Star Trek: Podivné nové světy - Kvalita milosrdenství (2022) (epizoda)

epizoda, ktoru by mohli zavidiet vsetci od kirka, cez picarda, siska, janeway az po archera. vlastne, kirk si v nej zahral a jeho postava je hommage na povodny diel TOS. pocut scottyho hlaskovat je na nezaplatenie. je to epizoda, kde sa brilantnost i respekt k TOS klbi s originalnostou a bez vahania ju zaradujem k najlepsim epizodam startrekovskeho vesmiru. uz aby sme tu mali druhu seriu.

Star Trek: Podivné nové světy - Všichni na cestách (2022) (epizoda)

horor k star treku vzdy patril, ba stal sa dokonca nevyhnutnostou tohto vesmiru. na nete mozete najst rebricky najstrasidelnejsich epizod ST. ci uz vampiricka hmla zo ST (obsession), conspiracy z TNG, dead stop z enterprise - su ich desiatky. a samozrejme, ST vdacime za najdesivejsie vesmirne bytosti vobec - borgov (sorry votrelec, mas zasluzene 2. miesto). preto je samozrejme, ze aj SNW pojde v tychto slapajach. a ze pojde o temny mix votrelca a the thing - nuz a co? tvorcovia sa inspirovali tym najlepsim, co nam sci-fi ponuka.

Princezna rebelka (2021)

trochu nechapem tie zle hodnotenia. "pil" je film pre deti s miestami mierne prvoplanovym humorom, na ktorom sa vsak deti dobre zabavaju. je to priam staromodna rozpravka sice s jednoduchym, za to poctivo spracovanym pribehom, ktory je vzdy na prvom mieste. bez zbytocnych kecov, prilisneho filozofovania, ci moralizovania. nesnazi sa byt nasilu originalna ako mnohe novsie pociny od disney ci pixaru a jej klise rovnako nebiju do oci ako americke nalinajkovane produkcie, ktore idu na istotu v otrepanosti i v ideologickom vyplachu. je priam ulavou sledovat, ze tu nie su ziadne dve matky, ziadna zasrana, nasilu tlacena inkluzivita. ze tvorcovia ostali pri zmysloch a nenarvali do stredovekeho francuzska polovicu postav cernochov (indov/arabov/cinanov/eskimakov/whatever). a vobec, fory ako "duhove hovienko", ci "mačkura" uprimne pobavili a na detskych tvarach ste z nich mohli vidiet sibalske nadsene usmevy.

Právě jsem zabil tátu (2022) (seriál)

silna kava, silna story. sice podana komercne pribehovo, na tom vsak nevidim nic zle. drzim ti palce, anthony.

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

´s all gone. sedem rokov sme stravili so saulom. predtym pat s waltom a jessiem. hodny kus zivota, ktory sakra stal za to. inu, toto su dva najlepsie serialy vsetkych cias. a ked niekto bude tvrdit opak - bude kecat.

Sandman (2022) (seriál)

nuz, kdesi mam pocit, ze som si pozrel akesi soft gay porno a nie ospevovanu komiksovu predlohu. avsak aj tento druh novodobej zanrovky ma zjavne svoje striktne pravidla, ktore vopred vyspojleruju vyznamnu cast deja a drasticky limituju kreativne tvarovanie charakterov. napriklad: biely heterosexualny muz je bud zloduch alebo idiot (cest vynimkam). zena cernoska (idealne lesba) je nedotknutelny symbol cnosti a bezuhonnosti. ziadnu cnostnu heterosexualnu zenu nesmie prasit biely heterosexualny muz (kedze je bud zloduch alebo idiot). to ma za nasledok celu skalu plytkych, jednorozmernych a predvidatelnych postav, ktore trapia oci i inteligenciu navzdory chytrym crtam predlohy. sandman je v podstate cosi ako star trek discovery, len na zemi.

Zázračný autobus (1982) (TV film)

socialisticke repete pre deti. bola to gycova komunisticka sracka uz v case, ked som to videl ako decko. ziadna nostalgia.

Sandman - Hrací dům (2022) (epizoda)

ach jaj, velky to pruser. dvaja bieli heterosexualni sadisti (teda len ten muzskeho pohlavia, kedze zena je preventivne obet) drzia v pivnici maleho cernoska. ked sa to dozvie BLM, viete si predstavit ten skandal? zasa budu horiet mesta, budu plienene obchody, rozbijane a podpalovane auta, mlateni okoloiduci (jedno akej pleti), strhavane sochy a futbalisti pojdu opat povinne klacat! serial, neserial...

Sandman - Domek pro panenku (2022) (epizoda)

chodte uz do pice s tym gay kokotizmom. zo sandmana sa stava fraska, ktorej by mohla zavidiet aj transsexualna transilvania, ci deep throat. chcel som si pozriet sfilmovanie gaimana a dostal som gaymana. okrem toho, je tento diel cista nuda, z ktorej by ma vytocil aj obraz visiaci nakrivo.

Ovládací panel
10 bodů