Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 8.11.2007  06:55
    Dallas (TV seriál) (1978)

To bylo ze začátku řevu, když se "TO" někdo pokusil přepnout! Co kdyby v TOM Džejár tu Sjůelín jak na potvoru opravdu zabil!! Ano, byl jsem prachmizerné děcko, ale svým způsobem mi přišlo zábavné sledovat, jak si všichni začali po smrti Bobbyho (on nezahynul! on si jenom odskočil do Step by Step! :-)) postupně uvědomovat, nad TÍM vlastně ztráceli čas.

• 3.11.2007  18:15

Vzhledem k super navnazujícímu začátku a přítomnosti Russela Crowea docela značné zklamání.

• 19.10.2007  18:14

Tři pecky za film dosti kolísavé kvality. Ještě že jsou Black a hlavně Robbins tak kvalitní herci.

• 18.10.2007  02:27

Povrchní, neurážející, bez větších emocí. Tak trochu promarněná šance, ale pořád celkem dobrý biják.

• 11.10.2007  21:49

"Jednou mi na Antoánův koberec spadlo cigáro. Musel jsem ho zvednout vlastní řití..." :))

• 22.9.2007  20:23
    Góóól! (2005)

Fotbal mám moc rád... Ale ne takhle. Zase nám blbounům s merunou jednou podstrčili kýčovitý škvár. Ač lehounce čitelné, některé prvky (první ťukes v anglickém blátíčku, spoluhráč primadona) se mě docela líbily.

• 29.6.2007  00:38

Příjemně exotická komedie, jako děcko mě to bavilo, i když je doslova přeplácaná kýčovitýma pitomostma typu úžasnej koš v poslední sekundě apod., což se mi těžce zajídalo už v době, kdy jsem býval ještě roztomilej.

• 29.6.2007  00:31
    Pretty Woman (1990)

Něco na tom filmu je. Asi se ze mě stává natvrdle naivní sedmnáctka.

• 28.6.2007  23:00

Viděl jsem po letech znovu a, jak to jen říct... překvapivě to nejhorší od Finchera (ne, VETŘELEC 3 to rozhodně není, béé béé béééé). Ještě, že "subjektivně nejhorší" u tohoto režiséra pořád znamená "velmi koukatelné", ačkoliv KLUB RVÁČU není myslím nic jiného než cool natočená veliká, veliká, VELIKÁ pitomost. :-)

• 28.6.2007  22:33
    Hotel Rwanda (2004)

Nic moc výjimečného a žádná srdcová záležitost, snad i trochu banalitka, ale i krásný soundtrack. Don Cheadle slabší a divácky méně politováníhodný než v CRASH nebo REIGN OVER ME.

• 22.2.2007  00:37
    Pianista (2002)

Vzhledem k tématu, jménu na režisérské židli a epické stopáži překvapivě mrtvý film.

• 22.2.2007  00:28
    60 sekund (2000)

Standardní akce se slabou Angelinou a silnými auty. Je to celé taková laciná srandička...

• 22.2.2007  00:22

Po dětství "Nudličky" dobrý a to tak, že velmi. Jednou tuhle Leoneho rozvlekle rozvleklou rozvleklost zkouknu a přehodnotím, slibuju! A nebo taky ne...

• 22.2.2007  00:14
    Sedm (1995)

Nutnost reprízy a znovurevize, proč jsem dal vlastně jenom tři hwězdičky:))

• 22.2.2007  00:12

Asi největší emocionální vzpomínka z dětství, která se mi k filmu váže, je jisté rozčarování nad podvyužitím mojí favoritky Sigourney Weaver, zde ztvárňující pyšnou španělskou královničku. :-)

