roswelll

Miroslav Jašminský

okres Benešov

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 5.5.2020  13:50
    Medaile za všední dny (TV film) (1978)

Příběh nadějné hráčky stolního tenisu. Při své cestě za úspěchem ale poznává, že realita života je trochu jiná. Yvetta Kornová v tomto dramatickém, ale silném příběhu jde hlavou proti zdi, ale už tady je vidět na jejím chování ta vzdorovitost, touha jít proti proudu, což se jí bohužel přeneslo i do osobního života. Snad ještě najde sílu najít cestu zpět, ale už napořád.

• 29.2.2020  12:46

Velice krásný a profesionálně natočený dokument. Normálně dokumenty nesleduji pravidelně, ale u tohoto jsem se pohodlně usadil, uvařil si dobrou kávu a pozorně sledoval příběh rodiny, kterou nerozdělila ani smrt jejich milovaného dítěte. Pan režisér dokumentu zvolil velice jemný přístup vyprávění a i jeho zásluhou řadím tento dokument mezi ty nejlepší, co jsem viděl.

• 17.12.2019  21:55
    Obrazy, pohádky a sny (TV film) (2017)

Velice profesionálně natočený dokument, po dlouhé době jsem měl pocit, že sedím naproti panu Šlechtovi a dychtivě poslouchám jeho vyprávění. Nádherný dárek k jeho kulatému jubileu.

• 10.10.2019  22:19
    Cawdor a Fera (TV film) (1985)

Nemůžu absolutně souhlasit s názory na tento film. Už jen to, že podkladem filmu je antická tragédie, staví tento snímek mezi pět nelepších filmů, které pan režisér Adamec natočil. Nádherná kamera a podmanivá hudba, která celý film provází, dotváří výbornou atmosféru filmu. I při malém množství herců pan Adamec bravurně zvládl scenář Jiřího Bednáře a výkony všech herců, a zvlášt Josefa Somra a tehdy osmnáctileté Soni Novotné, byly skvělé. Škoda jen, že tato vynikající herečka dostávala později do konce roku 1989 už jen malé, nevýrazné role. Ale přestože v dnešní době už nehraje, má se dobře.

• 26.9.2019  23:04

Originál byl při revoluci roku 1945 požárem zničen, nový dublnegativ byl sestaven z jedné neúplné kopie, která se později nalezla

• 11.8.2019  09:15
    Nezlomené (2017)

Celý tento silný příběh sledujete se slzami v očích. Je opravdu neskutečné a smutné, co se může v některých zemích dít a lidé za to nejsou potrestáni. Děkujeme režisérkám filmu za tento dokument, i když i pro ně toto natáčení muselo být hodně těžké.

• 8.5.2019  18:40
    Čosi viac ako slová (TV film) (1990)

Krásný a československému divákovi dlouho opomíjený film. Pan režisér Dekanovský citlivou formou nahlíží do nejpopulárnějšího druhu sportu - kopané, ale pohledem hluchoněmých sportovců. Ti, přestože mají vztah ke sportu, cítí, že společnost je nepříjímá tak, jak by si zasloužili, proto nedodržují životosprávu a někteří z nich se snaží řešit své problémy i sebevraždou. Naštěstí do jejich řad přichází nový trenér, který se zkraje dívá na jejich hru skepticky, ale postupně získává k nim vztah a jeho svěřenci zase ztracenou důvěru a sebevědomí. Je moc dobře, že tento film opět našel cestu na televizní obrazovky a věnuje se tématu, které jsem do dnešní doby ve filmu neviděl.

