Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Bomba (1999) (epizoda)

vziat len tak nejaku "vec" na palubu a nepreskumat ju najprv? ale no... inak, pekny pokus o zdramatizovane kopirovanie kultovej sceny z dark star, kde posadka vedie filozoficke diskusie s omylom aktivovanou bombou. ale chaby.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Minuta před půlnocí (1999) (epizoda)

moralne posolstvo za cenu zlata. okrem toho, ze ide o priam marxisticku stereotypizaciu konzervativcov a progresivcov, janeway cisto nahodou zistila, ze jedna jej predchodkyna ukecala za lakavu proviziu svojho darcu spermii, aby sa vzdal rodinneho podniku a uvolnil budovu kdesi v povabnom historickom mestecku buldozerom, ktorych klienti sa rozhodli postavit intergalakticke tesco. ako ked sa za komunizmu polovica bratislavskeho stareho mesta zburala v prospech mostu SNP. holt, kazdy si najdeme nejakeho kokota v rodokmeni, pripadne nim sme...

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Ten, kdo mě hlídá (1999) (epizoda)

reziroval to robert duncan mcneill, takze to nemohlo dopadnut inak ako ikonicky. zucastneni herci vystupili zo svojho tiena, hlaskovali a vyslovne sa bavili. bez rezijnej topornosti ako je u voyageru bezne.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Zápas (1999) (epizoda)

vzdy, ked chichotaj vytiahne svoj elektronicky hasis, vesti to scenaristicku katastrofu. robert beltran i jeho postava skvela vo vedlajsej roli, udesna v hlavnej.