Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 3 4 5 6 7 8 9 15 22 29
    • 11.9.2009  21:02
    District 9 (2009)

Strašně jsem toužil napsat na adresu filmu něco nadčasového a objevného, ale raději si zajdu k mističce pro trochu kočičího žrádla. Gastronomicky vzato jde o myšlenku podobně invenční, jako předvedl zajíc Blomkamp se svým DISTRICT 9. Přes superhromadu překvapivě hloupých chyb nejvíce strhující film za hodně hodně dlouhou dobu.

• 5.9.2009  21:19

Nejsem spokojen, "nečekaně" jsem se nudil, nedík. Pár poznatků: 1) Zhruba takhle nějak, věřím, by točil mistr Sergio Leone, kdyby za svého života zatoužil točit o WW2. Jenom snad bez onoho otravného neustálého lavírování mezi subjektivně ještě ustojitelnou fikcí a chcaním daleko přes rigorózní historickou čáru. A bez obdobné šaškárnizace války, pravděpodobně. 2) Obsah filmu mi připomínal houpačku s tím, že trávil čím dál víc času dole v hlubinách hajzlu a ryze ODPADových vodách. Dokonce i exemplární parchant Pitt byl s celou svou krásnou postavou nekompromisně semlet a umlet otravným dějem kolem minikina. 3) Z mého pohledu tolik vychvalované tarantinovské charaktery a dialogy jdou režisérovi jen zčásti. A že je 153 minut na podobnou záležitost moc, to snad ani nemusím dodávat - poslední Tarantinovy filmy jsou vůbec špatné, ale alespoň jsou špatné takovým zajímavým způsobem (2009-09-05).

• 12.3.2010  23:52
    Harry Brown (2009)

Uááá, nějak se mi ty cool natočené nahlavupadlosti začaly nebezpečně množit pod rukama. Sice jsem za poslední období "přebodoval" čtyřma hvězdama hned dvě podobné záležitosti, takovou smutnoveselou baladu o šlapce, co šlápla do lidské sračky a hrdinský epos o filadelfském pissed-off taťuldovi, ale tam to lze přičíst tomu, že filmy záměrně lavírovaly mezi thrillerem a komedií, resp. thrillerem a brakovým komiksovým motivem, a tím se v mých očích svým způsobem vysvobodily, kdežto HARRY BROWN se snaží tvářit za každou cenu "sociálně" a "ze života". Což právě ze všeho nejvíc promrdává, mj. kvůli pravidelně děravému scénáři. Jednou se to ucho urvat muselo - ale jinak dobrý, svižný, koukatelný, muc.

• 1.12.2010  21:42
    Helen (2009)

"Jestli chceš zjistit, jak jsi na tom s bipolární poruchou, pusť si Helen." --- U toho znásilněníčka mi poctivě stálo péro a vůbec jsem měl celou nadlidskou žízeň po tom, spářit se s danýma depresačkama. Však ona mě za to už brzy vlastní duše poskáče a zimní depka pohoní po poli. Jo a BTW, bylo to moc dlouhé.

• 6.2.2010  20:35
    Informátor! (2009)

I domníval jsem se naivně, že se bude jednat o humorný příběh z hlubin Studené války, něco jako DR. STRANGELOVE, nebo odlehčený CONVERSATION - houbeles. Vskutku dlouho bych musel přemýšlet nad možnou existencí ještě odpudivějšího scénáře, než jsou komerčně-byrokratické žamobyší čachry potravinářských firem. Mimoto tam nikdo kromě Matta Damona ani pořádně nehraje. Daná 1* je čistě za Damona a jeho příjemně zcestné myšlenkové pochody. Vyblít, zapomenout a spláchnout. Výsledné poučení: pozorně čtěte CSFD medajlonky.

• 14.5.2010  00:17

Rugby mě nezajímá, JAR mě nezajímá, mytí nádobí mě nezajímá... INVICTUS je exemplární odstrašující příklad filmu, se kterým mám divácky společné naprosto bzum, a koukám na to jenom kvůli režisérovi. Je to nudné, je to velemrtvé, je to Evropanovi dost cypatě vzdálené. Nu, alespoň teď vím o Bandelovi o něco víc, než jsem se ve sladkých čtrnácti letech dozvěděl z jedné nejmenované písničky skupiny Orlík. O trochu (30% & od půlky rozmrdané subtitles :).

