farbi

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.3.2019  10:23

Such bulshiiiiiiit!

• 14.2.2019  20:07

Jednička super, dvojka masaker super a trojka, na ktorú som sa tááááák dlho tešila... Spľasla bublina. Určite to bolo fajn, zopár akčných scén bolo naozaj dobrých, napríklad aj úvodná s vlakom. Čítala som aj knihu, ktorá ma vyslovene s*ala, filmy sa mi páčili viac. Ale keďže v knihe sa dej odvíjal značne odlišne, ťažko sa mi hodnotí. Celkovo sa mi asi trošku viac páčil dej filmu, aj keď niektoré scény príliš tlačili na pílu (dojáky sa tomu hovorí, načo to tam?). Film sa mi naozaj páčil, z hľadiska natočenia a kvality scén a masiek, nemal chybu, ale... Čo ja viem. Určite bol najslabší z celej trilógie.

• 14.2.2019  20:00

Nebolo to zlé, mne sa to páčilo, malo to šmrnc. Ale rada by som sa viac dozvedela o autorovi toho vraždiaceho umenia, o ňom tam bolo málo.

• 4.2.2019  12:30

Jednička sa mi páčila. Ale toto bolo veľmi, veľmi slabé. Nemali to ani točiť, nasilu dať pokračovanie filmu, ktorý sa skončil a uzavrel uspokojivo. V jedničke mi hlavou blysla myšlienka, že tí dvaja s k sebe vôbec nehodia, ale neriešila som to, veď filmový zážitok ako taký bol príjemný, aj príbeh sa mi páčil. Ale tu v dvojke už bolo úplne okaté, ako veľmi sa ústredná dvojica k sebe nehodí. Okrem tejto skutočnosti bolo všetko ostatné len proste úplne zbytočné, nudné, trápne, nezaujímavé... Veľmi dúfam, že na trojku tvorcovia ani nepomýšľajú. Dve samovraždy po sebe - to sa predsa nedá.

• 4.2.2019  12:04
    Forever 'B' (2017)

Nechcem sa ani tak vyjadrovať k obsahu, na ten si každý spraví názor sám a s tým, ako sa to tam všetko vtedy stalo, sa už aj tak nedá nič urobiť. Dokument ako taký bol spracovaný výborne, odohrával sa v dvoch rovinách. V jednej rovine sledujeme rozprávanie každej zúčastnenej obeti osobitne v súčasnosti, 28 rokov po všetkom, čo sa odohralo (schválne píšem obeti, lebo tých tam vlastne bolo viac). Rozprávanie je poprekladané retrospektívne natočenými hranými videami, tie majú filter, ktorý robí dojem starého akoby zažltnutého filmu. Chronológia udalostí, ako sú podané v dokumente, je miestami na prvý pohľad mätúca, ale vždy sa rozvinie do zmysluplnej podoby, takže som bola nakoniec spokojná so všetkým a preto dávam 5 hviezdičiek, lebo tento dokument si to proste zaslúži. Zaujal ma od začiatku do konca tak, že som sa od neho nemohla odthrnúť a pozrela som si ho na jeden dych. Ešte dodám, že "master manipulator", ako ho nazvala Jan (hlavná obeť), mal skutočne obdivuhodné schopnosti zavádzať a klamať každého, koho mu napadlo a vždy sa mu to podarilo, čo je neuveriteľné. Podarilo sa mu oklamať susedov, deti v okolí, rodičov Jan, mníšky a neskôr dokonca sa snažil oklamať aj širokú verejnosť po tom, čo začala rodina Brobergových o všetkom rozprávať v rámci toho, aby ich prípad slúžil ako príklad na prevenciu pre všetkých ostatných rodičov; a snažil sa prekrútiť veci tak, aby to vyzeralo, že oni si vymýšľajú a že to bolo úplne inak. Najviac sa mu však podarilo oklamať samotnú Jan, ktorá mala na celé 4 roky svojho najzraniteľnejšieho obdobia puberty (dlho po tom, čo už s ním ani nebola nejak v kontakte) - jednoducho neuveriteľne dokonale vymytý mozog. Zaujal ma aj málo načrtnutý príbeh samotného únoscu, ktorý tvrdil, že v detstve bol izolovaný od svojej ne-vlastnej rodiny a bol aj zneužívaný, keď mal len 4 roky. O tom by som rada vedela viac, ale neviem o tom nikde nájsť viac informácií...

• 13.1.2019  18:21

To motto: "Boring is the best" sa v tomto prípade neuplatnilo. I was bored the whole time and it was not good. A big yawn! Ten pocit, keď pozeráš film a je ti z toho trápne.

