Martinius

Slovensko
kverulant z presvedcenia

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 26.5.2020  01:55

slusny uvod mimoriadne zaujimaveho nametu, ktory sa pred nejakou dobou prejavil v (podla mna) vybornom filme. ano, namet je fantasticky, bizarny, absurdny, ale svojim sposobom nesmierne originalny a fascinujuci. z tohto dovodu picung podaktorych tu pritomnych mentalne vykastrovanych dusiciek nechapem (vlastne chapem, pretoze mentalne vykastrovane dusicky ine ako picovat nedokazu...). premisa vyzera slubne a poukazuje na komplexnu zapletku, ktora nas dokaze previest vsetkymi zakutiami snowpiercera. drzim tvorcom palce, aby nesklzli do klise a cierno-bieleho videnia vlastneho fantastickeho sveta.

• 7.5.2020  14:14
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

nuz, ano... toto je jeden z najlepsich serialov vsetkych cias...

• 17.4.2020  01:21

uz teraz je tento serial nesmrtelny, avsak zaver tejto epizody ho zapise do dejin ako ucebnicovy priklad dramatickej dokonalosti.

• 20.2.2020  00:07
    1917 (2019)

film ide pod kozu. kazdy, kto sa venoval prvej svetovej vojne, prehrabaval v obrazovych archivoch, venoval technike, bitkam, atmosfere, politickemu pozadiu si tento snimok vychutna do poslednej bodky. ano, presne takto to vyzeralo. mendes si dal mravenciu namahu a vsetko dopodrobna odresersoval a nasledne detailne stvarnil. pribeh je to sice jednoduchy, avsak o to posobivejsi. najma kamera, ktora nepretrzite sleduje dej i hlavnych hrdinov, dava divakovi silny pocit autentickosti i dojem, ze sleduju kazdy ich krok ci pohyb a vrstvu po vrstve odkryva bezprostrednost hroz najkrvavejsej priemyselnej vojny v dejinach ludstva.

• 15.2.2020  23:20

tak a mame tu koniec prvej polovice 6. serie. ano, vikingovia sa uz od svojho zaciatku vyznacuju istymi "specifikami". velmi volna historicka interpretacia, priam katastrofalne nespravne dobove oblecenia i zbroj a miestami aj kulisy, nerovnomerne starnutie postav, chvilami jalove dialogy a iracionalne zvraty. napriek tomu vsetkemu vikingovia stoja na fantastickych hereckych vykonoch, mocnej atmosfere, epickej vyprave i pribehotvornosti. ked si myslite, ze vas tento serial nema viac ako prekvapit, rozbehne sa do necakanej a osviezujucej dimenzie. a pritom stale ostava verny svojej identite.

• 13.2.2020  20:50

skvely diel plny silnych momentov, mierne pokazeny prilis patetickym koncom.

• 6.2.2020  22:32

opat raz osadene do skvelej atmosfery, kijev je prijemne ozivenie. na druhej strane hristova potreba vykreslit kazdy druhy charakter bud ako latentneho sadistu ci psychopata zacina celkom slusne unavovat.

• 6.2.2020  00:20

vyborne herecke aranzman v podobe travelers (dochodcovia vs vojaci) v epizode plnej napatia. akurat som uplne nepochopil, preco cestovatelia tak uzkoprso dbali o protokol 3 a vojakov nestrielali, kedze tym bolo aj tak sudene zomriet. asi by sa holt tazsie vymyslal podobne dramaticky zaver.

• 28.1.2020  23:18

skvela hudba z 80. rokov, posobive zabery doboveho berlina a dokonala akcna scena na schodoch. inak mimoriadne stupidny a nepresvedcivy plot s absurdnymi samoucelnymi zvratmi. presne takto sa nikdy ziadne spionazne akcie neodohravali. tie byvali poznacene dramou, silnym napatim a takmer nulovou akciou. tato komiksova adaptacia sa zameriava vylucne na efektnu akciu, pricom napatie a drama sa ocitli kdesi v zapornych hodnotach. rovnako samoucelnym elementom boli vo filme zobrazovane inak velmi silne dobove udalosti tykajuce sa padu berlinskeho muru. s dejom i pribehom nemali nic do cinenia (pravym opakom je ikonicky goodbye lenin), boli skor zneuzite ako kulisa pre filmarske pozerstvo. a navyse inokedy skvely james mcavoy sa ocitol asi v najhorsej roli svojho zivota.

