ZeroCZ1233

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.6.2019  16:07

3 příběhy, které mají odlišné nálady, ale držící pohromadě jedním podstatným pojítkem. Samotné muzeum je plné velikonočních vajec na minulé epizody. Herecky zvládnuté, nápadem vynikající. 9/10.

• 24.6.2019  22:18

Úplný odklon od konceptu Black Mirror, zde se jedná o typické post-apo. Náplní světa lidé a technologie, která je zde doslova smrtící. Představené postavy nezajímavé, 40 minut na jejich rozvoj je čas dostatečný, leč zde se více soustředilo na budování napětí, které fungovalo poměrně dobře, ale právě kvůli zmiňovaného aspektu neúplně. Černobílou stylizaci mám hodně rád, na posílení atmošky to fungovalo. Oktávka potěšila. Celkově ale lepší nadprůměr. 6/10.

• 24.6.2019  20:11

V pořadí druhá zrcadlová romanťárná, ale zase úplně z jiného soudku. Tentokrát to jest ukázka vylepšenějšího tinderu, který využívá i ústřední dvojice, jejichž pár je sympatický až do nebes, kam míří i herecké výkony a krásná myšlenka.

• 23.6.2019  22:20

Pomalé, v prostředí atmosfericky mrazivém jak samotný děj, který je ukázkou, jak funguje butterfly effect, přičemž se to vše točí okolo jednoho technického udělátka. 7,5/10.

• 23.6.2019  16:23

Zajímavý pohled, rýpnutí a hlavně snaha ukáznit přehnaně starostlivé rodiče, kterých je i přesto stále víc a víc. Plus cením pohrání si s detaily (kreslení koníků, sousedovic pejsek).

• 23.6.2019  09:37

Skvělá epizoda. Spojení lidské méněcennosti, sociální fóbie a pomstychtivosti s old Star Trek type světem, kde se to všechno smíchá dohromady a promlouvá mezi vážností a odlehčením, je geniální nápad, který zde funguje na perfektní skvělost. Cameo Aarona Paula potěšilo. 9/10.

• 23.6.2019  00:07
    Jessica Jones - Season 3 (série) (2019)

Přátelé, to je vše. Poslední série Jessicy Jones, poslední série celé této dlouhé a skvělé Marvel/Netflix kooperace. A jak to celé dopadlo? Skvělé. První, co je nutné podotknout je skutečnost, že tato série je ta nejtemnější ze všech třech dostupných. Ani ne tak atmosférou, ale dějem, který se ubírá do míst, které bych nečekal a cením tvůrce za ty koule, které zde rozhodně hodily bez skrupulí na stůl. Také tato série je hodně osobní, ale tentokrát více vůči charakteru Trish, kde má tento aspekt vliv i na samotnou Jessicu (což se opačně v takové míře v minulých sériích nestalo). Hlavní zaporák na mě působil také dobře, konečně se po řadě "nadlidí" dostáváme k "prostému" vrahovi, jehož motivy jsou možná trošku klišé, ale to je vyváženo vysokým charismatem a výkonem jeho představitele. Další nové postavy jsou povětšině mdlé až na postavu Erica, většího sympaťáka jsem v televizi či na plátně dlouho neviděl a jeho lehká proměna z feel-good nálady do něčeho vážnějšího je neskutečně přirozená, takže znovu tleskám představiteli. Jediná vada je možná počet epizod, který mě osobně sednul, protože scénář měl co nabídnout hlavně v ještě větším rozšiřování charakterů, ale pro ne tak shovívavé konzumenty to mohl být problém. Rozjezd byl rozhodně slabší, ale postupem času to nabralo rychlost, nápady, odvahu, již zmíněnou neočekávatelnou temnost, twisty a všechny části, které by dobré drama mělo mít. Samotný konec byl vkusným posledním kouskem skládačky, která tu s námi byla dobré 4 roky. Zpočátku to vypadalo na 7/10, po celém zhlédnutí to je na jistých 8,5/10. Bude mi Jessica chybět? Dříve bych si myslel, že ne, ale teď musím říct, že sakra bude. Tak snad příště u série čtvrté na Disney+.

