Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 2 3 4 5 6 8 15 22 29
    • 29.6.2008  12:51
    Hra (1997)

Pěkná šlupka! To nejlepší od SuperFinchera, co jsem zatím viděl. Výborný M. Dougles, lepší než kdykoli jindy. Tato role pracháče bez koulí, navíc studenějšího než psí čumák, mu vyloženě seděla, až si člověk říká, že on to snad vlastně ani nehraje.

• 6.6.2008  03:26
    Byt (1960)

Neuvěřitelně milej film. Tak jako Jack Lemmon, díky mírně lascivnímu bytu na adrese Šoustavá 69, umně šplhal vstříc bezedným hlubinám vlivňoučkých zadků, šplhal film u mě svým hořkosladkým humorem, který je třeba adekvátně přecenit! Jó a když se k tomu přidá převelmi frajerské ústřední duo herců (no dobře, možná spíš trio - před Bytem jsem stejně ani jednoho z aktérů pořádně neznal), praštěný námět jako takový a nadprůměrně úrodné commenty CSFD diváctva (pshimi :))), není vůbec o čem diskutovat. Leda, že byste mi nechali pod rohožkou klíče od vašeho bytu.

• 3.6.2008  03:03
    Podraz (1973)

Tenhle múví je tak zatraceně pohodovej, že z fleku navrhuju obohatit jazyk český o nové přirovnání: Bejt v pohodě jako Podraz. Bezchybné trio hochštaplerů Newman -> Redford -> Shaw a několik filmově dokonalých scén dělají z THE STING jeden z nejlepších filmů natočených před rokem 1975, co jsem kdy viděl. Ne-li ten vůbec nejlepší. 90% - začátek pětihvězdičkovej není.

• 24.5.2008  22:59

Starouš bez hluchých nebo alespoň průměrných míst. Veliké vítěztví obsahu nad formou. Henry Fonda! :-) Pan Lumet je po čertech chytrý režisér.

• 21.5.2008  00:37

Dlouho předlouho jsem přehlížel tento film (prý že doják, ach tak, ha ha :). Kurevská chyba! Monumentálně, skoro až nebezpečně optimistický film se asi nikdy neobejde bez špetky vypočítavosti a patosu - bůh chraň ten suchý britský humor: Děcka, dám vám jednu radu. Nikdy nekupujte drogy. --- Staňte se slavnými, budou vám je dávat zadarmo. Spousta příjemných hercí v příjemných rolích plus jeden kultovní opilec. 5*. Proslýchá se, že Vánoce co Vánoce brečí u tohoto filmu i Chuck Norris.

• 15.5.2008  03:19
    Akta X - Pravda (S09E19) (epizoda) (2002)

Je mi, jako kdyby mi po devíti letech umřel pes nebo tak něco. Jasný plný počet za 9 (většinou) krásných sérií, za Muldera, Scullyovou, Skinnera, Muže z Pentagonu, Pana X, Maritu, Syndikát, zelené mužíčky... a hlavně za zábavu, nad kterou lze i přemýšlet. Sem tam nás diváky vodili za nos a předváděli všelijaké držkopády, ale pořád to byla velká jízda, ne?

• 10.5.2008  21:15
    Ranč U Zelené sedmy (TV seriál) (1998)

Vynikající seriál se zajímavým námětem - ale zkuste jím oslovit první (a žel asi ne poslední) generaci těžkých nerdů.

• 4.5.2008  03:52

Silnější 4* za Murrayho, Johanssonovou (mlask!), Japonsko, Japonce a Santoriho. Trochu mě to evokuje vzpomínky na Terminál (obsah) a Collateral (forma). Takhle nějak by měl vypadat minimalistický film 21. století. EDIT: Prd! Přes noc mi Lost in Translation krásně civalovsky prohučel hlavou, a nevím, co více po filmu asi tak chtít = zvýšeno na 5. Jooo, nikdy nehodnoť snímek takhle z voleje...

• 26.4.2008  13:15
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Lepšího večerníčku za komančů nebylo.

