Martinius

Slovensko
kverulant z presvedcenia

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 14.5.2019  02:49

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne!

• 6.5.2019  00:40
    The Punisher - Season 1 (série) (2017)

punisher nadchol i potesil. ma kvalitnu myslienku, dobre dotiahnutu dramaturgiu i herecke obsadenie. chemia medzi castlom a liebermannom funguje, ide o dva originalne, ucinne sa doplnajuce osudy. potesi tiez, ze serial je koncipovany v rozpore so vsetkymi zasadami sucasnej korektnosti, ktora tlaci tvorcov filmov i serialov do uplne absurdnych rozhodnuti, ci ideologickych predstav - najprominentnejsou obetou je hadam star trek discovery. poklznutia v scenari su zanedbatelne a pozitok z deja si nechaju brat len vyslovni trollovia, ci frustrovani samonasieraci hejteri. vsakze, tron?

• 30.4.2019  01:52

mozno som dalsi "nekriticky fanusik", avsak hodnotit tento diel dvoma hviezdickami a nizsie je vskutku prejav sverepej jebnutosti.

• 28.4.2019  23:12

tiez sa podpisujem pod jindrov komentar. ked discovery a orville zacinali, bol orville jasny underdog. cosi ako superenie davida s goliasom. akurat, ze david je predurceny vyhrat. a tak sa aj stalo. orville zostrelil novy star trek z hviezdnej oblohy sucasneho sci-fi svojou originalnostou, autentickostou a sarmom. le roi est mort, vive le roi.

• 28.4.2019  20:20

bolo to fajn, ale 91 percent? comm´on guys! (thor ragnarok bol pribehovo i rezijne o triedu lepsi)

• 23.4.2019  21:50

tak a je to za nami, ziadna spasa sa nekonala. ako som ocakaval, epicke finale v bitke federacia vs federacia sa jednoducho najst neda, je to cire varenie z vody. epicke bitky sa diali v prvej serii, pricom najlepsia prebehla hned na samotnom zaciatku. tam po sebe aspon vizualne pritazlivo strielali jednotlive velke lode a nie flusali po sebe stovky malych dronov - co je len dalsia anachronicko-dejova deviacia povodneho startrekovskeho vesmiru. napriek sklamaniu z finale i z celej druhej serie svita pre discovery nova nadej. posadka sa s vesmirnou lodou v dalsej serii ocitne v dalekej buducnosti. a to otvara brany naozaj nepoznanym moznostiam. voyager sa dostal daleko v priestore, discovery v case. len to zasa neposerte.

• 23.4.2019  21:41

fascinujuci diel, ktory pripravuje cestu k vskutku netradicnemu finale. opat raz snimam klobuk pred napaditostou tvorcov.

• 18.4.2019  00:34

pointa zaujimava, dej dobry - az do nezvladnuteho konca, co je pre black mirror charakteristicke. asi si nikto z tvorcov nepolozil otazku: preco by toto, preboha, niekto robil s nezaujimavymi anonymnymi pesiakmi. diel je sice opajcnuta prva cast, v tej je vsak aspon motiv skompromitovat premiera ako tak pochopitelny.

• 14.4.2019  23:53

old school feminizmus. ten ozajstny a spravodlivy, kde islo o realne zrovnopravnenie, je priam fackou pre sucasny progresivizmus.

• 14.4.2019  21:12

na tento diel som civel s pootvorenymi ustami. okrem tolko rozoberanych logickych absurdnosti tu vrcholi dejovy marazmus v podobe tristvrte hodiny mlatenia prazdnej slamy: pateticke dialogy, este patetickejsie rozlucky a prihovory, z ktorych divak dostane zlcnikovy zachvat, ak nie rovno cukrovku. a pritom zacal diel ozaj krasne - stretnutie s enterprise a vizualnou vychutnavkou interierov i exterierov oboch lodi. tam to vsak aj skoncilo. keby tie bohapuste blaboly aspon niekam viedli - ale ocakavanie prestrelky s vlastnymi lodami nie je naozaj ziadna predzvest epickeho akcneho finale. jo a ak sa z controlu vykluje zarodok borgov, s discovery nadobro koncim a fuller s kurtzmanom sa do dejin zapisu ako dvaja kokoti, ktori uplne dojebali star trek.

• 6.4.2019  00:38

tradicne pritiahnute za usi + desny kurtov potomok = priemer.

• 6.4.2019  00:02

la la la la la la...

• 4.4.2019  10:42

vyborna tema. natolko desiva a depresivna, ze ak by sa mala stat realitou, zelal by som si, aby radsej ludstvo vyhynulo. akurat zaver bol nezvladnuty. pytalo si to viac, kedze slo ciastocne o frasku, malo dojst k chytrejsiemu zvratu. nedoslo, skoda.

• 30.3.2019  23:23

konecne viac dynamickeho deja a menej natahovania sa s nikam neveducou psychologiou (nezaujimavych) postav.

• 23.3.2019  15:31

mam zabrany dat tomu menej ako 3 hviezdicky, ale predsa... ten zaciatok bol uplny WTF. takmer 5 minut patetickych pohrebnych kecov pre nejakeho narychlo zlataneho clena posadky, ktoreho nikto nepoznal a nikoho nezaujimal(a). ved tych 5 minut bolo viac ako cela doterajsia stopaz zobrazujuca tento hybrid pocas celeho STD. dalsi WTF moment bola debata giorgiou (jedna z mala zaujimavych zenskych postav, mimochodom) a stametsa. tu asi nepochopil nikto, vratane tvorcov. a vobec - uz som si nie isty, ci pozeram star trek alebo akysi nechceny a nehumorny odvar legendarnej polskej sexmisie.

