Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29
    • 14.4.2008  02:16

Originální, fascinující, k zamyšlení. Alespoň před mnoha, mnoha lety.

• 21.2.2011  21:58

STARDUSŤÁK začíná jako zdařilá komedie, pokračuje jako kýčovitá pohádčička a končí jako VAN HELSING. Tento film utekl doslova utekl dvěma hvězdičkám z lopaty. Cílovce (malejm švigrám) se to ale líbilo:-)

• 3.3.2011  01:44

♪♫♪ Parrranoooid ♪♫♪ _____ Povídka o kapající vodě a očičkách, které se nikdy nezavřou, jako jediná není nestrašidelná a BLACK SABBATH tedy zachraňuje. Zbytek je fakt velmi lajtovní giallo bez šmaku. Přesto, nečorujte mrtvolám cetky, mohly by vás pak vcelku strašit. Wurdulakům můžete - ti totiž strašidelní nejsou. _____ Přísahám, že mi tu teď kápla voda.

• 6.6.2009  22:22

Příjemné dějepisné opáčko z dílen BBC, tedy těch nejpovolanějších, kteří nemusejí šetřit na blbostech. Obsazení Boba Guntona (proradný ředitel shawshankské věznice) do úlohy pana Roosevelta shledávám velice miloučkým. 80% (viděno již vše).

• 31.1.2011  00:51

Tuhle jsem INCEPTIONU tvrdě zalichotil tím, že je na něm nejlepší soundtrack. Na BOARDWALKU jsou to jednotlivé kreatůry a... titulky. _____ Řekněme si to na tvrdku, čsfďáci, BOARDWALK má houno děj, větví se, rád offtopicuje a celkově se tam nic směrodatnýho a prdel nakopávajícího neděje. Celkem dobrý je to díky hercům a postavám. Díky Buscemimu, který demonstruje, že i alfa samec a pářitel může mít zuby jak rozehraný šachy. Díky Buscemiho brunetce pelešnici, která demonstruje, že i s tágoidníma holkama se dá docela dobře zašukat. Díky válečnýmu hrdinovi, co má v levým očku parádní mušku a v pravým parádní důlek po nacistech. Díky nejlíp oblíkanýmu černochovi, co jsem kdy osobně viděl. Díky Lucky Lucianovi, co furt na svým malým Luciánkovi dole kontroluje, jak se má teta kapavka. A hlavně sakra díky tomu federálovi, kterýmu do sbírky sexuálních deviací a frustrací už chybí snad jen vyznávat pornofašismus. _____ Hodně seriálů z Ameru na tomhle fenoménu poslední dobou stojí - koncept kvalitní herci & lehké reálie & lehká erotika a ono to už nějak dopadne. (70%)

• 6.2.2010  20:35
    Informátor! (2009)

I domníval jsem se naivně, že se bude jednat o humorný příběh z hlubin Studené války, něco jako DR. STRANGELOVE, nebo odlehčený CONVERSATION - houbeles. Vskutku dlouho bych musel přemýšlet nad možnou existencí ještě odpudivějšího scénáře, než jsou komerčně-byrokratické žamobyší čachry potravinářských firem. Mimoto tam nikdo kromě Matta Damona ani pořádně nehraje. Daná 1* je čistě za Damona a jeho příjemně zcestné myšlenkové pochody. Vyblít, zapomenout a spláchnout. Výsledné poučení: pozorně čtěte CSFD medajlonky.

• 26.11.2018  01:42
    Inkognito (1995)

Average fucking John my ass. Mladý a neklidný policajt až po uši v hovnech soukolí očekávaného společenského vývoje (mrd, svatba, dítě, první povýšení, první dovča v Brajtnu, druhé dítě, druhé povýšení, třetí dítě, na druhou dovču v Brajtnu z důvodu vysokého počtu naplozených dětí už nezbylo, třetí až n-té povýšení, x-té dítě... nebo, lakonicky jen mrd -> smrt), dostává spolu s partou o něco méně divokých kumpánů "nepříliš koncepční" životňák vmísit se mezi hools. Následuje klasický rozklad osobnosti & ztráta identity (avšak mistrně zahraná), podpořená "tendenčním" chováním některých poldů na stadionech (ale to už vidíme z pohledu chuligána), nedostatečným pochopením situace těch, kteří tam ty kluky poslali, a nakonec naprosto necitlivým a riskantním stažením z terénu (které jsem nepochopil). Reece Dinsdale se za 107 minut zvládne proměnit z policajta na sympatického, byť strašně kolektivuchtivého, rebela, aby záhy skončil jako nechutná vyholená fuck this, fuck that bestie. Skoro všechny chuligánský filmy jsou dobře nebo dokonce skvěle zahraný, asi proto, že je na čem se vyřádit, ale tento film podle mně vystihuje tu atmosféru kolem fotbalu asi nejlíp, co jsem viděl. Naprosto vůbec mi proto nevadilo, že film technicky vypadá jako nízkorozpočťák ze 70.-80. let. P.S. ty scény, kdy čtyři (snad ještě stále) policajti několikrát zůstanou pohromadě sami a nenápadně si přiznají, že tohle jsou TY dny jejich životů, že myslí jen na TO, jsou geniální a mrazící... jenže vše za tím je už bod, kde to nevyhnutelně končí průserem. P.P.S. vůbec nechápu ty kecy z diskuzí na ČSFD, že je to jen poplatná na ruku jdoucí sračka objednaná vládou či hocičo. Podle mně ten film v prvé řadě funguje jako obžaloba policajtskýho systému a až potom jako obžaloba rowdies (jak známo, rowdie-filmy mívají tak nějak opačný efekt na mladistvé, než by bylo kýženo).

