Martinius

Móric Beňovský

Slovensko
kverulant z presvedcenia

• 14.4.2019  23:53

old school feminizmus. ten ozajstny a spravodlivy, kde islo o realne zrovnopravnenie, je priam fackou pre sucasny progresivizmus.

• 14.4.2019  21:12

na tento diel som civel s pootvorenymi ustami. okrem tolko rozoberanych logickych absurdnosti tu vrcholi dejovy marazmus v podobe tristvrte hodiny mlatenia prazdnej slamy: pateticke dialogy, este patetickejsie rozlucky a prihovory, z ktorych divak dostane zlcnikovy zachvat, ak nie rovno cukrovku. a pritom zacal diel ozaj krasne - stretnutie s enterprise a vizualnou vychutnavkou interierov i exterierov oboch lodi. tam to vsak aj skoncilo. keby tie bohapuste blaboly aspon niekam viedli - ale ocakavanie prestrelky s vlastnymi lodami nie je naozaj ziadna predzvest epickeho akcneho finale. jo a ak sa z controlu vykluje zarodok borgov, s discovery nadobro koncim a fuller s kurtzmanom sa do dejin zapisu ako dvaja kokoti, ktori uplne dojebali star trek.

• 6.4.2019  00:38

tradicne pritiahnute za usi + desny kurtov potomok = priemer.

• 6.4.2019  00:02

la la la la la la...

• 4.4.2019  10:42

vyborna tema. natolko desiva a depresivna, ze ak by sa mala stat realitou, zelal by som si, aby radsej ludstvo vyhynulo. akurat zaver bol nezvladnuty. pytalo si to viac, kedze slo ciastocne o frasku, malo dojst k chytrejsiemu zvratu. nedoslo, skoda.

• 30.3.2019  23:23

konecne viac dynamickeho deja a menej natahovania sa s nikam neveducou psychologiou (nezaujimavych) postav.

• 23.3.2019  15:31

mam zabrany dat tomu menej ako 3 hviezdicky, ale predsa... ten zaciatok bol uplny WTF. takmer 5 minut patetickych pohrebnych kecov pre nejakeho narychlo zlataneho clena posadky, ktoreho nikto nepoznal a nikoho nezaujimal(a). ved tych 5 minut bolo viac ako cela doterajsia stopaz zobrazujuca tento hybrid pocas celeho STD. dalsi WTF moment bola debata giorgiou (jedna z mala zaujimavych zenskych postav, mimochodom) a stametsa. tu asi nepochopil nikto, vratane tvorcov. a vobec - uz som si nie isty, ci pozeram star trek alebo akysi nechceny a nehumorny odvar legendarnej polskej sexmisie.

• 23.3.2019  14:26

je smutne sledovat, ako ide druha seria star trek discovery do haja, na druhej strane je radostne sledovat, k akej uzasnej originalnosti sa vytahuje orville.

• 19.3.2019  11:05

sympaticky namet, herecky bravurne zvladnute, chemia medzi viggom a mahim funguje vyborne. tiez som si na viggovu taliansku identitu musel zvyknut, napokon ma prijemne prekvapila. trochu roztahany, ale inak skvely film hodny svojich oskarov.

• 17.3.2019  00:46

vztah burnham - spock zacina extremne otravovat. je umelsi ako kozy dary rolincovej. opat sa zbytocne vela keca a nic sa neoznami. napriek skvelej rezii generuje scenaristicke duo fuller+kurztman coraz neosobnejsi pribeh az prilis zamerany na jednu postavu. vedlajsie postavy su bud coraz otravnejsie (tilly + feministicka uderka aktualnych drbov a lakovania nechtov), alebo uplne nezaujimave az odpudive (podivny polorobot, o ktorom ste doteraz takmer nevedeli, ze existuje, nastastie v tomto dieli chcipne). s lorcou vo valhalle a tylerom v uzadi prestava discovery ako partia fungovat. kvalitny pike je primalo, spock je jasne v tieni genialneho nimoya.

• 8.3.2019  23:49

navrat na talos IV je lahodka.

• 25.2.2019  22:42

uzasny vyvoj. tento serial nekompromisne vycerpava kazdy kut svojho deja, kazdu omrvinku svojej kreativnej kuchyne na vytvorenie pribehu, ktory chyti divaka za gule.

• 25.2.2019  00:10

astrologicky fasizmus - podobna sialena predstava ma matala uz pred 20 rokmi a teraz to seth sfilmoval. jednoducho bravo :)

• 24.2.2019  23:12

cosi ako vedomy/nevedomy hommage na enemy mine.

• 22.2.2019  14:09
    Wonder Woman (2017)

wonder woman meets wonder bra. tu bledne superman, ci dokonca sam chuck norris. overkill podany zo strany zabudnutej bohyne robi zvysok justice league zbytocny. otazne je, proti komu tito super-superhrdinovia vlastne chcu bojovat, ved sa ich kazdy zlakne. jedine tak proti ludskej blbosti. ako prve by teda mali hodit levom scenaristu, ktory namiesto pribehu dodal pateticko-infantilnu zlataninu (v zmysle nemecki vesliari nahanaju lietadlo az po nasilny wtf-zvrat so sirom patrickom). a ked uz sme pri tom, tak likvidacia aresa nemala ziaden zmysel, kedze potom prisli este vacsie vrazedne monstra ako hitler, stalin ci mao. cize nemal zmysel cely film. hm. cele to z hnoja tahaju sympaticke herecke vykony a sarmantna gal gadot.

• 16.2.2019  22:24

diel o srackach obrich netopierov, ale koniec bol fajn.

