Martinius

Slovensko
kverulant z presvedcenia

• 7.10.2013  23:47
    Stážisti (2013)

najdlhsi reklamny spot, aky som kedy videl

• 28.9.2013  23:32
    Plump Fiction (1997)

huh, tak toto velkolepe dielo hodit rovno psychoanalytikom. pretoze je ublizene, nie humorne. mam pocit, ze typek, ktory to tocil, si z nejakeho dovodu chcel na tarantinovi vybit zlost. asi prave jemu kedysi spravil z riti stredovek. mensi zazrak vsak je, ze ta rozmrdana prdel nadobudla podobu filmu.

• 28.9.2013  23:06

rovnako silne posobive ako ked som to 1x videl pred 20 rokmi. kult na prvy pohlad...

• 27.9.2013  16:40

skoro rovnako dobre ako immortalitas

• 26.9.2013  02:20
    2016 (2011)

zmenme vsetci hodnotenie na 5* a urobme z toho na csfd najlepsi film vsetkych cias. co vy na to?

• 25.9.2013  03:49

planuje tato seria niekedy aj skoncit? alebo sa perspektivne mozem tesit na dochodcovske duo po 10 plastikach: milla jovovich a sienna guillory vs pecenove flaky, v tvrdom boji o udrzanie mocu a v nelutostnom zapase pri nasadani do vozickov pomocou barli?

• 20.9.2013  23:13

guilty pleasure. najma potitulkovy zaver :)

• 9.9.2013  21:30

je to take strestene, ze je to az roztomile. akurat by som rad vedel, aky matros to reziser hulil/pil/snupal. a tiez, kde sa da zohnat a za kolko.

• 8.9.2013  02:57
    Hon (2012)

uff, tak tento film musim nejaku chvilu stravit a rozdychat. a to som si myslel, ze ma uz len tak hocico neprekvapi. herecky i pribehovo dokonale.

• 1.9.2013  00:47
    Nevědomí (2013)

takto ma uz dlho ziaden sci-fi pribeh nenakopol. brilantny namet a skvele spracovanie. konecne nieco originalne zo sveta vedeckej fantastiky, nieco v zmysle klasiky. po hernom epose mass effect dalsi klenot zanru. pribeh, vizual, hudba, atmosfera - vsetko spravne nadavkovane. a celok je viac ako len suma jednotlivych casti. pokorne skladam poklonu.

• 26.8.2013  13:55
    Podfukáři (2013)

styria superhrdinovia dokonalejsi ako avengers ci watchmen. podme najprv k pozitivam: rychle, dynamicke, nenudi, snaha o kvalitne dialogy a inteligentny plot. cele je to vsak natolko pritiahnute za vlasy, ze by to ako fraska pohodlne preslo. horsie, ze sa film tvari vazne a chytro a tym posobi nevieryhodne. okrem melanie laurent a morgana freemana ziadna sympaticka postava, s ktorou by sa divak vedel stotoznit. kamera casto ako na kolotoci, sposobujuca zavrat, ciastocne ju symbolizuje zaverecne scena. podaktore logicke trhliny o hlbke marianskej priekopy, koniec jeden velky *facepalm*. ale - je to guilty pleasure, to jo.

• 22.8.2013  14:21

bardem - brolin. zvysok ansamblu tam nema co robit, ich role su nepodstatne a zbytocne. suhlasim s limom - filmu chyba pointa, chyba mu pribeh. perfektne zacina, perfektne sa rozbieha a ked ma kulminovat, ako by utalo, od cca 1:36 je takmer nepozeratelny a koniec je vzhladom na ambicie a dynamiku filmu jeden z najmizernejsich. irituju aj logicke kratre, kedy reziseri najprv pedantne dbaju na to, ako bardem podla inteligentnych detailov (telefonny vypis, vysielac...) brolina hlada, potom ho odrazu najde kde-kto na zaklade nicoho. povodny doraz na detail ostro kontrastuje s neskorsim brutalnym strihom a vynechavanim celych klucovych scen - film jednoducho posobi odflaknuto, nie umelecky. klobuk dolu pred scenami, kde sa dalo napatie krajat. tie sa vsak postupne vytratia a nahradi ich sebaucelne zvanenie tommy lee jonesa. ledva za 3.