• 21.1.2020  00:37

dokonala mikropoviedka. sympaticka pointa s nevtieravym filozofickym nadychom.

• 20.1.2020  20:59

viem si predstavit, ze tato epizodka sa vie stat hitom siestakov na zakladnej skole. siedmaci ju uz povazuju za trapnu.

• 20.1.2020  20:49

hmm... nadherne prozaicke, ale mozno prave preto ma to nechytilo.

• 20.1.2020  20:37

fascinujuce, surealne. preco tak malo percent?

• 20.1.2020  20:26

skvely namet, akurat spracovany scenaristickym rychlokvasom, ktory nema prilis sajnu, ako funguje US army. kebyze v tejto armade disponuju inteligentnymi werewolfami, nosia ich na vavrinoch. okrem toho je pre veliacich dostojnikov trestne podporovat ci tolerovat akekolvek formy diskriminacie ci spravania, ktore vedie k ohrozeniu sudrznosti.

• 18.1.2020  11:13

steampunk mam rad, anime ani trochu. mam rad steampunk s naznakom pribehu. anime-steampunk bez naznaku pribehu vsak prilis nie. a ceresnicka na torte - cele to deformovane podprahove ideologicke posolstvo. zli zli zli kolonizatori, ktori si dovolili spravit z diery po granate akou bol kedysi hong kong prosperujucu mocnu metropolu. odporucam idiotom, ktori tento diel natocili, aby sa sli pozriet do hong kongu a pricuchli si masovym protestom proti cine, pocas ktorych cinska policia i armada striela do davu ostrymi nabojmi a demonstranti mavaju britskymi vlajkami.

• 13.1.2020  21:12

pacific rim meets starship troopers, redneck style. jednoduche, ale sympaticke. :)

• 13.1.2020  01:18

pekne animovana ohyzdna hovadina.

• 13.1.2020  00:56

odvazna myslienka nechat zahucat resolute. som zvedavy, ako sa z toho tvorcovia vyvlecu. snad z detskej posadky jupitera nebude dalsi pan much, inak to serial moze odrovnat.

• 11.1.2020  14:43

je sympaticke, ze ako rodinne ladeny serial nema lost in space ambiciu recyklovat hrdinov a pomyslene dvihat dramaticky obluk likvidaciou roznych "random" vedlajsich postav. pribeh tohto stylu sa generuje omnoho tazsie, cize na jednej strane klobuk dolu. na druhej strane sa nie vzdy dari v tvoreni autentickych zaporakov. kym smith je vyborne stvarnenych charakter s kvalitne vypracovanym pozadim i motivmi, u hastingsa to (zatial) riadne skripe. astronaut, ktory ma za sebou cely rad uspesnych misii, sa jednoducho nesprava ako mocensky orientovany tyran.

• 3.1.2020  21:14

pripomenulo mi to jednu RTS-ku z roku 2009: stalin vs martians.

• 31.12.2019  16:34

zatial spokojnost s druhou seriou. trochu ma vsak v tomto dieli zarazila zjednodusena verzia survival rezimu na resolute - male dievcatko a kon prezili sedem mesiacov osamote na opustenej vesmirnej stanici a osadlici ich nesli hladat ani napriek tomu, ze mali dost moznosti. hmm... niecomu takemu by som sa osobne scenaristicky vyhol ako cert krizu.

