roswelll

okres Benešov

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 13.5.2018  11:52
    Perinbaba (1985)

Trvalo 33 let, než jsme se dočkali pokračování této překrásné, koprodukční pohádky. Pan Jakubisko prokázal veliký cit pro atmosféru a ve spojení s nádhernou hudbou Petra Hapky vznikla tato nádherná pohádka. Doporučuji shlédnout všem lidem Česka i Slovenska bez ohledu na věk.

• 13.5.2018  10:05

Na můj vkus docela dlouhá pohádka, ale těch osmdesát minut proběhlo celkem v pohodě díky milé čarodějnici Okulárové v podání vynikající Jiřinky Bohdalové. Celkově na mě pohádka působí velice příjemně a mohli by ji dávat v televizi častěji.

• 12.5.2018  15:17

Krásný předválečný film, ze kterého je cítít odhodlání a láska k vlasti. Z filmu bylo patrné, jak pro každého muže byla čest jít sloužit za obranu vlasti a byli ochotni tomu dát přednost i před osobním životem. Co dnes zbylo z naší statisícové armády? Pouze pár profesionálů a důstojníků pracujících v civilním sektoru. Smutný obrázek dnešní doby.

• 4.5.2018  22:04
    Domy z panelů (studentský film) (1959)

Krátký studentský film režiséra Jiřího Menzela oslavuje moderní panelovou zástavbu jako bydlení budoucnosti a staví ji do kontrastu se špinavou zastaralou zástavbou center měst, která již není vyhovující pro mladou moderní socialistickou rodinu.

• 4.5.2018  20:23

Krátký podnětový hraný film představuje různé podoby turistiky, jež byla jedním z režimem preferovaných poválečných způsobů trávení volného času. Divákovi je průvodcem pan Vosáhlo, zastánce pasivního odpočinku, který ve snu objevuje klady výletů s turistickým oddílem.

• 4.5.2018  20:02

Reportáž ze soutěžní přehlídky uspořádané na podzim 1953, které se zúčastnilo kromě Československa také Maďarsko, NDR a SSSR. Ve filmu je v souladu se zásadami socialistického odívání kladen důraz na praktičnost a dostupnost představených modelů pro širokou veřejnost. Komentář namluvil Jiří Šrámek.

• 4.5.2018  18:08

Krátký střihový film nejen oslavuje nejkrásnější rekreační oblasti Československa, ale zdůrazňuje také větší dostupnost domácích rekreačních pobytů v novém socialistickém uspořádání a zobrazuje turistiku jako ideální způsob trávení tuzemské dovolené.

• 4.5.2018  17:52

Střihový film pomocí záběrů příkladných rekreantů od Černého a Baltského moře upozorňuje na široké možnosti rekreace ROH doma i v zahraničí. Rekreace je prezentována jako "odměna pracujícím" za to, že se podíleli na odstraňování válečných škod, na poválečné obnově a budování.

• 4.5.2018  15:23
    Hrály dudy (1953)

Folklórn snímek o Prácheňském souboru lidových písní a tanců, vedeném ve Strakonicích pod taktovkou místního učitele Josefa Režného, vášnivého sběratele lidové slovesnosti a písní. Snímek poukazuje na kulturní význam regionu jako kraje strakonických dudáků a rodiště Františka Ladislava Čelakovského.

• 4.5.2018  14:39
    Alšův rok (1952)

Mikoláš Aleš byl ve výtvarném umění tím, kým byl v rámci kulturní politiky 50.let Bedřich Smetana v hudbě a Alois Jirásek v historii a literatuře. Životopisný snímek prezentuje Alše jako umělce oddaného národu a lidovým tradicím. Snímek zachycuje nejdůležitější události oslav "Alšova roku" (na počest stého výročí Alšova narození), jehož koncepci připravoval v první řadě tehdejší ministr školství a klíčová osobnost kulturní politiky, Zdeněk Nejedlý. Komentář namluvila Marie Burešová.

• 4.5.2018  14:08

Filmový portrét malíře Josefa Lady vznikl k popularizaci jeho díla, které vyhovovalo ideovým záměrům. Životopisný film je koncipován z větší části jako komentovaný sled kreseb a maleb, zachycuje však i autora při práci a v kontaktu s rodinou a přáteli. Snímek vznikl jako součást série krátkých filmů, označované jako "galerie filmových portrétů národních umělců!, v jejímž rámci byli dále zachyceni například malíř Ludvík Kuba, herec Václav Vydra či loutkař Josef Skupa. Komentář namluvila Milada Horutová.

