Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 2 3 4 5 8 15 22 29
    • 24.5.2013  22:14

Perlička od seňora Ještěřáka: to už teď budeme krom háj-end, jako psí kulky se lesknoucích noťasů s logem slovutné psorky, v emerických bijácích nuceni koukat také na ostentativní srkance z Redbulu? Příště neočekávám nic menšího, než drobné cameo Šebestiána Vettela, vylepující plakáty se Stevem Jobsem! _____ 3,5* a škoda, že se filmu (a šmejdského ťuku v něm po kýblech zobaného) nedožil Elvis the King, naprostý průkopník "medicíny"!

• 22.7.2014  23:46
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Dvacetidílná ambivalentní krvavá šlamastyka, drsná jak hnusným mordem zacákané stěny Valhally. Po celkem silných Tudorovcích a trochu měkčích Borgiích vypilovala HBO sžití a držpalečkovství s charakterama k úplné dokonalosti, přičemž tradičně šoustá kámen cihlu, každý průběžně miluje každého, panovníci si dokola jakožto brusivo na svůj úd kutí nové a nové kočky, pohané si vyžvaňují anglicky atd. Každá postava v seriálu něco významně zkurvila a přesto ji divák jakožto stranící kokot musí mít rád, a to se mě líbilo. Akorát u té milé plicní scény "reversed Prometheus" jsem se trošku málem pogrcal, no. Come to the dark side, we have axes. Kdejaká fennoskandijská buchtice se ohání sekyrkama lépe než kdy já budu, jak by lakonicky prohlásil kouřový Béda, emancipace zasraná...

• 10.1.2014  18:50

Jemný film pro jemné diváky... Epesní usměvavá míca z ostravského Cinestaru vpravo uprostřed, které jsem se ptal na volné fleky, nechť se mi s pozvánkou na kafe ozve do profilu, a toho nádheru, co seděl vedle ní, nechá doma!

• 3.10.2014  22:13

Grande Monza 1970. Kdo chce opravdu pomýšlet na vítězství, zadní křídlo jeho auta musí dolů. Má to ale jeden takový háček, nejde je pak skoro řídit. Daň za vítězství? Těžko říct... Jochen Rindt si to v posledních vteřinách svého života nejspíš nemyslel. _____ "Celou noc strávili v garáži, aby pak auto ve druhém kole rozbili. Pokud chcete být dobrou manželkou pilota Formule 1, musíte svého muže velmi milovat." _____ Silverstone 1973. Po chybě Jodyho Schecktera koliduje na startovní rovince 11 vozů. Všude je bordel, mizerní pořadatelé uskakují před kusy vzduchem rotujících plechů za úplně stejně mizerné barikády. Dvě manželky pilotů společně pláčou. Jako zázrakem se nikdo nezabil. V dalším závodě v Zantvoortu, v jedné z organizačně nejdiletantštějších, dnes už historických kulis F1, je ale se zázraky všechno jinak. Zaživa uhořel Roger Williamson, protože nikdo neměl po ruce pořádný hasák. Tak ho tam nechali doutnat i s vrakem do konce závodu - mimochodem nepřerušeného. _____ "Ronnie Peterson byl u mého prvního závodu Formule 1. Ostatní se ztratili. Budťo zemřeli, nebo skončili. Se smrtí Petersona skončila moje dětská éra Formule 1." _____ Můj fotr měl "Peteršuna" taky rád... _____ "Lidé o něm okamžitě mluvili v minulém čase. Byli jsme si jisti, že se v ranních zprávách dozvíme, že Lauda je mrtvý... Postavte vedle sebe dvě auta - jedno bezpečné a druhé nebezpečné, ale o 2 sekundy na kolo rychlejší. Všichni závodníci by bezmyšlenkovitě nastoupili do toho druhého auta."

• 28.12.2013  23:52

Jemně mi to připomínalo nikoli výpravu nadupaných profíků, ale zájmový výlet zvědavých (byť milutkých) koníčkářů, ulítávajících na objevování hustověcí - to vše se slzou ve voku komentováno Hankovo middle-age-crisis-having British šuknou ze třetí série Calofornicationu. Ale chytlo mě to za žlázy - částečně asi proto, že kulky mé jsou recentně kinematograficky neukojené a tedy plné!

