Jonatthan

Jonatthan

Jaromír Šťastný

okres Mladá Boleslav

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 25.3.2017  13:28

  Rodáci to samozřejmě nejsou, ale pro mě docela povedený pokus vyrovnat se s kolektivizací. A že to v roce 1977, kdy byl film natočen, určitě snadné nebylo. Musím uznat, že režisér Kachlík z toho vyšel se ctí. Jen toho folklóru bylo na můj vkus příliš.

  • 25.3.2017  13:20

  Asi nerozumím mladé generaci, ale nechápu tak vysoké hodnocení filmu, kde mě režisér dlouhé minuty nutí čumět na toulajícího se psa. Trošku jsem ho teda zrychlil rychloposuvem, ale stejně to bylo neúnosné. Jinak průhledná zápletka oprásklá z filmu Operace mé dcery mě také neuspokojila. Tolik nominací na Českého lva už vůbec nepochopím. Roden a Hybnerová za hlavní roli??? Za co??? Objeví se cca 10 minut na začátku a 10 minut na konci....(sorry, mezitím ukáže Vanda prsa přes skype, tak to možná rozhodlo). To je výsměch. Když nominace na hlavní roli, tak aspoň pro Jenovéfu Bokovou - to byla pro mě ta hlavní role!!! A hrála výborně, stejně jako Eliška Křenková... A to bylo vlastně jediné pozitivum filmu.

  • 18.5.2014  09:12

  Konečně i jeden opus o zakládání družstev ze Slovenska. Je to takové celkově uječené a o ničem, ale DMN to naopak zachraňuje závěrečná pasáž s projevem Jula Pántika, která tomu dává tu pravou sladkou budovatelskou tečku.

  • 18.5.2014  09:05

  Chlapík neukradl ani propisku, zachraňoval každou hurdisku. Inženýrka - krásná číča, ale jinak - děsná p... (autocenzura)

  • 6.3.2014  22:59

  Pro mě osobně rozvleklá nuda, ale kozlenky mladičké Sabiny L. byly exkluzivní... Jinak musím poopravit jednoho z přispěvatelů. Záběry ze skal byly určitě točeny v Českém Ráji. Konkrétně v Hruboskalsku (Adamovo lože) a kolem Valdštejna.

  • 11.12.2013  18:40

  Pokus spojit realistický industriální film s uměním se zcela minul účinkem. Kačer asi tenkrát něco hulil, nebo byl v Ostravě tak znečištěn vzduch, že byli sjetí všichni herci, kteří se této sračky zúčastnili. Nejhorší okamžik - dědek, který stále medituje o životě i během hokejového zápasu. Nejlepší okamžik - zaplivaná "čtyřka" hospoda a každý záběr s půvabnou Miluškou...

  • 1.12.2013  23:51

  Nechci kritizovat Velkého Medvěda, ale cintat si pently asi na osmdesáti řádcích a hodnotit to jednou hvězdou, tak to jsi mohl raději koukat z okna. Radím ti, nečum na staré české filmy, když tě nebaví. Mě se ten film docela líbil, i když třeba z dnešního pohledu kecá. Já byl prostě dojat. Nostalgie? Plně souhlasím s Marguisem.

  • 29.4.2013  17:44

  Ondra Havelka v tradiční roli nesmělého trouby, který nakonec stejně ke štěstí přijde. On a ještě jan Hartl měli na tyto role patent. Komedie ale určitě neurazila a mě dokonce pobavila. Jako mnohé jiné i mě také potěšila nesympatická role pro princeznu Arabelu.

  • 29.4.2013  17:31

  Tak tohle je ten správný bizarní film. Co mě nejvíc upoutalo? Tutová jednička = Lidi v kostýmech chodících reklam jako lahve od vína hrajou v noci fotbal v parku a hned v závěsu Petr Dudešek z kdysi populárního souboru Buřinky prozpěvující proletářský písničky. Je tam toho ale mnoho dalšího, ale už se mi to nějak vykouřilo z hlavy. Líbila se mi Consulea Morávková, v té době byla opravdu velice sexy. Zase ale musím nesouhlasit s oficiálním textem (V.Březina - Lexikon českého filmu...). Ten kluk jel do Španělska podle mýho názoru z nudy a ne, že by ho tak ovlivnila ta komoušská mládež...

