roswelll

Miroslav Jašminský

okres Benešov

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 18.9.2018  23:11
    Klaun Am (TV seriál) (1984)

Jako dítě jsem si tento večerníčkový seriál nepamatoval, proto jsem se rád po letech na něj podíval a nezklamal mě. Bolek ve společnosti malého Martina Šotoly a Pavlínky Doležalové ukazuje dětem, že se pro klauna narodil. Navíc se mi moc líbí kombinace hraného a animovaného filmu.

• 18.9.2018  18:06
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Na malém prostoru tolik zábavy a komiky a prakticky beze slov. Škoda, že na originálním dvd není uveden třetí z klaunů pan Ota Jirák. Úžasná groteska v podaní pana Jána Roháče.

• 11.9.2018  19:12

Myšlenka filmu krásná, ale tak nějak už dopředu člověk věděl, jak všechno dopadne. Název filmu měl určitě podpořit sociální cítění našeho národa v začínající těžké době okupace. Pan Veverka a pan Trégl vynikající.

• 9.9.2018  19:29

Klasické sociální drama o vykořisťování chudých bohatými a jejich arogantní chování vůči nim. Ale pět let po válce se ani nic jiného točilo nemohlo a všechny ty krásné, lidské komedie, teprve měly přijít.

• 8.9.2018  20:47
    Travis (TV film) (1997)

Velice příjemné překvapení, pan Postránecký se ukázal jako český mistr hororu. Škoda, že to je zatím jeho jediný režijní kousek. Nádherná atmosféra, napětí, člověk se může bát, aniž by tekla krev a bafala na nás strašidla. Pan Němec opravdu vynikající výkon.

• 8.9.2018  17:42

Krásný a poetický dokumentární film o krásách podzemní Prahy. Celým pořadem provází Václav Cílek.

• 6.9.2018  20:40
    Princezna Ano (TV film) (2009)

Začátek pohádky vypadal slibně, ale od chvíle, co nastoupili dredaři, tak úroveň šla rapidně dolů. To, že jsem pohádku dokoukal do konce, je zásluha vynikající pana Holuba v roli šaška, kouzelníka a učitele. Nějak mi v té pohádce prostě jezdící prkna nesedí.

• 31.8.2018  18:23

Začátek filmu docela nuda, čekal jsem v podání našich dvou předních hereček více humoru a více jízdy. Pak se děj filmu trochu rozběhl, ale ne natolik, aby se rozjel. Trochu zklamání jsem zažil na konci, 9 z 10 filmových fanoušků, včetně mě, čekalo závěrečné antreé v podobě setkání se synem Tomášem, bohužel se tak nestalo. Co musím pochválit byla vynikající hudba pana J.P.Muchowa.

• 31.8.2018  11:41

Jeden z nejlepších filmů pro děti, které pan Olmer natočil. Letní prázdninová jízda po řece ve stylu Sněženky a Machři, moc se mi to líbilo, bylo to vtipné, zábavné a mělo to spád.

• 30.8.2018  00:09
    Pavlínka (1974)

Pan Kachyňa velice citlivým způsobem zachytil život prosté dívky, která měla milé a krásné srdce. Měla ráda děti a lásku dávala najevo všem, kolem sebe. Bohužel ani velice ostražitá babička v podání vynikající paní Brožové nezabránila chvíli, kdy chránila svou lásku při stávce a zasáhla ji kulka ozbrojené jednotky. Velice krásný, i když smutný film

• 27.8.2018  00:22

Půvabná Marta Vančurová se vzpamatovává se čtyřletého traumatu v koncentračním táboře. Náhodně potkává mladíka Pavla, nadšeného filmaře, který svůj volný čas tráví natáčením života kolem něj. Dívka Helena je zkraje hodně nedůvěřivá, ale postupem času získává v Pavlovi důvěru, což se nelíbí její sestře, která se snaží lásku zpřetrhat tím, že se odstěhují do Austrálie. Nakonec při závěrečném střetu Helena přiznává, že čeká miminko. Podlehne naléhání sestry a váhavosti Pavla a jde na potrat. K tomu nakonec nedojde, protože Pavel získává místo u filmu a chce začít s Helenou nový život.

