Martinius

Slovensko
kverulant z presvedcenia

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 26.5.2020  01:55

slusny uvod mimoriadne zaujimaveho nametu, ktory sa pred nejakou dobou prejavil v (podla mna) vybornom filme. ano, namet je fantasticky, bizarny, absurdny, ale svojim sposobom nesmierne originalny a fascinujuci. z tohto dovodu picung podaktorych tu pritomnych mentalne vykastrovanych dusiciek nechapem (vlastne chapem, pretoze mentalne vykastrovane dusicky ine ako picovat nedokazu...). premisa vyzera slubne a poukazuje na komplexnu zapletku, ktora nas dokaze previest vsetkymi zakutiami snowpiercera. drzim tvorcom palce, aby nesklzli do klise a cierno-bieleho videnia vlastneho fantastickeho sveta.

• 15.2.2020  23:20

tak a mame tu koniec prvej polovice 6. serie. ano, vikingovia sa uz od svojho zaciatku vyznacuju istymi "specifikami". velmi volna historicka interpretacia, priam katastrofalne nespravne dobove oblecenia i zbroj a miestami aj kulisy, nerovnomerne starnutie postav, chvilami jalove dialogy a iracionalne zvraty. napriek tomu vsetkemu vikingovia stoja na fantastickych hereckych vykonoch, mocnej atmosfere, epickej vyprave i pribehotvornosti. ked si myslite, ze vas tento serial nema viac ako prekvapit, rozbehne sa do necakanej a osviezujucej dimenzie. a pritom stale ostava verny svojej identite.

• 13.2.2020  20:50

skvely diel plny silnych momentov, mierne pokazeny prilis patetickym koncom.

• 17.4.2020  01:21

uz teraz je tento serial nesmrtelny, avsak zaver tejto epizody ho zapise do dejin ako ucebnicovy priklad dramatickej dokonalosti.

• 20.2.2020  00:07
    1917 (2019)

film ide pod kozu. kazdy, kto sa venoval prvej svetovej vojne, prehrabaval v obrazovych archivoch, venoval technike, bitkam, atmosfere, politickemu pozadiu si tento snimok vychutna do poslednej bodky. ano, presne takto to vyzeralo. mendes si dal mravenciu namahu a vsetko dopodrobna odresersoval a nasledne detailne stvarnil. pribeh je to sice jednoduchy, avsak o to posobivejsi. najma kamera, ktora nepretrzite sleduje dej i hlavnych hrdinov, dava divakovi silny pocit autentickosti i dojem, ze sleduju kazdy ich krok ci pohyb a vrstvu po vrstve odkryva bezprostrednost hroz najkrvavejsej priemyselnej vojny v dejinach ludstva.

• 28.4.2019  20:20

bolo to fajn, ale 91 percent? comm´on guys! (thor ragnarok bol pribehovo i rezijne o triedu lepsi)

• 30.4.2019  01:52

mozno som dalsi "nekriticky fanusik", avsak hodnotit tento diel dvoma hviezdickami a nizsie je vskutku prejav sverepej jebnutosti.

• 14.5.2019  02:49

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne!

• 4.8.2019  23:33
    Jiný život (TV seriál) (2019)

reality show in space hodna pre publikum s IQ pod 40. otrasne postavy s otrasnymi vztahmi, otrasni herci, priemerny namet priserne prevedeny s priam apokalypticky zlym scenarom. nieco tak mizerne ako toto som uz dlho nevidel (kecam, videl. bola to serialova troja od BBC. z nej som zvladol len jednu cast. z tohto tu predsa len asi pat...) a pevne dufam, ze dlho neuvidim. cashflower serial vystihol do bodky, preto sa len pripojim k jeho charakteristike. akurat je jeho hodnotenie az prehnane pozitivne. :)

• 4.8.2019  23:27

ta pridrbana hudba to uz uplne zabila.

• 31.7.2019  01:22

shit. toto bolo fakt velmi zle. o dost horsie ako som cakal. imbecilny dej, imbecilne postavy a vztahy medzi nimi. povodne som chcel dat hviezdicku za usilie katee sackhoff, ale po vzhliadnuti celeho prveho dielu si tento fail od netflixu lepsie nezasluzi. serial, ktory nechcene paroduje sam seba v kazdej jednej scene.