• 22.6.2019  10:39

Celý význam tohoto snímku v sekci kinematografie tkví v dnes už klasickém plot twistu, který, musím uznat, opravdu skvělý byl. Ale to je jediná výrazná věc tohoto snímku, jinak je to lehce nadprůměrná kriminálka, místy až moc obyčejná a nudná, kde to tahaly jen herecké výkony a občasně dobře postavené dialogy. Za herecký top považuji Kevina Spaceyho a Gabriela Byrnea a nejlepší scéna (kromě samotného twistu) je samozřejmě ta, kde je hlavní pětice na policejní poznávačce.

• 19.6.2019  22:55

V dnešní době už kultovní dílko, na které zahraniční fanoušci mistra Formana koukají nevěříce tomu, co se na plátně děje. Přece jenom, je to vskutku šok, když po se z velkolepé Vídně z Amadea dostanete do nejmenovaného sálu, kde se koná hasičský bál. Na první dojem věc malicherná, pro tuzemní kinematografii však stěžejní záležitost. Učebnicový příklad práce s neherci, jejichž přítomnost poznat jde, ale o to více posilují koncept všednosti, které se zde Forman dopouští. To vše umocňují typické vesnické kecy, tak prosté až jsou scenáristicky geniální. Legenda českého filmu, pilíř české komedie.

• 5.6.2019  23:27

A tak, jak epizoda předchozí byla jedna z nejlepších, tahle je zase nejslabší. Přijde mi, jako by scenáristé těch klasických "teen" filmů, které jsou pro Netflix celkem typické, dostali za úkol nacpat svou práci i sem. Příběhově to bylo jedno menší klišé za dalším větším, kde se dobré nápady schovávaly s neúprosnou pečlivostí, ale přece jich tam pár je. Cringem se ale nešetřilo a mně bylo v několik momentech až ouzko z toho, jak strašně to nesedí do konceptu celého seriálu. Herecky to tahala Madison Davenport, která hrála charakterem osobu charakteru mému nejbližší a Greg Kriek, jehož postava byla sice vedlejší, ale měla načrtnutou poměrně pěknou maličkou cestičku, která zde byla bohužel ustřižena, aby předala místo příběhově větším, ale kvalitativně horším částem. Miley, na kterou byl každý tak zvědavý, nepředvedla nic světoborného, čistý průměr. Potěšilo ale Nine Inch Nails (což je shodou okolností moje druhá nejoblíbenější skupina), jejichž dva songy se zde objevily jak v extrémně přeslazených a mým uším nelahodících verzích, tak také ve verzích poměrně kvalitních. Ale to na lepší hodnocení nestačí. Se slzou na krajíčku, která zde zůstala z famózní epizody minulé, musím dát v tomto případě jen 6/10, což je na značku jako je Black Mirror opravdu málo.

• 5.6.2019  23:12

Sci-fi prvek není, zde stačí surová realita nynějšího světa. Klasické vyjednávání policie s pachatelem, který má rukojmí, objeví se i kapánek předvídatelnosti. ALE tyhle menší neduhy jsou schovány za fantastické herecké výkony, které famózně ztvárňují řadu rovin, které se v tomto prostém, ale přesto skvělém příběhu nachází. Nejvíce se to projeví po emoční stránce, která je zde na maximální úrovni a mně poprvé se při sledování tohoto seriálu vylily slzy z těch suchých očních kráterů, které vlastním. Jedna z nejlepších epizod celého seriálu.

• 5.6.2019  18:39

Takový menší pohled na krizi středního věku skrz černé zrcadlo.

• 2.6.2019  14:28

Stane se vražda, sympatická Skotka se znatelným přízvukem a její asistentka to jde prověřit. Základní a strohý náčrt toho, co se v této kriminálce (!!) děje. Následně to ale začne krásně gradovat, vzrůstat, bobnat až to pod náporem dramatu bouchne a z vaší fasády se stane nevěřícně hledící cosi. Dramatickou náturu a kapku tajemna posílí výrazná hudba, která mi v několik částech připomněla stylem American Horror Story. Vynikající zakončení série.

