Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 24.8.2011  19:11

Kvalitní letní řezivo, nějaké velmi nefyzikálně létající trezory mě už v žádném případě nemůžou vystrašit. Kuloáry se proslýchá, že si v příštím díle zahraje i moje Felicie jménem Klapustýna - auto co má duši Porschete Hanka Moodyho a hravě si poradí i s tou nejostřejší vlásenkou:-)

• 22.9.2007  20:29

Stupidní jako peklo. Kdepak, Need for Speedům filmového plátna už pěkně dlouho skřípou kolečka. Samotné závodění ale nebylo vůbec tak pitomé, jak jsem se - vzhledem ke zbytku snímku docela oprávněně - obával... :)

• 27.7.2009  00:44

Těším se na další díl této dokonalé letní limonády a nehodlám se za to stydět - a nebo jen malinko - hlavně pakliže se omezí v přísunu zbytečných keců, japonských mafiánů a tuctových Hispánek. Neříkám, že je to nějaké veledílo, přesto - Justin Lin konečně jinak než po lobotomii. A Paul Walker konečně vypadá jako chlap. Suma sumárum, skoro bych oprášil staré NEED FOR SPEEDY, nepučit je oprsklým cikáňatům odvedle, a to je pro motofilm, myslím, poměrně fajn vizitka.

• 24.2.2009  18:42
    S politiky netančím (TV pořad) (1995)

Šimek, naneštěstí už nebožtík, byl zde velmi dobrý. Jak jednou řekl (nebo napsal) Jarda Jágr, ten člověk měl dar řeči. Bubílková byla dvěma slovy na facku. Ale já si chci pamatovat to lepší...

• 6.6.2008  13:34

Ejhle, Matýsek se nám posral. Možná od trapasu.

• 19.5.2008  03:11
    Sametoví vrazi (2005)

Odporná, rádoby smysluplná žumpa přecpaná spoustou nesympatických herců. Skoro jako když se někdo vysere na chodníku a nechá to tam ležet... A fakt, že tzv. Second Edition má neuvěřitelných 164 minut, by mě málem rozesmál, nevzít v potaz ta potenciální divácká muka. Svobodo, prosím tě, netoč.

• 20.10.2008  15:42
    Samotáři (2000)

PÁR FACEK MŮŽEŠ DOSTAT KLIDNĚ I PŘED JAPONCEMA. _____ Nemůžu si pomoct, ten film má genius loci jak prase. Skvěle napsanej, skvěle zahranej. Hlavní hvězdou pro mě úplně neznámej herec Mikuláš Křen jako projekťák s minikamerou, kterýmu i smutný věci přijdou zajímavý. Jen si tak trochu smotnout brko a napsat nějakej podobnej vlastní scénář... Jeden by se prostě smál, plakal a otlapkával zároveň. (Ale jenom s Labinou, xixi!)

• 14.3.2008  23:16

Velice dobré, postupem času upadající. Kromto, nemám tuhle x-krát přepranou značku rád.

• 1.9.2010  23:40

Nesmírně kvalitní film vzácně lehkonohý v dialozích a hereckých výkonech, kameře i střihu. Živá ukázka toho, že si mohou být dva filmy "beztrestně" podobny jako vejce vejci, pokud se mi po většinu času stopáže smíchy svírají moje vejce. Tohle a PODFUK / SNATCH jsou k sobě zhruba jako první dva FALLOUTY.

• 4.10.2016  10:52

Kalkul a historický rozpor století od režiséra, kterého i přes notoricky známý benevolentní přístup k realitě velmi uznávám, ovšem v pětadevadesátém to fakt přepískl. Natočit Schindlerák byl podle mně dost nebezpečnej případ takzvané kreativní svobody.

• 13.2.2011  17:53
    Secretariat (2010)

Život není win-win! ___ Pohádka pro koňáky i ostatní o tom, co vlastně obnáší pustit si gule na špacír a pronásledovat někdy velmi arogantním způsobem své sny. Nebo taky o tom, jak snadno se tyto sny můžou stát life n' death záležitostí. Srdečně vám všem přeju a doporučuju, abyste obdobné challenges jenom vyhrávali, protože spadnout na hubu není kam. Jak jednou trefně okomentoval věc rivality ruský krasobruslař Pljuščenko, bylo by pro nás lepší, kdyby jeden z nás byl mrtvý. Zajisté to nemyslel tak nehumánně, jak to na první a možná i druhý pohled může vypadat.