• 3.9.2018  19:50

Taký uveriteľný príbeh. Jednotlivé dobrodružstvá boli odbavené narýchlo, čo je škoda, ale celok ako taký bol proste fajn. Keďže som tehotná, tak hormóny ma zradili, pri nejakých scénach mi aj slza vypadla, to pripisujem tým hormónom. Mám z toho filmu 3 a pol hviezdičkový pocit, ale dávam 4, lebo predsa len, bolo to o kus lepšie ako kopa filmov, čo odo mňa schytali 3. Ale len tak medzi nami, na skutočnú 4 to u mňa nemá :)

• 3.9.2018  19:45

Kopa trápnych klišé a tak, ale pobavilo. Nečakala som nič výnimočné a tak som to prežila bez ujmy a ešte sa celkom pobavila.

• 3.8.2018  22:36
    Ibiza (2018)

That. Was. (Mostly - Like 90%). A. Pain. Phew.

• 30.7.2018  09:03

Chabé. Jednička je skvelá, furt sa pri nej nasmejem, ale toto bolo slabé. Našlo sa tam len zopár vtipných scén, aj to takých, ktoré by pochopil skôr len dospelý divák, deti vôbec. Zbytok bol nevtipný, až trápny. Najviac do očí bijúca vec bola, ako veľmi sa ústredná dvojica - Mavis a Johnatan k sebe vôbec nehodia. Ako puberťácky pár - dajme tomu, ale ako rodičia, ani nápad! Nefungovalo.

• 29.7.2018  18:12

Pomooooc!!!! Ježkovy voči, tí francúzi majú divný (ne)zmysel pre humor. Toto je komédia? Trapošina najvyššieho stupňa a to som si myslela, že najhoršia vec, čo som videla, je francúzska "komédia" Totálne mimo (alebo Pianistka, tfuj). Ja som celý film pozerala s otvorenou pusou, lebo som nevedela, či je to myslené ako sarkazmus, alebo je to vážne. Neskôr mi to došlo, oni to mysleli vážne. Strašné, kam až dospel hon na výmenu mužskej a ženskej role. Všetky scény, kostýmy, správanie hercov bolo maximálne odpudivé, nepochopiteľné, nechutné a smutné. Tam sa svet dostal? Tam spejeme? Nikdy, nikdy takúto realitu nechcem zažiť v našom štáte. Ľudia, majte rozum!

• 29.7.2018  00:18
    How It Ends (2018)

Ľudia, z čoho ste tak nadšení? Natočené to bolo dobre, ale: where is the point of all this? Akože, celý film, hodinu a pol človek čaká na rozuzlenie a žiadne nepríde. Cesta autom bola nekonečná, síce nie nezáživná, ale vravela som si, čo bude na konci, keď tak dlho trvá dostať sa na ten koniec. Zbytočné, do kelu, akurát ma to vytočilo, stratila som dve hodiny života a nič som sa nedozvedela. Nič sa nevyriešilo, nič sa nevysvetlilo, nikam to neviedlo. "Vďaka" no.

• 31.3.2018  23:06
    Rozpolcený (2016)

Kurňa, aj by som tomu dala 4 hviezdičky - čiste preto, lebo už oveľa väčším kravinám som dala 3, tak aby som trochu vyvážila, ale nas*alo ma, že neuzavreli (uspokojivo) osud tej hlavnej diefky. Čakala som dúfajúc, že aspoň dostane odvahu skoncovať so svojím strýkom - tak či onak (odbachnúť ho alebo aspoň nechať zavrieť). Ale to tam vôbec nemalo priestor, evidentne schválne. No, a to bola práve tá chyba.

• 21.9.2017  22:49
    Divergence (2014)

Strašná blbosť. Sorry, ale čítala som pred pozretím filmu knihu. Všetko prekrútené, bezo zmyslu, dialógy trápne, rozmýšľam, že ďalšie časti filmu si už ani nepozriem, len dočítam knižnú trilógiu. Zbytočne natočený film. Tak si vravím, že autorka musí byť z toho filmu sklamaná. Ja som tiež. Dve hviezdičky dávam len preto, že keby som nečítala predtým knihu, tak možno by mi to dávalo nejaký zmysel. Alebo by mi to len zahralo trochu na city a mala by som pocit, že to bol celkom dobrý film.

• 8.5.2017  20:34
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Mmm... Hej. Všetko tie chvály beriem. Ale osobný pocit? Strašne sa to vlieklo, aj keď chápem úplne snahu filmárskeho tímu natiahnuť to na čo najdlhšie, ale nezaškodilo by každú časť skrátiť aspoň o 10 minút. Proste agónia. Hodnotím medzi 3 a 4. A ešte mi napadlo, že napriek cieľu tohto seriálu, koľko pubertiakov napadne, že zabiť sa môže byť celkom cool, ak predtým nahrajú svoje dôvody na kazety a spravia z toho pre preživších hru. Lebo mne to tak pripadalo.

