Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 22.5.2009  20:44

Tři se mi tomu moc nechce dávat, ačkoli je to relativně dobrej film s X dobrými a pár velmi dobrými gagy, akorát fakt s moc moc zle podělaným koncem, kdy jsem od trapnosti tak tak že nevyoperoval SVÉ srdce. A kde že (jak jinak než absolutně šíleného, tedy výborného) Atkinsona zradí jeho narkolepsie jsem věděl už v momentě, kdy si dopřál prvního šlofíka ve stoje. Na scénách s ním jsem vysloveně ujížděl, na ostatních už méně, no budiž, hlavně že deštivé páteční odpoledne bylo čímsi zaplácnuto. Anyway, grrr na druhou, ten konec nikomu a ničemu neodpustím! Aspoň že se vysvětlilo, proč je do jisté doby tak svěží crazy komedie zde nemilosrdně ocejchovaná modrou kůstkou.

• 17.12.2007  16:18

Senzační úlet. Ještě že je David Lynch takové "pako".

• 28.12.2009  20:41

Po dvou dnech od shlédnutí jsem na to přišel. Joel Coen = pejsek, Ethan Coen = kočička a MUŽ, KTERÝ NEBYL = jejich společný přeplácaný dort. Ten film má luxusní nadbytek kladů, má Birdy, apatického a salátózního hrdinu, šíleného právníka, ostrou noirovou kameru a vůbec se nedá dopředu číst. Přeplácanost a mrzká uvěřitelnost zabila mnohé. A bouračka při pokusu o orální sexík, to už ten konec víc ani pohnojit nemohli. Je to přesně ten typ vyumělkovaného filmu, při kterém si na konci říkám, a to jsem se měl z toho jako posrat?! (60%)

• 24.6.2009  00:54

Tak jsem zase jednou slyšel na film, kde se umírá a šuká na běžícím pásu. Což v Americe zřejmě automaticky znamená Oscarové ambice (Hale Berry měla tu sošku okamžitě předat svý frn... erhm. No však vy víte čemu). Mimochodem, ta "nejdelší šoustanda ever" nebyla vůbec vzrušující, Hale je IMHO fakt průměrná a to ze všech úhlů a je jedno, jak moc má navoskovaný poprsí. V PLESU PŘÍŠER plesám leda nad BBT a jeho roztomile rasistickým tatínkem, který si svou roličku *fakt užíval*. (50%)

• 30.11.2008  19:27
    Quo Vadis (2001)

Ulili jsme tenkrát legálně školu - a to se počítá. Mimochodem, nic tak převratně kinematograficky katastrofálního jsem tenkrát na QUO VADIS neviděl.

• 29.11.2007  07:14

Vůči ústřednímu týpkovi (Paul Walker) jsem celkem netečný, ale jinak jsem se dobře bavil. Vin Diesel je docela fajn badass.

• 26.11.2009  20:48

Takže, brutální pravdu. Ze šesti Kubrickových filmů, co jsem viděl, potřebuju k životu tři: SHINING, DR. STRANGELOVE a EYES WIDE SHUT, zbytek (FULL METAL JACKET, BARRY LYNDON) je pro mě jenom taková šmouha a SPARTAKUS mě svou zastaralostí, rádoby vypilovaností a celkově mizernou kvalitou skoro uráží. Takže zase černá ovečka, uvidíme za 50 let, kdo měl recht. Zákonitě mě tedy až tak nebraly ani ódy typu "ó, ten Kurbick byl ale rodinný týpek" nebo "ááá, jak byl důsledný a puntičkářský!" Pro mě "jen" dobrej režisér, kterému se v dokumentu, což je vtipné, klanělo několik kolegů buďto podle mě lepších (Scorsese) nebo s údernějším #1 majstrštykem (Parker se svým THE WALL). Jo, Kubrick možná točil srdcem, ale málokdy je na plátně to srdce vidět (někdy to nevadí - ba naopak - viz DR. STRANGELOVE); záměrně či nezáměrně, technicky pokrokové filmy bez emocí mě nebaví. Takže tedy dvě a díky za jako vždy sexy lasičku Nicole.

• 7.2.2009  17:43
    Ti druzí (2001)

THE OTHERS je horůrek, který jsem si velmi prozíravě pustil za bílého dne, což je velmi dobře, protože různý šramoty v baráku, ač žiju v takovým papundeklovým 3+1 krcálku, teď nějakou dobu asi nebudou co bývaly. Jelikož si strach udělal z mých zad autodráhu, lavíruje pro mě film někde mezi **** a *****, avšak jestli je pravda, že pointa THE OTHERS je za tepla vybrakována z THE SIXTH SENSE, který jsem já ostuda ještě neviděl, pak toto dilema nemusím moc dlouho řešit a zaokrouhluji dolů - tak tedy 80%. Navíc, napodruhé už to asi nebude tak svižně koukatelné, když neznámá pointa bude fuč (ačkliv - SPOILER - bylo třeba na první pohled jasný, že právě tito rádoby náhodnou kolemjdoucí služební v baráku nestraší jen tak z prdele) a zbydou "jen" výrazně nadprůměrné zvuky, zručná kamera a typově dobře obsazení herci. Jo a taky mi to silně připomíná funny but cool epizodu HOW THE GHOSTS STOLE CHRISTMAS zhruba z půlky šesté sezóny THE X-FILES. Náhoda? Maybe, just maybe...

