• Krátkometrážní

Occamova břitva (2012) (TV film)

Na české poměry slušný krimi thriller. Jen mi chyběl trochu ucelenější závěr, bylo tam pro mě dost otazníků. Ale velice mile mě překvapil O.Sokol, který podal výborný herecký výkon.

Oheň ve dřevě (1977) (TV film)

Velmi hezky natočené. Příběh malého kluka, který se nedokáže smířit s tím, že maminka chce zapomenout na minulost. Naštěstí má hodnou tetu, která poznala citlivou duši a dokáže jeho zájem probudit v pravou chvíli. V témže roce, kdy Jiří Procházka zahrál krásně svou roli ve filmu Ať žijí duchové, v této inscenaci pod taktovkou režiséra pana Otakara Koska ukázal, že umí zahrát i dramatické role.

Druhé křídlo (1976) (TV film)

Zajímavý dobový film o práci poslankyně, která trochu zapomíná na rodinu, protože se snaží pomáhat jiným a zachránit rodinu pro jednoho malého kluka. Film, který by dnešní mládeži už nic neřekl, ale paní Štěpánka Ranošová, zahrála tuto roli velice pěkně...s citem a láskou. Nutno připomenout, že Štěpánka Ranošová je v tuto chvíli nejdéle žijící herečkou, protože se v dnešním roce dožívá uctyhodných 97 let.  Přeji jí hodně lásky a pevné zdraví do dalších let.

Eskulapův přístav (1974) (TV film)

Vynikající herecké obsazení a mistrovská ruka režiséra Otakara Koska posouvá tento kriminální film do sféry toho nejlepšího, co se u nás z kriminalististického prostředí natočilo. Na malém prostoru může být podezřelý z vraždy kdokoliv a to právě nahrává překvapivému rozuzlení.

Nůž pro všechno (1974) (TV film)

Mám rád tyhle typy českých kriminálek. Děj není roztahaný a přímou cestou míří k usvědčení pachatele. Pod scénářem Eduarda Vernera a dramaturga Jiřího Hubače natočil pak režisér Kosek zajímavý kriminální film, kde nemusí téct litry krve.

Úsměvy světa (1969) (seriál)

Dnes jsem náhodou objevil, že do cyklu povídek Úsměvy světa patří ještě jedna povídka a to film z roku 1971 Krásné Sabinky, natočené Evženem Sokolovským. V úvodní upoutávce na film o tom hovoří herec Radúz Chmelík. Filmy je na ČSFD uveden samostatně.

Bratranec Pons (1973) (TV film)

Mistrovsky napsané a natočené dílo nedoceněného režiséra Otakara Koska nám nabízí velice silný příběh o lidské chamtivosti, podlosti, přetvářky a lži v konfrontaci s lidským přátelstvím a nevinností. Velice nadčasový film, který pozvedly výkony skvělých herců v kladné roli Ladislava Peška a zvlášť Zdeňka Řehoře, proti chamtivosti v podání Dany Medřické(v této záporné roli byla skvělá a znovu ukázala, že je to velká herečka nejen komediálních, ale i dramatických rolí) Josefa Vinkláře a Karolíny Slunečkové.

Totální kuropění (1963) (divadelní záznam)

Film je do 49.minuty bez zvuku, zbytek filmu do 88.minuty je už se zvukovou stopou