• 22.2.2010  15:32

Skvělé, skvělé! Na tisíc procent koketní alfa samec Clooney (furt mám pocit, že by se velice vyjímal v padesátkách mezi všelijakými Cary Granty a tak), zdatně sekundující Farminga a Kendrick, klapající emocionální autodráha, intimně-rodinný part zvládnutý na jasnou jedničku - osudy zdánlivě ovatěných postav mě opravdu braly, co vyhozený zaměstnanec, to situační perla, etc etc. Hodnotné i v rámci člověčího seberozvoje (vysněná práce vs. zaplacená práce, láska pro pětadvacítku vs. láska pro pětačtyřicítku) - opravdu nemám tomu filmu za co nakopat prdelku.

• 29.10.2009  23:21
    Mary a Max (2009)

Na to, že jsem film měl po nějakých patnácti minutách sto chutí vypnout a oodpadovat s tím, jak je to všechno ujetý a ošklivý a tak vůbec, tak se z toho vyklubala úplná řeka Ganga emocí. Naštěstí takové mizerné chyby už skoro vůbec nedělám, a tak jsem se dočkal mj. rozkošně se vrbícího "hereckého výkonu" Mary, mimochoden jedné z nejvýraznějších animákyň co jsem kdy na svý vlastní oči viděl, celkem slušné hromádky černých životních "pravd", pár snad na LSD či Meskalinu vytvořených scén, a samozřejmě taky hodně fňuky fňuk závěru. Závěru, u nějž celkem chápu oba úhly pohledu - pocity těch, kteří oprávněně mluví o nekřesťansky vtíravém a násilném kýči, i pocity těch, jejichž po ksichtíku se koulející slzy byly choreograficky dokonale sladěné se slzami Mary, když ... a teď následuje gigaspoiler, za který bych si zasloužil nejmíň banána na CSFD ...Mary nalezne Maxe skonalého ve malém velkém světě. Hodně hodně dobrej výsledek na to, že film ochotně lavíruje mezi odporem a nudou vs. kreativní nevyřáděností a silnými emocemi převážně melancholického charakteru. Ostatně, animáky s jistým intelektuálním přesahem jdou zatraceně lehko podělat. _____ P.S. Kolik z vás po shlédnutí opráší všelijaké polozapomenuté dopisovačky a mailovačky? To by bylo vostrý téma k diskuzi.

• 14.8.2009  17:28
    Na odstřel (2009)

Relativně inteligentní, ale strašně tuctové; dokonce ještě tuctovější než BODY OF LIES, kde byla aspoň špetka akce. Jako by Macdonald neuměl natočit pořádný STOPÁŽÍ NEPŘETÁHNUTÝ film. Není to věru žádnej Fincher; a seriál, který filmu předcházel, musí být pěknej kompost.

• 20.7.2010  00:46

Špína a bordel mezi NY Cops The Pigs, to už je klasické americké sebemrskačství, tentokrát překvapivě strhující a poctivě rozdrobené do mnoha drobečků, takže dojem z filmu je vyvážený. Ačkoliv nejlíp napsaný charakter dostal podle mě do rukou již polodědkovský (ale čím dál víc píšící) Richard Gere, nutno zkonstatovat, že Ethan Hawke je zase všechny přehrál.

• 21.6.2011  01:15
    Otravný pomeranč (TV seriál) (2009)

Navrhuji český název "Zcypený pomeranč".

• 21.6.2010  23:24
    Pan Nikdo (2009)

Jsem docela rád, že tenhle film mimo jiné stojí a padá s výkonem Jareda Leta, který si mě parádně kinematograficky ochočil ztvárňováním přecitlivělých absolutních nul, které se ale tak nějak držely za chvost daného filmu (REQUIEM FOR A DREAM, THE LORD OF WAR) a Pan herec Leto v nich rozhodně nebyl středobodem, jak by si, alespoň já to tak cejtím, zasloužil. Jestli se, velmi jednoduše řečeno, šetřil na tuhle krásnou roli ve filmu myšlenkově natřískaném jak Papinův hrnec, pak OK, asi to tak mělo bejt. Natočit to Fincher, má celý svět zesrané gatě přesně 133 minut po premiéře.

• 10.11.2009  13:37

Když byl tygr Mikea Tysona (LOL), tak čí byly ty kury? Paris Hiltonový?

• 18.8.2009  12:23

Kdyby byl tento film ženou, nesmírně bych toužil po tom ho OŠUKAT, tak moc je pozitivní a upřímnej.

• 12.2.2011  19:01
    Pouta (2009)

Krásné ženy, v mém případě brunetky, v Antonínově případě zrzky, často oddělujou chlapy od sračiek. Podle mě jsou Pouta právě o tom, že Toníček mezi zcela určitě chlapy nepatří. Film to sice neřeší, ale nechápu, jak se takovej píčusek mohl vůbec oženit. Jinak u mě dobrý.