• 4.4.2019  18:41
    Hráč (TV film) (1978)

Nádherný filmový dokument o ikoně litvínovského a československého hokeje Ivanu Hlinkovi. Komentář namluvil Jaromír Hanzlík

• 14.2.2019  15:58
    My z konce světa (TV seriál) (1975)

Nádherný československý seriál z prostřední horské chaty, kde tráví své příběhy Jurko, Gábina a jejich kamarádi a přátelé v čele s dvěma krásnými bernardýny Barykem a Barym. Při nádherné hudbě nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy se seriál natáčel a já byl o něco málo mladší, než Jurko

• 21.1.2019  09:27
    Petr a jeho parta (TV film) (1981)

Tento film se bohužel nedochoval

• 29.12.2018  16:06
    Film o filmu: Modrý tygr (TV film) (2011)

Uvedený dokument má celkem čtyři díly

• 24.12.2018  00:09
    Zemřeš, kdy budeme chtít (TV film) (1988)

Hlavní postavou příběhu je advokát Randall(Petr Skarke), který obhajuje podnikatele Guerreru(Jan Kačer)obviněného z vraždy milenky a přitom zjišťuje, že celá společnost je ovládána skupinou zištných a nelítostných podnikatelů. Pan režisér Kosek prokázal velmi dobrou obeznámenost se západními kriminálními či gangsterskými fimy a také v tomto případě na ně odkazoval řadou zejména vizulních prvků. Film pana Koska lze vnímat jako vyvrcholení dobově příznačné vynalézavosti či lstivosti, kdy rafinovaná oklika přes sovětské literární předlohy umožnila vznik výrazně "amerických" filmů, přímou cestou zřejmě nerealizovatelných. Z knihy Marek Hlavica: Dramatická tvorba ostravského studia Československé televize

• 15.12.2018  11:18
    Chléb, který jíte (divadelní záznam) (1963)

Záznam je poškozen

• 11.12.2018  23:28
    Správnej dres (TV film) (2015)

Jako skalní litvínovský fanoušek můžu tento film jen pochválit. Přece ho nebudu hanit, když jsme porazili Slavii 2:1

• 11.12.2018  14:11
    Až jednou v Barceloně (TV film) (1973)

Dle sdělení České televize nemají v archivu.

• 1.12.2018  13:04
    Janovi lidé (TV film) (1977)

Odehrává se v nespecifikované vesnici kdesi pod Pradědem, v níž dosud žije německojazyčné obyvatelstvo, které si však již je vědomo toho, že brzy bude odsunuto a na pořádek v regionu dohlížejí vojáci Československé armády. Protagonistou příběhu je poručík Janko(Ivan Palúch), jenž pochází z východního Slovenska a do kraje se dostal při postupu fronty společně s Rudou armádou. Je rozhořčen tím, že Němci mají své udržované chalupy a velká stáda dobytka, zatímco jeho rodná vesnice prý byla za války vypálena, obyvatelé přišli o všechen majetek a nyní žijí v zemljankách. Tento stav vnímá jako nespravedlnost a hodlá jej napravit nejprve tak, že chce Němcům dobytek zabavit a odeslat jej na Slovensko, pak však dostane ještě lepší nápad - nabídnout svým krajanům přesídlení na Jesenicko. Z knihy Marka Hlavici Dramatická tvorba Ostravského studia Československé televize (1955-1991)

• 30.11.2018  16:06

Ambicí tohoto snímku pro mládež, natočeného režisérkou Hanou Teislerovou podle scénáře Pavla Táborského, který vznikl na základě námětu divačky Heleny Dolinárové, zřejmě bylo vychovávat mladé diváky k respektování odlišnosti a přiblížit téma soužití s Romy. Přestože romská národnost v tomto snímku není ani jednou zmíněna, z vnějších znaků lze usoudit, že protagonistka filmu Magdaléna(Stanislava Coufalová) má být reprezentantkou právě této minority: je černovlasou dívkou s tmavší pletí a proto se jí hanlivě přezdívá Čokoláda, má hudební talent, neumí plavat, je pro chlapce sexuálně atraktivní, její rodina je nadprůměrně velká(má 3 sourozence) a bydlí v samostatném domku na okraji městam přičemž otec se živí manuálními pomocnými pracemi a má problémy s nadměrným pitím alkoholu. Po přistěhování do nového bydliště se Magdalena potýká s výsměchem a urážkami spolužáků a navíc ji náhle zemře matka, takže se musí postarat o tři mladší sourozence. Uzavře se do sebe a vzácný volný čas tráví u řeky, kde se seznámí s vodáckým oddílem, do kterého ji chápavý vedoucí(Jan Kanyza)přizve. I tam se však potýká s ústrky vrstevníků a to zejména dívek, které ji závidí, že přitahuje chlapce, a proto ji zesměšňují a dokonce obviní z krádeže. Nejpozoruhodnější je na filmu závěr, v němž nedojde k očekávanému přijetí Magdalény dětským kolektivem, nýbrž hrdinka po řadě křivd skupinu opouští, vrátí se ke své rodině a začne se starat o sourozence, jimž by jinak hrozilo přemístění do dětského domova. Zdroj: Marek Hlavica: Dramatická tvorba ostravského studia Československé televize

