Britrik

Britrik

okres Chrudim

homepage

34 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Návrat na Brideshead (TV seriál) (1981)

  Evelyn Waugh je můj oblíbený spisovatel i oblíbená osobnost. Ironií jeho života, naplněného ironickým komentováním druhých, je nepochybně způsob a místo jeho smrti. V seriálu, stejně jako v knize, je zachycen jeho vlastní příběh konverze. Osobitý, originální. Tak, jako každý jiný. Díky za červené světýlko v jedné z posledních scén. Vrchol seriálové tvorby. Pro mne zcela jistě.

 • poster

  Z archivu Sherlocka Holmese (TV seriál) (1984)

  Jeremy Brett JE Sherlock Holmes. Nabité humorem, akcí, bravurní dedukcí. Obllíbenou postavou je, krom Sherlocka, bratr Mycroft. Kterak sedí u okna s pozoruje dění na ulici :)

 • poster

  Návrat Sherlocka Holmese (TV seriál) (1986)

  Jeremy Brett je Sherlock Holmes. V této sérii nevím, který díl vybrat - Musgraveský rituál a Sherlocka, kterak se směje, jede na lodičce za triumfální hudby? Druhou skrvrnu a Sherlocka funícího a plazícího se po zemi? Školu v Priory a její nádhernou hudbu, Sherlocka vtipkujícího o Champion Jackovi? Ďáblovo kopyto a Sherlocka na tripu? Jedna lepší, než druhá s nezapomenutelným představitelem.

 • poster

  Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

  O chlup lepší, než Ministr. Diplomatický incident kraluje mému žebříčku nejmilejších epizod - "Musíte mu říct, ať sem tu čubku nevozí" :)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Toto je KULT. Vynikající satira. Kupodivu jsem schopen na jeden zátah sjet celý seriál a smát se.

 • poster

  Lekár umierajúceho času (TV seriál) (1983)

  Körner. To by mohlo stačit. Ale ještě přidám vynikajícího Petra Čepka, neuvěřitelně sympatického svobodného pána z Pecky Haranta (scéna před popravou s Mydlářem potěší katolické srdce i přesto, že se stát nemohla), dobovou atmosféru, kterou by americké současné spektákly mohly závidět a melancholicko depresivní konec (jak u pana Körnera zvykem). Věčná škoda, že neběží častěji a nedá se nikde sehnat.

 • poster

  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

  Katolík Poirot je druhý sympatický detektiv, kterého mám tu čest znát. Než bouchačka a svaly, šedé buňky povolává na pomoc. David Suchet se zřejmě pro tuto roli narodil.

 • poster

  Hříšní lidé města pražského (TV seriál) (1968)

  "A náhoda, to je koneckonců Pán Bůh". Pánové ze Čtyřky se svými tvrďáky a bystrými hlavičkami jsou to nejlepší, co česká krimi filmová tvorba může nabídnout. Sice jsou ve službách zednářské První republiky, ale to v seriálu není, díky Bohu, moc znát. Potěší nesmírně Václav Lohniský v roli faráře u svatého Josefa v Praze, protože on sám na kněze skutečně studoval a nakonec utekl k divadlu. Oblíbenou postavou je starý pan Mrázek. Dýmkař, milovník psů a vybrané elegance :)

 • poster

  Endeavour (TV seriál) (2012)

  "Být inteligentní, znamená být sám". No jo, má pravdu, ten šupák. Příjemný, velmi, velmi britský seriál se sympatickým duem hrdinů - vtipný inspektor Thursday a lehce mimózní Morse. Nelze opomenout černohumorného Dr. DeBryna :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace