julyberda

julyberda

July Berdaová

okres Praha
Zapřísáhlý puritán se spoustou času

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 30.6.2017  12:13

1896 - doba, kdy mohl někdo natáčet lidi nastupující do vlaku a nikdo nebyl tak "hipster", aby mu zamával do kamery.😁

• 27.6.2017  16:48

Užvaněný manýrista vypráví o tom, jak kdysi očumoval luxusní životy boháčů a náhodou se přitom stal svědkem vášnivé romance mezi Brucem Waynem a Madeleine Elsterovou, dokud je nezničil evil maharadža, její manžel. Chudák Fitzgerald hodil v hrobě dvojité salto mortale.

• 4.6.2017  15:23
    Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (hudební videoklip) (2014)

Katy Perry je produktem naivního bravíčkového nevkusu a doby, kdy si to ještě uvědomovala a dokázala být alespon blbě zábavná jsou ty tam.

• 16.5.2017  20:58
    Teorie tygra (2016)

Jeden z těch filmů, které jsou tak morálně posunuté, že mě jejich technické kvality prostě nezajímají. Děkuji xxmartinxx za jeho dlouhý komentář, ted už tu nemusím nic psát.

• 14.5.2017  10:06
    Jana Eyrová (1996)

Zoufalá a nekonečně prázdná výmluva, že román, jako je Jane Eyre, nejde zfilmovat tak, aby se zachovala jeho mnohovrstevnatost a musí zákonitě dojít ke zploštění. Gainsbourg by za jiných okolností byla ideální představitelka hlavní hrdinky, ale Zeffirelli ji nejen, že nevyužívá - on se o to ani nesnaží. Zcela zbytečný počin.

• 12.5.2017  21:36

Nejlepší Indy. Kdo pálí knihy je hajzl a zaslouží si, aby s ním vybuchl tank.

• 18.4.2017  10:33
    Ratatouille (2007)

Fajn filmová jednohubka složená z plátků dojetí, humoru, akce a estetiky. Všechny ingredience jsou skvělé, ale každé je tak málo, že z toho skutečně nešlo uvařit žádné velké žrádlo.

• 18.4.2017  08:45

Hlavně nepodcenovat. Rodinný film je nesympatičtější tuzemské dílko za víc než dekádu. Ani na chvíli mi nebylo ukradené, co se stane s rodinou nebo jejími členy. A Jenovéfa je čím dál lepší herečka.

• 17.4.2017  16:36

Příšerný pseudofilosofický blábol. Jestliže japonský originál se v náznacích odkazoval na Blade runnera, pak toto ho regulérně vykrádá (ty deštníky, auta, pistole, bilbordy... můj ty smutku). A nejhorší na tom je, že ani krást neumějí. Triky vypadají jako počítačová hra (a Scarlett očividně neumí víc výrazů obličeje než průměrná herní postavička. Postavy jsou hloupé děti, kterým nedochází ani zcela jasné věci a musí scénárista dostrkat na správné místo ke správnému člověku ve správný čas, aby jim nakonec došlo že: A) Pokrok je špatný. B) Na vašich vzpomínkách nezáleží. (Ačkoli originál tvrdil pravý opak) Nuda a kýč. P.S. Juliette Binoche je sympatačka.

• 13.4.2017  21:41

Blade runner/Matrix po Japonsku. Myšlenka, že duše je jen souhrn informací z vašeho života je zajímavá. Myšlenka, že pokud lidem podáváte informace nepravdivé (=lžete jim), v podstatě jejich duši rozbíjíte, taky. Jen ten příběh na mě nezabírá. Osmdesát dva minut je málo na to, aby dostalo prostor tolik postav a aby autoři mohli použít všechny motivy své futuristické vize. Celé působí víc jako pilot televizního seriálu než samostatný film. BTW Mohu zcela v klidu prohlásit, že Japonci využívají počítačovou animaci mnohem smysluplněj než Američané, protože narozdíl od nich jim nejde jen o to, aby se od třicátých let někam posunuli (ač se to nezdá mezi Sněhurkou a Kráskou a zvířetem je 60 let), ale vypravějí způsobem, jaký by v klasické ploché kresbě nefungoval.