• 13.11.2018  16:22
    Farma na konci světa (TV film) (1978)

Hrdinou televizní inscenace vynikajícího režiséra Otakara Koska je mladý zemědělský inženýr, čerstvý absolvent veterinární školy Velc(Zdeněk Žák), který nastupuje na zanedbanou farmu kdesi v pohraničí, nejspíš v bývalých Sudetech. Postava Velce je konstruována jako "příkladný jedinec", takže se umístění na "farmu na konci světa" vůbec nevzpírá - oproti většině svých vrstevníků, kteří obvykle usilují o umístění do "civilizovanějších" částí republiky a do blízkosti center. Mladý inženýr je příkladný ve všech ohledech a prioritou je pro něj fungování farmy a poctivost jednání všech zaměstnanců. Krátce po nástupu začne dělat radikální změny s cílem odstranit zažité nepořádky: přestane traktoristům dávat odměny za fiktivně vykonanou práci, zakáže alkohol na pracovišti, kontroluje dodržování pracovní doby, či nekompromisně trestá lajdáctví. On sám udělá jedinou chybu, a to hned první den svého pobytu ve smyšlené obci Fojtovice, kdy se ve snaze o sblížení s místními obyvateli opije v hospodě a druhý den ráno ještě v opilosti podepíše několik prázdných papírů, které mu podstrčí jeho předchůdce, aby je následně použil ke křivému obvinění z finančních podvodů. Z pohledů domorodců je jeho chybou také skutečnost, že se bleskurychle sblíží s mladou servírkou v místním hostinci Julkou(Anna Bazgerová), na což zřejmě jako přistěhovalec nemá nárok. Z hlediska dramaturgie se však nepochybně jedná o motiv, který má v očích diváka posílit vnímání Velce jako "správného chlapa", tedy muže, jenž není jen technokratickým manažerem, ale má i sexuální touhy a nebrání se je projevit. Z knihy Marka Hlavici Dramaturgická tvorba Ostravského studia Československé televize (1955-1991)

• 12.11.2018  17:13

Úsměvná komedie pro děti, kde pan Kopecký v roli učitele a současně detektiva pátrá po ukradených vědomostech. Nakonec se ukáže, že za vším nehledej ženu, ale kus žvance..:-)

• 4.11.2018  00:00
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Ztrhující čtyřdílný televizní film byl krátkým nahlédnutím do prostředí ženské věznice v dobách bývalého režimu, kde člověk ztrácel svou důstojnost, čest, rodinu, přátele. Nádherná hudba Jiřího Svobody jen podtrhuje toho významné, porevoluční dílo a spolu se Zdivočelou zemí a s Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka je to nelepší, co bylo po roce 1989 natočeno.

• 11.10.2018  21:43
    Rinaldino (TV film) (1974)

Dle románu Karla Konráda Rinaldino, natočil režisér Otakar Kosek krásný příběh mladého muže Toníka(v podání vynikajícího Ivana Luťanského), který prožívá studentské příběhy na gymnáziu v malém městě. Nezralost a o to větší nadšení a elán mladých mužů v kontrastu s mravopočetností mladých dívek, vytváří v době probíhající první světové války kontrast mezi láskou a povinností bránit svou vlast. Na prahu svého života odchází mladí muži na vojnu, ze které se vrací pouze Toník........