• 27.8.2009  17:02

Zajímavá podívaná, ale určitě ne nejlepší (polo)sportovní film za poslední roky. Výtky: 1) Sekundární komediální rovina DAMNED UNITED místy nesvědčí a shazuje ho. Těžko to popsat, to se musí vidět - přehnaná křupanizace kopalistů, vykreslení tvrdého ostrovního fotbalu jako rugby a zázemních podmínek zhruba na úrovni tuzemské 1. A třídy (tímto zdravím srdnaté fotbalisty FC Sokol Sedliště), někdy i Michael Sheen jako takový, atd. 2) Kromě hučících ochozů ze mě film ztěží vydolal větší emoce. Chyba. 3) Flashbacky jsou sice cool (jmenovitě třeba průběžné pohledy do tabulek), ale místy zmatečné. Film je vůbec nepotřebuje, mohl (a měl) být raději natočen "úplně rovně". 4) Málo fotbalu! 5) Závěr je vyloženě lajdácký a nehodný takového filmu. Abych jen nehanil, Sheen je ve své frackovské roli jako vždy k pomilování, a už samotný úsměvný námět snímku je jistým plusem.

• 25.6.2009  14:50
    Proroctví (2009)

Překvapivě výborný film na to, že jsem ještě skoro v půlce nevěděl, jestli z toho vyleze něco kloudného nebo úplná pakárna - přeci jen, scénář je strašně typický a čitelný. Co se nám tu ovšem nevyklubalo! Překvapivě rovnocenné, ne-li lepší než moderní AAA sci-fi typu THE ISLAND nebo WAR OD THE WORLDS, nedej bože odporně přeceňovaný skoro-kastrát CHILDREN OF MEN, u kterého jsem mimochodem necítil ty správné apokalyptické "a je to všechno v prdeli" emoce ani omylem. Okay, KNOWING v žádném případě není pure science fiction, ale s čím jiným to srovnávat, že? Nemluvě o tom, že Proyas úspěšně předstíral, že je Aronofsky nebo Fincher a s malým rozpočtem vytvořil skvělou porci efektů (éro!!!) a vůbec, celkově to má hrozně líbatelnej feeling! ___ 80% a nebýt občasného patosu made by Nicolas Cage, mohl bych celkem bezbolestně jít i vejš.

• 28.4.2010  23:50
    Protektor (2009)

Emocionálně v PROTEKTOROVI tak trošičku zdechla myš a to bohužel hlavně na konci, kdy by měl správný film naopak (kinematograficky) vyvrcholit. Audiovizuální stránka však dosahuje úrovně spoře oděné okaté brunetky, sedící za volantem Porsche Carrera Coupé, tedy úrovně na český film opravdu atypické. A vůbec, z malého intelektuálního trojboje (BEAUTIFUL MIND - VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI - PROTEKTOR), který jsem se tento týden jal absolvovat, mi PROTEKTOR vychází jako nejlepší a nejkonzistentnější film. Speciálně bych ještě vypíchl uchu lahodící ústřední hudební motiv, kvalitně napsané dialogy, a poctivou nůši jemných nuancí (kupř. Pérák!). Ale jinak mlaskaj hlavně ty oči. Najbrt je režisérský naturál. Tři s plusem.

• 17.3.2010  19:55
    Rec 2 (2009)

Exotický film, který si dělá co chce a kterému asi lze vyčítat mnohé, ale já se místo kritiky omezím na suché tvrzení, že jsem se prostě skoro furt dobře bavil a budoucí trilogii celkem fandím. Navíc jsem si zřetelně zavzpomínal na hraní FEARu (dost shodné interiéry) a AVP 1, se kterým [REC] 2 sdílí rychlé vsátí do děje a dlouhé, veledlouhé & potřísněnígatíhodné čekání na first blood, takže celkově příjemnost na entou. I závěr se vydařil, což se podobně máklým hororům povede jen svátečně (viz meta-dementní konec COLLECTORa), pročež největší slabinou překvapivě zůstává málo strachu, po čertech méně než v jedničce. Dneska svý 3 vs 4 dilema přesto zaokrohlím nahoru.

• 27.7.2009  00:44

Těším se na další díl této dokonalé letní limonády a nehodlám se za to stydět - a nebo jen malinko - hlavně pakliže se omezí v přísunu zbytečných keců, japonských mafiánů a tuctových Hispánek. Neříkám, že je to nějaké veledílo, přesto - Justin Lin konečně jinak než po lobotomii. A Paul Walker konečně vypadá jako chlap. Suma sumárum, skoro bych oprášil staré NEED FOR SPEEDY, nepučit je oprsklým cikáňatům odvedle, a to je pro motofilm, myslím, poměrně fajn vizitka.