• 17.12.2014  00:39
    České století (TV seriál) (2013)

Trochu provárek, nechat Benyho za pět let zestárnout o 20 a zahrát jiným hercem, nebo kroutit díl o atentátu na tu zasranou nacistickou veš Heydricha a neukázat přitom atentát na tu zasranou nacistickou veš Heydricha:-) Vznikl tak seriál, kde maže a jede mnoho herců ve svých rolích (Héla! Kléma! TGM!!!), ale zároveň má řečí jak Palacký a skutek akce utek, vkládal jsem do toho velké naděje, nevyšlo, asi nedočučím. _____ Pozn. popojel jsem o pár dílů a dekád dopředu, couldn't resist. Ač formou vlastně furt stejný, seriál se značně zlepšil, Havel s Jirousem jsou úplně super. "PIČO, banán zná každej.":-) A Táňa Hlostová je moje skorosousedka, se kterou jsem v 90s na chodbě vezdejší ZŠ měnil hokejový kartičky, takže jsem na ni dílem i pyšný:-)

• 15.7.2012  11:42

Do jednotky těžkooděnců infiltruje praxí a úctou nepolíbený zajíc, který se snaží ve svojí nové jamce všemožně zapadnout, aby nakonec po krysím způsobu vzdoroval určitému myšlenkovému kvasu, který v azurově opřilbených hlavách nebezpečně bují zhruba jako maminovské špeky v pase mých kdysi výstavních spolužaček. Stefano Sollima, a pojďme mu na chvíli slepě věřit, vykresluje Řím, jak ho ze sluníčkovatých turistických kartinek asi neznáte, latentně feministický, bez jasné národní identity, morálně vachrlatý, trochu multikulti. Na základě průsernatých zpráv zevnitř (TV aj. mediální mrdky) i zvenčí (štrapáce jejich rodin) začínají emoce na bengárně bobtnat a vařit jako v papiňáku. O to smutnější je, že film de facto končí v době exploze...

• 25.3.2013  17:20
    Argo (2012)

DĚCKA, POJEDEME LETOS DO TEHERÁNU NA DOVČU? NE. _____ Takhle to mám rád, naprudko a bez loztomilých multikulti sblížení. 3,5 a hwězdičky zaokr. nahoru z rasisticko-politických důvodů ¦-) Herectví zde předvedené mě zas tak moc nebralo, oceňuju spíš syrovej přístup k látce.

• 24.12.2012  17:53
    Atlas mraků (2012)

Můj problém s CLOUD ATLAS je ten samý, co jsem měl před deseti lety s videohrou ELDER SCROLLS III: MORROWIND. Je to tak epické a rozmáchlé, až to není za co chytit. Okay, atlásek nabízí alespoň sexy prvek, prezentovaný nevyzpytatelnou hereckou lištičkou Halle Berry, kdežto Morrowind měl leda tak... bahnoměrky. Ale jinak - efekt pejska, kočičky a jejich pověstného dortu - kdo chce moc, nemá nic.

• 25.11.2012  03:17

Protentokrát bych se omezil na prohlášení, že v první hodince MOONRISE KINGDOM do sebe nafetujete více lidství, než ve všech letošních čtvrtmiliardových blockbusterech pro paskudné nerdy dohromady. Omamná látka, která se dnes servíruje, nese jméno Kara Hayward, vyplavuje jeden tuze nebezpečný hormon a, pánové uživatelé pozor, do čtyř let bude zcela legální.

• 18.10.2012  19:57

Husarský kousek Jong-bin Yuna: natočil 134minutový film o gangsterech jak pojď na mě z boku, který je zároveň koukatelný. Relevantnější by byl název NAMELESS HOCHŠTAPLER, přesně to hlavní hrdina je, a i ti, kteří mu (správně) vyčítají, že je hovno gangster, spíše než hadojedy s bouchačkama připomínají zmatený kontingent studentů na rozlučáku, kteří se právě rozhodli, že zrobí něco crazy. Film je samozřejmě prošpikován spoustou (doufejme) věrohodných korejských kulturních specifik, která jsou sice i zábavná, ale přesto mě to jako Středoevropana donutilo spíš ocenit vynikající kvality CASINA, ve kterém se motají postavy, ze kterých jde SKUTEČNĚ strach, kdežto zde přítomný lidský matrošek jsou spíše takoví kašpárci. Jeden z hrdinů je sice značně kreativní co do rozbíjení netradičních předmětů o cizí hlavu, ale jedna vlaštovka jaro nedělá.