• 4.3.2008  08:01
    Inside the X Files (TV film) (1998)

Nesmírně poutavé ohlédnutí Cartera, Duchovnyho, Andersonové, Owense etc. za zřejmě nejlepšími roky mého oblíbeného / bezesporu kultovního seriálu. Narozdíl od většiny televizní produkce si po těch letech JE o čem povídat, takže sondu Inside the X Files shledávám poněkud krátkou... + Zajímavé komentáře "Kuřáka" a "Pana X"!

• 26.4.2008  02:10
    Insomnie (2002)

Pro mě seš asi taková záhada jako ucpanej hajzl pro instalatéra...

• 13.2.2010  01:09

Úplně nejlepší na tom je ta unikátní a snová atmosféra mírně alternativní reality. Takhle nějak by mohl točit David Lynch po absolvování čtyřiadvacetihodinového kola těch nejlepších a nejpozitivnějších hollywoodských oplodňováků a slaďáků namísto tradičního vypuštění z cvokárny & vysazení prášků. A Gary Oldman je teď pro mě kultovní postavou minimiálně dvou filmů.

• 11.9.2015  14:55
    Interstellar (2014)

Obávám se, že pouze čas, ve filmu toliko zohýbaný, smršťovaný a zase natahovaný, bude nejspravedlivějším soudcem jeho hodnoty. Já se podezřele často nebavil.

• 14.5.2010  00:17

Rugby mě nezajímá, JAR mě nezajímá, mytí nádobí mě nezajímá... INVICTUS je exemplární odstrašující příklad filmu, se kterým mám divácky společné naprosto bzum, a koukám na to jenom kvůli režisérovi. Je to nudné, je to velemrtvé, je to Evropanovi dost cypatě vzdálené. Nu, alespoň teď vím o Bandelovi o něco víc, než jsem se ve sladkých čtrnácti letech dozvěděl z jedné nejmenované písničky skupiny Orlík. O trochu (30% & od půlky rozmrdané subtitles :).

• 15.7.2011  21:01
    Ironclad (2011)

Druhé STATEČNÉ SRDCE už asi nikdo nenatočí (nechte toho debilního bučení tam vzadu), beru tedy za povděk hektolitrama podobných filmů poměrně nesměle capkajících v jeho vyjetých kolejích (v oblasti gore směle capkajících). IRONCLAD jest poměrně slušně nastrouhaná salátovka v okurkové sezóně 2011. Akorát se do této chutné salátkové letní krmě sem tam připlete uštípnutá ruka nebo - když máte fakt smůlu - noha. P.S. vzali se.

• 28.11.2019  08:48
    Irčan (2019)

O tomhle filmu jsem někdy poprvé na ČSFD slyšel coby I heard you paint houses, což mi přišlo jako nesmírně cool název pro film, který se samozřejmě neudržel. Pak uplynulo asi 74 let, kdy došlo k pár "drobnostem" typu, hlavní herci nám mezitím zestárli, tak si je trošičku odigitalizujeme (nepřišlo mi to příliš zvládnuté), mezitím se také narodil Netflix. Až jednou tihle čtyři odejdou, půjde s nima i kus Hollywoodu, podle mně ale nebude důvodem tento film. Konec, kdy Frank zjišťuje, že je tak kurevsky starý, že už jej ani nemá kdo zabít, kdyby otevřel hubu, je mnohem lepší, než prostředek, kde přehrávající Al Pacino asi 20 minut radikalizuje odborářské davy. Samozřejmě je to velmi dobře natočené, nastříhané, ozvučené i zahrané, ale 209 min stopáž příběh tohohle milého a jemného člověka(TM) jednoduše nezachrání. I na Scorseseho je zde příliš mnoho dokreslujících postav a zhruba pětivteřinových podzápletek, ale příliš málo opravdu zajímavého materiálu. Asi nejhorší je to počítačové omlazování, vždyť i v Goodfellas pomocí "pouhých" maskérských triků stárnul De Niro realističtěji a celkově běh času fungoval na plátně / postavách OK, zde je to prostě v rovině dědci vs. ještě větší dědci.