• 19.3.2017  17:36
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Aneb jak to vypadá, když z celého štábu tvůrců je nejchytřejší pes.

• 4.3.2017  19:30
    Balerína (2016)

Hlavní hrdinka je sobecká oportunistka, která nic neví, nic neumí, ale dostane všechno, co chce, protože si omotá ostatní postavy kolem prstu. Já, že bych jí měla fandit? Raděj ne.

• 24.2.2017  18:35

Do dnešního dne jsem Cimrmanovce považovala jen za výborné baviče a ukázku toho, že český humor je víc než jen Kamenák, ale ted vidím, že dokázali i chytře nastavit zrcadlo naší české vyčůranosti a podfukářství. Spíše cynické než vtipné, spíše ze života než crazy, každopádně ale výborné a skvěle vypointovené.

• 22.2.2017  18:45

Paní Spielbergová není ani z poloviny tak otravná bez toho šíleného dabingu Elišky Balzerové a chvílemi mě její postoj sobecké královny krásy docela i bavil. Škoda, že nikdy nehrála Blanche Dubois v Tramvaji do stanice touha, mohlo by to vypadat dobře. Zato ten Čínánek je nesnesitelnej. Blbeček bez charakteru, jehož jediná role ve filmu je částečně plnit sny malých dětí, které by si přáli být Indianovi pomocníci na jeho dobrodružných cestách. Bez něj by tenhle humorně akční nářez dostal 90%, s ním jen 80%. Je mi líto.

• 20.2.2017  15:38

Připadala jsem si jako pošťák, který dostal epileptický záchvat a vysypala je na něj hromada vánočních přániček - v úmorné a nekončící křeči a ještě k tomu jsem pořád měla před očima kýčovité adventní obrázky. Vizuálně někde mezi levnou televizní inscenací a reklamou na Heru. Zajímalo by mě, jestli si Strach uvědomuje, že na sice točí katolické agitace, ale přitom není schopen dát Vánocům hlubší význam než jim přisuzuje průměrný hedónista - posílání ohyzdných pohlednic, konzumace cukroví, dárečky, opulentní ozdoby a rozněžňování se nad koledami. BTW - od kdy je kolednictví tak lukrativní povolání, že stojí za to zmlátit konkurenci a riskovat tím zatčení?

• 11.2.2017  18:31
    La La Land (2016)

Představě, že La La Land je nějaká křehká romantika, se musím od srdce zasmát. Lovestory se nachází několik mil za hranicí uvěřitelnosti, k postavám jsem dvě hodiny cítila naprostou lhostejnost a vlastně mi bylo úplně jedno, jak se bude příběh vyvíjet. La La Land opravdu nevypraví o lásce nebo citech. O čem tedy mluví? Inu, řekla bych, že o nevkusu současného většinového publika. Film umele vzbuzuje lítost nad dvěma starosvětskými umělci, které mainsteamovi diváci nechápou, a kteří potřebují najít někoho s "vyšším" vkusem, aby je ocenil a dal jim práci. Navíc vůbec není jasné, jestli ti odvázaně se tvářící snobové mají talent nebo ne. Musí nám stačit, že se věnují "vážné a nedoceněné tvorbě" a už za to si zaslouží náš obdiv. A tento postoj se přenáší i na Damiena Chanzelleho, který je rozhodně lepší režisér než scénárista. Sláva jazzu jako hudbě svobodné a živelné. Smrt nostalgii, která z něj činní nudnou záležitost pro suchary.

• 5.2.2017  20:24

Vše, co se stane před odletem do vesmíru do vesmíru je o ničem, ale boužel to schramstlo cca třetinu filmu. Technicky lepší než Cesta na měsíc (hlavně velký pokrok v kolorování), ale brutálně zdlouhavé.

• 5.2.2017  19:25

Jednoduchá leč působivá filmová iluze. Ale Cesta na měsíc je jen jedna - 80%.

• 5.2.2017  19:18

Doporučuji shlédnout kolorovanou verzi, má mnohem přehlednější obraz.

• 21.1.2017  17:11
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Major Zeman současnosti...akorát bez jakýchkoli uměleckých kvalit.

