Martinius

Móric Beňovský

Slovensko
kverulant z presvedcenia

• 23.6.2017  01:30

opat raz prekombinovane a herecky + scenaristicky odflaknute. voyager musi mat medzicasom v hangari zaporny pocet shuttles.

• 23.6.2017  00:58

b´llana ma b´lby den, vesmirne stretnutie s mimozemskymi bolsevikmi tuziacimi po redistribucii bohatstva a "seven", ktora vyrazne prispela k atraktivnosti serialu.

• 19.6.2017  23:51

drama, kriza a filozoficke dialogy v ramci holografickej rodiny funguju este horsie ako temporalne anomalie.

• 19.6.2017  03:06

dalsia temporalna absurdnost, vagina na chrbte a latentna pedo i gerontofilia. divak ma akesi neblahe tusenie, ze reziser i scenarista prave prezivali spolocny LSD-trip.

• 18.6.2017  01:10

zaujimava premisa dokaslana kokotinami typu "v deaktivovanej kocke borgov caka vysadok voyageru okrem umelej gravitacie, adekvatnej teploty a kyslikovej atmosfery aj cerveny koberec a svedske stoly s vyprazanymi reznami a majonezovym salatom". je smutne sledovat, ako sa prisne vedecky tvariaci voyager az nepohodlne casto vyfauluje uplnym zlyhanim v trivialnostiach.

• 12.6.2017  22:27
    Mumie (2017)

sklamanie. na "remake" mumie som sa naozaj tesil, kedze trailery s uchvatnou sofiou boutellou posobili lakavo. napokon, sofia boutella ako sexy mumifikovana princenzna je to jedine, co v tomto filme funguje. zvysok je uplne o nicom. tom cruise i russell crowe su hereckym sliapnutim do hovna. chemia s nervnou blondinkou jenny je nulova a motivacia na jej uprednostnenie nepochopitelna. pokus vniest do radoby hororu prvky humoru ci fantasy hranicia az so zahanbujucou trapnostou. dokonca aj digitalne efekty su miestami odflaknute - najviac to vidno snad na tvari mumie samotnej. spomenuta sofia boutella vo forme originalneho nametu mumifikovanej femme fatale je to jedine, co tento film deli od odpadu.

• 9.6.2017  02:04

zacalo to velmi slubne. zjavil sa Q a dala sa tusit sialena zapletka s ikonickymi dialogmi. lacna analogia s obcianskou vojnou a este lacnejsi zaver to ale cele sabotovali. janeway si mohla galakticky zatrtkat a nevyuzila to.

• 9.6.2017  00:38

jennifer lien ukazala, ze ma aj cosi ako herecky talent. so... so...

• 4.6.2017  22:57

vsetky tri hviezdicky patria povabnej teme ferenghi. po logickej stranke musi byt posadka svojej kapitanke velmi vdacna za to, ze sa zbytocne zahadzovala s dvoma dobrodruhmi a premarnila tak sancu odletiet domov. chytra to zena...

• 1.6.2017  01:26

zaujimava epizoda az na velmi nepohodlne posobiace pokusy o zblizovanie medzi janeway a chakotayom.

• 31.5.2017  01:00

logika je suvix, ked je z dvoch tuvix. zaujimave by bolo, co by vzniklo napriklad z kombinacie janeway a doktora. obojpohlavny semiholograficky dr. strangelove?

• 30.5.2017  00:19

zasa si preliname reality ako sa nam zachce. btw, je fascinujuce pozerat, ako je v jednom dieli voyager rozsekany na kostru a hned v dalsom lesknuci sa novotou a vylesteny, ze by sa dalo jest z hajzlovych mis.

• 30.5.2017  00:17

uzasny brad dourif (piter de vries) taha celu epizodu.

• 30.5.2017  00:16

podla takmer vsetkych ranglistov najhorsia epizoda celeho voyageru aj napriek animalnemu pomeru janeway s parisom. trufam si odhadnut, ze tvorcovia i herci z nej maju doteraz nocne mory.

• 30.5.2017  00:14

nebyt toho imitatorstva dizajnu metropolisu a la turkish star wars, dam tomu 5*

• 30.5.2017  00:10

neelix a tom paris ako tatko a mamicka. divak uz len caka, ktory z nich vytiahne prsia.

• 30.5.2017  00:09

keby to skoncilo tak, ze kim sa na zaver zjavi niekde uplne inde, alebo o milion rokov v minulosti, dal by som tomu plny pocet bodov.