• 22.2.2007  00:14
    Sedm (1995)

Nutnost reprízy a znovurevize, proč jsem dal vlastně jenom tři hwězdičky:))

• 7.10.2009  02:31
    Sedm epoch rocku (TV seriál) (2007)

Nebojme se to říci otevřeně, tomuhle seriálu jsem přišel na chuť ještě později, než Jim Morrison zjistil, že je otylý alkoholik.

• 27.1.2013  11:58

PSYCHOPATH NO. 8 (to write down this comment, trololo). Asi jsem old fešnd, neboco, když žádám, aby v pozadí kurewsky crazy filmu tikala nějaká hodnotná nosná myšlenka (jako BELLFLOWER, kde šlo o to, dostat buchty zpátky pod řetěz), a/nebo alespoň rámcově dával smysl již při prvním shlédnutí (jako PULP FICTION; v tomto případě žádné druhé shlédnutí a kdesi cosi nebude). Mě to přišlo, jako kdyby bandička zkouřených studentů z JAMU drápla do ruky kameru a vydala se na Medlánky natočit stominutovou freestyle hurá haluz s kvalitou vyloženě ode zdi ke zdi. Zde bychom to sice neprominuli, ale určitě přinejmenším tolerovali:-) ALE - dědek Christopher Walken jakožto jeden z psychopatů bugruje a řádí jako Clint Eastwood, zdůrazňuji JAKO! Také ta legendárně hloupá scéna na hřbitově je pořádně mastná.

• 14.5.2011  22:38

Vše zpočátku nasvědčovalo tomu, že se daný Ir zlatým písmem zapíše do mé osobní černé kroniky, sestávající z největších filmových pitomců, jimž prozatím kraluje De Niro jako La Motta v THE RAGING BULL. Dobrá, vystupuje zde sice od začátku příjemná brunetka, jedna vlaštovka ale jaro nedělá, a člověk jenom čeká, kdy ten cápek šlehne přes tlamu i jí. Druhá půlka filmu je o 200% lepší a vlastní konec je prostě stylový. Ne inteligentní. Ne racionální. Stylový. Želé jako od maminky, mafiánka jako od Scorseseho. I když ji natočil nějakej nounejmr. Hodně podobnej flák jako CASINO, jenom vejbuchů je tu víc.

• 15.12.2012  23:53
    Senna (2010)

LIDÉ U TELEVIZE VÁS MAJÍ ZA VZORY, CHOVEJTE SE NA TRATI PODLE TOHO. NEVÍM, KDE TEN BLBÝ NÁPAD VZALI, ALE TAK TO PROSTĚ JE. _____ Můj původní comment byl pičovina, dílo - záměrně neříkám dokument - bych trefněji definoval asi takhle: ambiciózní polofilm-polodokument mapující Sennu od motokár po poslední okamžiky v zatáčce Tamburello s tyčí zapíchnutou v hlavě; spousta neviděných archivních záběrů; bohužel ve prospěch Senny tradičně tupí Prosta. Viděl jsem to třikrát, až mě to dokopalo ke koupi knihy SENNA VS. PROST, jejímž prostřednictvím horečně suším nit, kterou film na Prostovi nenechal suchou - jinak by to byl pětihvězdičkáč! Nechápejte mě zle, se žádnou složkou Sennovy osobnosti nemám problém; ad jeho kamikaze manýry, takhle se nějakou dobu prostě jezdilo o titul (než to Schumacher, mimochodem o nic horší bandita volantu než Senna, vypiloval ad absurdum, a způsobil tak jakýsi myšlenkový revers pro výklad pravidel), jen co byl závan smrti trochu vyvětrán a kosa zubaté dámy otupena. Ještě pro závodníky z generace Gillese Villeneuvea představovala hlavního nepřítele trať, pro Ayrtona to však již byli lidé z masa a kostí, zatímco dneska už se nenosí ani smrt, ani torpédování nosem monopostu.