• 2.6.2019  14:21

Pohled na militarismus zase trošku jinak, hlavním tématem ovlinitelnost, ale v trošku slabší míře bez větších nápadů.

• 1.6.2019  15:23

Epizoda mapující větší časový úsek. Strašně se mi líbí skákání z pasáží, kde se ukazují problémy největších rozměrů (odklízení grafitu ze střechy elektrárny), ale i problémy rozměrů menších (situace s pejsky) a toto všechno dohromady představuje skvělý kontrast, kde se obě situace liší, ale vzešly z stejné události.

• 28.5.2019  17:47

Civilnější pohled (téměř vlog) z natáčení 8. řady, ve kterém se v rámci necelých dvou hodin ukaže poměrně málo ohledně konkrétních scén, ale zase hodně v rámci emocí a práce. Hlavní hvězdy se spíše míhaj, tady se spíše dává prostor pro ty menší a skoro neviditelné rybky (jako Andrew McClay) a pro tým "za oponou", kteří do toho dali vše. O to více je mi pak líto vidět, jak ta upřímná snaha o to nejlepší, je následně pokažena scénářem těch dvou... Kupodivu velký prostor pro Vláďu Furdíka, který si to užívá každým coulem a ta radost, když ho fanoušci poznají, nádhera. Skvělý pohled, který mě o technických kvalitách přesvědčil ještě více.

• 23.5.2019  17:55

Romanťárna, která potěší, pobaví, rozesmutní, uchýlí do depresí, prostě vše, co to potřebuje mít. Zasazeno do divácky vděčných 80. let, které se zase odlišují od dalších ztvárnění a to skvělými inovacemi, které Black Mirror pravidelně přináší. Dopad na společnost minimální, dopad na srdíčko a city maximální.

• 22.5.2019  17:49

Atomový hřib v mém rozkroku se zvětšuje více a více každou další epizodou. Představte si Pripjaťské ruské kolo, kde na jednom sedátku sedí naturalistické ztvárnění skutečnosti s jiskrou fikce, kterou nám tvůrci představují. Každou epizodu je sedátko s tímto cenným pasažérém, kterého vidíte v jiných počinech málo a ještě méně, výše a výše vrcholu a v epizodě této se mi zdá, že dosáhlo vrcholu s výhledem na zbytky města a elektrárny v povzdálí. A to díky scénám se sympatickými havíři, kterým je režim doslova u holé řitě, nebo pohled a nervy drásající ukázka radiací nejvíce postižených občanů kolosálního rudého obra. Pořádné zasazení obávané KGB též potěší a ještě více zneklidní. Skvost.

• 19.5.2019  18:41

Nemám slov. Stejně jako v první epizodě celého seriálu se i zde podíváme na téma vyděračství, ale zase z úplně jiného pohledu, ale s rukopisem Black Mirror. V tomto případě bude mít konec ale mnohem větší dopad. Skvělé herecké výkony samozřejmostí (Bronn of the fucking Blackwater potěšil), přesah také, zatím nejlepší epizoda této série.

• 18.5.2019  23:28

Můj dozimetr praská nadšením. Již při prvním díle šlo vidět, že se jedná o něco unikátního, tady se jen a jen potvrzuje. Ze šoku z katastrofy, v jejímž duchu se převážně pohybovala epizoda minulá, se tato epizoda přesouvá do roviny "Soudruzi, co s tím?" Tudíž celou epizodu sledujeme studiem osvícené lidi, kteří se snaží zvrátit situaci na stabilní a udržitelnou stranu a zároveň přesvědčují politicky pyšně naducané kravaťáky, kteří si nejsou schopni připustit vážnost probíhající situace. O to větší je to pro ně rána, když zjistí, že to je vlastně pravda a stejně silnou ránu utrží i divák, který i přes svou informovanost zůstane s prostředkem k verbální komunikaci do kořán. A to vše je způsobeno kvalitou tohoto unikátu, který všemi možnými prostředky, co kinematografie skýtá a nabízí, dokáže skvělovýborně navodit právě ten pocit. Skvělovýborné.

