Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Romantický
  • Dobrodružný

Dech (2007)

Taiwanská herecká hvězda v hlavní roli korejského filmu. Snímek zatracovaný i vychvalovaný. Mě se líbil a nic bych na něm neměnil a nevadí mi, že gay složky je méně, ale stále tam tiká. Chang Chen je až moc velký sympoš na to, aby představoval několikanásobného vraha, ale věřil jsem mu, celkové pomalé posouvání příběhu a dojem byl pro mě velmi dobrý, užil jsem si to.

Loev (2015)

Film vznikl v době před dekriminalizováním homosexuality v Indii, a proto si jednodužšího, ale zajímavého příběhu, ještě více vážím a přidávám za něj bodík nahoru. Za ODVAHU pod jhem trestního zákoníku, za LIDSKOST. Herectví bylo velmi solidní. Vyzáblý Sahil, dobře živený Jai a přitažlivý Alex a k tomu to "něco", co prostupovalo celým filmem. Vlastně, dalo by se říci, se jedná o jeden víkend a vztah dvou mužů. Jakoby bylo cíttit, že už "to brzy přijde" (zrušení příslušného paragrafu indického zákoníku, zatímco trans lidé, kterých je v Indii 5 mil., jsou uznáváni po celou dobu - hidžry. A spočítejme si, kolik desítek milionů je tam lidí stejnopohlavní orientace, Indů je 1,4 miliardy a zanedlouho předstihnou Čínu). Co je to "Loev" se dočtete na ČSFD. Zvuk bezva, závěrečná píseň úžasná. Zpracování lepší průměr, ale hodně přidávám na hodnocení za odvahu, že zde nebyla jen pusinka. I pro mě to byla příjemná podívaná, proto nemohu hodnotit podprůměrně, naopak. Za tu vnitřní krásu, poselství, hodnotím vysoko.

plakát

Nitiman (2021) (TV seriál)

Další "univerzitní" seriál z Thajska právě skončil a ve mě zůstal příjemný pocit nečeho vnitřně krásného, co obě hlavní postavy představovaly. Nebyl to rozhodně seriál, ze kterého by mi padala brada, ale nebyl ani podprůměrný. Zajímavý byl především oběma hlavními postavami. Bbomb, vysoký a dobře stavěný sportovec, zvláštních rysů ve tváři, kdy mě zaujal nezvykle dlouhým nosem od obočí až k ústům (připomínal mi sochy moai), je to vidno i na fotkách. Darmo se neříká, kdo má dlouhý nos .... Však to v jedné epizodě Bbomb i potvrzuje, když mu našel Jin prezervativ, který mu do kapsy nastrčili kamarádi a říká, že takovouto "malou" velikost by neoblékl. Jin byl pravý opak, kdy všichni kamarádi okolo (snad až na jednoho) byli pěknější jako on, a přesto byl herecky roztomilý. Menší postava, kdy do budoucna už jsem viděl, že z něj vyroste podsaditý taťka, širší upocený obličej, který thajští tvůrci zpitvořili pečlivě načesanými vlasy až do očí, místo toho, aby jej "prodloužili" odhaleným čelem. Ale to "něco" mezi Bbombem a Jinem bylo, i když nebylo ve zpracování moc podpořeno vzájemným kontaktem (snad dvě nesmělé pusinky za celý seriál). Ostatní "křoví" kolem byli hezcí thajští mladíci, nejvíce mě zaujal Keam se svým malým culíčkem a nejméně Ball, který se dle tvůrců culil jak měsíček na hnoji. Hudba se vám vryje do paměti.

plakát

Sankaku mado no sotogawa wa joru (2021)

Další film podle mangy patří do té množiny japonských snímků, kde gay složku musíte usilovně hledat a domýšlet si ji. Je opravdu s podivem, že Japonsci jsou schopni balancovat do jednoho mangovského extrému (např. skvělý snímek The Cornered Mouse Dreams of Cheese, kde gay vydírá heteráka sexem) až po tento film (nebo Love Stage), kde si divák musí alespoň malou bromanci vypotit sám. Proto ubírám body za příběh, ta větší romantičnost "mezi kusy rozčtvrcených těl" mi tam chyběla. Film to ale není špatný, když vše posuzujeme dle mangy. Kdyby to nebyla manga, tak by se můj úhel pohledu povážlivě naklonil k horšímu hodnocení. Herectví velmi solidní a zpracování jakbysmet. A ještě na závěr drobnost. Delší mužské prsty, než má Osada Masaki a které mohou některým imponovat, jsem ještě neviděl ...