• 22.2.2007  00:12

Hrozný galimatyáš, kdy "blbec" Jeunet asi tak co 30 sekund chčije proti větru. Makabrózní genetické inžynýrství, nevetřelcoidní vetřelci, Ripleyova pronášející jakési z kontextu vytržené žvásty o píchání, legrácky za každou cenu. Gangstas se smellem lonsangeleských strýt boyz a Ron Perlman, který se IMHO do filmu tohoto typu hodí asi jako sůl do nudlí z mákem, jako kápo bandy hloupě se chovajících, povrchních, mizerně rozepsaných charakterů - byť herecké výkony jako takové štymují a mile mě překvapily. Oproti tomu velkým kladem jest mile rozkreslený vztah zvířenou nadopované Ripleyové/Weaverové a Winony Ryder (zamindrákovaný sexy okatý android - hahaha). To jediné, plus sem tam nějaký vizuál, se asi Jeunetovi povedlo. Ten znásilnil všechny vetřelcofily a vetřelcology přímo do prdele, ale ještě docela příjemným způsobem, na rozdíl od věcí budoucích (AvP, AvP 2). Pořád ještě to JE Alien.

• 22.2.2007  00:11
    Philadelphia (1993)

Už chyběly jen smějící se děti a mocinky loztomiloučká štěňátka vrtící ocasem.

• 22.2.2007  00:10
    Trosečník (2000)

Utonuvší mičuda Wilson to stejně zahrál nejlíp, Tome...

• 23.3.2020  01:45
    Outsider (TV seriál) (2020)

První asi tři díly jsou zatraceně trenkyhnědnoucí, ale čím více zde rozplétáme, tím více se zaplétáme do sraček. Je vždycky fajn, když si někdo koupí 50-70 let starou francouzskou, či anglickou cinečočku od Dallmeyera, Rosse, Angénieuxe s minimální hloubkou ostrosti a mazlavým bokehem, ale bylo by fajn, kdyby posledních 6 dílů nebyla nuda, ač teda umělecky natočená nuda, konstantně s depth-of-field kolem f/1,0.

• 28.11.2019  08:48
    Irčan (2019)

O tomhle filmu jsem někdy poprvé na ČSFD slyšel coby I heard you paint houses, což mi přišlo jako nesmírně cool název pro film, který se samozřejmě neudržel. Pak uplynulo asi 74 let, kdy došlo k pár "drobnostem" typu, hlavní herci nám mezitím zestárli, tak si je trošičku odigitalizujeme (nepřišlo mi to příliš zvládnuté), mezitím se také narodil Netflix. Až jednou tihle čtyři odejdou, půjde s nima i kus Hollywoodu, podle mně ale nebude důvodem tento film. Konec, kdy Frank zjišťuje, že je tak kurevsky starý, že už jej ani nemá kdo zabít, kdyby otevřel hubu, je mnohem lepší, než prostředek, kde přehrávající Al Pacino asi 20 minut radikalizuje odborářské davy. Samozřejmě je to velmi dobře natočené, nastříhané, ozvučené i zahrané, ale 209 min stopáž příběh tohohle milého a jemného člověka(TM) jednoduše nezachrání. I na Scorseseho je zde příliš mnoho dokreslujících postav a zhruba pětivteřinových podzápletek, ale příliš málo opravdu zajímavého materiálu. Asi nejhorší je to počítačové omlazování, vždyť i v Goodfellas pomocí "pouhých" maskérských triků stárnul De Niro realističtěji a celkově běh času fungoval na plátně / postavách OK, zde je to prostě v rovině dědci vs. ještě větší dědci.

• 22.7.2014  23:46
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Dvacetidílná ambivalentní krvavá šlamastyka, drsná jak hnusným mordem zacákané stěny Valhally. Po celkem silných Tudorovcích a trochu měkčích Borgiích vypilovala HBO sžití a držpalečkovství s charakterama k úplné dokonalosti, přičemž tradičně šoustá kámen cihlu, každý průběžně miluje každého, panovníci si dokola jakožto brusivo na svůj úd kutí nové a nové kočky, pohané si vyžvaňují anglicky atd. Každá postava v seriálu něco významně zkurvila a přesto ji divák jakožto stranící kokot musí mít rád, a to se mě líbilo. Akorát u té milé plicní scény "reversed Prometheus" jsem se trošku málem pogrcal, no. Come to the dark side, we have axes. Kdejaká fennoskandijská buchtice se ohání sekyrkama lépe než kdy já budu, jak by lakonicky prohlásil kouřový Béda, emancipace zasraná...