• 14.2.2012  19:15
    J. Edgar (2011)

KLINŤÁKU, MÁM TOHO PO KOKOT. _____ Jelikož mě vždycky tuze zajímalo, jak si sympatický, cigáro žmoulající, zelenou dečkou vyhastrošený, sígry a gizdy fragující Blondie stojí na druhé straně placu, a protože si renomé & zvuku jeho filmů všimne i nevidomý, viděl jsem velkou většinu Eastwoodovských filmů od TAJEMNÉ ŘEKY, kdy za sebe můžu konstatovat, že na jedu špičkovou věc (MILLION DOLLAR BABY) vykutí X "jenom" dobrých a sem tam nějakou krásně natočenou krávovinu. Bohužel, posledních 6 let je to pořád na jedno brdo - což by mi patrně vadilo asi tak jako trojky kozy na luxusní okaté brunetce, kdyby si držely hereckou & emoční kvalitu, se kterou vyrukovalo MILLION DOLLAR BABY, které bylo schopno rozplakat i placatej šutr. _____ S panem DiCapriem to mám dost podobně, ani jeho velezajímavá historie a jakási sympatickost poněkud nekoreluje s kvalitou "jeho" recentních filmů. Konkrétně mám pocit, že operuje v hlavních rolích až moc, a vyznačuje se takovou Cimrmanovskou snahou občůrat si kdejakou epochu a osobnost. Takže, aplikováno na J. EDGAR, člověk v něm vidí třeba toho týpka ze SHUTTER ISLAND, nebo - ještě hůře - samotného DiCapria. U nás doma je DiCaprio (patrně navěky) považován za "toho buzika z Titaniku" - a po tomhle filmu jim to asi nemá cenu dále rozmlouvat. _____ Filmu chybí osobitost, emoce a skoro celá studenoválečná epocha. Je to taková... rutinka do hodin dějáku. Nelíbil se mi ani způsob vyprávění. Zítra už na beton nebudu vědět, o čem to bylo (after all, who the fuck cares).

• 8.8.2009  15:57

Vyčnívající dokument s takřka thrillerovým nádechem. Asi za to částečně může ta fascinace po 100 letech otevřeným případem a ne úplná vyjasněnost tohoto "vyhypovaného" případu. Poprvé a prozatím naposled jsem se bál u "blbého" dokumentu.

• 16.11.2009  23:56

Nechal jsem protentokrát hodnotit čistě bránici. Na ničem jiném v podstatě nezáleží, a jelikož je pro mě takzvaný všední život dostatečně úzkoprsý, stereotypní a na hovno, dokážu ty kluky přinejmenším tolerovat.

• 29.10.2008  23:14
    Jackie Brown (1997)

Bohužel, JACKIE BROWN psal Taranťák asi za střízliva a střihač filmu byl v době natáčení pravděpodobně na dovolené, takže jsem JB nedokoukal ani kvůli jako vždy skvělému Robertu De Nirovi. Nezajímavý film, který rozhodně nemá na to, bavit 151 minut.

• 14.8.2009  02:17

Naprosto roztomilá záležitost: během scény, kdy se Fuňas/Garnier zbavuje otravných bratránků (Přesně tak, rodina má držet pohromadě. Vyspěte se v hotelu.), jsem se řezal jak dobytek. Skvěle gradující dabing pana Faltuse v neméně gradující absurdní komedii. Situaci, kdy hlavní hrdina bez skrupulí zasypal X denní dřinu grupy kopáčů nemakačenků hlínou ze svého tunýlku (Víte, to je pro ženu. K narozeninám... Taková Alibabova jeskyně na chalupě. Ale malá.), k dokonalosti též mnoho nechybí.

• 23.11.2007  19:17

Překvapivě slušně bavící čoklo-číčo-pakárna v (nyní už) jednom z mých nejméně oblíbených subžánrů - moderní infantilní bajky o hovně. Jeff Goldblum zde asi plánoval teskně zavzpomínat na Mouchu. :)))

• 11.9.2010  02:31

Lidi obyčejně nejsou moc odvázaní z toho, když jim někdo ukáže koloběh jejich jediného a jedinečného života v 98 minutách. Kim Ki-duk to věděl a věděl taky, jak občas zaútočit na ty nejnižší pudy, a tak se těžko mohl trefit mimo mísu. Zároveň staví na hlavu mou oblíbenou zásadu, že chybovat je v rámci vývoje přirozené a běžné. 80%, krásná Asie, krásný panickopanenský sex a škoda rybičky a hada.