• 28.5.2011  13:28
    Sentinel (1977)

Horor s dokonalou hnědookou brunetkou v hlavní roli. Tlapky tlapky tlapk, co více si lze od života přát?

• 10.1.2010  22:16

Příliš mnoho prvotní zvědavosti a příliš mnoho zklamání ve finále. Film přitom začíná příjemně svérázně, ale pro intermezzu v zemljance a určitém představení Gopnikova mrzkého života to s ním jde jenom zkopečka a kupř. scény podbarvené židovskou muzikou a návštěvy rabínů považuju za něco zhola příšerného. V podstatě nedávám Odpad ze dvou důvodů: a) hlavní protagonista Michael Stuhlbarg si zachoval určitou čest tím, že jako jeden z mála nepřehrával jako idiot, b) odmítám poslat na úroveň Esmeraldy, Bojiště: Země a Caruso Show film, ve kterém hrají Jefferson Airplane. Jaké překvapení, že sledovat pinožení vyměklého ztroskotance není v nudném podání žádné velké terno.

• 4.1.2008  03:13
    Sexmise (1983)

Tuhle polskou pakárnu s hodně zvláštním a hodně dobrým humorem / atmosférou můžu vidět kdykoliv kdekoliv.

• 28.1.2010  15:19

Něco mezi zčančanou mainstreamovou hollywoodskou sračkou a úžasnou freskou mimořádně dobře (a jistě i draze) vykouzleného Londýna. Tedy velice pozoruhodný film & úplná pastva pro oči, uši a všechny tyhle smysly (zrovna poctivý smrad mi tu chyběl jako nikdy jindy). A nevyjde v něm ani jednou slunce, čímž si může podat ruku s filmy o Jacku Rozparovači nebo Ospalou dírou. Taky se nám konečně pořádně vyloup Robert Downey. Oceňuji i racionálně završený konec. Nakonec jsem to ohvězdičkoval čistě podle tempa a míry zábavnosti. Holt budoucnost středoproudního řemesla leží v pořádném tempíčku, předimenzované ale cool akci, trochu přemrsknutých hereckých výkonech a všudypřítomném digitálnu - lets deal with it.

• 14.5.2012  20:51

Promrdaný potenciál, promrdaný čas.

• 30.10.2012  14:09

Tetička Sibiř, nepředstavitelný zdroj biodiverzity a nerostného bohatství euroasijského chladného a mírného pásma. Depresivně velká prdel světa - co jen se tam vešlo gulagů a nuclear bombing territories. Žít bych tam nechtěl ani za boha a vidět znova tuhle upranou lyrickou šílenost taky ne.

• 24.1.2016  20:56

Jeden z nejzajímavějších Oscar bullshit 2016 nominees, od kterého jsem na základě obsazení, obrázků a recenzí mylně celkem prd očekával. Nicméně Villeneuve, a teď nemluvim o Jacquesovi, ba dokonce ani o Gillesovi, skvělým způsobem drží závodní tempo. Už předposledně ve Zmizení z nějakého důvodu předstíral, že je Coppola nebo Scorsese, a kroutil velmi prvoligově. Přičemž nyní stvrzuje, že to nebyla náhoda, že tam ty rejžovský buňky budou vrozený. Nejpříjemnější je na filmu Emily Blunt coby osvědčená ale naivní agentka. Existuje myriáda filmů, sledujících počínání novýho zajíce v revíru, který si rychle udělá voko, zaznamená několik rokenrolových výkonů a zcela si získá partu (poctivá naivní emotivní sračička, tak jak to všichni máme rádi). SICARIO není ten případ. Je o holce, která stáhla gatě kurva daleko před brodem. Už za tu zajímavou změnu si film nějakého plešouna zaslouží.

• 12.4.2009  12:01

Nuda, která už tak jarně apatického uživatele Ještěřáka totálně uspala. Ohledně Freuda navštivte raději Wikipedii.