• 17.5.2019  22:56
    John Wick 3 (2019)

Po dvou letech se vrací další díl tohoto už klasického akčního eposu, který společně s MI kvalitativně vybočuje z řady akčních snímků, které v poslední době obsazují kinosály, vydělávají, které sází na osvědčená jména (v tomto případě je nejvíce skloňovaný The Rock) a na výbuchy všeho možného a nemožného. John Wick je od svého prvního zářezů jiný, zde jde do popředí choreografie soubojů, vizuál, soundtrack a o samotný svět a celou organizaci ohledně zabijáků. A to vše se samozřejmě najde i zde. Parabellum se drží Wickovských standartů, ale zase je posouvá o kus dále a to ve všech vypsaných ohledech. Opět dostaneme skvěle fungující akci, ve které se k zabíjení využívá mnoho věcí, osob, živočichů, prostředí, prostě na co si jen vzpomenete a to se vší parádou a se schopností, aby to vypadalo dobře, ale zároveň přirozeně. Vizuální stránka je nádherná, film hraje všemi barvami, které hodně závisí na lokaci, ve které se neohrožená Baba Yaga nachází. A lokace tu jsou nápadité a různorodé, kontrast mezi deštivým New Yorkem a orientálním Marokem je skvělý a v obou případech vyvolává atmosféru, která je svému prostředí odpovídající. Kupodivu se dostane více prostoru na představení samotné organizace, její historie, její pravidla a následky, které mohou nastat při jejich porušení. Ale stále je zachováno minulými díly vystavěné tajemno, které kolem organizace figuruje a které jen dotváří atmosféru. Soundtrack je také zachován ve stejných kolejích, kytarové riffy napojené na synth, co více si přát. Všehovšudy je třetí Jonathan Wick vkusným pokračováním, který si zachovává brutalitu a lásku k pejskům tak, jak to máme rádi. Titulem "nejlepší ze série" bych ho ale momentálně nenazval.

• 15.5.2019  19:38
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Ohromující. Asi nejlepší slovo, které dokonale popisuje zážitek, který z této úvodní epizody dostanete. Autentičnost a přesnost je strhující, člověk ani nemůže uvěřit, že je to pravda a to více bolestivé je to zjištění, že to pravda je. Neskonale dokonalá dokonalost v podobě atmosféry socialismu jak z hlediska vizuálního (paneláky, honosnost, marně schovávající bídu, interiéry budov, oblečení lidí), tak z hlediska sociálního (první náznaky politiky tutlání, schované za vyšší a heroické zájmy lidu, ukázka lidské nátury). Líbí se mi, jak nám tvůrci dávají možnost prožívat to se samotným osazenstvem, katastrofa se stane, my známé ty velké následky, které se stanou, ale v rámci okamžiku cítíme tu stejnou nejistotu, co se stalo, jak se to stalo, jak moc je to vážné, to jsou otázky, které si pokládáme. A o to zajímavější je sledovat ten mix pocitů, kde na jedné straně je nejistota, strach a neschopnost přiznání chyby ze strany zaměstnanců elektrárny a výše postavených kravaťáků a prostého nevědomého lidu, ve kterých panika ještě nevzrostla a na samotné proudění škodlivin do ovzduší se dívají jako na krásné představení. Z hlediska filmařského je to po všech stránkách vymazlenost sama, šedý odstín byl vždy definicí tohoto režimu a zde je perfektně využit. To jde ruku v ruce s kamerou, která díky přesné režii ví co snímat. Hudební stránka vedle těchto aspektů nepolevuje a famózně buduje napětí, čemuž by mohl závidět každý druhý plytký horor, který plní kasy světových kin. 9,5/10