• 23.3.2019  14:26

je smutne sledovat, ako ide druha seria star trek discovery do haja, na druhej strane je radostne sledovat, k akej uzasnej originalnosti sa vytahuje orville.

• 19.3.2019  11:05

sympaticky namet, herecky bravurne zvladnute, chemia medzi viggom a mahim funguje vyborne. tiez som si na viggovu taliansku identitu musel zvyknut, napokon ma prijemne prekvapila. trochu roztahany, ale inak skvely film hodny svojich oskarov.

• 17.3.2019  00:46

vztah burnham - spock zacina extremne otravovat. je umelsi ako kozy dary rolincovej. opat sa zbytocne vela keca a nic sa neoznami. napriek skvelej rezii generuje scenaristicke duo fuller+kurztman coraz neosobnejsi pribeh az prilis zamerany na jednu postavu. vedlajsie postavy su bud coraz otravnejsie (tilly + feministicka uderka aktualnych drbov a lakovania nechtov), alebo uplne nezaujimave az odpudive (podivny polorobot, o ktorom ste doteraz takmer nevedeli, ze existuje, nastastie v tomto dieli chcipne). s lorcou vo valhalle a tylerom v uzadi prestava discovery ako partia fungovat. kvalitny pike je primalo, spock je jasne v tieni genialneho nimoya.

• 8.3.2019  23:49

navrat na talos IV je lahodka.

• 25.2.2019  22:42

uzasny vyvoj. tento serial nekompromisne vycerpava kazdy kut svojho deja, kazdu omrvinku svojej kreativnej kuchyne na vytvorenie pribehu, ktory chyti divaka za gule.

• 25.2.2019  00:10

astrologicky fasizmus - podobna sialena predstava ma matala uz pred 20 rokmi a teraz to seth sfilmoval. jednoducho bravo :)

• 24.2.2019  23:12

cosi ako vedomy/nevedomy hommage na enemy mine.

• 22.2.2019  14:09
    Wonder Woman (2017)

wonder woman meets wonder bra. tu bledne superman, ci dokonca sam chuck norris. overkill podany zo strany zabudnutej bohyne robi zvysok justice league zbytocny. otazne je, proti komu tito super-superhrdinovia vlastne chcu bojovat, ved sa ich kazdy zlakne. jedine tak proti ludskej blbosti. ako prve by teda mali hodit levom scenaristu, ktory namiesto pribehu dodal pateticko-infantilnu zlataninu (v zmysle nemecki vesliari nahanaju lietadlo az po nasilny wtf-zvrat so sirom patrickom). a ked uz sme pri tom, tak likvidacia aresa nemala ziaden zmysel, kedze potom prisli este vacsie vrazedne monstra ako hitler, stalin ci mao. cize nemal zmysel cely film. hm. cele to z hnoja tahaju sympaticke herecke vykony a sarmantna gal gadot.

• 16.2.2019  22:24

diel o srackach obrich netopierov, ale koniec bol fajn.

• 4.2.2019  01:24

idealne pre paranoidnych konspiratorov alebo prefetovane mozgy. v istom okamihu to malo skoncit a rozlucit sa s dostojnostou (ked umrel u psychiatricky). potom to uz bola cira kokotina.

• 1.2.2019  21:52

pocas prvych minut som si pomyslel "aka kravina, toci guy ritchie a film je v pici". avsak ta haluz napokon vysla, mala hlavu i patu, svoju originalitu i autentickost. z filmu citit podobne fantaskne caro ako trebars z lynchovej duny. hudobno-dizajnerska pecka s prekvapivo kvalitnymi dialogmi. respect. btw, brilantny tom wu by si konecne zasluzil portret, bio i zatagovat, nemyslite?

• 31.1.2019  22:06

art a postapo horor vie byt problemove manzelstvo, ktore sa casto nemusi vydarit. ako v tomto pripade.

• 31.1.2019  20:16
    Polar (2019)

film ma dve temy, ktore (zial) navzajom nie su prepletene takmer vobec. prva je akcna - takmer penzionovany hitman si to rozda s dorastom najomnych vrahov (aj sexualne). kvoli efektom pri tom vyseka sukromnu armadu generickych zoldakov, z ktorych preventivne nikto nevie narabat so svojou zbranou a ochotne sa vrha projektilom do drahy. mads mikkelsen je fantasticky herec, ale cele to nadprirodzene pistolnictvo, co bravurne fungovalo s keanu reevesom v johnovi wickovi, mu prilis nesedi. majstrovsky kusok na sposob salvation sa nekonal. skor naopak. boj so zabijackym "A-timom", vyskladanym z hipsterskych postaviciek z muppet show posobil nedobrovolne komicky, kde mal posobit vazne a trapne tam, kde mal posobit komicky. a s panom blutom nam vstupuje do deja novy kandidat na najimbecilnejsieho zaporaka vsetkych cias. to je prva tema. druha je psychologicky vztah mikkelsa a vanessy hudgens ako vraha a obete. ten je perfektny a taha film z hroziaceho dna. skoda, ze sa tomu vztahu nedalo viac priestoru, viac dolezitosti. cize vdaka tomu je to za styri, inak by to bolo za dve.

• 20.1.2019  23:39

skvely lorca sice odisiel, ale pike je vzdy vyborna volba (aj vybrany dobry herec). stretnutie s enterprise a jej posadkou muselo zakonite prist, tak som velmi zvedavy, kam spolocna cesta povedie.

• 19.1.2019  00:50

asi som to prilis nepochopil. ale hadam je to tym, ze vsetky inteligentne sa tvariace zoznamky su beznadejne nahovno a zostanu tak aj dalsich desattisic rokov, pripadne rovno do konca vesmiru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17