• 3.9.2012  00:28
    Bělyj tigr (2012)

Kurevský průser: ze tří čtvrtin je film, pojednávající o lákavé war urban legend, čiré metalipieklo, které se však zvrhne v nekompromisní lambrusco, a to nikoli v lambrusco rosso, které bychom možná neodpustili, ale přinejmenším pochopili, nýbrž v lambrusco bianco! Ruky, nohy, koule, všechno to scénáristovi a režisérovi urvat a položit pod tank! Vždyť to mohla být prominentní válečná krmě, a hlavní hrdina se moh zařadit po bok takových "válka-mi-vzala-rozum" pošuků, jako je Brando v Apokalypse nebo Dafoe v Četě. Ani pořádnej talent by k tomu nepotřeboval - natolik je téma Belyjeho tigra prazvláštní, neotřelé a silné. A i kdyby - když už nic jiného - pojezdy těžké pásové techniky, které je ve filmu samozřejmě požehnaně, jak známo podporují výskyt vzácné xerotermní bioty vázané na disturbance a narušený drn!

• 21.8.2012  12:47

All-in-one horor, těžká hlína pro geeky. Konec je metal i pieklo, film vyústí ve strašnej bugr. Těžce mastný digitál, nakonec přijde i míca Sigourney. Jazyková ochmatyka s vycpaným vlkem a citově deprivovaná pochodující useknutá ruka znamenají jediné: DREW GODDARD ROKENROLUJE !

• 7.11.2013  01:15
    Debilní kecy (TV seriál) (2012)

Nejlepším protagonistou je ta okatá micina z Debilních keců holek, která je zároveň i neoddiskutovatelně ošukatelnou záležitostí. A jak je fajně udřistaná !

• 14.11.2012  19:56
    Divoši (2012)

Chytlavý začátek, pak se to rozprskne do prostoru jako pan vetřelec v sedmdesátým devátým. Kdybych byl karikaturistou, připodobnil bych SAVAGES ke špičaté pánské botě, kopancem zapíchnuté do dupy úplňkofila Olivera Stonea. Možná bych pak ještě přikreslil jako obvykle velmi výrazného Benicia Del Tora, kterak se snaží baganu z prdele vytáhnout jako Exkalibr z kamene.

• 13.4.2014  16:11
    Hašišbába (2012)

♥♥♥ She's a rainbow. ♥♥♥

• 24.10.2012  21:48

Kterak nesympatický suchopytelník (ten herec má fakt šarm dva roky nemytého zcvrklého falusu!) přišel k trhlé, průměrně zajímavé buchtě. Ještě, že jsem si v Kauflandu pořídil pytlík čerimojí a měl tedy co požírat, protože než tohle, to už se budu raději v robotě osm hodin koukat, jak z lisu padají polystyrenové nárazníky asijských vozů.

• 10.3.2013  05:03

Hlína sezóny, no to mě poser na holý kýty ¦-) Tak předně, kdybych spadl tolikrát do ďury jako Bilbo Pytlík, neidentifikoval by mé rachitické tělíčko ani specialista na tělesné pozůstatky, a kdyby měl ten maník kaskadéra, za každý zbývající zub bych mu věnoval jedno ze svých zánovních červených Ferrari co mám v garáži, pardon vlastně na polici. A to jsem prosím udatný cyp částečně dělnického původu, pocházející z poddolovaného kraje a štíří krajiny! Digitální vesjolyje kartinki z Roklinky jsou sice tuze pěkné, a celá mytologie Středozemě stejně tak; víc než co jiného je film ale okázalý kýč, taková bezzubá pohádka pro prťata, kde všichni všechno přežijou a tak! 50% a Glum s tím schizofrenním brbláním a abstraktníma hádankama fakt rokenroluje.

• 1.4.2013  15:42
    Hon (2012)

Významný a strhující film, o jehož kvalitách (skoro) nelze diskutovat. Mads Mikkelsen jako man at the edge absolutně vládne, ačkoli je to samozřejmě bez oskara. Přitom mu měli dát nejmíň dva. Do každého pokoje. Než zažít pedofilní rok Madse Mikkelsena, to bych si raději přitlouk varlata ke kříži 6ti palcovými hřebíky. Američané potřebujou na ty správné emoce atomovou bombu, Dánům stačí tak pět kvalitních herců.

• 9.2.2013  17:52
    Let (2012)

Zemeckis žije! Tak ho někdo honem dodělejte lopatou! _____ Zpočátku to vypadalo, že půjde o vesele lehkonohý film popkornového ražení - napůl vyholené kundičky, pornáče, prázdné vyslimpané lahve charošej vodki, vypasený starý rokenrolák. Námět veselý v hrdle i rozkroku se však nečekaně zvrhne v těžkonohé morální drama. Prostředek je vyloženě hluchoslepý, zajímal by mě i názor nějakého právníka nebo aviatika (obému rozumím jako koza petrželi). Neboť Denzel moc jako alkáč nevypadá a ta jeho kokainová buchta se zase rozhodně nechová jako fotografka. Takže hvězdičky chtě nechtě zase odplavou.