• 6.10.2008  02:15
    Velký útěk (TV film) (2001)

77 uprchlých a z toho 50 zastřeleno "na útěku", 24 deportováno zpět do tábora, 3 úspěšně uprchnuvší. Tohle kolo bohužel náckové vyhráli. Anyway, zdálo se mi, že Clarke (režisér) se až příliš rochní ve smrti, nespravedlnosti, svědomí, žalu ap. melancholických sračkách na úkor oslavování chytrosti a štěstíčka oněch tří hrdinů, což mohlo býti SKUTEČNĚ ZAJÍMAVÉ - nebo jsem kus prospal?

• 22.5.2008  22:58
    Z pekla (2001)

Překvapivě napínavý film mohutně živící jeden z největších historických bludů všech dob (a to jest postava Iana Holma).

• 23.8.2010  15:43
    Ztracený prapor (TV film) (2001)

Docela skvostný výhrabek na to, že ho na ČSFD ohodnotilo asi tak 23 lidí z tři prdele zaregistrovaných. 89 minut z 92 jsem byl napnutej jak strunička. _____ POPRVÉ JSEM ZDE VIDĚL: užití toho strašidelnýho předpotopního plamenometu ala Return to Castle Wolfenstein, polní bibli celou od krve, a poštovního holuba s ustřelenou nožičkou.

• 28.6.2007  23:17

Hustě koncentrované somálské peklo, kde šílená scéna obvykle podává dveře jiné šílené scéně. Odlij si svůj žejdlík a rychle vypadni.

• 28.4.2010  23:36

Crowe byl mnou ve své roli shledán nesympatickým, což je na hlavního hrdinu nějakého díla dost velký problém. ___ Filmy věnujících se schýzákům, potažmo i bláznům, co mílovými skoky cválali do chomoutu jenom proto, aby se zde brodili sračkami a problémy, pomalu ale jistě přestávám lovínkovat. ___ Přestože mě BEAUTIFUL MIND asi tak ze čtvrtiny nudil, zároveň ve mě podnítil velikou touhu proťuknout si pana J. F. Nashe na Wikipedii. Přijde mi to zajímavé. ___ Ke konci výtečné masky a konečně jakás takás emocionální gradace, ale pateticky zpackaný úplný závěr. ___ Celkově vzato ucházející, ale nikterak nepostradatelné konvenční starosvětské uměníčko. Které nejspíš ani moc nestálo.

• 22.2.2007  00:28
    60 sekund (2000)

Standardní akce se slabou Angelinou a silnými auty. Je to celé taková laciná srandička...

• 4.3.2008  08:31

Nepochybně výstavní kousek céčkové kategorie s nejučenlivějšími vidláky I have ever seen. Travolta je tak epicky / komicky trapný, že to nemohu utopit v totálním ODPADu, sorry. My chceme dvojku! :-))

• 17.9.2008  19:52
    Digimon (2000)

Něco, co de facto kopírovalo Pokémony, nepatří jinam než do odpadu. Vzhůru do nejhlubších hlubin hajzlu.

• 29.6.2007  00:32

ERIN BROCKOVICH jsem viděl kdysi dávno v TV (dávali to překvapivě rychle po premiéře, asi tak po roce) a byl jsem s tímto "velkofilmem" relativně spokojený, ačkoliv "první liga sociálních dramat" to s největší pravděpodobností není (a Julia Roberts nikdy nebyla skutečně "prvoligová" herečka).

• 22.2.2007  00:38
    Gladiátor (2000)

GLADIATOR je jako TITANIC. Má svoje chyby, zčásti není ničím než klasickým velkofilmovým kýčem, ale zároveň je strhující a moc dobře se na všechny zúčastněné dívá, byť film jako takový bez debaty propadá z historie. Jednou se zase sejdeme. Ale ne dnes. Né dnes...

• 14.6.2008  03:24
    Jezero Vostok (TV film) (2000)

Chlapi, mailněte mi někdo, až páprdové v bílých pláštích z cehlého světa tuhle prapodivnou záhadu vyřeší...