• 31.12.2013  14:33

Myslím si o Gagarinovi zhruba to samé, co napsal Gretzky o Treťjakovi: "Larionov a ostatní teď berou v NHL obrovské peníze, kdežto Treťjak, největší sovětský hokejista všech dob, nikdy nevydělal ani niklák." Čili tu máme filmísek o možná největší sovětské bublině všech dob, kdežto Korolev, skutečný génius a pravý strůjce tamnějších spacerace úspěchů, hrdina veřejně pohřbený do útrob Kremelské zdi, upadá pomalu v zapomenutí. Mimochodem, film je velmi průměrnej - ve všech ohledech. Žádná seznace z Rus se nekoná ani přibližně.

• 25.9.2013  22:48

Vlhký a lačný zítřejších Rivalů, asmatril jsem na uložto nějaké starší skryté kousky. Zpočátku jsem si naivně představoval nějaký lákavý děj typu, Že Alík jezdí na Ferrari, což je sice bomb on wheels, ale zároveň si tým neví rady s nějakym kostlivcem pod kapotou, takže se do poslední chvíle neví, jestli oslaví titul, nebo se naprudko zabije způsobem na Rogera Williamsona. Prdy starý báby! Film se nečekaně zvrhnul v zasranou červenou knihovnu, navíc plochou jak hrudník osmileté mongoloidní holčičky. Doufám, že zítra ve frontě na lístky nezavadim o tak cáklou rošť, jako zde vyobrazila Marthe Keller. (Film vlastně vůbec není o formulích.)

• 9.4.2013  21:29
    Metro (2013)

Musím zkonstatovat, že tohle byl kejček jako bejček a velehumogenózní soudružský patůsek s hroznou Marfušou v jedné z ústředních rolí, která se snad rozváděla hlavně kvůli slevě na balík šamponů, neboco, nejsem si jist, bo titule jsou online jen anglické a ještě k tomu stojí za hovno. Jsou tam sice nějaké mezilidské pasáže, co mě braly, zmatkování, rabování a různé oportunistické zmrďárny, ale většinou film investuje do bullet-tajmu, vejbuchů, autohavárek a průletů hlav tvrzeným sklem. Marně soudruh na poli hororu nahání Hispánce (LA CARA OCULTA), resp. Imperialistu (SINISTER), žádný z Kremlu mráz se vyloženě nekoná, spíš je to takový nevinný váneček od jarní Volhy (50%).

• 10.3.2013  05:03

Hlína sezóny, no to mě poser na holý kýty ¦-) Tak předně, kdybych spadl tolikrát do ďury jako Bilbo Pytlík, neidentifikoval by mé rachitické tělíčko ani specialista na tělesné pozůstatky, a kdyby měl ten maník kaskadéra, za každý zbývající zub bych mu věnoval jedno ze svých zánovních červených Ferrari co mám v garáži, pardon vlastně na polici. A to jsem prosím udatný cyp částečně dělnického původu, pocházející z poddolovaného kraje a štíří krajiny! Digitální vesjolyje kartinki z Roklinky jsou sice tuze pěkné, a celá mytologie Středozemě stejně tak; víc než co jiného je film ale okázalý kýč, taková bezzubá pohádka pro prťata, kde všichni všechno přežijou a tak! 50% a Glum s tím schizofrenním brbláním a abstraktníma hádankama fakt rokenroluje.

• 24.12.2012  17:53
    Atlas mraků (2012)

Můj problém s CLOUD ATLAS je ten samý, co jsem měl před deseti lety s videohrou ELDER SCROLLS III: MORROWIND. Je to tak epické a rozmáchlé, až to není za co chytit. Okay, atlásek nabízí alespoň sexy prvek, prezentovaný nevyzpytatelnou hereckou lištičkou Halle Berry, kdežto Morrowind měl leda tak... bahnoměrky. Ale jinak - efekt pejska, kočičky a jejich pověstného dortu - kdo chce moc, nemá nic.

