Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 26.2.2011  01:07
    Odsouzení (2010)

Začalo to fakt bezproblémově: (1) V lokále vyhrává nikoli Kutálka, ale My Sharona. Ogulený to song! (2) Jsem háklivej na to, když se ve filmech násilně rozdělujou děcka. (3) Hilary Swank je výstavní hnědooká MILFkobrunetka a úplně mimochodem i suverénní herečka. (4) Hilary Swank pořád brečí. A když brunetky brečí, pak mám často chuť taky brečet. Sečteno podtrženo, nyní už víme, že Hilary Swank je výstavní hnědooká MILFí suverénní brečící brunetka. _____ Film jsem ale nesledoval úplně ptákem napřed. Takže vím například to, že za polovinou je v prdeli. Pointu ani průběh není kam schovat a ani to netočil Fincher. Stárnutí některých postav je prapodivně řešeno. Ale ona Hilary Swank už v MDB hrála pro Eastwooda skoro v telecích letech životem rozšlápnutou... paní. Paní Herečka to každopádně je! (70%)

• 27.12.2010  22:06

Nebojme se zeptat otevřeně - co tam kurva robil ten had?:-)

• 9.11.2010  21:58
    Počátek (2010)

[1]Ultima Underground filmového plátna. Akorát v Ultimě bylo těch vrstev 10. [2] Horní vrstvy snů jsou zoufalý propadák, poslední vrstva zoufalý nářez. Může za to její genius loci, nebo pouze doslova čertowsky spurtující hudba? [3] Sigmund Freud by čůčal. [4] Kdyby mi někdo položil otázku, co INCEPTION dokázal, odpověděl bych - zařadit se mezi všecky ty strašidelně ambiciózní filmy, na nichž je nakonec nejlepší soundtrack.

• 4.10.2010  10:34
    Predátoři (2010)

Díky bezchybné první polovině v perfektním prostředí je to pořád lepší film než EXPENDABLES nebo MACHETE. Pak už mi to "kvalitou" připomínalo VAN HELSING.

• 26.3.2010  16:20

Mnohé zde už bylo řečeno, takže přichází ke slovu Ještěřákův starý dobrý bodový systém. Oč víc jsem se těšákoval a oč víc mě film nezklamal, o to víc jsem zhnilej k nějakému komentáři, hm. [1] Možná jsem to vůbec nepochopil, a je mi to kupodivu úplně jedno. Vlastně mám takovou vlastní teorii, jak to na Šatrájlendu doopravdy bylo. Navzdory mým obrovským duševním a lidským kvalitám je tato teorie v logice koherentní bohužel asi jako názory Václava Klause. [2] SHUTTER ISLAND je filmařsky nejpreciznější film za hodně dlouhou dobu, který mě emocionálně nelíznul. Odpuštěno: někdo (Scorsese) holt má, a někdo nemá. [3] Vysoká škola herectví a vedení dialogů, kam se podíváš. [4] Mnohokrát jsem si vzpomněl na Hitche a Kubrickův THE SHINING. [5] Uzavřený exteriér, často prosazované "odemykání" jednotlivých makabrózních lokací ostrova a nesmírná vizuální síla obecně značí jediné: do pár let z toho může být fajn videohra. Nejasné zůstává, kdo dané téma sprasí. Mohla by to být miliónová otázka. [6] 80% s tím, že reálně hrozí druhý čum. Nějak "objektivně rozlousknout" to teda nepotřebuju, ale moje oči si nad tím určitě rády opakovaně zaonanují.

• 4.9.2013  16:29
    Přemluv bábu (2010)

What a shitloads of fucking horseshit. Mádl společně s Pissovou musí brát fakt top-notch matroš.

• 7.9.2010  21:16
    Robin Hood (2010)

ROBIN HOOD je můj typický tříhvězdový film. Ne moc chytrý, ne moc nudný, scénáristicky, choreograficky i jinak zachybený, s nepřesvědčivou postavou krále, s Cate, jenž přehrála všechny, obsahem nečekaný, audiovizuálně doopravdy zajímavý paradoxně až u titulků. Závěrečných. Plus všechno to, co labužnicky napsal a popsal můj oblíbený uživatel Enšpígl. Ridley Scotte, navalte dvojku.