• 24.8.2018  17:14

Výborně zpracovaná divadelní hra o císaři Napoleonovi po jeho porážce u Waterloo. Výborné představení paní Jiřiny Bohdalové a pana Václava Postráneckého, jimiž zdárně sekundují pan Preiss a pan Vízner.

• 20.8.2018  19:50

Velice zajímavý kriminální, místy špionážní snímek z pera Jaroslava Dietla. Pan Heřmánek úplně přesně trefil pointu filmu a s šachovou přesností si dojde až pro pachatele.

• 19.8.2018  10:25
    O malíři Adamovi (TV film) (2006)

Pohádka, kde jsou herecké výkony bohužel moc špatné, jedinou výjimkou je paní Jana Brejchová. Poslední filmová a televizní role pana Jiřího Zahajského.

• 17.8.2018  11:36
    Venušin koš 1 +2 (TV film) (1975)

Venušin koš je taková mořská houba, která uzavře dvě rybičky a určí tak jejich další cestu a osud. Dvoudílná televizní inscenace Venušin koš pojednává o těžké práci ostravských havířů a jejich životních osudech. V první díle se setkáváme s razičem Petrem(Petr Štěpánek), který je nejen výborný pracant, ale nenechá na pokoji žádnou ženskou sukni. Setkává se s novinářkou Sašou(Renáta Doleželová) a v rozverné náladě ji slíbí manželství. Petr má štěstí na dobré kamarády a mezi ty nejlepší patří předák Karel(Jan Vlasák) a jeho žena Jana(Johanna Tesařová), bývalá Petrova láska. Ta žárlí na jejich kamarádský vztah a taky asi trochu na Sašu. Petr ve slabé chvíli nedorazí na šichtu a Karel po hádce se svou ženu má těžkou autonehodu, po které následně umírá v nemocnici. Ve druhém díle se Petr stává předákem po smrti Karla a mění se i jeho životní priority. Saša od něj odchází na studie, sám se snaží stmelit partu havířů a současně pomáhá Janě znovu najít novou cestu životem. Saša se vrací, aby Petrovi oznámila, že se na studie nedostala a vlastně ani nikdy nebyla novinářkou. Přes počáteční nedůvěru Petrova otce postupně získává jeho sympatie a vypadá to, že bude svatba. Petrova havířská parta zůstane kousek před splněním plánu a získání cílové prémie. Petr bere vinu na sebe a je navíc nařčen jedním z party, že za smrt Karla může on. Na závěrečné slavnosti havířů Petr veřejně vystoupí a chce složit funkci předáka, ale parta se za ně postaví. Saša pochopí, že Venušin koš u Petra nenajde a odjíždí, aby našla sama sebe. Petr nabízí Janě sňatek, ale ta cítí, že je v tom jen soucit a pocit viny a Petra odmítá. Přesto je na ní vidět, že už má zase chuť do života a do nové lásky. Petr se vrací na oslavu, kde se mezitím dozvěděli, že cílová prémie bude,odmítá návrh předáka jít k němu do party a zůstává tam, kde je jeho místo a kde se cítí dobře. Nádherná inscenace v podání režiséra Otakara Koska s podmanivou hudbou Štěpána Koníčka. V titulcích filmů uvedena špatně jména dvou hlavních představitelek. Johana Tesařová, správně Johanna Tesařová a Renáta Doležalová, správně Renáta Doleželová.

• 12.8.2018  11:22

Zajímavě natočený film s dokumentárními prvky o dopadnutí válečného zločince a jeho potrestání. Závěr sice působil trochu lacině ale celkově film myslím splnil svůj účel.

• 1.8.2018  20:41

Poměrně velká minutáž zbytečně natahuje pointu filmu, ale jinak je to dojemný příběh dvou sester dvojčat, která touží po lásce a jejich cesty se zkříží u jediného muže. Nakonec nastoupí morální cítění a obě ženy dosáhnou své opravdové lásky.