• 27.12.2019  01:37
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

charakteristiku prvej serie vyborne vystihol duro cervenak, cize tentoraz s nim dokonca aj suhlasim. :) ano, toto je sapkowskeho zaklinac. v scenari pribehu, v dialogoch, v jednani a motivoch postav, vo vyborne prepracovanych bojoch i v naturalistickej stredoveko temnej atmosfere. ano, yennefer je ina ako by si ju clovek predstavoval podla knihy, ale kupodivu funguje. vypaseni cernosi v rytierskom brneni posobia vskutku groteskne, avsak najmenej mi herecky sedela postava triss, ktora sa so svojou predlohou nestotoznuje takmer v nicom. ked tu vsak citam vsetok ten zufaly shitstorm ubolenych dusiciek, ktore zjavne sapowskeho bud necitali, alebo mala jeho tvorba pre nich hodnotu telefonneho zoznamu, mam pre nich jeden tip, ako sa vymotat z psychickej traumy, ktoru im serialovy zaklinac sposobil: hodte sa pod vlak. najma T2, RedAK a spol. RedAK - medzi tebou a verbalom je jeden zasadny rozdiel. verbal aj ked nieco znici, ma jeho komentar priam umelecky charakter a citat ho je literarny zazitok, aj napriek tomu, ze s nim nesuhlasim. ty si vsak typ uplakaneho nevkusneho kokotka, pri ktorom je zahadou, ako sa dokazal vypracovat k tolkemu poctu bodov.

• 27.12.2019  00:45

valerian je vskutku hodny svojho nazvu. je to idealny liek na insomniu. film som pozeral asi v priebehu tyzdna a zakazdym mi pri nom odkvacla hlava. okrem toho v nom neklape takmer nic. obaja hlavni hrdinovia posobia pubertalne, su nezaujimavi a necharizmaticki a chemia medzi nimi nefunguje ani ked sa tvaria, ze by vlastne fungovat nemala. kompletny dizajn interierov, exterierov i kostymov je jeden opulentne premrsteny bessonovsky SGI-gyc, aky vypaloval zrak uz pri piatom elemente. herecky vyber zaporaka v podobe inak vynikajuceho cliva owena je dalsi z rady vlastnych golov. a samotna zapletka sa takmer v kazdej scene hadze divakovi pod nohy ako predajca hrncov dochodcom. za co su potom az 2 hviezdicky? ani netusim. asi za tu typicky upornu snahu luca bessona. na odpad ten film na rozdiel od apokalypticky priserneho jupiter ascending naozaj nie je a da sa v nom najst ista stipka nefalsovaneho povabu.

• 11.10.2019  02:03

old school sci-fi.

• 10.10.2019  23:49

presne tak, cara gee to so svojimi ocnymi tienmi vyhrala a vyborne sa na to divalo. tretia seria expanse je jedna sympaticka dokonalost.

• 6.10.2019  22:18

"i´m that guy." dokonale...

• 1.10.2019  00:38

je to uprimnny poctivy rambo. drsny, surovy, priamociary. co ine ste cakali, kokoti?

• 18.9.2019  00:47
    Lepší než my (TV seriál) (2018)

vyborny namet, prevedeny do dobreho pribehu. miestami tomu skodia jalove dialogy, niektore logicke absurdnosti a vyslovne nesympaticke postavy (kompletni likvidatori - tych by mohol niekto z ucty k divakovi nadobro zlikvidovat). hlavni hrdinovia vsak funguju a paulina andrejeva je pri svojej nejebatelnosti prudko jebatelna - jej rola arisy je cista dokonalost a ide pod kozu. skoda, ze sa jej nevenuje viac pozornosti. miesto sustredenia sa na hlavnu hrdinku a jej osud, je dej celkovo chvilami vyplneny druhotriednou vatou. finale skvele, serial celkovo nesklamal - prijemne prekvapil svojim profesionalnym spracovanim.

• 7.9.2019  01:07

finale grande

• 5.9.2019  00:27

sovietska supertajna hightech zakladna pod mesteckom v USA - tak to je fakt ultra divoke sci-fi! :D z takehoto nametu je zakonite bud cira arcikokotina alebo povabna zabava. tvorcom sa viac podarilo to druhe.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19