• 13.2.2011  17:53
    Secretariat (2010)

Život není win-win! ___ Pohádka pro koňáky i ostatní o tom, co vlastně obnáší pustit si gule na špacír a pronásledovat někdy velmi arogantním způsobem své sny. Nebo taky o tom, jak snadno se tyto sny můžou stát life n' death záležitostí. Srdečně vám všem přeju a doporučuju, abyste obdobné challenges jenom vyhrávali, protože spadnout na hubu není kam. Jak jednou trefně okomentoval věc rivality ruský krasobruslař Pljuščenko, bylo by pro nás lepší, kdyby jeden z nás byl mrtvý. Zajisté to nemyslel tak nehumánně, jak to na první a možná i druhý pohled může vypadat.

• 15.12.2012  23:53
    Senna (2010)

LIDÉ U TELEVIZE VÁS MAJÍ ZA VZORY, CHOVEJTE SE NA TRATI PODLE TOHO. NEVÍM, KDE TEN BLBÝ NÁPAD VZALI, ALE TAK TO PROSTĚ JE. _____ Můj původní comment byl pičovina, dílo - záměrně neříkám dokument - bych trefněji definoval asi takhle: ambiciózní polofilm-polodokument mapující Sennu od motokár po poslední okamžiky v zatáčce Tamburello s tyčí zapíchnutou v hlavě; spousta neviděných archivních záběrů; bohužel ve prospěch Senny tradičně tupí Prosta. Viděl jsem to třikrát, až mě to dokopalo ke koupi knihy SENNA VS. PROST, jejímž prostřednictvím horečně suším nit, kterou film na Prostovi nenechal suchou - jinak by to byl pětihvězdičkáč! Nechápejte mě zle, se žádnou složkou Sennovy osobnosti nemám problém; ad jeho kamikaze manýry, takhle se nějakou dobu prostě jezdilo o titul (než to Schumacher, mimochodem o nic horší bandita volantu než Senna, vypiloval ad absurdum, a způsobil tak jakýsi myšlenkový revers pro výklad pravidel), jen co byl závan smrti trochu vyvětrán a kosa zubaté dámy otupena. Ještě pro závodníky z generace Gillese Villeneuvea představovala hlavního nepřítele trať, pro Ayrtona to však již byli lidé z masa a kostí, zatímco dneska už se nenosí ani smrt, ani torpédování nosem monopostu.

• 19.12.2010  10:06

Další cca tříapůlhvězdičkový CHLADNÝ film od režisérského naturála, který sice už pěkných pár let točí úplně jinde a jinak, než by mu podle mě možná slušelo, ale protože si ostatní kolegové naturálové tenhle rok vesměs válejí šunky, umím si představit, že ono to na toho Oscara přece jenom bude.

• 16.10.2014  01:30
    Svět motýlů (TV film) (2010)

Velká Británie je pro motýly zcela zásadní zemí, protože právě tady a nikde jinde byli šupinokřídláci - ponejvíce rukama znuděných, zabezpečených modrokrevníků na vysoké noze - poprvé šířeji podrobeni bližšímu bádání. Zároveň se tady odehrála první dramata vymírání a ústupu druhů (k čemuž ani nepotřebovali kolektivizaci), tolerují se sračky jako Butterfly Weddings... Velmi se divím, že se před kameru nedostal na přetřes ohniváček Lycaena dispar, v Česku potenciálně přítomný na každé zahradě, který byl v UK pravděpodobně zničen dřív, než v ČR začali motýli vůbec ustupovat. Postupně se mapování a ochrana (nejen) motýlů v UK rozkošatila v cosi obrovského, jenž začalo přinášet velmi alarmující data, přičemž je nadmíru jasné, že situace u nás kopíruje po pár dekádách zhusta to samé. _____ Dokument je typicky precizně natočený, až by skoro slza ukápla, a zlubrikovala všechny zatvrdlé šrouby v úchytu entomologické síťky. Jistou popularizační roli skrze nápadné emoce zvládá de facto dokonale. Jestli si má ale nezkušený divák odnést informaci o tom, že UK je na motýly a přírodu obecně vlastně velmi bohatá země (což nikdy nebyla), že pomalu největším významem motýlů je "sexiness" daných tvorečků a hustá ispirace pro tetování nebo tanec, nebo ukazovat jako řešení zpackané přírody skrze každoroční přikrmování lokalit homemade housenkama, pak je s ním bohužel zároveň něco dost špatně. Mnohem lepším a racionálnějším příkladem v tomto byl ten chlapík, vedoucí prťata k osvětě. Někde mě tam prostě chyběla jedna kouzelná minuta s banálním ale naprosto platným tvrzením: motýli jsou významní opylovači a ještě důležitější součást (kořist) ekosystému a vytlačuje je dílem homogenizace a dílem zarůstání jakožto důsledek totální ztráty vztahu moderního člověka s přírodou. Já tyhle změny vídám rok co rok jako mapovatel, každý rok potkávám konkrétní druhy nebo i celá společenstva mizet často jen pouhou leností a zpupností, a přijde mi dobré o takových věcech mluvit, protože nechci jednoho dne vysvětlovat svým vnukům, že žluťásek byl motýl. Britská optika nebo ne, tato témata rozkrýval dokument jen málo. Abych tak parafrázoval Tanec s vlky: Chtěl jsem vidět Divoký západ, pane - než navždycky zmizí.