• 24.7.2018  23:26
    Panenství (1937)

Zvláštní atmosféra nenaplněné lásky, kdy dva starší, ale zámožní kohouti, zneužijí sociálně chudé dívky, aby získali když ne její srdce, tak její tělo. Přestože dívka dlouho odolává, nakonec souhlasí se sňatkem s jedním z nich, aby získala peníze na uzdravení jejího milého. Bohužel všechno dopadlo jinak.

• 18.7.2018  17:19

Velice příjemná a veselá předválečná komedie s úžasnou Antonií Nedošinskou. Dnešnímu filmu by moc slušelo podobné spojení dvou herců stylu Nedošinská - Pištěk. Hláška "Přineste mi spálený řízek a nedovařené brambory, abych se cítil jako doma", to je prostě geniální.

• 18.7.2018  01:41
    Mandragora (1997)

Velice silné téma...smutných příběh kluků bez domova, kteří se ztratí v žumpě drog a prostituce.

• 17.7.2018  13:16

Třetí díl slavné trilogie udržel laťku vtipu a lidové tvořivosti na vesnici. Škoda, že se už čtvrtý díl nestihl natočit

• 16.7.2018  20:17

Dvojka, která vtipem a tempem předčila jedničku. Bláznivá komedie plná facek...

• 16.7.2018  17:46

Krásný příběh ze života, kde excelují neherci a zdárně jim konkurují herci. Pan režisér Troška vytvořil nádherný, lidový obraz československého venkova

• 15.7.2018  23:26

Kamarád do deště, Láska z pasáže, Vítr v kapse...tyto tři filmy mají hodně společného. Zajímavé je, že ve filmu Vítr v kapse zemřel jako herec Sagvan Tofi a ve filmu Láska z pasáže nechal režisér v jeho roli zemřít Lukáše Vaculíka...samotný film Vítr v kapse jinak splnil účel v té době a s krásnou hudbou Michala Davida plnil tehdejší kina.

• 15.7.2018  08:58

Tento film mi hodně přirostl k srdci..je zajímavé sledovat, jak se z drsného Lukáše Vaculíka postupně stává zamilovaný kluk, který je ochoten pro svou lásku se během chvíle zbavit i bytu. Velice příjemně mu sekunduje Tatiana Kulíšková, která hraje velice jemným a citilvým způsobem, což tomuto filmu dodává zvláštní půvab. Škoda jen toho smutného konce.

• 14.7.2018  13:00

Tyhle typy komedii se mi moc líbí. Myslím, že druhý díl úspěšně navázal na první a hlavní hrdinové udrželi laťku kvality stejně vysoko. Jako vždy vynikající Karel Augusta, který do postavy padoucha dokáže dostat zajímavý nádech lidskosti a to se pak člověk na jeho působení ve filmu doslova těší.

• 7.7.2018  09:36
    Evangelium podle Pastýřů (TV film) (1992)

Velice silné a působivé téma. Pak režisér Kosek velmi citlivě popsal příběh dvou mužů, které semlela doba kolektivizace. Přestože měli silní zastání v dobráckém předsedovi místní organizace v podání vynikajícího pana Třísky, nakonec ve smutném závěru podléhají.

• 5.7.2018  18:02
    Králíci nemají jména (TV film) (1989)

Televizní drama s nečekaným rozuzlením. K panu Poloczkovi jadrná mluva sedí a je ve své roli perfektní.

• 5.7.2018  13:55
    Několik životů (TV film) (1985)

Vynikající scénář, vynikající režie. Obětavá žena skončí na psychiatrii a v čekárně se schází její rodina, která řeší svůj díl viny za její stav. Je zajímavé sledovat, jak každý z členů odhaluje svou duši a kam až jsou ochotni zajít. Výborná Věra Galatíková.

• 5.7.2018  12:02
    Jsou určité hranice (TV film) (1986)

Velice silné a nadčasové drama. Herecký koncert Daniely Kolářové pod režií vynikajícího a stále nedoceněného pana Otakara Koska.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21