• 4.5.2018  12:05

Snímek o archeologických výzkumech osídlení českých zemí slovanským lidem. Zaměřuje se na jednotlivé fáze výzkumu, prováděného v lokalitách Dolních Věstonic, Starého Města u Uherského Hradiště, ve Starých Zámcích u Líšně, na Levém Hradci či Libušíně u Kladna a téměř instruktážním způsobem představuje jednotlivé výsledky.

• 4.5.2018  11:27

Propagační film je pohádkově laděným zasněním se o vždy a všude dostupném ovoci. Je barevnou koláži, výstavní kompozicí a především kinetickou přehlídkou šťáv, sirupů, moštů a jiných ovocných nápojů. Poslání je zřejmé: "Pijte zdraví, pijte slunečné šťávy v lahvích, pijte ovocné šťávy!". Krátký komentář namluvili Bohumil Bezouška a Karla Svobodová.

• 4.5.2018  10:55

Populárně-vědecký film názorně demonstruje, k jakým chemickým procesům dochází při kuchyňských úpravách potravin. Snímek natočený ve spolupráci s Československou akademií věd dokládá svá tvrzení laboratorními a mikroskopickými záběry, navíc neopomíjí humor ani decentní stravovací osvětu. Komentář namluvil Jiří Šrámek.

• 4.5.2018  00:02

Na mezinárodních festivalech oceňovaný loutkový film, brojí proti požívání alkoholu před řízením motorového vozidla. Spolupráce Břetislava Pojara, Jiřího Brdečky a Jiřího Trnky dala vzniknout poutavé baladě prodchnuté osobitou poetikou, dramatickým napětím i silným ponaučením.

• 3.5.2018  23:43

Zakázkový film pro ministerstvo zdravotnictví. Film názorně předvádí divákovi, jak by měla vypadat dobře vedená závodní jídelna. Důraz je kladen na čistotu prostředí, na zdraví prospěšný jídelníček i na hygienu práce. Závěr filmu poté akcentuje kolektivní stravování jako způsob "osvobození žen od otroctví sporáků"!. Komentář namluvila Zdeňka Hustá.

• 3.5.2018  23:15

Jak správně pečovat o dítě a jakých neduhů se při tom vyvarovat? Jak batole vhodně oblíkat, čím jej krmit, jak jej učit hygienickým návykům nebo jak v něm probouzet estetické cítění? Vážně míněné i úsměvnější odpovědi na tyto otázky nabízí tento výchovný film. Kromě didaktických postupů film maminkám doporučuje především využívání jeslí. Komentářem provází Václav Voska

• 3.5.2018  22:51

Filmový fejeton Pavla Blumenfelda, je situován do prostředí pražských automatů, bufetů a levných jídelen. Snímek komentuje stravovací návyky místních konzumentů, zaznamenává obědové tlačenice i poklidné odpolední chvilky. Záběry běžných hostů pak kombinuje s hereckými hříčkami i režisérskou sebereflexí o hledání filmového námětu. Komentář namluvil Karel Pech.

• 3.5.2018  21:46

Snímek kombinující hranou, dokumentaristickou a populárně-vědeckou složku představuje rizika šíření zhoubných nádorů rakoviny, nejsou-li příznaky odhaleny včas. Popularizuje tak onkologické poradny a zdůrazňuje nutnost preventivních prohlídek, vysvětluje podstatu, příčiny i možnosti léčby nemoci. Komentář namluvil Václav Voska

• 3.5.2018  21:16

O pomoci při dopravních nehodách před lékařským zákrokem. Chlapec píše matce z pionýrského tábora a líčí jí, jak se pionýři stali na vycházce v přírodě svědky nehody autobusu. Z perspektivy dítěte jsou tak představeny základní bezpečnostní zásady, řada postupů ošetření zranění a jiná pravidla první pomoci. Komentář namluvil Karel Kuchař

• 3.5.2018  20:06

Tématem posledního ze čtyřdílné série instruktážních filmů (na DVD Film - náš pomocník vyšel pouze čtvrtý díl) o zásadách první pomoci jsou opařeniny. Postupy lidové praxe, například potírání opařenin olejem či bilkem, jsou nahrazovány zdravotnickými metodami a je zdůrazněn význam kontrol v nemocnici. Komentář namluvil Josef Schwarz.