• 24.10.2010  19:51

NECH TOHO, PERRY! ZABEJVÁM SE VZNEŠENĚJŠÍMA VĚCMA JAKO... [STŘIH, VIDÍ DÝZU] MOPEDY! ALKÁČ! PAŘBA! VIDÍM JÍ PODPRDU!!! --- [1] V pubertě jsem film považoval za zdařilou komedii, dnes jej považuju za geniální parodii. [2] Českou verzi s opravdu mnoha "inovativními slovíčky" musím chtě nechtě hodnotit jako zajímavou a rozomilou. [3] Je to prostě sranda jak hovád, vím, že by za dané sračkovité substance neměla, ale je, a já jsem přesně ten pravdomluvnej týpek, co vám to klidně řekne (a ještě dodá, že nemá rád Forresta Gumpa a nenávidí větší část hrabalovských filmů). --- KOZY VZHŮRU, BAZI. DÁVEJ POZOR, MĚCHUŘINO, TY PLATNĚ NEJSOU ŽÁDNÝ BÉČKA :-)

• 28.6.2007  22:57
    Memento (2000)

Druhý nejlepší film druhého nejlepšího režiséra nového milénia. :-)

• 27.7.2011  00:31

PROSÍM TĚ, DYŤ VYPADÁM JAK STŘEVLÍK! Jeden z nejlepších (českých) filmů všech dob. Viděno potřetí, při pohledu na Polívku musel jsem si dát sáčkovou polívku. Obojí bylo znamenitý. Co herec, to mazec, hlavně Kepke, nebo snad Köpke, je zas na chvíli mým nejoblíbenějším nacistou.

• 31.7.2009  01:44

Byli inteligentní, byli originální, byli nadčasoví a přesahovali rámec toho, čemu se věnovali. A dostali mě k rocku. Líbala je tvůrčí múza aniž by k tomu potřebovali rozmanité oblbováky. A přeci se, paličáci, rozpadli. Album, opera a hudební film v jednom, THE WALL, drží i po třicetiletech překvapivě těsně, cihlička na cihličce. Jenom se nesmí zvědavě rozebírat - pak přežijí jen ty nejsilnější party (ANOTHER BRICK IN THE WALL, COMFORTABLY NUMB).

• 1.5.2010  14:16
    Podfu(c)k (2000)

Taková sbírka duševně pokroucených kreténů v jednom filmu se jen tak nevidí. Ve scéně, jak gichne to mlíko na kapotu auta a přijde při tom o život určitá hromádka cestujících, jsem se zasmál jako už dlouho ne. A když pan bossík vykrmoval svých šestnáct prasat chutnými extra křupavými flaksami z nepohodlných lidí, byl jsem celý lačný po detailech! Guy Ritchie nám všem uvařil nezdravou, ale velice chutnou kinematografickou polívčičku s nezaměnitelným aromatem vychcaných podfuků, černého humoru, a vhodně naporcovaných lidských kousků.

• 4.4.2009  15:38

Není to vyloženě nudné nebo špatné, ale každopádně jde o mimořádně směšnej film, což je u WW2 látky myslím poměrně relevantní nedostatek. A ještě si na konec dovolí střelit řeči o "bravery of those guys". Epické! :)

• 26.4.2008  13:38

Nasrat, pane Troška. Nasrat z vejšky.

• 15.8.2009  16:28

1) Je to asi pohádka, přesto - klobouk, ne-li dva klobouky dolů před vědou a paleontology. ___ 2) Na citově zabarvenou baladu příliš krátké. Motion capture alosaurů asi není záležitost z nejlevnějších ani pro BBC, co? ___ 3) Al byl nešika, dost možná takový Forrest Gump mezi alosaury. :-)

• 29.10.2007  02:55

Hrozné maso - a ten soundtrack!

• 20.10.2008  15:42
    Samotáři (2000)

PÁR FACEK MŮŽEŠ DOSTAT KLIDNĚ I PŘED JAPONCEMA. _____ Nemůžu si pomoct, ten film má genius loci jak prase. Skvěle napsanej, skvěle zahranej. Hlavní hvězdou pro mě úplně neznámej herec Mikuláš Křen jako projekťák s minikamerou, kterýmu i smutný věci přijdou zajímavý. Jen si tak trochu smotnout brko a napsat nějakej podobnej vlastní scénář... Jeden by se prostě smál, plakal a otlapkával zároveň. (Ale jenom s Labinou, xixi!)

• 29.7.2009  19:55

Je spousta znamenitých malých dramat jako THELMA & LOUISE nebo FALLING DOWN, naprosto vzrušujícím způsobem sledujících osudy malých lidí tak, že je člověk vcucnut do filmu od začátku až do jeho konce. WONDER BOYS, naneštěstí, není tenhle případ, neboť při vší snaze (a že jí není málo - tuhý čokl v kufru aj. rozkošnosti) zaujmout nedovede, což je o to tristnější, když M. Douglas hraje jako o život. O zbytku údajně nadupaného hereckého ansámblu už nejsem zdaleka tak přesvědčen, snad vyjma mého oblíbence R. Downeyho Jr. Že film tak trochu žere hlínu vinou (pod)průměrného skriptu je celkem jasné, ještě bych ale vypíchnul překvapivě otravné, spánek dráždící dialogy, zejména mezi Douglasem a Maguirem.