• 13.5.2009  20:15

Velmi konkurenceschopná alternativa k americkému APOCALYPSE NOW a německému DAS BOOT, a kdyby se pan Coppola narodil jako Rus, natočil by právě IDI I SMOTRI. Je krásně viditelné, kde si jednotlivé národy potřebujou léčit staré bolístky skrze filmy, které nejsou o příběhu, nýbrž o pocitu. A Olga Mironova? Páni, takhle má vypadat nezmalovaná ženská s velkým Ž.

• 5.4.2008  22:05

Dobří herci, drsná atmosféra a tah na branku povyšují tenhle film vysoko nad 90% ostatních českých dramat. Atmosféra poválečné české dědiny jak vystřižená, brilantní 'stínová rada'. Jako bych mezi nimi viděl svého pradědečka - lepší 4*.

• 30.12.2008  17:34

Ne, že by to bylo vyloženě nevtipné & na facku, ale děj (anebo v tomto případě blábol, chcete-li) HOT FUZZ mě prostě vůbec, vůbec, vůbec, vůbec nebavil.

• 26.4.2008  12:52
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Američané měli Saturn, Rusové museli mít Sputnik. Ameriačné měli Toma a Jerryho, Rusové museli mít Nu Pogodi!. :-)

• 28.3.2010  21:45

Sto let starej ucházející western v příjemných kulisách, a ani ho nemusel nakroutit Sergio Leone... LIDIČKY, ON TAM PŘEŽIL S INDIÁNAMA A JEŠTĚ BEZ INTERNETU!!!

• 14.6.2008  03:24
    Jezero Vostok (TV film) (2000)

Chlapi, mailněte mi někdo, až páprdové v bílých pláštích z cehlého světa tuhle prapodivnou záhadu vyřeší...

• 24.1.2009  23:59
    Jezero smrti (2008)

EDEN LAKE, to je asi nejkrvavější film, který jsem měl z loňské filmové várky tu čest na vlastní ještěří oči vidět. Paleta událostí a situací, při kterých je možno při troše změkčilosti potupně vrhnout do kýble, je zde doslova znamenitě pestrá. Na druhou stranu s tím nemám nejmenší problém, protože jsem dostal vše, čeho jsem si od takového filmu žádal - špatnou předvídatelnost, gradující postavy v čele s naprosto realisticky natvrdlými puberťáky - na slabejch 90 minut jsem zaznamenal fakt solidní rozpracování postav - a vychcanou kameru. Nó, EDEN LAKE sice v lesích "blair witchovsky" neděsí, na to je příliš světlý a příliš akční, avšak tahá diváka úspěšně za fusekli až do konce. Najs.

• 29.6.2007  00:28
    Joey (TV seriál) (2004)

První sezóna JOEYho je výborná, druhá zase na hovno (ať žije černobílost), z toho co jsem viděl - jen tak z voleje - 3 hvězdičky a 4 chlupy. Když nad tím tak přemítám, je to hlavně nevyrovaná kvalita scénářů a frků (ty, ruku na srdce, tu a tam kolísaly už v Přátelích) než nevyrovnaná kvalita herců, co mi dělá starosti. Až na toho vlezlýho negra, pochopitelně, ten je vážně zoufalá herecká šmíra. Aktuálně moje nemalá nemilá rodinka sjíždí po Přátelích Joeyho, a i když mě k bedně nepřilákají celé scénky či dokonce díly (jako u Přátel), pořád je to celkem koukatelný. A vůbec - škoda, že to nakonec zabalili. --- PS: Joeyho agentka FTW! Kam se hrabe Estelle, uvnitř to krásná žena. To se nedá srovnat! :-))

• 1.2.2008  15:37

Když tento film dávali v televizi jako žhavou novinku, vnímal jsem to jako film posouvající všeobecnou brutalitu na tachometru zase o trošku doprava, dokonce se mi u něj na chvíli udělalo blbě. Jen zavzpomínejme - znásilněná mamča připíchnutá mečem ke stěně, aby nevyklouzla a dožila se aspoň pár zásunů, Johanka provrtaná šípy, voják schraňující zuby mrtvých nepřátel pro své vlastní kousací potřeby, závěr ve stylu "vše je marnost" - ne, co si pamatuji, tomuhle zvláštnímu Bessonovu snímku středověká nechutnost ani válečná těžkotonážnost opravdu nechybí. Horší epochu na zemi aby člověk pohledal.

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29