důležitý motiv konec vztahu), ale Slunovrat nemá skvělý herecký výkon Toni Collette a ani atmosféru prvotní tvorby. Pokud se chtěl režisér zaměřit na motiv romantického vztahu a jeho konce, měl se plně soustředit na to a netočit film, který se neustále točí hlavně kolem dalšího kultu. A jelikož jsem konec odhadl už v traileru a postava Dani mě nezajímala, konečná katarze na mě nefungovala. Film je navíc zbytečně dlouhý, takže jsem byl na konci nadšený jenom z toho, že to konečně končí. Děsivé dědictví jsem si dost užil, ale Slunovrat mi přišel jako nabubřelý a prázdný film. Natočit horror ve dne je hezká změna, akorát je škoda, že ten film skoro vůbec horrorový není. Snad bude další Asterův film originálnější a propracovanější.

plakát

matka! (2017) 

Alegorie, alegorie, alegorie. Snad nejvíc nabubřelý a (ne)umělecký film, co jsem kdy viděl. Snad u každého přirovnání k přírodě/planetě a křesťanství jsem vyprskl smíchy, takže film funguje aspoň jako cringe komedie. Darren Aranofsky by měl přestat čuchat vlastní prdy.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série) 

Tohle korporátní Vodňanské kuře je tak nedopečené, že mi uteklo z huby a ještě z něj mám salmonelu:(( Převážně krásné vizuály bohužel nedokážou zachránit podprůměrné aspekty zbytku produkce. Herecké obsazení je nakonec snad nejmenší z problémů, kterými RoP trpí. Krásné vizuály a dobrý hudební doprovod nakonec působí jako jedlé zlato nastrouhané na katův šleh ze školní jídelny v podobě scénáře, postav a plánování celé série. Dějová linka s hobity mohla být vypuštěna a jenom by to seriálu prospělo. Také jsem si jistý, že ji autoři použily jenom kvůli vyvolání nostalgie na Jacksonovu trilogii, podobně jako další věci – Halbrand je dost podobný Aragornovi, Nori je dost podobná Frodovi, její kamarádka má být zase asi Sam? Vizuálně povedená architektura elfošů, doktorů přes krumpáč a "TERK YER JERBZ" Numerijcu si vzala víc než hrst inspirace u pana Jacksona a to, co jsme již dříve neviděli, nevypadá nic moc. Až na hobity a trpaslíky (proč asi) všechny rasy de facto vypadají stejně – stejně vysoké, podobně se chovají, akorát některé z nich vytahali za uši. Žádný nitpicking, velké množství menších chyb dokáže udělat své, ale když se k tomu přidá  tento scénář a postavy, je zaděláno na průplach střev. V seriálu padá jedno scénáristické klišé za druhým, je to celé dost kostrbatě napsané a je vidět, že tohle "labour of love" fakt není. Postavy vypouštějí jednu nesmyslnou cringe repliku za druhou, kterými se snaží napodobit lingvistický styl Tolkiena, ale zní to jako úplně první pokus o psaní promyšleného dialogu s hloubkou. I když jsem nudil málokdy, délky dílů sahající přes hodinu mi přišly zbytečně dlouhé a spousta scén by se dala krásně prostříhat či kompletně změnit. Bavil jsem se, ale skoro vždy to bylo na účet seriálu, což mě docela mrzí. Jako poslední vlhký prd první série byl red herring s identitou Saurona, kterou snad po posledních dílech znali už úplně všichni. Není to ani zdaleka nejhorší seriál všech dob (aspoň ta hudba a efekty byly dobré), ale od miliardové produkce Pána Prstenů čekám něco mnohem lepšího. Potenciál na zlepšení v další sérii je, ale s takto nekompetentními tvůrci a scénáristy je zakopán do země. RoP je zatím jenom podprůměrná korporátní šlichta, zatímco HBO s HotD nekompromisně vítězí ve všem až na poli vizuálních efektů.

Poslední hodnocení (3 780)

Silo - Údržbářův chlapec (2023) (epizoda) (E05)

28.05.2023

Vymítač - Série 3 (2018) (série) (S03)

28.05.2023

Vymítač - Wóda święcona (2018) (epizoda) (S03E13)

28.05.2023

Vymítač - ZUS (2018) (epizoda) (S03E12)

28.05.2023

Cesta ven - Pas de Deux (2023) (epizoda) (S02E06)

28.05.2023

Vymítač - Wróżka Zębuszka (2018) (epizoda) (S03E11)

28.05.2023

Vymítač - Prokto Agresor (2018) (epizoda) (S03E10)

28.05.2023

Vymítač - Wigilia (2018) (epizoda) (S03E09)

28.05.2023

Vymítač - Necrodżentelmenel (2018) (epizoda) (S03E08)

28.05.2023

Reklama

Ovládací panel
5 bodů