• 10.10.2018  21:43
    Ďáblovy peníze (TV film) (1985)

Na motivy stejnojmenného románu Hanse Kirka napsal Drahoslav Makovička a pan režisér Kosek natočil strhující dvojdílné drama o dánské rodině Klidgórů, která vlastní velkou stavební firmu. V době války starý Klidgór předává vedení svému synovi Tomášovi(Eduard Cupák), protože v něm na rozdíl od jeho bratra(Stanislav Šárský) vidí pokračovatele rodinné tradice. Když Tomáš dostane pracovní nabídku od nacistů(Ladislav Frej st.,František Husák), ve strachu o svůj podnik a svého syna, neodmítá. A to se mu po válce stane osudným. Nastává běh o zachování cti a vedení podniku, ale proti němu se staví jeho bratr a nakonec i jeho vlastní syn. Pod tlakem těchto událostí nakonec Tomáš Klidgór umírá.

• 28.9.2018  14:55
    Pohádka o drakovi (TV film) (1972)

Krásná pohádka v podání pana Krause. Dědeček(Ladislav Pešek) rád svým vnukům vypráví pohádky o dracích. A prý ten s jednou hlavou je ten nejstrašnější. Při hraní v lese klukům pracuje fantazie a vymyslí si, že v lese je drak a právě ten jednohlavý. A všichni víme, že draci mají mlsný žaludek a chtějí jen princezny. Než se omyl vysvětlí, zažije královna(Helena Růžičková) a její dcera princezna(Daniela Kolářová) perné chvíle. Naštěstí vše dobře dopadne a její zachránci, princ(Oldřich Vízner)a potulný loutnař(Jiří Hrzán) dostanou své nevěsty.

• 27.9.2018  14:31

Právě jsem dokoukal poslední vteřiny tohoto krásného seriálu a jsem nadšený. Pan režisér Otakar Kosek vtiskl tomuto seriálu přesně ty parametry, které v tomto období našich dějin má mít. Podmanivá hudba Vadima Petrova vás vtáhne do filmu od začátku děje a vynikající herecké zastoupení, hlavně nezapomenutelnou Ivou Janžurovou, vytváří seriál, na který se nezapomíná. Jsem moc rád, že se mi podařilo toto unikátní dílo získat do mého filmového archivu. Celkem má tento seriál 8 dílů. Dle románu Oty Filipa Nenebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy

• 18.9.2018  23:11
    Klaun Am (TV seriál) (1984)

Jako dítě jsem si tento večerníčkový seriál nepamatoval, proto jsem se rád po letech na něj podíval a nezklamal mě. Bolek ve společnosti malého Martina Šotoly a Pavlínky Doležalové ukazuje dětem, že se pro klauna narodil. Navíc se mi moc líbí kombinace hraného a animovaného filmu.

• 18.9.2018  18:06
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Na malém prostoru tolik zábavy a komiky a prakticky beze slov. Škoda, že na originálním dvd není uveden třetí z klaunů pan Ota Jirák. Úžasná groteska v podaní pana Jána Roháče.

• 11.9.2018  19:12

Myšlenka filmu krásná, ale tak nějak už dopředu člověk věděl, jak všechno dopadne. Název filmu měl určitě podpořit sociální cítění našeho národa v začínající těžké době okupace. Pan Veverka a pan Trégl vynikající.

• 9.9.2018  19:29

Klasické sociální drama o vykořisťování chudých bohatými a jejich arogantní chování vůči nim. Ale pět let po válce se ani nic jiného točilo nemohlo a všechny ty krásné, lidské komedie, teprve měly přijít.

• 8.9.2018  20:47
    Travis (TV film) (1997)

Velice příjemné překvapení, pan Postránecký se ukázal jako český mistr hororu. Škoda, že to je zatím jeho jediný režijní kousek. Nádherná atmosféra, napětí, člověk se může bát, aniž by tekla krev a bafala na nás strašidla. Pan Němec opravdu vynikající výkon.

• 8.9.2018  17:42

Krásný a poetický dokumentární film o krásách podzemní Prahy. Celým pořadem provází Václav Cílek.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22