• 5.7.2011  01:01
    Trust (2010)

KOZY NA MONITOR! Teď vážně, film je trochu průser, rozepíšu proč. _____ 1) Pokud vám naivní a tupý až tágoidní hrdina brání v kvalitním zážitku, možná je čas poohlédnout se úplně jinde. Smál jsem se hrdince ve scéně, která opravdu NENÍ VTIPNÁ. 2) Clive Owenovi se nějakým záhadným způsobem podařilo podat výkon o hovně. Asi mu za trest upletu oranžový svetr. 3) Film vrcholí asi tak kolem 30. minuty a pak už jen pozvolna ochabuje, na rozdíl od pedofilií hnaného penisu Noaha Emmericha. 4) To poselství tam je, ale JE TO PROSTĚ PRAPODIVNÁ NUDA! A to píšu jako někdo, kdo už získal přes internet nejedno spoře oděné ňadro:-)

• 18.6.2011  02:35

Vynikající a propracované dílo, celou dobu jsem hačačinkal jak na trní, Líza Banksová přesvědčivá jako červené Ferrari a mocnější než cigaretové monopoly... Není to přímo na 5 hwězdiček, nýbrž "pouze" na 5 hvězdiček, takových filmů už jsme viděli, jenom nebožáci nebyli tak Haggisovsky promakaní. Není to nic objevnýho, nebude z toho kult, nikdo ze štábu při natáčení asi nedrogoval, ale zároveň na tom nevidim jedinou chybu, nic co by mi vadilo, za voči tahalo a koule zcvrkávalo, žádné "OMGWTF", ani "hele ty jedna filmová postavo, naozaj už melieš hovná!" _____ P.S. nebojme se tento komentář zakočnit filozoficky: taky jste se sami sebe zeptali, která žencká by za tohle stála? Která ♀ by mohla bejt "worthy enough" toho, abyste "pro ni" bafli drogový doupě a pokládali mrtvoly po zastávkách? Já myslim, že jich nebude víc, než prstů na rukách dřevorubce, co propadl z kácení na lesnický škole. Možná taky nula...

• 3.7.2016  23:27

Spíš krvák než drama, spíš prdel než horor. Korejské torture porno, které nemá s realitou cokoli společného - avšak kvalitně zahrané a natočené, místama s pěknou krvavě poetickou atmosférou. Čekal jsem vážný film na úrovni A Moment to Remember, možná korejsky neuchopitelný a místama nepochopitelný, ale tohle chápu vyloženě jako krvavou hyperbolu. Psychologického je na tomto filmu prakticky úplné hovno.

• 19.6.2010  20:17

Vidim, že scénáře z Iráku jsou natolik na jedno brdo, že snad musej vznikat někde u pásu, snad kromě HURT LOCKERA, ten se z toho pásu asi zkutálel. Mizerný INFORMANT!, nůďo jménem INVICTUS, šedivá GREEN ZONE - Matte, Matte... A ta tzv. "akční" kamera je taky pěknej provar.

• 13.4.2011  20:38

Ten film měl všestranně ***** potenciál. Ale THE WAY BACK nemá vyrovnaný scénář ani vypilované charaktery. Je to docela trhák, na druhou stranu Peter Weir se v něm chová jak luční koník Hop. Přeskakuje útěk z lágru, to skoro nejlepší z celýho příběhu, bere hopem většinu problémů, vyplývajících z věčnyje zmjerzloty na Sibiři, a já silně věřím, že na území o rozloze několika (desítek) Českých republik opravdu nějaké byly, a pak je tu přešmatlání Himálají, a to bere taky hopem. Kdepak, měly z toho být dva filmy, seriál, nebo jeden film s nekompromisní stopáží, nad kterou sice zpravidla remcám, ale tentokrát bych neremcal. Přísahám na svou ČSFD reputaci:-) _____ Pozitivně naopak vyznívá následující srovnání s BÍLÝM PEKLEM: Sibiř věru není žádný drobeček, a tak si hrdinů nikdo příliš nevšímá, takže divák nemá pocit, že je chce každý zabít, sníst, udat, a Stalinovské "oči a uši všude" (copyright Valka / Colin Farrell) jsou více než jindy jenom takovou neškodnou metaforou. Naopak BP nezvládlo neudělat z hrdiny příběhu středobod války, jenže WW2 reálie podle mě nejsou AvP, Half-Life, nebo Far Cry, aby po vás všichni šli puškama, vidlema, holejma prackama...