• 14.5.2019  21:05

Moje dojmy jsou strašně rozpolcené. V mé mysli a srdci fanouška se to mísí smutkem, zlostí, hysterií a mnoha dalšími extrémy. Ale k epizodě samotné. Ta má hodně paralel s epizodou Long Night. Tvůrci slibovaná epičnost se v jisté nezměřitelné míře dostavila, ale scénářem to je zase řídce rozmazaný exkrement s dobrými nápady co by se za nehet vešlo a se špatnými nápady, které by svým enormním počtem zaplnily všechny světové oceány. Přeháním? Rozhodně ano, ale zas ne tolik. Nezačnu pozitivy, prvně sem vysypu hromadu negativ. Mně přijde, jakoby ty výplňové epizody psalo úplně jiné duo. Protože v té minulé byly dobře rozjeté nové menší oblouky, které ale měli znamenat změnu hry, dostalo se na intriky, pěkné zvraty, i nelogičností bylo pomálu. A to vše se v epizodě této spláchlo do hajzlu. Intriky se smrtí hlavního intrikáře a nejrozumnějšího člověka skončily. Ten pocit, že obě strany jsou silově vyrovnané a že možná na první pohled vítězná strana by mohla být ta prohrávající. V této epizodě byla Daenerys s jedním drakem schopna udělat více škody než kdy byla schopna se všemi třemi. Samotný Drogon dostal neskutečné zvýšení síly a balisty, kterých bylo nepočitatelně hodně a které právě minule zastávaly ten "game changer" moment, zde byli k ničemu. A tím se dostáváme zase do rybníčku nelogičností. Těch je tady na každém rohu hodně. Já nemám sílu jich zde vypsat pár, natož všechny, na to jsem stále moc psychicky nestabilní. Co ale přehlédnout nemohu je Daenerys. Mně nevadí, že se s ní stala šílená. Ale chtělo to víc prostoru na build-up, který byl nejvýraznější v zase v minulé epizodě, ale strašně urychlený. A zrovna smrt "dítěte" a nejlepší kamarádky není stále dost na to, aby se v jednom momentu její chování změnilo o 180 stupňů. A to ani nemluvím o tom, že v době jejího přepnutí bylo vítězství stoprocentně jisté. Víc k tomu říkat nebudu, videí, které skvěle popisují sračky a nelogičnosti, které to pohřbívají. Z anglických doporučuji kanál IdeasOfIceAndFire a kanál Preston Jacobs. Z českých kanál Lukas IV. House a ze slovenských kanál House Vinstor. Teď k pozitivům. Řemeslně je to nádherné, kamera a efekty skvělé, naturalistický pocit strachu, chaosu, teroru, utrpení a bezvýchodnosti situace je vynikající. To samé platí pro hudbu. Ramin je pan skladatel. Další věci. Varysova noblesa s jakou se vyrovnal se smrtí. Sice tento charakter dělal občas stupidní rozhodnutí, ale svůj základ si držel až do konce. RIP. Rozloučení Tyriona a Jaimieho. To, co tomu předcházelo a celkový nelogický průběh a následky, které se nestaly, se mi nelíbily, ale samotný dialog těchto dvou byl emočně vymazlený. Rozloučení Aryi a Hounda. Emočně ne tak silné, ale stále to tam bylo, pěkné. Smrt Jaimieho a Cersei. Jejich výskyt v místě úmrtí logický, jejich chemie se rozjela na stejnou úroveň jako v minulých sériích a smrt jako taková poetická, romantická, motiv Petra a Lucie pěkně využitý. Claganebowl. Konflikt začal ohněm, konflikt ohněm skončil. Kruh se uzavřel. Prostřihy a paralela mezi Houndem a Aryou (pády atd.), se mi líbily. A to je vše. Je vidět ten hrubý skvělý základ, který pochází od Martina (Daenerys), na který ale on bude mít čas a jistě ho mnohem lépe vybuduje a nebude žádný náhlý přeskok, jako zde. Ale na tom základu je velká hromada negativ, které prostě nejsem schopen přejít, když vím, jak geniální to dříve bylo. Tento komentář nemá žádnou úroveň. Je to plácání smutného fanouška v jeho emocích, je to rozházené a neupravené. Ale tak se teď cítím a chci, aby to bylo vidět. 4/10. Nadcházejícího závěru celého tohoto eposu se neskutečně bojím.