• 10.1.2010  22:16

Příliš mnoho prvotní zvědavosti a příliš mnoho zklamání ve finále. Film přitom začíná příjemně svérázně, ale pro intermezzu v zemljance a určitém představení Gopnikova mrzkého života to s ním jde jenom zkopečka a kupř. scény podbarvené židovskou muzikou a návštěvy rabínů považuju za něco zhola příšerného. V podstatě nedávám Odpad ze dvou důvodů: a) hlavní protagonista Michael Stuhlbarg si zachoval určitou čest tím, že jako jeden z mála nepřehrával jako idiot, b) odmítám poslat na úroveň Esmeraldy, Bojiště: Země a Caruso Show film, ve kterém hrají Jefferson Airplane. Jaké překvapení, že sledovat pinožení vyměklého ztroskotance není v nudném podání žádné velké terno.

• 28.1.2010  15:19

Něco mezi zčančanou mainstreamovou hollywoodskou sračkou a úžasnou freskou mimořádně dobře (a jistě i draze) vykouzleného Londýna. Tedy velice pozoruhodný film & úplná pastva pro oči, uši a všechny tyhle smysly (zrovna poctivý smrad mi tu chyběl jako nikdy jindy). A nevyjde v něm ani jednou slunce, čímž si může podat ruku s filmy o Jacku Rozparovači nebo Ospalou dírou. Taky se nám konečně pořádně vyloup Robert Downey. Oceňuji i racionálně završený konec. Nakonec jsem to ohvězdičkoval čistě podle tempa a míry zábavnosti. Holt budoucnost středoproudního řemesla leží v pořádném tempíčku, předimenzované ale cool akci, trochu přemrsknutých hereckých výkonech a všudypřítomném digitálnu - lets deal with it.

• 21.5.2010  02:01
    Solomon Kane (2009)

Mohlo to dopadnout jako s láskou nakroucené béčko pro nerdy. Má to totiž mocinky hezoučké špinavoučké obrázečky! Bohužel, takhle královsky to zcela určitě nedopadlo. Kvalita bojů upadající, mytologie filmu mišmašoidní a natvrdlá. Scénář jde od úseku, kdy se na plátně objeví ta ženská, nejkratší cestou do kopru. Morálka hlavního hrdiny k zahihňání - jinak good job, Jamesi. Ale je to pro veliký úspěch až konec, který naplno dosahuje "kvalit" Lambrusca, levného italského vína z oblasti Kampánie, které není ani dobré, ani se z něho nedá pořádně ožrat. Otázkou zůstává: je SOLOMON KANE nekvalitní jako Lambrusco Rosso, nebo dokonce jako Lambrusco Bianco?

• 24.9.2009  19:42
    Star Trek (2009)

Ten heroický americký patos, kterým jsou tyto a podobné blockbustery bohužel celkem pravidelně přeplněny až na půdu, začíná mít opravdu zásadní vliv na mé (ne)rozdělování hvězdiček. Škoda, protože to, co zbývá, by se dalo označit za velice ucházející futuristickou pohádku pro (ne)dospělé, které nechybí emoce, triky ani pěkné a decentní herecké výkony. Vyštípat z toho laciné sladkobolné scény do řekněme 100 minut a je ze STAR TREKU dokonalá letní limča. No, nestalo se tak (60%).

• 8.4.2010  21:29

Velevážení ČSFD hltači mých hodnotných a nadčasových komentářů, de to. Kupříkladu ta scéna v au'táku, kdy se po dané bloncce sápe bezzubá cikána, chystá se jí uhryznout minimálně celou dolní čelist, jenže se jí mezitím nějak vykutálely umělé zuby z huby, pročež bloncku jenom tak oblíže slinama o barvě a hustotě dobře uvařené svíčkové omáčky, tak ta je opravdu výživná. Takových duševně nemocných lekacích & kyblíčkových sraček je do DRAG ME TO HELL nemrdáno samozřejmě více, což je výborné. Oproti tomu vyvolávat duchy mě těžce nebavilo už jako děcko, a myslím, že se s tím, jak budu dál stárnout a debilnět, nic nezmění. Navíc je to fakt hodně digitální, takže jsme furt na půli cesty; rozhodně ale žádná nuda.