• 4.8.2013  20:39
    Stoker (2013)

film som si pustil, aby som si oddychol od prace. sotva ubehlo 90 minut, pustil som sa do prace, aby som si oddychol od filmu. kedze mi nedalo a chcel som aspon zistit, co som pozeral, vyhladal som si pointu na wikipedii. avsak ani wikpedia nevedela, co pozerala. a tak som sa musel uspokojit s dievcatom, co sa uspokojuje v sprche pri spomienke na to, ako jej stryko zlomil vazy mladikovi, co sa po nej capal. sounds legit... PS: radek99 - ten toporny gyc by som dal ako vystizny podnazov :)

• 2.8.2013  15:14

klystyr pro pani baronku?

• 24.7.2013  18:46

uplny odpad to sice nieje, v smetiaku to trci asi len do pol pasa. aj tak som to musel pozerat po castiach. shaymablablanovi blahozelam, ze sa rozhodol sfilmovat jedno z mnohych anime, ktore ziadneho normalneho cloveka nezaujima. na platne poslal otvaraky na konzervy proti potravinam v mrazaku, ktore brani epilepticky chlapec so sipkou na cele, ukazujucou na otvor, kde si mozte orazit platny cestovny listok. neviem, aka bola reziserova povodna cielova skupina, ale tymto filmom by som sa citil dotknuty aj keby som bol ziakom prveho stupna alebo mam iq absolventa lesnej skolky. spomedzi vsetkych tych zlych hercov som si najviac vsimol nicolu peltz, ktora medzicasom vyrastla na potesitelne jebatelnu samicu a plny zvedavosti cakam na nejake to hardcore porno s nou, kedze po tomto filme moze svoju karieru v hollywoode zabalit.

• 19.7.2013  15:05

na slovenske socialisticke pomery prekvapivo dobre. niet divu, kedze ide o predlohu naozaj kvalitneho a jedineho zaujimaveho slovenskeho sci-fi autora stefana zaryho. adaptacia mozno miestami posobi deravo a ma svoje logicke nedostatky, tie vsak ma aj legendarna ikaria XB. ikaria ma svoj najzasadnejsi problem v skloneni sa pred rezimom (groteskne posobiaca scena s lodou so zlymi kapitalistami), kdezto treti sarkan sa snazi o pravy opak. tema ekologie bola v socialistickom ceskoslovensku jednou z mala nepriamych moznosti ako napadnut rezim. kritici socializmu sa bezne zdruzovali v ochranarskych spolkoch s cinnostou na okraji disentu a umelci prirovnavali ideologiu k pliage niciacej prirodu, zdravie i dusu ludi. pre tych, ktori maju kratku pamat, alebo tych, ktori vtedy este nezili - alegoria ochrany prirody bola svojho casu namierena na ochranu cloveka pred zhubnou demagogiou socializmu. teraz si to nasinec mozno prilis neuvedomi, ale vtedy tvorcovia filmu i zary samotny riskoval pomerne vela.