• 15.12.2012  23:26
    Looper (2012)

Joseph Gordon-Levitt! Je letos všude (stejně jako Shia LaBlaf). Aktuálně nemůžu tomuto neherci přijít na chuť. Po vidění LOOPERA to zašlo dokonce tak daleko, že se bojím rožnout na hajzlu, aby z mísy náhodou nevykoukl po splachovadle nahoru se drápající Levitt. _____ Tyhlety filmy o podřizování si času, co se s nima v Hollywoodu doslova roztrhl šourek, vypadají jako kinematografický jednovaječný bráchové, a přitom je kroutil pokaždé jiný rejža. Dohromady přitom žádnej rokenrůlek, brzy se zapomene.

• 5.1.2014  23:39

Překopíruju, co jsem si poznamenal na Fejsíčku, aby se sociálně-pracovní ex-kolegové mohli nahuběmletím v teoretické rovině předhánět v produkci velkookých řešení. _____ Tak se nám urodil další kontroverzní dokumentární matrošek od jednoho z, řekl bych, nemála "lehce" posedlých českých dokumentaristů, který, pokud jsem to dobře pochopil, v rámci "syrovosti a umění"... Nechal oba protagonisty postupně chcípnout na ulici jako psy - ačkoli měl několikrát možnost ze své pozice nějak intervenovat (naopak jsem pojal podezření, že jim ještě přihoršoval honorářem v podobě vodečky, čůča, či Startek). Smrt dvou wohnoutů je sice furt jenom smrt dvou wohnoutů, a i bez dokumentu by nepožili (o moc) dýl, ale stejně - "kam ta společnost jako spěje, ty krávo?" _____ Autoři museli vědět, že ona umírá na raka, nebo něco takového, že on je v poslední fázi chlastání, a že vzájemným oddělením ztratili oba poslední poutu a vůli k žití - ačkoli bylo v jejich silách znovu je spojit. _____ Pozn. zajímavé, že jim asi vadilo před kamerou šukat, ale už méně vysrat ranní průjem do kýble. _____ Evidentně platí nová rovnice: 2 lidské životy < Český lev. Já nic, já muzikant, já to jenom točím... Nesoudím - jen konstatuji... bez zasraných růžových brejlí. _____ Akademicko-cynicky řečeno, pan autor se zachoval v souladu s evolucí: pro mě sláva, po mě potopa.

• 29.12.2018  17:32

Kurevsky hustá demonstrace neregulovaného ryzího kapitalismu, natažená do osmi rozmáchlých, smysluplně propletených kapitol, s určitou charakteristickou příměsí americké teatrálnosti, zdlouhavosti a veledůležitosti - The men who built America... all with European roots and some of them European-born :) :) :)

• 12.9.2012  15:59
    Prometheus (2012)

Dvěma slovy - sexy nesmysl.

• 24.4.2012  20:34
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

SPOILERY, SPROSŤÁRNY. _____ Filmy, vyznačující se jak kinematografickým masakrem, tak rozpohybovaným hnojem, mám nesmírně rád. Jedná se de facto o Esmeraldu v zákopech. Hlavní hrdina (Briťák) narukuje na frontu do Francie a uprdelí se v rodině chlápka, který není zrovna working class hero, patrně jen proto, aby mu za zvuků špičkového main theme ošukal barák. Briťák v zákopu skoro kantnul, ale promptně maže zpátky, aby znovu viděl svou femme fatale buchtu, kterou ale zpátky dlube v lůně ten původní chlápek. Jeden po druhém mezitím umírají frajeři z roty (pluku, bataliónu, gangzta strýt gangu, whatever), kteří pro Briťáka měli nějakou citovou hodnotu, a to v poměrně velmi zdařilých a realistických scénách (vyjímaje patetické looky a řečičky), a nejraději by z toho natáhl brka . _____ Jmenovat se film po tom, co je v něm nejlepší, máme tu RATSONG, kvůli tunýlkům. Jinak spíš poctivý zvlhčovací materiál pro znuděné a nadržené hospodyňky z Červený Lhoty.

• 27.1.2013  11:58

PSYCHOPATH NO. 8 (to write down this comment, trololo). Asi jsem old fešnd, neboco, když žádám, aby v pozadí kurewsky crazy filmu tikala nějaká hodnotná nosná myšlenka (jako BELLFLOWER, kde šlo o to, dostat buchty zpátky pod řetěz), a/nebo alespoň rámcově dával smysl již při prvním shlédnutí (jako PULP FICTION; v tomto případě žádné druhé shlédnutí a kdesi cosi nebude). Mě to přišlo, jako kdyby bandička zkouřených studentů z JAMU drápla do ruky kameru a vydala se na Medlánky natočit stominutovou freestyle hurá haluz s kvalitou vyloženě ode zdi ke zdi. Zde bychom to sice neprominuli, ale určitě přinejmenším tolerovali:-) ALE - dědek Christopher Walken jakožto jeden z psychopatů bugruje a řádí jako Clint Eastwood, zdůrazňuji JAKO! Také ta legendárně hloupá scéna na hřbitově je pořádně mastná.