• 30.5.2017  00:03

kurva, strielajte konecne! vyslobodia sa z kolonie masovych vrahov, ktora zaroven sluzi ako koncentracny tabor, ale svedomie, ci moralne zasady na pomoc ostatnym otrokom, ci zlikvidovanie kolonie nestacia. jedna z mnohych naivit a detinskych paradoxov, ktore zial tento serial v znacnej miere charakterizuju.

• 29.5.2017  23:59

doktor is always funny. aj ked je premisa epizody len holograficka vtakovina.

• 29.5.2017  23:55

zasivanie velkej vesmirnej vaginy. ach boze...

• 29.5.2017  23:52

jeden z najlepsich dielov voyageru vobec.

• 27.4.2017  23:26

mal to byt epicky zivotopisno-dobrodruzny pribeh o hladani tajuplneho mesta v dzungli. nie je. uz len samotna premisa je prudko linearna, priamociara a v podstate nezaujimava. dej je plochy, bez zvratov, ci dramatickeho vyvoja. cely film je natiahnuty ako kacir na skripci na ubijajucich 140 minut. kamenom urazu su pritom zbytocne rozvlacne sceny kontrastujuce s casto vyraznymi casovymi a dejovymi skokmi, ktorym sa nedari na seba nadvazovat. vsuvka z prvej svetovej uplne zbytocna a uplne o nicom. nesiaha to ani na herzoga. jeho sice nudneho a rozvlacneho aguirreho zachranil aspon sialene genialny kinski. aguirre mal aspon atmosferu. stratene mesto Z ju nema ani napriek podmanivemu soundtracku.

• 9.4.2017  20:49
    The Expanse (TV seriál) (2015)

prva seria vyborna pribehovo, dokonaly dizajn interierov + exterierov, perfektne vystihnute kostymy. autenticky vytvoreny vesmir buducnosti, zaujimavo sa crtajuca hororova zapletka. drobnym minusom su dakedy neprehladne dialogy a nepresvedcivi podaktori herci. tesim sa na druhu seriu.

• 9.4.2017  20:46
    Všechno nebo nic (2017)

instantne opajcovana bridget jonesova pre zakomplexovane zeny v prechode od brakovej slovenskej autorky.

• 9.4.2017  00:05
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

prva sezona a dost. neputavy pribeh, nezaujimavi herci, celkovo prilis instantne.

• 12.2.2017  02:11
    Šmoulové (TV seriál) (1981)

jedna z tych traum z detstva...

• 12.2.2017  02:08

je to rozkosne a sympaticke, plne gagov a dobrych narazok na vsetky doterajsie batmanovky. ale ako psema pisal, ked gagy na red bulle vystrieda snaha o dej ci pointu, film sklzava do klise, pripadne nim zacne unuvat.

• 8.11.2016  22:28
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

s odstupom casu 15 rokov znizujem hodnotenie na stale velmi dobre 4 hviezdicky. ale uz to nie je to nekriticke nadsenie, lebo som fanusikom star treku. enterprise musim predsalen dat do rovnice s novou serialovou tvorbou, ktora je nepomerne lepsia ci uz do autentickosti, uveritelnosti, pribehu, herecnych vykonov ci profilovania postav. triky nehodnotim, lebo tie sa daju merat ken v kontexte s moznostami danej doby. pri porovnani so serialmi dosledne zameranymi na autentickost deja (nie dejin) i na interakciu postav ako game of thrones, house of cards, vikingovia ci narcos, vyznieva utopicka enterprise so svojimi jednorozmernymi stereotypnymi postavami a ich naivnym konanim v lepsom pripade usmevne, v horsom hlupo (kurva archer, strielaj po tych klingonoch!). napriek svojmu sarmu, nostalgickej hodnote a pritazlivosti zanru by bola pacifisticka uderka enterprise pri trochu realistickejsej snahe stvarnenia svojho vesmiru uz davno mrtva.

• 17.10.2016  14:47

prekvapivo dobry film aj napriek tunajsim vlaznym hodnoteniam. ide o dost autenticke az dokumentaristicke spracovanie skutocnej bitky, cize neostal priestor na prazdne tliachanie ci nejaku tu scenaristicku vatu na nafuknutie pribehu. autenticke spracovanie je velmi verne, bitka je svizna a dobre sa na nu pozera. vzhladom na to, ze slo o pomerne komorny nizkorozpoctovy film, je to velmi vydarena produkcia. 4+

• 22.7.2016  02:35
    Immortalitas (2012)

je to nieco neuveritelne otrasne. s este otrasnejsou hudbou. najviac sa obavam toho, ze ma to bude matat v snoch...