• 6.3.2011  02:54

Brunetka baletka. Snad každý muž ve filmu chce její pičku. Ženy chcou střídavě pičku a střídavě roli. Apropo, pokaždé, když Nina honí, Bůh zřejmě zabije to legendární koťátko a stane se něco špatného. A aby ten comment nebyl náhodou ještě málo perverzní, tak připíšu, že Natalie Portman je Mickey Rourke s dírčičkou - Wrestlýrek se od Labuti fakt moc neliší, leda snad jen tím, že není snový, je celý tak nějak racionální. _____ Na Finchera (Facebůček) to letos naozaj luxúsno stačí, nemluvě o Noulenovi, ten je z uměleckýho hlediska bohužel asi hotovej. Zhruba jako Nina čubčím jazýčkem, huhaha. A neodpustím si to a neodpustím:-)

• 15.8.2010  22:55
    Černá smrt (2010)

Další zvládnutý film roku 2010. Zvládnutý. Tedy NE jako SOLOMON KANE. Ne srandovní jako Kane, KDEŽE LIDIČKY! 80% s tím, že ta bloncka se mi nelíbila, ba bych ji na konci ještě navrch znásilnil do všech zajímavých samičích otvorů.

• 16.2.2010  23:26
    Agora (2009)

Přijmi ode mne tento dar. Je to kapesník s krví z mého cyklu. _____ Tenhle film je strašlivě zlý z toho pohledu, že tolik buranů, křupanů a vidláků na jedné smradlavé hromadě aby člověk pohledal s baterkou. A oni ještě vyhrajou! Holota nohatá! _____ Nula doopravdy zapamatovatelných scén, což se ale naštěstí nerovná nulovému napětí. Intelektuální sideline, představující diváctvu Hypatii jako hloubavou astronomku průkopnici, je IMHO mnohem zajímavější, než rozpuk křesťanství. _____ Ač zabíraje poměrně značné množství událostí, osobně bych AGORU ještě o pár minut ošmikal. _____ Vyvstal mi v hlavě problém ne nepodobný APOCALYPTU: je to docela svižný film, ale z určitého úhlu si ho hnusím. Přesto - více filmů z Egypta a přilehlých historicko-geografických oblastí, pls (65%).

• 19.6.2009  19:21
    Alles Gute (2009)

"Kdybys nebyl blbej, nestal by ses Hitlerem!" Teď si ještě na noc pustit Orlíky a můžeme jít krásně volnomyšlenkářsky složit hlavu na polštář. Tlučící se Santa s Ježíškem - slovensky komentovaní - nemají chybu.

• 30.6.2009  22:25

PROROCTVÍ 1: Tento popcorňák se pyšní ze všech pitomých a nudných příběhů tím úplně nejpitomějším a nejnudnějším. Vážně je natočen podle knihy? Spálit. ___ PROROCTVÍ 2: je miloučké, že úroveň filmu jde strmě nahoru. Lze nicméně úspěšně vyrukovat s tím, že daný rádoby skandální blábol, srágor a maglajz nelze úspěšně udržet po 138 minut. Mimochodem, opět nelidská stopáž. Copak popcorňáci nepotřebujou jít vyčůrat vychlemtané litry Coly z papírového kelímku? Jsem divný, když mi vadí, že film otevírá příliš mnoho dveří a odpovědi, které se do diváka snaží vsoukat, jsou neuspokjivé nebo rovnou směšné? ___ PROROCTVÍ 3: Absolutně nevýrazní herci - i Hanks. Pojímám podezření, že nejlíp to zahrálo ono vylouplé oko na podlaze. ___ PROROCTVÍ 4: Překvapivě tomu filmu nechybí spád, nepočítaje začátek a konec, který jsem stejně vypnul, protože začínal zpátky debilnět. Howard není žádné režisérské tele, ale 138 minut délky je prasárna. Vzhledem k velebanálnímu tématu prosím zredukovat asi tak na 38. :-) ___ PROROCTVÍ 5: Je s podivem, že tak šikovný režisér, jako podle mě Ron Howard bezesporu je, pravidelně každý druhý film posere nebo kývne na sebevymazanější předlohu. Možná občas potřebuje zaplatit šesti adoptovaným keňským dětem nové botky a sobě nové potahy do svého Porsche Carrera, nevím. Pokud ale bude každý jeho druhý film podobná mastnota jako FROST/NIXON, prosím, ať si klidně točí i banality pro popcorňáky. Alespoň příště ušetřím na trafficu. :-) ___ (40% a dvě hvězdičky - a to ještě možná rozhazuju hvězdičkama)