• 14.7.2013  04:44

"mile deti. kde bolo, tam bolo, pisal sa rok asi 2100 (clovek nevie naisto, ci sa to udialo na planete zem, ci v inej dimenzii), kedy ludska rasa vynasla liek proti starnutiu. sudruhovia najvyssieho gremia ideologickych mullahov akademie V.I. salasa sa uzniesli, ze tato nesmrtelnost nakazila cele ludstvo a vsetci prestali ako na povel starnut v 25-ke. a kedze ludstvo zistilo, ze vdaka tomuto vedeckemu prelomu sa premnozi, bude vecne mlade a nikto neumrie, nechalo si do tela transplantovat casovanu bombu. samozrejme, ze dobrovolne a kazdy ju asi dostal okamzite. a zaroven s nou dostal aj kazdy len 5 minut zivota, aby malo cele ludstvo vzruso, zacalo sa mlatit o cas a triedne separovat. globalne hunger games sa zacali. ti prefikanejsi a zakernejsi (darwin by ich pochvalil), si uchmatli viac casu ako ti cestni a poctivi. a preto sa mali lepsie, lebo mali toho casu viac. a mali ho stale viacej, pretoze vykoristovali robotnicko-ghettnicku triedu. nastastie priamo zo srdca uponahlaneho a zneurotizovaneho ghetta povstal velky dobrodinec a revolucionar vladimir ilic salas, ktory zlym kapitalistom kradol naspat cas, ktory si slachetny proletariat musel v potu tvare odtrhat od ruky (kedze zjavne nikto neprisiel na to, tu zelenu svietiacu hovadinu vo vnutri tela hacknut alebo neutralizovat...). a tak velky revolucionar, ktoreho prezyvali tiez clyde jesus che janosikuara, a jeho druzka bonnie (ktora si s nim ani nevrzla, lebo ich vzdy vyrusili) utekali pred zlym systemom (na vysokych opatkoch), tvorenym vykvetom tamojsich gayov a metrosexualov. az zrazu ukradli milion rokov! a tento milion rokov darovali utlacanemu proletariatu, ktory si ho medzi sebou bratsky rozdelil - ani minuta nazmar! a tak bonnie a clyde che janosikuarovci kradli cas bohatym a davali ho chodobnym az kym nepomreli. a ked pomreli, vsetko sa vratilo do starych kolaji, pretoze proletariat nic lepsie, ako sa nechat utlacat, nevymyslel. dokonca mu predtym ani len nezislo na um, ze cez stanovistia, kde su zabrany pre auta, sa da prejst peso. a z tohto dovodu je komunisticka strana tohto paralelneho sveta stale v ilegalite. pretoze este nik neprisiel na to, ze namet tohto pribehu je tak neskutocne tupy a jeho protagonisti su natolko mizerni, ze uplne staci neverit mu a co najskor nan zabudnut."

• 4.7.2013  01:41

humor zuckerovcov bol vzdy absurdny a vzdy tal do ziveho. v case, kedy bolo cool srat si do vlastneho hniezda, pozovat falosnym hrdinstvom vo forme appeasementu, politickej korektnosti a opovrhovanim civilizacnych hodnot, spravil david zucker pravy opak. sice s davkou prestrelenej nadsazky i patosu, ale trafil do cierneho. ako protiklad vsetkych takzvanych umeleckych sebakritickych filmov, splechol do tvare humanistickym multi-kulti ritolizacom pravy opak. suhlasim, ze v mnohom je pohlad subjektivny. rovnako ako subjektivne je moje osobne presvedcenie, ze su mi milsi redneckovia pocuvajuci shitne country ako tavosukovia, ktori sa vyhodia do vzduchu uprostred davu v mene jedneho zvrateneho nabozenstva. a vobec, na to virtualne fackanie demagoga ako je moore sa dobre pozeralo :) mimochodom, cisto nahodou je dnes 4. jula a cisto nahodou vcera zvrhla egyptska armada svojho prezidenta potom, ako sa vacsina jednej moslimskej krajiny postavila proti snaham o islamizaciu vlastnej spolocnosti. aka ironia osudu! krasny kopanec do ksichtov vsetkym poklonkujucim "mierotvorcom". po filmarskej stranke je film slabsi, ale styri hviezdy za gule a z principu. PS: ano, flipperov komentar je fakt skvostny. ale od tej doby ubehlo uz takmer pat rokov a zostava dufat, ze chlapec je odvtedy aspon v puberte :)

• 29.6.2013  18:46

konecne schopny francuzsky film, ktory nie je ani stupidnou komediou a ani umeleckou slabomyselnostou. guy pearce sice nie je idealny akcny hrdina, ale asi tvorcom nezvysil rozpocet na lepsieho (sem by sa bytostne hodil arnold alebo bruce willis v mladsej verzii). plot je linearny, priehladny, konanie mnohych postav prostoduche, miestami nepochopitelne. akcne sceny pritiahnute za vlasy, zaverecny twist je dobry tak na pozdvihnutie obocia. nevadi, aj tak sme sa pobavili. co vsak filmu dava ozajstnu pridanu hodnotu, su dialogy snow - emily. velky palec nahor, na nich sa niekto bravurne vyblaznil.