• 24.11.2012  21:15

Vlastně nevím, co je na a-bombě horšího, že je schopna dneska, zítra, pozítří zlikvidovat 6.5 miliardy lidí, nebo že figuruje v každém třetím hollywoodském "AAA" scénáři? Tuhle jsem uchem svým šmejdivým zaslechl takové nešťastné odsouzení hudbičky Guns N' Roses jako velké, nabubřelé nic. Osobně si myslim, že tahle definice je příznačná právě pro TDKR. Žádné významné klišé nezůstalo opomenuto, samozřejmě ani pro blockbustery zcela nezbytná duck and cover vložka. To může v příštím díle trumfnout snad jen nějaké loztomilé multikulti sblížení a Chuck Norris. Potenciálně velmi škodlivý film (od 2013 by mohlo být smutným standardem 2+ jaderných vejbuchů), sice mnohem lepší, než poslední X-Men, kde ani smrt nebrala; přesto mám velikou vnitřní chuť ho ostře zpyskovat. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy stačilo k budování emocí a napětí v (komerčních) filmech jen pár mrtvých! _____ P.S. rozpočet $250 milionů. Na kterou piču? To je jak HDP celé Tanzanie. Pak že se v EU hážou peníze do Dunaje. Adekvátní reakce - pořídit si film na Rapidshare.

• 30.10.2012  14:09

Tetička Sibiř, nepředstavitelný zdroj biodiverzity a nerostného bohatství euroasijského chladného a mírného pásma. Depresivně velká prdel světa - co jen se tam vešlo gulagů a nuclear bombing territories. Žít bych tam nechtěl ani za boha a vidět znova tuhle upranou lyrickou šílenost taky ne.

• 24.4.2012  20:34
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

SPOILERY, SPROSŤÁRNY. _____ Filmy, vyznačující se jak kinematografickým masakrem, tak rozpohybovaným hnojem, mám nesmírně rád. Jedná se de facto o Esmeraldu v zákopech. Hlavní hrdina (Briťák) narukuje na frontu do Francie a uprdelí se v rodině chlápka, který není zrovna working class hero, patrně jen proto, aby mu za zvuků špičkového main theme ošukal barák. Briťák v zákopu skoro kantnul, ale promptně maže zpátky, aby znovu viděl svou femme fatale buchtu, kterou ale zpátky dlube v lůně ten původní chlápek. Jeden po druhém mezitím umírají frajeři z roty (pluku, bataliónu, gangzta strýt gangu, whatever), kteří pro Briťáka měli nějakou citovou hodnotu, a to v poměrně velmi zdařilých a realistických scénách (vyjímaje patetické looky a řečičky), a nejraději by z toho natáhl brka . _____ Jmenovat se film po tom, co je v něm nejlepší, máme tu RATSONG, kvůli tunýlkům. Jinak spíš poctivý zvlhčovací materiál pro znuděné a nadržené hospodyňky z Červený Lhoty.

• 27.3.2012  22:29

PĚKNEJ HNUS. Slovy moderního, osvíceného sociálního pracovníka: zabít toho zmrda. Tohle je jeden z těch případů, kdy ho měl tatíček John z mamičky Tildy vytáhnout podstatně dříve a cáknout to třeba na stehno. _____ Spoilery. Kdo chce mermomocí připravit pětileté děvčátko postupně o osobnost, o voko, a nakonec pro jistotu i o život - inspiraci hledejte zde. WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN s chutí poradí. _____ Ze začátku, asi tak hodinu, jsem si říkal, že se u toho můžu leda tak nažrat, aby to nevyznělo jako úplná ztráta času, naneštěstí pořádně ani to ne, bo ten smrad zrovna procházel nějakým análně-grcacím mezidobím. Jenže pak "třetí podoba" Kevina roztočí ve vlastním hauzu takový maso, že člověk chtě nechtě podlehne.