• 26.12.2012  18:53
    Sinister (2012)

Ethan Hawke je podvyužitej ale dobrej herec a já jsem rád, že mu podobně jako nedávno Jaredu Letovi vyšel projekt, na kterém si mohl snadno rozbít čuňu. Není to sice takový kinematografický rámus s racionálním podhoubím, jako LA CARA OCULTA, ale zpět do pralesa mezi orangutany čmárat své myšlenky vlastním hovnem na list banánovníku autory v tomto komentáři rozhodně nepošlu. Ještě, že se časem zjeví velmi čitelné okultno (hwězdička dolů), které u mě funguje zjevně naopak, než autoři zamýšlejí. Protože jinak režisér, skladatel i střihač vesele hulí motor filmu do červených čísel, a lidský svěrač si vážně neodpočine. Jde o to, že SINISTER disponuje hudbou z hlubin pekla, stvořenou snad kurva naprostým Satanem.

• 7.4.2013  02:22

Jak jsem měl ve škole sklony algebru od sedmé třídy tvrdě mrdat do rekta, tak jsem matice a všelijakým mastným vzorečkům poslední dobou paradoxně přišel na chuť. Takže si pokradmu louskám ve worku Stručnou historii času, z pohledu autora manuál k pochopení vesmíru a všehomíra pro běžné kokoty, z mého pohledu jednu z nejtěžších knih, co jsem kdy četl, a jako malé děcko, jemuž se právě podařilo neprochcat mamince plíny, se veselím nad každou pasáží, kterou se mi podařilo pochopit dokonce napoprvé. Bez hwězdiček, protože jsem látku viděl hlavně v AJ a jen částečně v ČJ, dokumentů bylo vícero a jaksi už nevim, co je co. Vstoupil mi do toho totiž pátý rozměr - Alzheimer.

• 23.9.2012  01:04

Množí se tu takové dřisty, že Paskal Logié vodí diváka za nos - já bych řek, že vodí diváka přímo za čuráka. Tento film obsahuje nejen klasický zvrat, ale i zvrat zvratu, a dokonce i zvrat zvratu zvratu! Člověk ani vklidu nepřepočítá svoje vlastní maminky, zato chtě nechtě nabyde dojmu, že ten scénář studio schválilo až v momentě, kdy ho autor zašmodrchal jak rumunské kable vysokého napětí. Čímž samozřejmě ztrácí na realitě, ale furt lepší, než když se z toho vyklube zombie gore movie, nebo těžce transcendentní okultní kokotina s biblema, satanama a ohnivou vodou. Nebudu paskudný, na metacritics bych tomu dal plusko, lokalita sychravých americko-sedliackých studenočumákovů je už vlastně taková klasika. Kamera, výprava a brunetky přesně podle mého gusta, okatý tak akorát !

• 24.11.2012  21:15

Vlastně nevím, co je na a-bombě horšího, že je schopna dneska, zítra, pozítří zlikvidovat 6.5 miliardy lidí, nebo že figuruje v každém třetím hollywoodském "AAA" scénáři? Tuhle jsem uchem svým šmejdivým zaslechl takové nešťastné odsouzení hudbičky Guns N' Roses jako velké, nabubřelé nic. Osobně si myslim, že tahle definice je příznačná právě pro TDKR. Žádné významné klišé nezůstalo opomenuto, samozřejmě ani pro blockbustery zcela nezbytná duck and cover vložka. To může v příštím díle trumfnout snad jen nějaké loztomilé multikulti sblížení a Chuck Norris. Potenciálně velmi škodlivý film (od 2013 by mohlo být smutným standardem 2+ jaderných vejbuchů), sice mnohem lepší, než poslední X-Men, kde ani smrt nebrala; přesto mám velikou vnitřní chuť ho ostře zpyskovat. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy stačilo k budování emocí a napětí v (komerčních) filmech jen pár mrtvých! _____ P.S. rozpočet $250 milionů. Na kterou piču? To je jak HDP celé Tanzanie. Pak že se v EU hážou peníze do Dunaje. Adekvátní reakce - pořídit si film na Rapidshare.

1 2 3 4 5 8 15 22 29