• 21.9.2009  22:06
    Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad) (1993)

Ne až taková bomba jak se léta povídá. Dosti teatrální, často neadekvátní smích ze dnešního pohledu velice srandovně oháknutého publika je vyloženě na palici. Silnější momenty střídají slabší, naštěstí lze Menšíka v pohodě usledovat i když třeba jen pouští ráno slepice z kurníku. Solidní silvestrovská nostalgie v podání Pana Herce. Babičky to milujou. ;P

• 2.8.2009  19:54

SIN CITY je film, který čůrá proti větru. Osobně bych se nechal počůrat ještě jednou, ten film mě vyloženě bavil, a to se ani nemůže opírat o příběh nebo (v rámci jednotlivých epizodek) nedej bože nějaké překvapivé zvraty. Lepší film než TEMNÝ RYTÍŘ. Fanouškům podobných opičáren vřele doporučuji navštívit HUNŤOVU KRESLÍRNU.

• 26.12.2012  18:53
    Sinister (2012)

Ethan Hawke je podvyužitej ale dobrej herec a já jsem rád, že mu podobně jako nedávno Jaredu Letovi vyšel projekt, na kterém si mohl snadno rozbít čuňu. Není to sice takový kinematografický rámus s racionálním podhoubím, jako LA CARA OCULTA, ale zpět do pralesa mezi orangutany čmárat své myšlenky vlastním hovnem na list banánovníku autory v tomto komentáři rozhodně nepošlu. Ještě, že se časem zjeví velmi čitelné okultno (hwězdička dolů), které u mě funguje zjevně naopak, než autoři zamýšlejí. Protože jinak režisér, skladatel i střihač vesele hulí motor filmu do červených čísel, a lidský svěrač si vážně neodpočine. Jde o to, že SINISTER disponuje hudbou z hlubin pekla, stvořenou snad kurva naprostým Satanem.

• 16.8.2014  13:51
    Sirotčinec (2007)

S drňou jako je Geraldine Chaplin, to se to kroutí horory. Tento je strašidelný a zakouleberoucí zhruba do poloviny, než vyčichne. Vzdor značným podivuhodnostem, jako když přijede vyšetřovat děcka stoletá sociální pracovnice, mimochodem nejzajímavější postava filmu, a nikomu to nepřijde divné:-) Žádnou převratnou pointu tam nevidím a styčnou plochu s racionálnem už vůbec ne, takže na rozdíl od (např.) LA CARA OCULTA jde o standardní žánrovou duchařinu, kde se v typických hororových kulisách dějí typické hororové věci, dobře natočenou, ke konci však vyměklou. (Pozn. je zajímavé, že vždycky po nějakém hororu honím v noci po baráku krámující myši.)

• 26.10.2008  02:31

Dlouhé. Příliš předvídatelné. Trochu samoúčelné, zato trikařsky (kdysi?) velkolepé. Decentní výkon "velké dvojky". Jakékoli záběry dolů byly správně skličující, domnívám se však, že ne až tak díky kameře, nýbrž díky tomu, že jsem trocha akrofobik - rozhodně nic pro takovéto člobrdy, ani pro klaustrofobiky, arsonofobiky a kdoví jaký ještě -fobiky. Jako děcko jsem se rohodně o ty životy tam navrchu strachoval víc. Přesto, vysvětlit na konci hasič McQueen architektovi Newmanovi, jak teda ty ubervysoký hydry vlastně stavět, dal bych asi 4*. Možná.

• 29.7.2009  19:55

Je spousta znamenitých malých dramat jako THELMA & LOUISE nebo FALLING DOWN, naprosto vzrušujícím způsobem sledujících osudy malých lidí tak, že je člověk vcucnut do filmu od začátku až do jeho konce. WONDER BOYS, naneštěstí, není tenhle případ, neboť při vší snaze (a že jí není málo - tuhý čokl v kufru aj. rozkošnosti) zaujmout nedovede, což je o to tristnější, když M. Douglas hraje jako o život. O zbytku údajně nadupaného hereckého ansámblu už nejsem zdaleka tak přesvědčen, snad vyjma mého oblíbence R. Downeyho Jr. Že film tak trochu žere hlínu vinou (pod)průměrného skriptu je celkem jasné, ještě bych ale vypíchnul překvapivě otravné, spánek dráždící dialogy, zejména mezi Douglasem a Maguirem.