K zemi hleď! (2021)

presvedcili ste ma. WE´RE ALL GONNA DIE!

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

az s odstupom casu som sa odhodlal napisat, co si o 8. serii myslim a aka je priserne napicu. a ze oboch dokurvilov benioffa a weissa by bolo treba postavit pred norimbersky tribunal a sudit za zlociny proti ludskosti. neviem, ci existuje v tejto slnecnej sustave iny ikonicky serial, ktoreho zaver by sa podarilo tak fenomenalne dodrbat ako v pripade GoT. obvzlast, ked doslo k vzacnej zhode producentov (HBO) i autora diela (martina) o tom, ze serial by sa mal poctivo dokoncit hoc aj natiahnutim na 10 serii a ze peniaze a (lepsi) scenaristi nie su problem. FTW...

Rudý kapitán (2016)

smekam klobuk pred reziserom, ktory doslova uplietol z hovna bic. dominik dan je symptomaticky fenomen slovenskej beletrie, komercne uctievany vdaka sirokej audiencii s priemernym IQ heliom plneneho kondomu. keby som si mal vybrat opat si precitat cerveneho kapitana alebo sa vycurat na vedenie elektrickeho prudu, volim to druhe. kedze nasa krajina asi nema literarne na viac, treba vziat, co je ponukane. o to viac je uctyhodne, ze miso kollar dokazal z predlohy vytlct prekvapivo putave sceny, herecke vykony, pekny vizual i vieryhodnu atmosferu. prave vdaka tomu som film dokazal vobec dopozerat do konca, aj ked logika pribehu bolela ako tahanie zubneho nervu bez umrtvenia.

Vlastníci (2019)

verbal to zhrnul dokonale. za hlasky v tomto filme by sa mal udelovat viktoriin kriz. "si rovnaka pica ako tvoja mama." milujem cesku filmografiu.

Rozbitý robot Ron (2021)

zo zaciatku som si myslel - WTF? dalsi gycovy animak velebiaci tik-tokom deformovanu spolocnost deti? a ono sa z toho vyklul pravy opak. v mnohych okamihoch podsuva film subtilny humor, ktory skor pochopia dospeli. hovori z duse a demaskuje spolocnost nasich potomkoch zavislych na socialnych sietach a fiktivnych priatelstvach. posobi to osviezujuco uvedomelo (pozor, nie "woke") a ziskava sympatie pripomenutim sci-fi klasiky a niekdajsich velkolepych tem fantastiky: do akej miery moze robot ozit a vytvorit si vlastnu osobnost.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

klobuk dolu pred nervy drasajucou dramaturgiou a kvalitnou davkou napatia. logicke chyby neriesim, su zatial marginalne a svojim sposobom (zatial) organicky zapadaju do deja.

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

prva polovica bola mierne otravna a kdesi v sebe niesla az prilisnu nevyhnutnost potreby oboznamit divaka s hlavnym hrdinom. druha polovica bola jednoducho famozna. tak elegantne natoceny masaker, pri ktorom si od nervozity obhryzate nechty, som nevidel ani nepamatam.

Koruna - Převrat (2019) (epizoda)

vsade na svete sa deju prevraty. tak sa on pokusia aj anglicania. najprv si nastuduju, co sa deje v zahranici a potom zistia, preco sa prevrat v anglicku spravit neda a ze je to nemoralne. lord tywin sa elegantne spyta kralovnej, ci by sa nepridala, ta odmietne, lord sa podakuje, povie ok a ide domov. tolko k taktnym pokusom o prevrat v UK.

Hollywoodská klišé pod palbou (2021)

tak ako pisu viaceri pritomni - na youtube je podobnych videi neurekom a su, neprekvapujuco, chytrejsie a lepsie spracovane. tym, ze ide o hollywoodsku (no jo, netflixovsku) produkciu o hollywoodskych (alebo netlixovskych) klise, je lahke podsunut sem (samozrejme so samymi dobrymi umyslami) agitujucu woke-agendu o vsetkych moznych formach rasizmu (opravnenych, ci mierne nafuknutych) a nedostatku prezivsich LGBTQXYZ charakterov. sakra, ten youtube cloveka dokaze rozmaznat...