• Krátkometrážní

Stratená dolina (1976)

Už dlouho jsme se tak dobře nenasmál. Pan Kroner byl prostě úžasný a paní Stella Zázvorková příjemně zapadla mezi slovenské herecké bardy, bylo to velice příjemných osmdesát minut navíc podtrhnutých krásou slovenských Tater.

Láska malovaná (1974) (TV film)

Nikdy jsem nepochopil, proč ve filmech někdy nahrazují hlasy herců, zpěváků jinými hlasy. Ale v tomto krátkém muzikálu o třech lidech to zase tak nevadilo. Vše záchránily krásné staré songy 70.let, které už dnes vlastně nikde neslyšíme.

Kulhavý ďábel (1968)

Svižná hudební komedie s krásnými písničkama Václava Neckáře. Film je zajímavý i tím, že tam zahlédneme hrát našeho mistrovského skladatele Karla Svobodu na jiný hudební nástroj, než je klavír...:-)

Voděnka (2005) (TV film)

Měl jsem na začátku trochu obavy, když jsem viděl paní Vilhelmovou v roli Rosnatky, ale nakonec svou roli zahrála na jedničku. Panu Vladykovi jsem jeho roli moc nezáviděl, skoro celý film se máchat v bahně, no fuj. Jinak myslím celkem povedená pohádka, zasazená do přírody, s dobrým koncem.

Když se slunci nedaří (1995) (seriál)

Krásný šestidílný seriál z prostředí nemocnice, kde každý díl řeší nějakou zdravotní překážku od cukrovky až po pihu na břiše. Po každé epizodě jsem se cítil, jako bych ty nemoce měl v tu chvíli taky...:-)

Slunečnice (1985) (TV film)

Televizní pohádka o lásce lesní víly a mysliveckého mládence. Temná minulost, kterou intrikovala stará kořenářka se svou naivní a vůbec ne ošklivou neteří(kdyby se trochu namalovala a učesala) měla dopadnou i na mladé, ale tentokrát neuspěla a všechno dobře dopadlo.

Kouzelný cedníček (1987) (TV film)

Každá pohádka má své kouzlo. Jinak ji vídíme dětskýma očima, jinak dospělýma. Kouzelný cedníček mě nezklamal. Sice po tak vydatném lijáku vypotil pouze čtyři(nebo tři?) perly, ale malá vnučka, která se pak vzápětí narodila, vše zachránila a mladá nevěsta mohla jít už krátce po porodu tancovat. Nejsou ty naše pohádky krásné?

Když chcípne pes (2004) (TV film)

Úsměvná komedie o druhé míze. Naštěstí si včas uvědomí, kde je jeho místo, snaží se vrátit vše do starých kolejí, ale zdá se, že je pozdě. Výborné výkony paní Burianové-Rajmontové(stále s úsměvem vzpomínám na její "krevní obraz" z Básníků), slečny Barbory Seidlové(vynikají a ještě krásná, nebezpečná kombinace) a paní Bláhové. Pan Štěpnička se po jejich bocích udržel a nezklamal.

Kde padají hvězdy (1996) (seriál)

Dětské seriály vždy balancují na hraně úspěchu a neúspěchu. Tento poměrně krátký seriál viděn dětskýma očima nezklamal. Dětské i dospělé role byly nakombinovány v rovnováze. Seriál ukázal cestu, jak zachránit něco, co fungovalo a nezvítězil tak přednostně komerční zájem, jak to v dnešní době dost často bývá.

Kolonie Lanfieri (1969)

Velice dramatický příběh o tom, jak se nevyplácí jít proti všem a ještě když se do toho připlete touha po zlatě, tak pak to nemůže dopadnout dobře. Pan Václav Neckář v zajímavé roli blázna, který se bojí ohně.