• 9.2.2010  00:14

Slashýrek jak noha, mmmuc! Černý, krvavý, teatrální a na hlavu padlý. Tedy výborný. A hraje tam Miuška z CALIFORNICATION, pro veliký úspěch zase pěknou flundru! Moje babička by sice zajisté prohlásila, že něco takového jsou schopni natočit a zaplatit snad jenom Američani, ale... no, de to a nedře to!

• 24.6.2010  14:56

Nová videa, ale ne nové informace. Opáčko pro základní školy. Příliš mnoho povyku pro trapně cenzurované cosi. Uondanost. Depááák, celkovým zážitkem nesahá tenhle dokument Stoneově "filmu o tom, jaký Jim Morrison až tak úplně nebyl" ani po Jimmyho kožeňáky.

• 26.1.2010  23:20
    Triangle (2009)

Vzhledem ke zkreslujícím 64% na CSFD (a režisérovi totožném s polodementním filmem CREEP) jsem mimořádně překvapen kvalitou a mám podezřele dobrou náladu, takže TRIANGLE věnuju pár bodů. [1] Nápadově se jedná o vykrádačku THE X-FILES epizod Dod Kalm (2. sezóna) a - jaké překvapení - Triangle (6. sezóna). Kde se potěšil inspirací tenkrát Chris Carter, nevím. Každopádně Dod Kalm je ještě tíživější a mrdlejší než tohle. Pro osvěžení paměti připomínám, že se jednalo o výlet Muldera a Scullyové do nějaké alternativy Bermudského trojúhelníku nad nočním Norskem. Na lodi samotné pak začali vinou snad nějaké rzi ve vodě zrychleně stárnout. Jak by řekla Hirnlego: vodlet jak sviňa. [2] Kameraman je velice šikovný, potěšil. Efekty chutné (bouře, rozlámaný obličej v roztřískaném zrcadle), akční scény napoprvé rozhodně napínavé. Celkově sbírat střípky příběhu TRIANGLE působí cool dojmem. [3] Předvídatelnost filmu stojí opravdu za starou bačkoru. Výborně, výborně, výborně. Jako by ten film počítal s tím, že musí žít rychle, protože umře mladý, neb je hned po deseti minutách napínavý a akční. A konec, konec si vyloženě dělá, co chce. DONNIE DARKO hadra, guyses! (80% a šel bych i na *****, ale podruhé už to asi bude nuda)

• 15.9.2011  23:32

Pokud jednou bude na Wikipedii kategorie "100 nejlepších filmů, kterým nejvíc uškodila stopáž", ENTER THE VOID by měl věčně smrdět hned na prvním fleku. Jenom z použitého materiálu půjde nastříhat výtečnou porno-kompilaci (a já DOUFÁM, že to fakt někdo zrobí), košatý drogový all-in-one trip, nebo skutečně vtipný šot, jak v jediné roli utrápit a duševně i tělesně obnažit herečku (sjetá nebo ošukaná Paz de la Huerta BTW vypadá jako zmastěný Jim Morrison). Máklé, depresivní, bez rokenrolu, rozhodně zajímavé, (pro mě) určitě nedokoukatelné. A pokud někde kolem 150té minuty zatočí kamera přímo do kundy, tak se bez toho protentokrát nějak obejdu.

• 11.12.2009  21:11

Výtečně - první opravdu zásadní film pro rok 2009, který jsem viděl. Mohu tak konstatovat díky fenomenální (a upřímně doufám, že i oscarové) Sarah Michelle Gellar, dobrému tahu na bránu, kdy se film prohryzává až na samou dřeň jednoho z největších problémů moderní doby, a jednomu z nejemotivnějších konců, které jsem ve svém třiadvacet let "dlouhém" životě viděl. Pár klišé se sice zevrubně snažilo degradovat o třídu níž, hlavně společné orgasmy začínám fakt upřímně nesnášet, ale brutální lidství sem přenesené přebije všechno. Čmuchám nové jak herecké (SMG, Jonathan Tucker), tak režisérské (Emily Young) talenty. Takže tedy pět, ale pro tenhle typ filmu jsou CSFD hvězdy stejně mrhání časem. Mimochodem, ono je to skvělé i audiovizuálně, a kdybych věděl o nějaké sebemrskačské klapustýně s podobnými sklony, vrazil bych jí do ruky tenhle film, stejně jako začínajícím psychologům, nebo komukoliv, kdo si chce jenom rozšířit životní obzory v oblastech, které jsou pořád tak trochu tabu a k nedělnímu obědu se moc nehodí.

1 3 4 5 6 7 8 9 15 22 29