• 13.11.2016  14:28

Nespadla som z jedle, veľmi dobre viem, že toto je priemerná romantická komédia s predvídateľným dejom, jasným koncom a našlo sa tam aj zopár trošku trápnejších scén. Ale položilo ma to do kolien. Nikdy by som to od takého filmu nečakala, ale je to tak. Na druhý deň som celý deň na ten film myslela a v mysli si znova a znova prehrávala jednu scénu, doslova som snívala. Večer som si tú scénu pustila znova. Ja neviem, ale proste to všetko spolu fungovalo, veľmi sa mi páčil aj celkový nápad, a dokonca (!) hlavná herečka, z ktorej sa mi normálne dvíha žalúdok, mi tentokrát nevadila, naopak, pripadala mi cute. No a Chris Evans, asi som sa platonicky zamilovala :D Asi mi začína na staré kolená šibať, ale ak mám byť k sebe úprimná, menej ako 5 tomu dať nemôžem. Prosím pekne a to plný počet fakt dávam len zriedka, len fakt kultovým filmom, ktoré by som si kľudne kedykoľvek pozrela znova. Takže tak.

• 25.10.2016  22:03

Hm, čo ja viem... Pozerala som tento film so svojimi dvoma sestrami a švagrom a musím priznať, že (zbytočne) natiahnuté a vlečúce sa to trochu bolo, ale mne to nevadilo a bavilo ma to. Zbytok osadenstva v jednom kuse nadával, že to je nudné a dlhé, a kedy sa to skončí a nech pustím iný film. Jedno, čo mi na tom trošku vadilo, že mi nebolo zo začiatku jasné, či je to skúsený námorník, alebo len občasný morský rekreant. Šla som pozerať film s presvedčením, že to je morský vlk, ale ku koncu som pochopila, že ani nie. Prosto patrím medzi tých, ktorí majú radšej jednoznačnosť ako vlastnú interpretáciu alebo dohady.

• 18.10.2016  20:53
    Švec (2014)

Pustila som si to na netflixe, bez najmenšieho zdania, o čom to je a bola som príjemne prekvapená. Film nenudil, naopak, veľmi ma bavil, veľa krát som sa zasmiala ale aj zamyslela. Film v sebe nesie určité posolstvo. Koniec už podľa mňa prepískli, ale nevadí. Na 4 plné hviezdičky to určite má. Neskôr som ho videla znova, spolu s mojou rodinou a znova som si ho naplno užila. Takže nesklamal :)

• 18.10.2016  20:49

Pomohlo to zabiť jeden filmový večer s mojimi dvoma sestrami, keď sme si nevedeli z ničoho vybrať. A ešte sme sa pri tom aj celkom zabavili. Silné 3 hviezdičky, aj 3 a pol kľudne.

• 11.10.2016  00:21

Nápad to bol fajnový, ale prevedenie dokakané, škoda. Našlo sa zopár fajn chvíľ, či už vtipných, alebo smutných, ale bolo tam tak veľa hluchých miest, že ten film bol viac zlý ako dobrý. Škoda! Keby to vzal do rúk iný režisér aj iný scenárista, mohla to byť komediálna bomba. Slabé tri.

• 10.9.2016  01:33
    Ostrov (2005)

Neviem prečo tí Američania nedokážu odolať pokušeniu skoro v každom filme zničiť polovicu mesta pri zúrivých naháňačkách. Takejto akcie tam bolo na môj vkus až príliš. S preháňaním to trochu prehnali. Ale inak skvelý film od začiatku do konca. Ewan aj Scarlett do svojich rolí sadli perfektne, ako aj snáď najčiernejší černoch, akého som vo filme videla ;-) Scéna s novorodeniatkom bola až mrazivá. Tento film určite človeka pozve zamyslieť sa nad "oprávnenosťou" "všemohúcnosti" človeka, kam až je schopný a ochotný zájsť a kam by hlavne nemal nikdy zachádzať.

• 4.9.2016  00:14
    Cyberbully (TV film) (2015)

3 silnejšie hviezdičky, vlastne skoro 4. Nebudem klamať, udržalo ma to v pozornosti od začiatku do konca. Škoda, že sa to nedalo ešte trošku natiahnuť. Na druhú stranu, aspoň mi ostalo ešte troška času na čítanie knihy. Verím tomu, že pointa filmu reflexuje dnešnú dobu - a to je na tom práve to strašné a tragikomické. Celý čas som sa zamýšľala nad tým, prečo ho proste nesklapne a nevykašle sa na jeho hlúpe vydieranie, miesto toho tam žerie tabletky akoby naozaj musela. SPOILER: No tak by zverejnil zopár fotiek a videí, no a čo? Že by sa skončil jej život? Hlúposť. Všetkým by to vysvetlila a hotovo. O týždeň by sa riešil iný "problém". Kto by chcel, veril by jej, kto nie, taký jej nestojí za to, aby stála o jeho priateľstvo. Keď už nič, aspoň by ju takáto skúsenosť lepšie pripravila na tvrdosť života. Prežila by to a prežili by to aj zúčastnení zverejnení. Také tupé vydieranie, toho by som sa nebála. Zamýšľam sa, či je také niečo dostatočný dôvod pre dnešnú pubertálnu mládež, aby sa zachovali rovnako ako hrdinka tohto filmu. Ak vo väčšine prípadov áno, to sme dopadli teda.