• 3.8.2019  00:04

pokus dostat sa traumam kapitanky pod predkozku. zaver v style the room. uz len cakam, kedy otvoria dalsi hybernacny box a vyskoci z neho tommy wiseau. serialu by to len prospelo.

• 1.8.2019  00:27

kokotiny zozbierane pocas pozerania: - chybajuce uniformy. posobi to, akoby sa tu zisla zmes luzrov z ulice, ktoru si nejaky producent vybral do reality show. aj v tom ich obleceni z ulice, ktore si nestihli prezliect. - vyslanie misie na exoplanetu bez toho, aby misii niekto velil. ano, presne tak sa to robi... - dvaja idioti si na exoplanete otvoria skafandre a dychaju. cosi podobne clovek vidi v uplnych C-ckach. - neustale zmateny hologram, ktory je hobby-psycholog i filozof zaroven, pripomina coraz viac marvina od douglasa adamsa. - a samozrejme, kazdy je mierne labilny psycho s nejakym zavaznym problemom. presne ten typ ludi, ktori su vybrani na najnarocnejsiu vesmirnu misiu vsetkych cias, od ktorej zavisi osud ludstva. takze v buducnosti bude platit, ze idioti sa nielenze mozu lubovolne stat politikmi, ale najnovsie aj astronautmi. ak by cela misia tejto progresivnej vozorky cisto nahodou skoncila tragicky, zmenim hodnotenie a povazujem tvorcov za genialnych! :D

• 20.1.2020  20:59

viem si predstavit, ze tato epizodka sa vie stat hitom siestakov na zakladnej skole. siedmaci ju uz povazuju za trapnu.

• 20.1.2020  20:37

fascinujuce, surealne. preco tak malo percent?

• 18.1.2020  11:13

steampunk mam rad, anime ani trochu. mam rad steampunk s naznakom pribehu. anime-steampunk bez naznaku pribehu vsak prilis nie. a ceresnicka na torte - cele to deformovane podprahove ideologicke posolstvo. zli zli zli kolonizatori, ktori si dovolili spravit z diery po granate akou bol kedysi hong kong prosperujucu mocnu metropolu. odporucam idiotom, ktori tento diel natocili, aby sa sli pozriet do hong kongu a pricuchli si masovym protestom proti cine, pocas ktorych cinska policia i armada striela do davu ostrymi nabojmi a demonstranti mavaju britskymi vlajkami.

• 20.1.2020  20:49

hmm... nadherne prozaicke, ale mozno prave preto ma to nechytilo.

• 3.1.2020  21:14

pripomenulo mi to jednu RTS-ku z roku 2009: stalin vs martians.

• 20.1.2020  20:26

skvely namet, akurat spracovany scenaristickym rychlokvasom, ktory nema prilis sajnu, ako funguje US army. kebyze v tejto armade disponuju inteligentnymi werewolfami, nosia ich na vavrinoch. okrem toho je pre veliacich dostojnikov trestne podporovat ci tolerovat akekolvek formy diskriminacie ci spravania, ktore vedie k ohrozeniu sudrznosti.

• 13.1.2020  21:12

pacific rim meets starship troopers, redneck style. jednoduche, ale sympaticke. :)

• 13.1.2020  01:18

pekne animovana ohyzdna hovadina.

• 21.1.2020  00:37

dokonala mikropoviedka. sympaticka pointa s nevtieravym filozofickym nadychom.