• 14.5.2019  18:56

Otroctví přehnané morálky, které si lidstvo dobrovolně způsobuje. Další přesná trefa omouněného zrcadla na hlavičku hřebíčku, jenž tvoří obraz naší společnosti, která se v náznacích k podobné budoucnosti blíží. V roce 2020 v, naším prezidentem milované, Číně začne fungovat systém, který se od zde představeného liší jen několika prvky. Další omezení na lidské svobodě a právech, které snadno mohou eskalovat na zhoršení životního poměru. Kterak se systém, který má morálce pomoci, stává nemorálním nástrojem, který může zničit život. Bryce je herecky na hodnocení výborné, kterému sekundují James Norton v roli jejího bratra a maličký, leč skvělý výkon Sopea Dirisu.

• 9.5.2019  20:00

Strach. Pocit, který je v člověku odnepaměti. Dnes už je dokonce pocit, který s chutí (ale v pohodlí domova) vyhledáváme. A na těch lidech z druhé strany je, aby ho v nás vyvolali. A to je v době modernějších a modernějších technologií těžší a těžší. Tato epizoda nás v to ještě utvrdí a sama se o to pokusí s originálními nápady, které už tento seriál definují. Filmovější vizuál a skvělý hlavní herec je výhodou. 9/10

• 9.5.2019  17:42

Hlavním tématem této epizody jsou pochyby o tom, jestli je Daenerys opravdu tím pravým nástupcem trůnu, což krásně vzešlo ve dva skvěle rozhovory Tyriona a Varyse, který je opět ve hře. Události a zvraty byly poměrně pěkné, ale zase s pár nelogickými kiksy. Na druhou stranu je pěkně vidět ta pomalá eskalace šílenství, které se u Daenerys začíná probouzet více a více a ony zmíněné události na tom mají také svůj podíl. Přesto mi stále nejde do hlavy, jak to chtějí tvůrci za ty pouhé dvě epizody vkusně uzavřít. 7,5/10

• 5.5.2019  20:10

Vánoční speciál, který ale neodbíhá od stylu Black Mirror, ale právě naopak, ukazuje ho v jeho plné kráse. Tato epizoda má dost podobných záchytných bodů s poslední epizodou minulé série. Podobný styl futurismu, skvěle vystavěný příběh jednotlivce (v tomto případě spíše dvojice), podobnou premisu, zvrat a vyvrcholení, spíše ukázka toho, jaká by společnost mohla být, než jaká ve skutečnosti je (zase s určitým počtem bodů, které sedí i na nás) a několik dalších. Ale i přes podobný základ je to jiné a z mého pohledu i lepší kus práce, který mě strhl ještě více, než ten minulý, hlavně díky ještě fantastičtějším hereckým výkonům (Jon Hamm!). Nejlepší epizoda druhé řady.

• 4.5.2019  20:49

Další zneklidňující pohled na společnost, tentokrát zaměřen na politiku, díky které je krásně zobrazena nátura voličů a jejich snadná ovlinitelnost paradoxně těmi méně chytrými (v tomto případě Waldo, v našem případě Okamura).

• 1.5.2019  15:29

Futurismus a sci-fi prvky uvolnily místo horrorovějšímu nádechu s pocitem neustálého napětí a na první pohled s menším dopadem na společnost. Ale nikdy nedávejte na první pohled...