  • 29.4.2013  17:17
  Zrcadlení (1977)
  *

  K 70. letům mám nostalgický vztah, ale tohle je totální sračka. Tohle není ani nechtěně veselé po letech. Nuda, nuda, nuda... Krajně nesympatický polský herec v hlavní roli nadabovaný Miroslavem Moravcem v roli (samozřejmě kladného) komunistického papaláše vzpomíná v Brně jak to bylo tenkrát v tom osmačtyřicátým ...

  • 29.4.2013  10:03

  Výborný český válečný film se skvělými herci. Ano, hudba i některé postavy jsou jak ze Sedmin statečných, ale proč vlastně ne? Škoda, že některé motivy zůstaly nedotažené. Viz postava Jana Pohana se svojí rodinou.

  • 31.3.2013  17:58

  Předně musím upřesnit, že výše uvedený "oficiální text distributora" je oprásklý (stejně jako zde uvedené většiny českých filmů natočených do roku 1996) z knihy Karla Březiny "Lexikon českého filmu", kterou vydalo nakladatelství Cinema v roce 1996. Tento pán zjevně miluje (nebo miloval) šedesátá léta a ostatní filmy jsou shit. Kniha je to jinak docela obsažná, ale s tím hodnocením mě opravdu fakt vždycky sral a tady to někdo kdysi opsal a povýšil na "Oficiální text distributora" a sere mě to znovu i tady... Jinak film celkem v pohodě, jasný konec osmdesátek, žádná normalizační moralita.

  • 2.2.2013  12:12

  Na rok vzniku odvážný film. Komouši za kolektivizace vzali bačovi ovce, aby mu je pak dali k úhradě, když mu je zloději ukradnou. Výborný Pántik v roli tvrďase bači, který ovce hledá i za cenu sebezničení. Kroner v nejednoznačné roli (kámoš nebo hajzlík???) tradičně přehrává a tak mě sral jako vždycky. Ještě stojí za zmínku mladičká štíhlounká Hana Gregorová. Krásná kamera. Režisér mohl asi lépe vymyslet (třeba nějaký filtr) přechody mezi minulostí a současností, ale i tak se to dalo rozeznat...

  • 11.12.2012  19:18

  Nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že je tento film o emigraci. Asi jsem si spletl Anadu s Kanadou...:-)))). No nic, je to samozřejmě úplně o něčem jiném. Jasný šedesátky, kterým asi fakt nerozumím. Nebo rozumím, ale nebaví mě. První pokus o shlédnutí dopadl nezdarem. No nezdarem - dobře jsem se vyspal, tak to úplně marné nebylo. Na druhý pokus jsem to už dokoukal, ale zuby-nehty. Co potěšilo? Pěkná příroda + bobr. Co nasralo? Dabovaný Marvan (proč tam vůbec byl???) + biblický chór tří rybářů (nebo co to jako bylo?). Dvojice Kadár-Klos opravdu natočila mnohem lepší filmy než je "Touha" a to mezi ně počítám i Únos.

  • 4.12.2012  19:10

  Dík Mouzonovi, že mi vysvětlil, o čem to bylo :-))))) A to hodně dlouhým komentářem. Já budu kratší. Své pocity z filmu bych shrnul do konstatování, že jsem trpěl opravdu nesnesitelnou touhou inzultovat všechny autory tohoto snímku, režiséra především. A toho "Jakuba" ve třetí povídce bych nakopal rovnou do prdele jednou z těch špičatých bot, které měl obuté. No ale paradoxně díky těmto pocitům musím tu jednu hvězdu dát.