Love Stage! (2020)

Příběh vychází z mangy, takže se zase daly čekat ty dívčí pejzové účesy u mladých mužů a zvláštní japonsko-mangový styl, kdy herci někdy vypadají jako panáci, afektované stroje naprogramované na naprosté přehrávání. Modlil jsem se, aby film nebyl moc komedie, ale spíše drama, protože čím větší asijská, tady japonská mangokomedie, tím pro evropského diváka vetšinou ještě větší fraška. Bohužel, byla. Fraškovist někdy až roztomilá, jak byla dovedena až na vrchol. Sena a Ichijo, dvě hlavní postavy, s kterými jsem se nakonec sžil, alespoň na konci trošku zvážněly, ale jinak pro mě průměrný japonský snímek (hodnotím úhlem pohledu na japonské filmy, kde předlohou je manga)

Firebird (2021)

Nepřečetl jsem si předem všechna info a teprve na konci filmu jsem se dozvěděl, že je film natočený dle skutečné události. Dokonce na konci je i fotografie "pravého" Sergeje. Hlavní trojici ztvárnilii Brit, Ukrajinec a Ruska a zahráli to solidně, ale ne tak, že by mě zcela přesvědčili k nejvyššímu hodnocení. Nějak mi nesedlo, že v takovému filmu mluví herci vesměs anglicky. Na druhé straně musím vyzdvihnout naprostou preciznost ve zpracování, kostýmech, scéně, myšleno bylo na každý detail, který byl vždy dotažen do konce a člověk si skutečně připadal, jak někde v totalitním socialismu za studené války ... Zcela jistě nadprůměrný film, který za pozornost.

Los fuertes (2019)

V prvé řadě bych chtěl upřesnit zavádějící výraz "na jihu Chile", což vnucuje divákovi představu, že se příběh odehrává někde v Patagonii či dokonce v Ohňové Zemi. Ne, je to vlastně relativně kousek na jih od Santiaga (v pohledu na mapu je to střed, středojih Chile) v Regionu Řek, který společně s jižnějším Regionem Jezer nejvíce připomíná kromě samotného pobřeží evropskou krajinu předhůří Alp. Chile, nebláznivější země světa, rozkládající se na třech kontinentech (!) a mající všechna vegetační pásma i všechna podnebná pásma, má totiž ještě svou "pátou světovou stranu", kterou je na jih se rozkládající chilská část Patagonie a Antarktidu. Tento film vznikl na základě krátkého filmu San Cristóbal z roku 2015 se stejnými herci a který je zde na ČSFD rovněž uveden. Naprosto PŘIROZENÉ herectví dominuje celým filmem, a to nejen zásluhou obou hlavních představitelů (Lucas+Antonio), ale též i některými vedlejšími rolemi (např. Catalina, sestra Lucase, skvěle zahráno, mnohdy nemusela ani mluvit). Vždy ostře sledované "líbací scény" byly snad jedny z NEJ, jaké jsem kdy mezi dvěma herci viděl, Thajci by se mohli se svými štítivými pusinkami od nich učit. Dalším dominujícícm plusem snímku bylo prostředí regionu Los Ríos a též na mě dolehla vůně Tichého oceánu smísená s pachem rybiny na rybářských lodích. Skoro dokonalé a výborný divácký zážitek. Jinak Antonio hraje ještě v jednom filmu zde uvedeném - Drama z roku 2010. Film je přeložen do češtiny na gaytitulky.info

Maschile singolare (2021)

Co napsat? Film moderně pojatý, bez předsudků, 100% o mužích, co mají rádi muže, nevykroucený, což je pro mě důležité. O radostech a starostech, strastech, nezdarech, láskách, práci, zábavě a vůbec o životě několika mužů v Římě. Bohužel tím, že je to film takový jaký je, nebude mít asi nejvyšší hodnocení na světových i českých heteráckých serverech, ale mě se moc líbil a nebudu jej odsuzovat jen proto, že je gay. U tohoto sledování jsem neprahl po tom, aby to bylo obrovské srdcervoucí drama, strávil příjemný čas, oddech a měl pro mě přirozený pocit, že i lidé odlišné orientace jsou tytéž lidské bytosti, jako všichni ostatní.

Girlfriend Boyfriend (2012)

Dnes jsem se na film v klidu podíval znovu podruhé po sedmi letech, ve kterých jsem viděl už spoustu taiwanských produktů od kraťasů, přes celovečerní filmy i seriály. A musím své původní mínění o filmu z roku 2014 celé přehodnotit, přepsat. K lepšímu. Osudy tří lidských bytostí v určitém časovém údobí zahrnující i politické změny na Taiwanu byly nesmírně uvěřitelné, lidské a přitom ve spojitosti s nedávnými historickými událostmi i hodně taiwanské. Nádherní herci, nejen zjevem, ale i jak bravurně své role uchopili a zahráli, pocta režisérovi, tvůrcům a zamyšlení nad tím, jakými mílovými kroky za posledních pár dekád Taiwan prošel, když teď je na špici demokracií v Asii. Smekám ...

Dungarees (2020)

Tak toto je ten správný snímek ze třetího tisíciletí. Pozitivní, naprosto nestranný, tolerantní a předal tuto svou vlastnost a otevřenost i mě, divákovi a za to poselství zvyšuji filmu ohodnocení z původních tří na čtyři hvězdy ...

Ovládací panel
1 bod