• 3.9.2016  22:28

Klasicky zvládnutý dvojdielny TV film. Trošku drámy, trošku nostalgie, lásky, straty, pádov i vzostupov. Hercom sa nedá nič vytknúť, režisérovi taktiež nie. Zlatá stredná cesta. Oddychovka. Raz si to pozriete a rýchlo na to zabudnete. Moja mama by z toho možno bola viac odvarená ;-) Každopádne osobu Adriana Olivettiho som obdivovala, pripomínal mi Baťu.

• 3.9.2016  22:12

Pecka! Ako presvedčiť porotu poskladanú z ľudí bielej rasy, aby neodsúdili černocha za vraždu? Je to vôbec možné?

• 3.9.2016  22:06
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Trvalo mi zopár sérií, kým som si zvykla na priblbý humor postáv. Ďalších pár sérií som sa celkom fajn bavila a posledné dve série už boli muka, príliš prekombinované a zbytočne. Skončilo sa to o ničom, asi už aj tvorcovia toho mali akurát tak dosť. Krok za krokom je oproti tomu killer joke.

• 3.9.2016  22:01

Začiatok bol ešte vtipný, ale čím ďalej, tým viac sa to zvrhávalo a strápňovalo. Ku koncu už som bola otrávená. Zakiaľ sa vo filme fajčila len mariška, bola to celkom fajn road trip comedy, ale jak sa prešlo na tvrdé drogy, už to bolo príliš. Sklamalo ma, že sa vo filme objavili aj drogy a nebavilo ma to. Okrem toho, postava Tommyho bola na poľutovanie. Takú dieru v hlave, ako mal on, nemal snáď ešte nikto, koho som videla. Smutné.

• 2.9.2016  01:40
    Venkovský učitel (2007)

Princíp je princíp. A ja som principionalistka.

• 2.9.2016  01:14
    Štěstí (2005)

Váu, tak ani neviem, či už sa stalo, že by som českému filmu chcela dať plných 5. Toto bolo perfektné, každý jeden moment som prežila naplno. Bolo tam veľa momentov, ktoré som zažila na vlastnej koži (trápna chvíľa pri vianočnej večeri napríklad) a tak mi to prišlo blízke. Tak ako aj celková atmosféra filmu, keďže žijem v UK, pripomenulo mi to domov... Celý film som mala bezútešný pocit kvôli tým deťom. Sama mám dve malé deti a nechcela by som, aby nejaké deti zažívali to, čo zažívali tí dvaja chlapci. Všetci to zahrali perfektne - vrátane tých detí!, až mi bolo z Ani Geislerovej zle a zároveň mi jej bolo ľúto. Toľko pocitov vo mne vyvolal ten film... Nevyznel na prázdno, ako už toľko českých filmov, ktoré som videla v poslednom čase. Koniec nebol dovypovedaný, ale to nevadilo. Happyend sa nekonal, naopak, všetko do seba zapadlo realisticky, presne tak ako aj v skutočnom živote... Aj napriek tomu, že osudy postáv ma nepotešili, ma tento film nadchol. Skvelá práca hercov aj režiséra! Ďakujem, bol to zážitok.

• 1.9.2016  22:55

Bolo to miestami úsmevné, ale nie vtipné. K samotnému spoločnému bývaniu prišlo až kdesi za polovicou filmu. Všetko mi pripadalo skratkovité, len naznačené, nerozvinuté. Akoby len taký stručný záznam udalostí. Konanie postáv málo uveriteľné, ale dobre, pozrela som si. Tento film je nadhodnotený. Ani dráma, ani komédia, ani dokument, čo to vlastne je?

• 20.8.2016  00:53
    Iris (2001)

No, dať tri hviezdičky nie je dosť, ale až na štyri to tiež nemá. Snažilo sa to byť sugestívne, ale bolo tam príliš veľa rušivých rozvláčnych momentov, ktoré celú tú náladu kazili. Námet bol perfektný, ale zrežírované to bolo veľmi slabo. Škoda. Keby to bolo lepšie natočené, bola by to bomba jako kráva. A Kate Winslet účes mi liezol tak na nervy, ako už dávno nič iné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9