  • 8.11.2012  18:42
  V peřině (2011)
  *

  Halucinogenní sračka.

  • 8.11.2012  18:36
  Tam za lesem (1962)
  ***

  Válečné drama o zdolávání Dukelského průsmyku, které má některé velmi silné momenty. Nejsilnější je asi hned úvod, kdy postava zásobovacího důstojníka, představovaná Juliem Vaškem, vnitřním monologem představuje před útokem své bojové druhy, kteří se chystají k boji. Pak začne útok na kopec, ze kterého by už mělo být vidět Československo. Ten kopec ale mnozí nezdolají. Protože jsem část své vojny trávil v Prešově, tak mě taky potěšil ten cikán, který hútoril. Neslyšel jsem to už řadu let.

  • 8.11.2012  18:26

  Je zajímavé, že hned po válce u nás vznikly dva filmy, které válku neberou vážně, ae vyloženě si z němců dělají prdel. Jedná se o film Nikdo nic neví a právě Velký případ. Možná se mýlím a nějaký film mi utekl, ale domnívám se, že po roce 1948 se válka začala ve filmech zobrazovat pouze smrtelně vážně a válečná komedie byla v českém filmu tabu. Stejný žánr se znovu objevil prakticky až po pádu komunistů ve filmu Stůj, nebo se netrefím.

  • 8.11.2012  18:12
  Tobogan (1989)
  *

  Znám hodně dětských filmů, které pobaví i po letech. Buď mají: A) zajímavý a napínavý děj, B) šikovné dětské neherce, nebo C) alespoň zabavného dospělého herce. Tento film nesplňuje ani jeden z těchto bodů a příšerně nudí...

  • 24.10.2012  00:01

  Velmi intimní film. Po celý film běží monolog mladé hlavní hrdinky, která roztomile komentuje své první milostné vzplanutí. Do toho občas zasáhne svým monologem obekt její lásky Petr. Výborně je zachycen konec léta v Hradci Králové začátku 60-tých let. Skvělá je i atmosféra fotbalového zápasu. Potěšili mne davy tatíků v oblecích a kravatách valící se na fotbal. "Porazíme snadno SNOP Kladno!!!"

  • 19.10.2012  19:42

  Olda Nový v pohybu běžící nestíhající, František Kreuzmann ve své časté roli padoucha, co mu závidí a hází klacky pod nohy. Plejáda dalších předválečných herců, kteří se museli přeorientovat na montérky. Musím říci, že mě to neurazilo.

  • 19.10.2012  10:12

  Tak dodívat do konce se to dalo, hlavně Zlatce to slušelo. Nepochopil jsem ale proč tam režisér cpal pořád ten masopust. Asi nějaká umělecká metafora, kterou jsem možná pochopil, ale neskutečně mě srala a film zbytečně natahovala. Spoiler: Co ale provedl rejža (nebo scénarista) s duševním vývojem hlavní hrdinky jsem nepochopil. Od začátku až skoro do konce si hraje na jedinou spravedlivou a na úplném konci se obloukem vrátí k bezpáteřnímu milenci, aby s ním žila šťastná až do smrti??? Proboha proč??? Jediné vysvětlení mám, že Vyskočil je v posteli lepší než Hartl...:-)))))

  • 14.10.2012  18:00
  Trio Angelos (1963)
  *

  Nemám rád cirkusy a cirkusáky a toto bohužel o ničem jiném nebylo. Navíc strašně tmavý film a prostě mě sral ten "vtipný" klaun se svou harmonikou. Nedivím se, že do té manéže chodilo pořád míň a míň lidí. No a protože to byl hlavní hrdina filmu, tak to třeba od režiséra byl účel zobrazit tu šmíru. Nevím. Jedna hvězda za píseň Hany Hegerové.

