Thelma (2017)

Masterpiece!

Manhunt (2017) (seriál)

Geniálna jednohubka!

Dunkerk (2017)

Najslabší Nolan. Videl som všetky jeho filmy okrem Following. Ako napísal POMO: "Nefunkčné zostrihané vojnové peklo". Inak plné krásnych záberov s autentickými prvkami (lietadlá, loďe), ktoré dodávajú filmu úplne iný rozmer v kombinácií s ospevovanou a kvalitnou hudbou od Zimmera, vrátane vystupňovanej gradácia, ktorá vás síce udrží pri sledovaní, ale emocionálne za srdce nechytí. S takmer žiadnou postavou v "nulovom" príbehu sa nie je možné stotožniť. V konečnom dôsledku to na mňa pôsobí ako realistický dokumentárny film, s krásnou hudbou, ktorý sa nepodarilo zostrihať a bez vnútornej skladby spolu s logickou výstavbou a nadväznosťou príbehu, postavami, absentuje vo filme niečo, čo to všetko dalo dokopy. Ale i napriek všetkým nedostatkom, je to stále nadštandard.

Ploty (2016)

Minimalistický Fences od Denzela, ktorý sa odohráva prakticky len na dvore jedného domu a v jednom dome s prepálenými dialógmi minimálne v prvej polovici filmu, je tak trochu istým spôsobom dlhý film, ktorému chýba vnútorná dynamika a záverečný finiš, po ktorom by ste si povedali, že všetky scény, ktoré ste videli, majú význam a komplexne zapadajú do jedného plnohodnotného celku. V tomto prípade sa to nedeje a ako už bolo spomenuté Denzel tlačí na pílu, rozoberá množstvo dôležitých životných tém (otcovtstvo, rodina, nesplnené sny, manželstvo, nevera, láska, uznanie a pod.), ktoré ale za celý film nie je možné audiovizuálnym spôsobom obsiahnúť do jedného kompaktného celku, ktorý by si filmový divák užil. Namiesto toho sa Denzel samoúčelne zamotáva do samého seba a servíruje nám tú síce perfektnú show v podobe neuveriteľného hereckého dua Washington a Davis, ale zároveň tak film postráda určitú dynamiku, gradáciu, tempo, ktoré by plynulým a komorne zaujímavým spôsobom viedlo k určitej katarzií, ktorú sme mali možnosť vidieť u Eastwoodovského Gran Torina. Práve Eastwood neurobil tú chybu, ktorú urobil Denzel vo Fences. Eastwood dokonale namiešal svoju hereckú genialitu za kamerou a pred kamerou spolu s vyvážením plynulosti odohrávajúceho sa príbehu a každej jednotlivej scény, ktorá má samostatne hlboký a veľký význam a neutápa sa vo svojej myšlienke, ale dôležité je, že perfektne zapadá do celej mozaiky filmu. Škoda, že Fences nerežírioval Eastwood, Denzelovi to bohužiaľ za kamerou nesadlo.

Taboo (2017) (seriál)

One Man show Toma Hardyho.

Spojenci (2016)

Emocionálne veľmi ploché s výnimkou dvoch, či troch momentov (klavír a koniec), psychológia postáv slabá a povrchná s občasnými svetlými momentami, na Zemeckisa veľmi podpriemerné, zachraňovali to len Pitt a Cotillard s výborným Burgessom a Silvestrim. Nečakal som nič ale na vzhľadom na režijné a herecké obsadenie to mohlo byť lepšie, premárnený potenciál, ktorý sa dal využiť v komornú vojnovú drámu akou je Most špiónov.