• 27.6.2013  16:36

nechcelo sa mi verit, ale toto je fakt katastrofa :D zvladol som to do 15. minuty, dalej sa vo mne ozval pud sebazachovy. myslim, ze pri hladani totalneho dna som nasiel dalsi klenot do poctu. a spolu s nim aj poznanie, ze taky uwe boll je v podstate kinematograficky majster. zaujimalo by ma, kde a ako to pyun tocil. v albansku 19. storocia? s movie makerom, photoshopom a s hrstkou slepic, ktore nemaju ani len na karieru pornohereciek? tu je vsetko zle. namet, kamera, dialogy, pribeh, strih, kostymy, herci, kulisy, filtre, "triky"... film ako stvoreny na mucenie vaznov v guantaname, s predpokladom dlhej rekonvalescencie.

• 24.6.2013  03:53
    Smallville (TV seriál) (2001)

odpudzujuci serial so slizkymi alebo nesympatickymi protagonistami a maximalne tupym nametom. holt, franchise asi najhorsieho komiksoveho superhrdinu vsetkych cias sa nezaprie...

• 23.6.2013  23:24
    Barbar Conan (2011)

lepsie ako som cakal. kedze som necakal nic. jason momoa zvladol svoju rolu prekvapivo dobre, rachel nichols posobila ako uvrieskana stara panna. pri pozerani sa vsak nezaprie dojem instantneho becka. epicky filmovy zazitok o conanovi je len jeden. s arnoldom.

• 23.6.2013  23:20
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

toto je horsie ako vojna ci lobotomia. staci vidiet par minut a mate to pred ocami po zvysok zivota ako prekliatie...

• 22.6.2013  16:46

prekvapivo vyrazne lepsie ako ten mizerny plagiat, co tomu predchadzal. nebyt worthingtona v hlavnej ulohe, hodnotenie mohlo byt este o nieco lepsie. trochu iritovalo, ze olympski bohovia sa na bohov prilis nepodobali (charakterom...), zato tartarus a prebudeny kronos si zasluzia ovacie.

• 22.6.2013  16:40
    Supernova (2000)

tiez som nazoru, ze film je lepsi ako jeho hodnotenia. ma sice svoje trhliny, logicke prehmaty, serialovych hercov (jedinou hviezdou james spader, ale presvedcivy) a citit z neho nizkorozpoctovost, disponuje vsak nametom, za ktory sa menusi hanbit. so solarisom urcite nic spolocne nema, jeho motivy su vsak velmi podobne filmu dark side of the moon z roku 1990, o ktorom predpokladam, ze mu sluzil ako predloha. pre sci-fi fanusika celkovo pozeratelny, na urovni slusneho priemeru.

• 11.6.2013  20:00

tento film len potvrdil, ze aj soudruzi z NDR vedeli, co je LSD, ale netusili, ze moze zhubne vplyvat na mentalnu uroven mozgu. nie, nie je to artove, zaujimave, netradicne a adekvatne svojej dobe. tym by sme urazili vela dobrych filmov z tychto cias - dokonca aj socialistickych sci-fi. napriklad ceskoslovensku ikariu, polsku sexmisiu, sovietsky solaris, alebo vychodonemecku eolomeu. chceli soudruzi z NDR nebodaj kopirovat barbarellu? alebo len tak vytvorit gycovitu, naivnu a slabomyselnu frasku, na ktorej sa budu nedobrovolne smiat cele dalsie generacie? s LSD ozaj nie su srandy, priatelia.

• 27.5.2013  01:44
    Iron Man 3 (2013)

...there must always be a stark in winterfell...

• 27.5.2013  01:42
    Avengers (2012)

nebyt tonyho starka a jeho hlasok, ide hviezdicka dole. pamatna scena: hulk vs loki :)

• 20.5.2013  19:26

je uplne bezne, ze vlaky po naraze do auta nezastavia a mrtvi vstavaju z hrobu. bez serie podobnych slabomyselnosti a usmevneho patosu je to celkom pozeratelny film.

• 15.5.2013  18:19
    Pustina (2006)

drsna vyvrazdovacka ako sa patri, bez patosu, bez klise, bez krca. slusne naturalisticke i autenticke. jednoznacne lepsie ako pozersky descent. ;) opat raz nechapem tie negativne hodnotenia. asi tu podaktorym pocet udelenych bodov uz lezie na mozog. gule vam do pasce na medvede, chlapci :)