  • 14.10.2012  17:49

  Film o hledání místa v životě. Hlavní hrdinka v podání Jany Kasanové řeší, jestli má zůstat na herecké fakultě i když tuší, že na to nemá dostatek talentu. Výborný Štefan Kvietik ve své roli velmi nadaného herce s nedostatkem sebekázně. Duo Lasica-Satinský dává tušit velký příslib do budoucna... Velmi dobře na mě dýchla atmosféra Bratislavy začátkem 60-tých let.

  • 17.3.2012  10:19

  Opravdu komedie pro fajnšmekry a já se něho považuji. Tak nemohu jinak, než kladně ohodnotit. Jindřich Plachta ve své poslední roli je skvělý - to si myslím na rozdíl od předešlých přispěvatelů. Nadšení té doby z atmosféry filmu jen stříká - bohužel to tak asi bylo. Že to dneska vidíme jinak, ještě neznamená, že tyto filmy budu dávat do odpadu...

  • 14.12.2011  19:26

  Lexikon českého filmu považuji za velmi subjektivní hodnocení pana Březiny a pochopil jsem, že má uznání pouze pro "Zlatá šedesátá" a ostatní stojí za ho... S tímto jeho názorem naprosto nesouhlasím a ve velké většině zastávám přesně opačný názor. Pokud něčemu dá 20%, jako v případě tohoto filmu, je mi za něj až hanba. Nebo to beztak ani neviděl. Mně logicky vychází 70-80% - opravdu výborné, depresivní, ponuré...

  • 11.2.2011  19:42

  Taková klasika o psech a hrdinných pohraničnících z 50. let. Neodehrává se to ani přímo na čáře, ale v jakémsi přípravném kempu. Ilja Racek jako záporák je jasnej, jen co se objeví na scéně. Králi Šumavy tenhle film nesahá ani po úvodní titulky, no nicméně, já tyhle "vojenský" filmy můžu.

  • 11.2.2011  19:33
  Sedmé nebe (1987)
  ***

  V žádném případě se nejedná o komedii!!! Film začíná potratem mladé hrdinky a scénou z jatek (mladík). Pokračuje drsným pokusem o znásilnění. Mladík se vrhne na děvče, ta se z posledních sil ubrání, on ji stihne ale roztrhat šaty. Děvče doběhne z posledních sil domů a místo aby to šli nahlásit na policajty tak od fotra dostane řemenem!!! Následuje výslech: "Kdo to byl? Nevím! Bum! Já ho neznám! Bum! Je z vedlejší vesnice! Bum!" Nebo scéna stětí husy a její následné upálení v troubě! :-))) No prostě taková milá komedie z jihomoravské vísky Pavlov pod Dívčím hradem na Pálavě.:-))) Jo a taky tam hodně pobíhá nahatá Bára Srncová (Rampepurda z Bylo nás pět)...

  • 5.2.2011  00:36

  Právě jsem to s vypětím všech sil dokoukal a musím říct, že mě z toho opravdu bolely oči. O komedii snad nemůže být ani řeč. Režisér Steklý už byl asi v pokročilém stádiu demence. Film nezachraňuje ani plejáda výborných herců. Tady opravdu nemají co hrát. Jim aspoň patří za snahu ta jedna hvězda.

  • 2.2.2011  17:17

  Mladá holka si vodí dva nadržence jak na provázku a napíná je koho si z nich vybere. Jestli o 50 kilo mladšího (tehdy ještě hezounka) poslance Jandáka nebo bigoše na opušťáku Skarkeho (s hlasem Jardy Satoranského). Já bych ji tedy radil spíš toho Jandáka, protože Skarke (bejvalej traktorista JZD) je v roli tak vygumovanej, že chodí pořád ve vojenskejch hadrech - tak to v budoucnu určitě podepíše a na traktor se nevrátí. Což určitě uvítá Jirka Vondráček, protože dostal ten traktor po něm a hrozně nerad by ho pouštěl... Spoiler: Nakonec se ji do kalhotek asi dostal Skarke, jestli to tedy lze odhadnout ze záběru, kdy Jandák najde na louce dívčiny boty a Skarkeho vojenskou lodičku a je z toho úplně hotovej...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11