• 30.4.2019  20:50

SPOILERY. Jsem fanoušek jak seriálu, tak i předlohy. Minulá série byla znatelně slabších, něž těch šest předchozích, ale stále ji hodnotím na krásných 8/10. Jediná výjimka byla epizoda Za Zdí, což byl sice na pohled poměrně působivý, ale řadou úkazů postrádající logiku zabitý digi bordel. V tu chvíli ve mě pořádně zatrnulo, protože takový pokles kvality byl u tohoto seriálu dosud nevídaný. Hned epizoda další to ale napravila a já spokojeně znovu spokojeně jal na 8/10 vlně. Na tvorbu závěrečné řady se dalo více času a já to celkem i uvítal. "Aspoň si dají záležet." říkal jsem si. První díl se stále držel na 8/10 a já byl spokojený, načež druhý díl mě vyloženě potěšil (více u mého komentáře k dané epizodě) a jeho budovaná atmosféra na epizodu tuto mě dostala do varu a já se nemohl dočkat. A toto vzplanutí bylo ochlazováno celých 80 a minut a na konci byl pouze chlad. Načež zase došlo ještě k většímu varu díky mému nasrání. Po zhlédnutí jsem se zmohl jen na citaci klasika. "My disappointment is immeasurable, and my day is ruined". Já se na bitvu velmi těšil, čekal jsem na pořádnou dávku emocí, ždímaní kapesníku, fapování nadšením a mnoho dalších vypouštění všech možných a nemožných tekutin, co naše těla naskýtají. Dopadlo to tak, že jsem pouze ronil slzy nad tím, co se to stalo. Celou internetovou sítí se šíří, že největší problém této epizody je tma a zmatený střih. Tma mi vůbec nevadí, krásně v tom vynikla záře ohně, který když se odrážel od sněhu, tak to byla fantazie na oko. Zmatečný střih mi také nevadil (možná to bude zvyk z Kanceláře Blaník), navnadilo to, stejně jak zmíněná tma, atmosféru chaosu (což Bitva Bastardů dokázala také a tenhle aspekt k tomu nepotřebovala, ale to je vedlejší). Já s touto epizodou mám ale problémy, které jsem tu již předeslal. Stejně jako Za Zdí, byl zde kámen úrazu, tak neskutečně velká hromada všeho nelogického, co si jen dokážete představit. Upřímně nemám sílu je tu vypisovat všechny každý, kdo není opice, tak je vidí, protože jsou do očí bijící. Namátkou bych mohl vybrat třeba příjezd Melisandry, která se spíše zjevila a není samotná, teleportování postav je zde častější než je nastavena moje laťka tolerance, Samovo náhle nabytí bojových schopností, který přežil i přesto, že byl snad jeden z nejméně schopných bojovníků v poli. Samotný konec, na který je taky řada nevole, by mi jako takový nevadil, něco takového jsem i čekal, ale právě ta absence logiky to naprosto pohřbila a s tím i nevysvětlení samotného motivu Nočního krále, na což mají tvůrci ještě 3 epizody, tak snad mě nezklamou. Čekal jsem také dost větší úmrtnost postav, hlavně z řad hlavních, ale zemřely jen ty vedlejší, i když jsem je měl tuze rád (RIP Jorah, Lyanna, Theon, Edd, Beric). Rozpačitost a nasrání jsou dvě slova naprosto vhodně vystihující mé pocity. Některé scény se mi opravdu líbily, Praktický celý úvod, kde atmoška jela a zhasnutí Dothraků byla jen skvělá koruna. Souboj draků byl také poměrně pěkný. Scéna v knihovně taktéž. Lyannin heroismus obdivuhodný. Ale to prostě nestačí. Ano, mohl bych na celou epizodu vypnout mozek a dívat se na pěkný plameny a souboje, ale to jsem ochoten dělat jen u věcí, u kterých je na první pohled vidět, že to bude potřeba, u GoT to nikdy nebylo potřeba a nikdy to dělat nebudu. Nejhorší epizoda, nejhorší bitva. Žlebu se to nerovná ani v nejmenším. Nikdy bych nečekal, že bych u GoT dal takové hodnocení, ale 4,5/10 je moje momentální stanovisko. Nemůžu uvěřit, že to píšou ti stejní, co dřív drželi laťku kvality na vrcholu. Na další epizodu čekám v maximálních rozpacích. Bitva o Zimohrad pro mě navždy zůstane ta mezi bastardy a to už nic nezmění. PS: Hudba byla naprosto fantastická, Ramin je pan skladatel.

<< předchozí 1 2 3 4