• 15.9.2009  12:18
    Antikrist (2009)

Pytel plácající o stehno, mravenci požírající (?!) holátko, rodící srna, roztrhaná mluvící liška, autoerotika v podstromoví, samoúčelnost a nuda, Ještěřák háže film do koše, a následuje prý zkracování klitorisů a zhenodnocování varlat. Stokrát, možná tisíckrát omleté stupidní satanské téma vyválené v ďábelské omáčce ala Lars von Trier, jenže pořád natolik nudné, že ke koukání zbývá jenom ta vostrá omáčka. Režisérovy tolik oblíbené natahované statické hororové záběry mě nezajímají. _____ P.S. asi 5 minut po filmu jsem sledoval pád malého dítěte z pětimetrových schodů. Karma?

• 15.4.2010  21:11
    Avatar (2009)

Tralala, dostal jsem, co jsem chtěl. Co to bylo? Rande Jamese Camerona a Sígy Weaverový po 23 letech v pořádném filmu. Nicméně na prubířskou otázku "pustil by sis to okamžitě zas?" jsem si odpověděl záporně, takže prozatím tedy ****. BTW, konečně opravdu film, o kterém se mnohdy píše o "tolika úžasných nápadech", aniž by se mi nad daným názorem chtělo hlasitě chechtat - jsou tam.

• 23.9.2011  18:51

Kulminuje to tak od * po *****, plus body nahoru za Scarlett Johansson, AAA obsazení, a vzorové vystižení mnohých píčoidních vztahových zákonitostí. (3,5*)

• 25.5.2010  00:26
    Barbar (2009)

Tady nemůžu hodnotit vejš, ani kdyby mi přislíbilo bouřlivý sex deset nejokatějších brunetek z uživatelek CSFD. Dokud se jakžtakž vyvíjí příběh, byť formou skrz temeno vymlácených mozků, vedví rozhňácnutých makovic a na stojáka vyhřezlých střívek, a s razancí slimáka, kterýmu na nožičkách došel sliz, tak to ještě de. Bohužel, od té vizuální veleonanie na lodi, kde nejen mlha, ale též atmosféra dala by se krájet, směřuje VALHALLA RISING do prdele s rychlostí dobře namazané sračky. _____ Film, který bohužel úplně zMalickovatěl. Měl koule, nápad, dobrej rukopis a vizuál jak dělanej pro TOP kvalitu, velký monitory a velký plátna, bez výjimky (!) dobré herce, ale s tou lyričností se teda vůůůbec netrefil do mísy ¦-}

• 17.4.2010  20:55
    Bratři (2009)

Celkem tvrdej chleba. BROTHERS jsou takový REVOLUTIONARY ROAD roku 2009, a troufám si říct, že Američanům to v žánru indoor rodinných dramat podezřele maže a šlape. Rozhodně stojí za povšimnutí, že pokaždé, kdy se tato mariňácká rodinka sejde k večeři, stane se něco průserového. _____ Jake Gyllenhaal mi z klíčového hereckého trojboje s přehledem vyšel jako vítěz, tento zmatený zevlák (tedy sympaťák) mu štymoval. Natalie Portman se od dob, co toužila dělat blaho Jeanu Renovi v LEON ve své profesi nijak zvlášť nepokročila, jenže ona to vlastně ani nepotřebuje :-) Tobey Maguire se rozšoupl až ke konci a největším překvapením pro mě bylo, když jsem si zde tuto roli ověřoval, a dopátral se, že jsem se nekoukal na Elijaha Wooda, jak jsem byl přesvědčen po celý film. _____ Závěrečné poučení by mohlo znít asi takto: NENECHTE ZE SVÝCH RATOLESTÍ VYKLÍČIT PROLHANÝ ROZMAZLENÝ FAKANY.