• 4.2.2019  01:24

idealne pre paranoidnych konspiratorov alebo prefetovane mozgy. v istom okamihu to malo skoncit a rozlucit sa s dostojnostou (ked umrel u psychiatricky). potom to uz bola cira kokotina.

• 1.2.2019  21:52

pocas prvych minut som si pomyslel "aka kravina, toci guy ritchie a film je v pi...secku pod strani, sakra, ten vlak uhani". avsak ta haluz napokon vysla, mala hlavu i patu, svoju originalitu i autentickost. z filmu citit podobne fantaskne caro ako trebars z lynchovej duny. hudobno-dizajnerska pecka s prekvapivo kvalitnymi dialogmi. respect. btw, brilantny tom wu by si konecne zasluzil portret, bio i zatagovat, nemyslite?

• 31.1.2019  22:06

art a postapo horor vie byt problemove manzelstvo, ktore sa casto nemusi vydarit. ako v tomto pripade.

• 31.1.2019  20:16
    Polar (2019)

film ma dve temy, ktore (zial) navzajom nie su prepletene takmer vobec. prva je akcna - takmer penzionovany hitman si to rozda s dorastom najomnych vrahov (aj sexualne). kvoli efektom pri tom vyseka sukromnu armadu generickych zoldakov, z ktorych preventivne nikto nevie narabat so svojou zbranou a ochotne sa vrha projektilom do drahy. mads mikkelsen je fantasticky herec, ale cele to nadprirodzene pistolnictvo, co bravurne fungovalo s keanu reevesom v johnovi wickovi, mu prilis nesedi. majstrovsky kusok na sposob salvation sa nekonal. skor naopak. boj so zabijackym "A-timom", vyskladanym z hipsterskych postaviciek z muppet show posobil nedobrovolne komicky, kde mal posobit vazne a trapne tam, kde mal posobit komicky. a s panom blutom nam vstupuje do deja novy kandidat na najimbecilnejsieho zaporaka vsetkych cias. to je prva tema. druha je psychologicky vztah mikkelsa a vanessy hudgens ako vraha a obete. ten je perfektny a taha film z hroziaceho dna. skoda, ze sa tomu vztahu nedalo viac priestoru, viac dolezitosti. cize vdaka tomu je to za styri, inak by to bolo za dve.

• 20.1.2019  23:39

skvely lorca sice odisiel, ale pike je vzdy vyborna volba (aj vybrany dobry herec). stretnutie s enterprise a jej posadkou muselo zakonite prist, tak som velmi zvedavy, kam spolocna cesta povedie.

• 19.1.2019  00:50

asi som to prilis nepochopil. ale hadam je to tym, ze vsetky inteligentne sa tvariace zoznamky su beznadejne nahovno a zostanu tak aj dalsich desattisic rokov, pripadne rovno do konca vesmiru.

• 18.1.2019  00:47

zena mala recaller jasne odmietnut a odvolat sa (alebo zavolat) pravnika, zvlast ked uz davno zije vo veku GDPR. do tohto okamihu to bol silny, skvele prepracovany film. po tejto logickej katastrofe sa to zvrhlo na trochu lacnu vyvrazdovacku. skoda.

• 11.1.2019  00:42

aldous huxley by sa mozno potesil. aj by to posolstvo zarezonovalo, keby dana realita bola trochu autentickejsia, konkretnejsia. tato epizoda je potvrdenim toho, ze akakolvek silna myslienka ochabne pri nedostatocne stvarnenom ci prepracovanom ramci.

• 10.1.2019  22:53

v podstate strasna kravina...

• 7.1.2019  22:23

tento film je historickej predlohe danej udalosti asi najblizsi. sice beriju popravili az po pol roku, ale konanie hlavnych akterov v case stalinovej smrti je mimoriadne autenticke. v realite tych nadavok mohlo byt este viac. :)

• 6.1.2019  23:56
    Trockij (TV seriál) (2017)

som velmi pozitivne prekvapeny a dovolujem si skromne tvrdit, ze ide o perlu nielen ruskej, ale i svetovej serialovej tvorby. zivot trockeho a spolu s nim aj dej ruskej revolucie a obcianskej vojny je spracovany takmer dokonale. ak sa povznesieme nad urcite detaily v historickych nepresnostiach, kedze ide o autorsky zamer z dovodu dramatizacie. herci i stvarnenie postav su na svetovej urovni. fantasticky vykon chabenskeho v hlavnej roli. a nielen jeho. lenin, stalin, mikulas II, tuchacevskij , freud ci gorkij akoby svojim historickym predloham z oka vypadli. bolestivo tragicka postava nikolaja markina, o bozskej fride kahlo ani nehovoriac. dialogy filozoficky hlboke i bodavo zrozumitelne zaroven. trockij tu nie je ziadnym hrdinom. ale casto nekompromisnym bezcitnym ideologickym maniakom, ktory prehral len pre to, lebo ini boli silnejsi a sofistikovanejsi. serial vtiahne, uputa, vlezie pod kozu. a najma nadherne zobrazuje, akym bezkonkurencne desivym a vrazednym svinstvom je komunizmus.

• 6.1.2019  00:58
    Aquaman (2018)

rozpravka s nadhernym vizualom, sympatickym momoom a prudko jebavou amber heard. pobavila latentna nekorektnost - vo filme hraju dvaja cernosi a obaja su zaporaci.

• 21.12.2018  11:38

ok, tak tymto dielom si ma serial definitivne ziskal... :)

• 15.12.2018  11:51

po pol hodine som to vypol. uz to instantne uvodne vyvrazdenie vacsiny letky bolo cosi nepozeratelne. king kong ako trenovany protivrtulnikovy delostrelec. hviezdicka za sympaticky uvod do atmosfery 70. rokov.