• 31.1.2019  20:16
    Polar (2019)

film ma dve temy, ktore (zial) navzajom nie su prepletene takmer vobec. prva je akcna - takmer penzionovany hitman si to rozda s dorastom najomnych vrahov (aj sexualne). kvoli efektom pri tom vyseka sukromnu armadu generickych zoldakov, z ktorych preventivne nikto nevie narabat so svojou zbranou a ochotne sa vrha projektilom do drahy. mads mikkelsen je fantasticky herec, ale cele to nadprirodzene pistolnictvo, co bravurne fungovalo s keanu reevesom v johnovi wickovi, mu prilis nesedi. majstrovsky kusok na sposob salvation sa nekonal. skor naopak. boj so zabijackym "A-timom", vyskladanym z hipsterskych postaviciek z muppet show posobil nedobrovolne komicky, kde mal posobit vazne a trapne tam, kde mal posobit komicky. a s panom blutom nam vstupuje do deja novy kandidat na najimbecilnejsieho zaporaka vsetkych cias. to je prva tema. druha je psychologicky vztah mikkelsa a vanessy hudgens ako vraha a obete. ten je perfektny a taha film z hroziaceho dna. skoda, ze sa tomu vztahu nedalo viac priestoru, viac dolezitosti. cize vdaka tomu je to za styri, inak by to bolo za dve.

• 1.10.2019  00:38

je to uprimnny poctivy rambo. drsny, surovy, priamociary. co ine ste cakali, kokoti?

• 20.1.2019  23:39

skvely lorca sice odisiel, ale pike je vzdy vyborna volba (aj vybrany dobry herec). stretnutie s enterprise a jej posadkou muselo zakonite prist, tak som velmi zvedavy, kam spolocna cesta povedie.

• 8.3.2019  23:49

navrat na talos IV je lahodka.

• 30.3.2019  23:23

konecne viac dynamickeho deja a menej natahovania sa s nikam neveducou psychologiou (nezaujimavych) postav.

• 17.3.2019  00:46

vztah burnham - spock zacina extremne otravovat. je umelsi ako kozy dary rolincovej. opat sa zbytocne vela keca a nic sa neoznami. napriek skvelej rezii generuje scenaristicke duo fuller+kurztman coraz neosobnejsi pribeh az prilis zamerany na jednu postavu. vedlajsie postavy su bud coraz otravnejsie (tilly + feministicka uderka aktualnych drbov a lakovania nechtov), alebo uplne nezaujimave az odpudive (podivny polorobot, o ktorom ste doteraz takmer nevedeli, ze existuje, nastastie v tomto dieli chcipne). s lorcou vo valhalle a tylerom v uzadi prestava discovery ako partia fungovat. kvalitny pike je primalo, spock je jasne v tieni genialneho nimoya.

• 14.4.2019  21:12

na tento diel som civel s pootvorenymi ustami. okrem tolko rozoberanych logickych absurdnosti tu vrcholi dejovy marazmus v podobe tristvrte hodiny mlatenia prazdnej slamy: pateticke dialogy, este patetickejsie rozlucky a prihovory, z ktorych divak dostane zlcnikovy zachvat, ak nie rovno cukrovku. a pritom zacal diel ozaj krasne - stretnutie s enterprise a vizualnou vychutnavkou interierov i exterierov oboch lodi. tam to vsak aj skoncilo. keby tie bohapuste blaboly aspon niekam viedli - ale ocakavanie prestrelky s vlastnymi lodami nie je naozaj ziadna predzvest epickeho akcneho finale. jo a ak sa z controlu vykluje zarodok borgov, s discovery nadobro koncim a fuller s kurtzmanom sa do dejin zapisu ako dvaja kokoti, ktori uplne dojebali star trek.

• 23.4.2019  21:50

tak a je to za nami, ziadna spasa sa nekonala. ako som ocakaval, epicke finale v bitke federacia vs federacia sa jednoducho najst neda, je to cire varenie z vody. epicke bitky sa diali v prvej serii, pricom najlepsia prebehla hned na samotnom zaciatku. tam po sebe aspon vizualne pritazlivo strielali jednotlive velke lode a nie flusali po sebe stovky malych dronov - co je len dalsia anachronicko-dejova deviacia povodneho startrekovskeho vesmiru. napriek sklamaniu z finale i z celej druhej serie svita pre discovery nova nadej. posadka sa s vesmirnou lodou v dalsej serii ocitne v dalekej buducnosti. a to otvara brany naozaj nepoznanym moznostiam. voyager sa dostal daleko v priestore, discovery v case. len to zasa neposerte.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19