• 27.10.2010  21:38

Nesmírně strhující film o tom, že svině lze najít na obou stranách korejtka. Lví podíl na tom má absolutí sžití se s postavama.

• 21.3.2010  13:45
    Cesta (2009)

CESTA = BEZOHLEDNÝ MANIFEST SMRTI! Z nějakého ne moc inteligentního důvodu jsem se domníval, že tato cesta povede hodně tvrdě středním proudem. Omyl, přes áčkové obsazení je příkladně decentní, mad maxovsky špindírovatá a až na asi dvě výjimky sází na laciné, neepické kulisy a scenérie. Světe div se, zároveň je to skvělý film, který v žádném případě nemůžu hodnotit níže než hodnotím, ne béčkově a okatě hnusný (jako FALLOUT 3), ale doopravdy marný (jako 1984), mimo jiné díky poutavým a rozumně dávkovaným ubožákům (Guye Pierceho ani Roberta Duvalla jsem nepoznal, tolik sraček z celého světa nesli na svých polomrtvých ksichtech), zvýšené filozofické hodnotě (ve filmu pořád někdo hurcá, soplí, zvrací a v podstatě se šolichá od ničeho k ničemu, za cíli, které rozumově moc neobstojí), ve filmu příjemně neobjasněné mytologii konce světa (kdo má ty trapné varianty konců světa pořád poslouchat) a gradujícímu konci. Mohu tak konstatovat i přes zvýšenou patosovitost a trochu otravné flashbacky, kterýma je logicky zasrána hlavně první půlka, přes věčně podělané, hysterické děcko, které Viggo s instinktem lví matky neustále vodí za ručičku, a které, nutno podotknout, hysterčilo by ještě mnohem více, kdyby vědělo, co ho v příštích minutách na plátně čeká. _____ P.S. zasloužil si Viggo ve filmu takový konec, jaký vyfasoval? Byl doopravdy ještě pořád "good guy", nebo se změnil v zaslepného fotříka-ochránce, který vtloukal děcku do hlavy značně pokroucenou realitu světa? Tyto a jiné filozofické otázky hledejte v druhé nejlepší adaptaci knihy, jakou jsem pro rok 2009 po VERONIKA DECIDES TO DIE viděl. Dost dobrý result na to, že po úvodní půlhodině jsem považoval za největší drama najít správně štymující titule (bezúspěšně).

• 2.4.2010  00:24
    Crazy Heart (2009)

[1] Chová se to jako loňský WRESTLER, ale není to WRESTLER. Holt někdy film zaleze pod kůži bez skrupulí a někdy míň, rozlišit to lze jednoduše: zatímco wrestling mi začal být svým způsobem sympatický, zatímco country mi jen tak zlehka zavonělo pod nosem. _____ [2] Jednu chlapskou výsadu CRAZY HEART oproti WRESTLEROVI přiznám: Maggie Gyllenhaal je více vzrušující MILFka nežli Marisa Tomei. Velmi koloopřitelná! _____ [3] Co se Cooperovi s Bridgesem a Duvallem dále povedlo je zachycení pravého amerického západu pomocí prochcaných čochů pro xenofobní starousedlíky, zaplivaných bowlingáren, atd atd. Jako by ten západ ne a ne umřít: tak trochu jej chci po Costnerovsku (Lt. Dubnar @ DANCING WITH WOLVES) vidět, než navždycky zmizí. Jen doba a kontext je, uznávám, trochu jiný.

• 6.1.2010  01:24

Mičurin Gray statečně rouboval k sobě úspěšné elementy jiných filmů (SHAWSHANK, MAX PAYNE...), nemluvě o "překvapivosti" (kamera toho v LAW ABIDING CITIZEN hodně vykecá), výsledkem je však největší krvák, který jsem viděl za hodně hodně dlouhou dobu. Pokud si dobře vzpomínám, červená tam cáká po baráku už někdy ve druhé minutě, a to mimo jiné z malé holčičky, která okatě připomíná zmenšenou verzi mé spolužačky Hanky... Vida, mstící podhoubí je plodně zaseto. Neříkám, že to není ve své podstatě vylízanej film :-), ale Filadelfie ve stylu Sin City má tuhle něco do sebe, a je ještě mnohem zlověstnější, než když v ní řádil býček Bobby. Apropo, tolik sympaťáků a kočiček umírá snad jenom v globálně apokalyptických flácích.