• 3.5.2018  17:20

Snímek vysvětlující význam národního pojištění pro běžného občana. Představuje způsoby lékařské péče v dětství, aktivním věku i stáří, možnosti léčby v lázeňských komplexech i rekreace. Komentář namluvil Felix le Breux.

• 3.5.2018  15:35

Instruktážní film předvádí výcvik skoků do vody, od přípravy na suchu a v mělké vodě až po základní skoky. Skoky předvádějí nejlepší domácí skokani, ale též reprezentanti rakouského národního družstva, pro názornost je využito zpomalených záběrů. Pro film byly připraveny dvě verze komentáře - jedna se silnějším instruktážním, druhá se silnějším náborovým vyzněním.

• 3.5.2018  15:05

Reportážní snímek ze čtvrtého ročníku mezinárodních závodů v lehké atletice, tzv. Memoriálu Evžena Rošického. Rošický byl československým rekordmanem a komunistickým novinářem. Jako člen protifašistického odboje za okupace byl zavražděn nacisty. Na memoriálu se představují významné osobnosti české atletiky, například běžec Stanislav Jungwirth, oštěpař Miloš Kopřiva, oštěpařka Dana Zátopková, trojskokan Martin Řehák a další. Komentář k filmu namluvil Josef Junek

• 3.5.2018  14:46

Snímek představuje historii házené a prostřednictvím příběhu ze života dětí přibližuje tento sport divákovi. Seznamuje s úspěchy české házené a tento sport představuje jako vhodný pro každé, i menší hřiště. Komentář k filmu namluvili Otakar Procházka a Bedřich Rys.

• 3.5.2018  14:07

Dokumentární film přibližuje život a sportovní úspěchy běžce Emila Zátopka. Pomocí rodinných fotografií je rekonstruováno atletovo dětství, nadchnutí pro sport i seznámení s ženou Danou. Snímek představuje Zátopkovy specifické tréninkové metody, vyzdvihuje běžcovu cílevědomost a tvrdošíjnost a prostřednictvím původní zpravodajské metráže připomíná sérii jeho závodních úspěchů (Olympijské hry v Londýně 1948, v Helsinkách 1952 aj.)

• 2.5.2018  23:11

Snímek dokumentující přípravy na XI. všesokolský slet od nácviku v tělocvičnách po celé zemi až k praktickým otázkám organizace sletu. Představuje, jak bude v době sletu řešeno ubytování, stravování a doprava v Praze, jak bude nutné upravit stadion, vypočítává počty dělníků, tuny materiálu, ukazuje davy proudící ke stadionu a je zakončen slavnostním zahájením akce. Komentář namluvili Antonín Zíb a Otakar Brousek

• 2.5.2018  19:52
    Připraveni (1952)

Reportáž z letního výcvikového tábora Svazarmu, kde se vyškolení instruktoři věnují branné výchově dětí a mládeže. Film netradičně vznikl mimo studia Krátkého filmu a Armádního filmu (jako ročníková práce na pražském FAMU) a krom toho, že informuje o činnosti Svazarmu, funguje do jisté míry i jako náborová reklama. Komentář namluvil Ivo Gubel.

• 2.5.2018  17:27

První díl z dvojice branně poučných snímků určených pro děti a mládež, který se věnuje výuce teorie brannosti ve školních lavicích. Svou vzdělávací složku demonstruje především prostřednictvím naučného komentáře a výkladu dějin Československa. Znalosti, které si žáci osvojili v první části filmu Branná výchova I., zúročí v části druhé přímo v praxi. Ze tříd se malí hrdinové přesunují na cvičiště a jejich úkolem je splnit náročné úkoly. Poučení se divákovi dostává skrze příklad malého chlapce, který překážky opakovaně nezvládá a je poučován zdatnějšími spolužáky či učiteli. Koumentář k oběma dílům namluvili Jiřina Švorcová a Miloš Willig

• 2.5.2018  15:40

Snímek představuje JZD v Brnířově jako vzor pro ostatní družstva. Brnířovské JZD má ta nejkvalitnější stáda hovězího dobytka. Aby dosáhlo nejvyšší jakosti, provádějí jeho pracovníci pravidelné selekce, kterými projdou pouze ty nejkvalitnější kusy. Každé dojnici přidělují tabulku evidující údaje o dojivosti a kontrolují, zda splňuje stanovené normy. Komentář k filmu namluvil Antonín Zíb

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19