• 20.4.2008  04:33

Protože jsem protřelý sběratel a starý okenní šmírák, zakoupil jsem si z plezíru teleobjektiv Jamese Stewarta, a rozhodl se na něj navnadit 8 GB remasterovanou verzí tohoto mistrovského díla, pročež jsem se rozhodl překomentovat svůj původní canc, porozený l. p. 2008. Přestože film zestrál o dalších osm let, zůstane pochvalný. Kvalita dialogů, intelektuální náboj babochlapského dramatu Stewart v. Kelly, velmi velký důraz na detail, skvěle zachycená atmosféra padesátkového sídliště plného zajímavých karikatur jako by nehodlaly zestárnout. Super práce s kamerou, světlem, barvami a stíny také není ničím, co by mělo zajít a zevšednět z pátku na sobotu. Velmi špatný je bohužel samotný závěr včetně laciného pádu, který dnes vypadá jako velmi blbá práce v Photoshopu, nicméně z 95% je film fantastický. Pokud někomu závěrečná pranice přijde laciná a směšná, je to jeho názor, nicméně vystavovat oči takovému "blesku" není vcelku žádná prdel. Vlastně není o co stát. Oči to opravdu slušně dezorientuje.

• 9.3.2008  00:23
    Mlha (2007)

Skvostné, jako ostatně všechno od F. Darabonta.

• 4.3.2008  01:14
    Spáči (1996)

Dobře zpracované divácky vděčné téma a nebo taky o něco slabší Shawshank říznutý Tenkrát v Americe a Tajemnou řekou s hodně našlapanou první hodinou. Cítím se poznamenán a nezapomenu -- 90%. Plus zajímavá role pro De Nira.

• 18.1.2008  10:58

Nepochybně kultovní pakárna. Nejlepší na ní jsou beztak ty bohorovné až cynické reakce pozemšťanů na podzemšťany a naopak (Měl si vzít šálu, ještě na tom koštěti nastydne! | Slíbili mi vaše ucho. Potřebuju si ho vyvařit...). A v čarodějnickém podsvětí by člověk hltal tamnější mytologii doslova každou sekundu. :-) Vidíte?! Krávy... Taky jsem přepracovaný. :D

• 4.1.2008  03:13
    Sexmise (1983)

Tuhle polskou pakárnu s hodně zvláštním a hodně dobrým humorem / atmosférou můžu vidět kdykoliv kdekoliv.

• 22.12.2007  21:05

Asi (určitě) to nejlepší od C. Columba - přesněji řečeno, co jiného tenhle "velmi kýčovitý a velmi rodinný" týpek ještě nezbabral? - hlavně díky R. Williamsovi. Nostalgiééééé!

• 22.12.2007  17:49

Who needs a monster. Ještě teď suším posrané a pochcané gatě.

• 17.12.2007  16:18

Senzační úlet. Ještě že je David Lynch takové "pako".

• 13.12.2007  20:00

Velmi kvalitní, ostatně jako celá první série. Hlavní charakterové rysy Muldera a Scully se hned zkraje hezky vybarvily. Bláznivá scéna s bláznivým Mulderem se sprejem ("X") v oregonském lijáku je prostě nezapomenutelná. Co to děláš? -- Ani nevím.

• 1.12.2007  05:47

Podle mého rádoby skromného názoru nejlepší česká komedie ever. EVER! :-) (Pelíšky beru jako vážný film)

• 28.11.2007  02:20
    Mafiáni (1990)

How fuckin funny, funny how, how funny... Scorsese, De Niro, Pesci společně úřadujou v jednom z nejlepších filmů století. Nice fuckin game. Nice fuckin game... :D

• 28.11.2007  02:13

Režisér Michael Mann je génius, a to beze srandy, avšak ještě mnohem geniálnějšího dělá LAST OF THE MOHICANS překrásná hudba. "Problém na kameni" mezi křehkou ženou a Huronem je pro mě nejvíc emotivní filmovou scénou všech dob. To samé by se dalo říct už o celé závěrečné půlhodině, kdy indiánský staršina žblebtne něco ve smyslu "ať se stane". Prostě něco, co chytne za srdce... a usadí se tam. Mann, po čertech chytrý režisér, z nemastné neslané a velice komorní a nekomplexní předlohy (na rozdíl od DANCES WITH WOLVES, např.) vymačkal naprosté maximum. Je to typický bič upletený z hovna, pseudowesternová limonáda nějakým zázrakem přetavená ve zlatej fond. Možná emočně vůbec nejsilnější biják, co jsem kdy viděl, silný jako modré Gittanesky a černý kafe dohromady.