• 16.1.2017  15:56

U filmů je Batman se vrací bychom neměli zapomínat, že se jedná o dílo fantazie a rozvernosti, a tudíž se na ně musíme dívat se smyslem pro nadsázku. Celý snímek je jedna velká estetická hra s divákem – můžeme jí dopředu opovrhovat, můžeme se vysmívat její jinakosti, můžeme si u ní (obrazně myšleno) zakrýt oči a opakovat si: "jetoblbostjetoblbostjetoblbost...". A nebo můžeme přistoupit na její pravidla a užít si ji. Burton nám totiž nedává chvíli k oddechu a doslova na nás chrlí své režijní nápady, obrazové a slovní žerty. Postavy dělají výrazná a stylová gesta, celé herectví je přemrštěné, dialogy jiskří jako prskavky na ozdobeném stromečku a dábelská hudba Dannyho Elfmana kombinuje hrdinské famfáry se sladkými tony, které jakoby utekly z nějakého vánočního koncertu a které se vloudí na scénu v těch nejtemnějších momentech. Dá se říct, že Batmanovská série měla tímto temným a pro slabší povahy těžko rozdýchatelným filmem výborně nakročeno a může jen litovat, že z ní v dalším díle Joel Schumacher udělal nechtěnou komedii.

• 8.1.2017  16:03
    Letec (2004)

Výborně natočený film, ale špatně odvykládaný příběh.

• 8.1.2017  12:45
    Cinderella (TV film) (1957)

Nevím proč má tohle připitomělé divadlo o tolik vyšší hodnocení než jeho remake z devadesátých let. Obojí v sobě akumuluje pohádkový nevkus svojí doby. Tady je to již zmíněná teatrálnost, zpívání do statické kamery a výprava na úrovni školního představení (kulisy vypadají spíš děsivě než pohádkově, Popelka jde na ples v povlaku na polštář, král měl na sobě nejspíš plínky:)). Jestli tu novější verzi nazýváme zfetovaným kýčem, pak je toto mrtvý kýč.Julie Andrews si ale udržela moji pozornost i v této patlanině.

• 7.1.2017  15:56

Splnuje to svůj účel - přetváří komixy Peanuts do dětského animáku, já se ale domnívám, že satira je satira a neměla by měknout, aby uspokojila mladší publikum. A NAVÍC - kouzlo Malé Zrzečky zpočívá v tom, že ji nikdy nevidíme. Dokonalá krása nejde zoosobnit a místní tlustoška s drsným jmém Heather to jenom dokazuje.

• 4.1.2017  17:33
    Vánoce (TV film) (1965)

Komixům Peanuts nesluší děj, velké množství postav ani Vánoční happyend.

• 23.12.2016  18:28
    Terminátor (1984)

Na chytré sci-fi je to moc primitivní a na akční jízdu zase moc přízemní.

• 23.12.2016  14:21
    Manželka za padesát ovcí (TV film) (2010)

Nešiková práce životopisce, nulový kulturní kontext, informačně nehodnotný dokument.

• 9.10.2016  14:43
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Bulvár o obyčejných lidech

• 29.8.2016  12:09

Těžko uvěřit, že něco tak dětinského a uřvaného jako mimoni se mohlo stát takovým fenoménem.

• 28.8.2016  18:46

V podstatě je to jen slabší verze Toy story. Postavy postrádají jakýkoli skutečný charakter, jejich základem je jen opakování (nebo spíše vřískání) vtipných hlášek a tvůrci s nimi násilně šachují příběhem, nechávají je vydat se na mise bez jakéhokoli skutečného důvodu, náhle měnit strany a uzavírat přátelství s někým koho se doposud pokoušeli zabít. Pokud jde o gagy, až unavně často se tu omýlalo téma vylučování, přesto jsem se některým (= neprojímavým) vtipů zasmála. Nemám důvod dát snímku méně ani více než 3*, protože se vlastně jedná o průměrnou záležitost, určenou dětem a dospělému diváku nedá nic víc než dokonalou animaci (ale ta tedy byla ☺). Mým letošním favoritem na Oscara je zatím jednoznačně Zootropolis.

<< předchozí 1 2 3