• 23.11.2007  19:55
    Vodní svět (1995)

I když tu pátou hvězdu přidávám ze značné nostalgie, pořád je to výborný film z výborného světa s výboným Costnerem; hlavně začátek je bezchybnej. :-) Někdy v létě jsem si navíc WATERWORLD konečně přinesl z trafiky, takže panuje velká spokojenost. Kdo chce psa bít, ten si na Costnera & spol. hůl vždycky najde, ale když je člověk do někoho nebo něčeho doslova zamilován, pak tyto chyby překousne. :-)

• 21.11.2007  16:24
    Závody v dobývání vesmíru (TV seriál) (2005)

Bez nadsázky možná to nejlepší, co jsem kdy na půdě dokumentů viděl. Zejména první díl (a Koroljov v něm) je fenomenální. Tento cyklus mě dostal do víru Studené války i s botama.

• 21.11.2007  16:19
    Akta X (TV seriál) (1993)

Inteligentní, trvanlivé, originální, osobité, skvěle zahrané a hlavně pro mě tematicky vděčné. Tolik nezapomenutelných postav narvaných do jednoho seriálu, tolik vrcholů zápletky, to nemá obdoby. Při některých mytologických dílech jsem skoro umřel zvědavostí. :) ----- Pro mě osobně nejlepší zkouknutý seriál ever - ne pro nějakou "konstantní genialitu", nýbrž pro bravurně zpracovanou (alespoň cca do roku 1999) těžkou látku.

• 21.11.2007  16:15
    Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (video kompilace) (1995)

Spolu s některými kousky 3. a 6. sezony možná ta úplně nejlepší mytologie, která se mě opravdu dotkla. Škoda, že se na to jen tak pro srandu králíkům nekoukne víc lidí - možná by čuměli.

• 8.11.2007  06:53
    Ratatouille (2007)

Nářez! Opravdu, opravdu skvěle zpracovaný a opravdu, opravdu dojemný animák. (pravda, někdy až trochu moc) Letos máme u nás v pobeskydí tzv. Myší rok, takže mohu z každodenní praxe potvrdit, že se Remy pohybuje / chová k nerozeznání od běžný myši; jen na tu blbou myší akrobacii bych vydržel čumět hodiny. :) Kromto, vždycky jsem měl určitou slabost pro myši, co chtěj vařit.

• 29.10.2007  15:55

Steve McQueen a Charles Bronson byli neskutečně talentovaní herci - zde excelující v asi nejlepším klasickém válečném filmu hollywoodské produkce.

• 17.10.2007  23:01
    Titanic (1997)

Obdivuhodně zpracovaný fenomén, který mírně shazuje snad jen jistá převypočítanost (na lodi piští hrůzou přes 2.000 lidí a zrovna Leo & jeho okolí je Cimrmanovsky u všeho?) a nechtěně vtipné repliky typu "já tady počkám!" - (c) DiCaprio, když byl v zatopeném podpalubí beznadějně spoutaný k nechutně odolné trubce. Triky opět famózní, jak jinak, že, pane génie Camerone. S chutí se na TITANIC mrknu kdykoli znova.

• 22.9.2007  20:26

Takhle nějak by měl vypadat špičkový dokument.

• 22.9.2007  20:05
    Casino (1995)

"V poušti je spousta děr. A v nich je pohřbená spousta problémů. Ale musíte na to správně - musíte mít jámu vykopanou dřív, než přivezete náklad v kufru, protože vykopání jámy trvá 30 až 40 minut. Kdoví, kdo se tam může během té doby ukázat? Než se nadějete, můžete kopat další jámy. Mohli byste tam strávit celou noc." _____ Mazaný hochštapler z města, kde dávno ruka ruku myje, se "tvrdou dřinou" vypracuje nahoru, kde šklhne na vysoce píchatelné zlatokopce. Film plný nanejvýš odporných charakterů a momentů, ale natolik přesvědčivě zahraných, že tomu člověk chtě nechtě podlehne. Celkově je to mistrovsky odvykládané - jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, i když jako takový naprosto postrádá kouska citu. Díky za něj, pane Scorsese.

1 2 3 4 5 6 8 15 22 29