Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29
    • 18.3.2009  21:22

Benjamin Button mě, když už ne úplně roz*rdal, tak "jen" dostal. Trvalo mu to sice nejmíň 2 hodiny, kdy mi nezbývalo než mistrovi v ubrebtaném, pso-čumákoidním "úvodu" flegmaticky důvěřovat, ale co naplat. Fascinující finální třetina, kdy Kate "dorostla a předrostla" Brada, mi přišla naopak příliš krátká, nad níž zamyšlení musí být pro každou inteligentní a/nebo citlivou a/nebo životem ošlehanou duši čirou depresí - ne, nikdo normální by dozajista nechtěl žít jako Benjamin Button. Jak moc hezky napsal Lima, babičky a dědečkové si, jak pevně věřím, popláčou. Prakticky dokonalý vizuál, kulisy a pastelčičková atmosféra je u Finchera už samozřejmostí, každý to vidí a netřeba ji rozvádět. :-)

• 17.7.2012  14:39

Tři smradi se rozhodnou, že fragnou čtvrtého, bo se zdá mít hubu na špacýře. Nikdo ve filmu mě nebyl sympatický, nelíbil se mi ani kuštíček nizozemské společnosti a etikety zde odprezentovaný, přechod z mindsetu "já se tě bojim" na "chci tvoji krev a chci ji hned" je zde fakt o ničem. PŘESTO SE DOKÁŽE ZAŽRAT POD NEHTY JAK ŠPÍNA Z CHLÍVA, protože se ti kluci i k sobě navzájem chovají neskutečně chladně, a s žádným exekutorem činu nelze v žádném případě sympatizovat - jeden se na to snad i vyloženě těší, aniž by přitom dokázal sáhnout nějaké tenistce ze sousedství na číču, to je velice zajímavé. A poslední věta je pro celý film zhruba tak příznačná, jako Bohúšovo dědické "teď si vás kupim všechny". _____ P.S. dal bych daným frackům z placatozemě vyjet na Ukrajině, Velamosce, či Libertě trasu Hutisko - Soláň - Karlovice, aby přestali mordovat a přišli na jiné myšlenky ,-)

• 23.7.2009  12:58

Líbivý nízkorozpočťák z rodiny EASY RIDER, JUNO nebo INTO THE WILD. Tedy výborný. Někdy je těch flashbacků a příbuzenských oplejtaček (no jo, umírá, já vim) až moc, naopak styl vyprávění mi seděl a že si JJ vystačí s jedním psím pohledem, to mi taky nevadilo. Intermezza typu prsatá rančerka nebo kačeří Stanley Cup jsou strašně zajímavý. A vůbec, Kanada je nelidsky krásná země a tenhle film by měly místo keců promítat všechny kanadský cestovky, pokud u nás teda nějaký operují. _____ Drobné zamyšlení mimo mísu: EASY RIDER je sice strašně starej a roztahanej film, ale koncept "motorka + muzika + tragédie + volnost + drogy" (OK, ty v ONE WEEK absentují), který v podstatě vymyslel, bude fungovat ještě tak 100 let.

• 5.4.2009  00:19

Takový ATONEMENT 2 + Kate v rouše Evině + trocha sexu = pořád nedostačující výsledek. A ty skoky v čase jsou značně nevěrohodné. Nemám rád Ralpha Fiennese, neumí pořádně hrát. Nehledě na to, ten film je přes palčivé téma strašný psí čumák... P.S. já vím, je to trapný, ale reklamuji ženskýho Oscara ve prospěch Meryl Streep v DOUBT.

• 27.7.2009  15:07
    Rallye smrti (2008)

Vostré béčko s koulema - velkýma, špinavýma, chlupatýma koulema. Teda, dialogy tahají za ušiska, ale na trati (= naštěstí většina času DEATH RACE), na trati to je jiná! Dost okatě inspirováno videohrou DEATH RALLY od Remedy (portfolio šoférů - v obou záležitostech se vydařilo a kult Frankensteina by se neztratil ani v o 300% serióznějším snímku) a MASHED (pravidla, forma destrukce). Anderson je muž specifického talentu a do budoucna by s ním mohla být ještě sranda, pakliže si nechtíc nenasere do vlastních gatí projektem typu ALIENS VERSUS PREDATOR. (70%)

• 3.11.2009  18:26
    René (2008)

Bylo by zajímavé sledovat, kterým směrem by se Rendův život špacýroval, kdyby a) nezahořkl (nebo si nenašel tenhle ještě komunistickej přehmat jako alibi) hned po tom přísným a přehnaným prvním trestu, nebo b) nebyl zbabělé, apatické a celkově šolichantské povahy. To by pak nejspíš vesele koňoval kávu a cigára s vězni kalibru Jirky Kájínka. _____ P.S. ten cover je neskutečně přitaženej za vlasy a ne moc korespondující s relativně sympaticky vypadajícím člověkem. Paní Třeštíková už Rendu asi nemá ráda. Holt neměl ztopit a "prokurvit", jak by asi sám prohlásil, tu kamerku. :o)

• 5.4.2009  14:00
    Rocker (2008)

Ty seš Curtisova matka? Devět měsíců strávených v tobě, hmm, dal bych si říct... 60% [výjimečně viděno s CZ dub]

• 21.1.2009  17:52
    RocknRolla (2008)

Mile šílená / šíleně milá gangsterka lepší než WANTED, avšak horší nežli THE BANK JOB. Ty kraviny kolem feťáků, teplých rockerů apod. bych v rámci snesitelnější stopáže vystříhal. Taktéž SMOKIN' ACES mě bavilo více, ne proto, že by snad bylo lepší, ale proto, že skoro nevylezlo z kasína. 70%.

• 9.1.2010  19:01

Konečně někoho napadlo převést populární a těžko překonatelnou windowsovskou hru Hledání min na filmové plátno! _____ OK, teď zhruba o 8% vážněji. Žil jsem v představách, že se Amíci jezdí do Iráku jenom opalovat, obsrývat od ničeho k ničemu, šolichat na hlídce z bodu A do bodu B, a nakupovat zvířecí porno (což podle filmu HURT LOCKER teda opravdu dělají). Když ve třetí řadě CALIFORNICATIONU o sobě jedna kurtizána prohlásila, že má momentálně kundu jak předměstí Bagdádu, pojal jsem prvotní podezření, že třeba ne-e. No a v HURT LOCKERU jsem pojal všechna další podezření. Nejlepší částí filmu je překvapivě stejně jedna taková fajná přestřelka v poušti. _____ Kathryn Bigelow podezřele vidí do chlapů. Pokud někdo jako Scorsese nenatočí podobně napínavý trhák o opožděné menstruaci, může se z toho časem stát významná voda na mlýn různých feministek.

• 26.8.2010  14:04
    Smrtící plavba (TV film) (2008)

"Nemusíte být blázen, abyste mohli vykonávat tuhle práci, ale pomáhá to." Jinak mě to moc nebavilo, příliš repetetivní a uměle vyhrocený. Přiznávám, že předtím jsem o takové práci s permanentním nožem u krku neměl ani šajn.

• 16.3.2009  21:19

Sněženky to mají zpočátku rozjeto dobře, ale pak se začnou nechutně plácat v plejádě více či méně podivných situací, takže i kvalitní machr Duchoslav a můj oblíbenec Suchoš zde válej celkem zbytečně. Kdepak, na takhle depresivní a ufňukanej film je tohle jednoduše málo hluboký a velmi se divím, že na to někdo vůbec lezl do kina - moje vrstevníky to nemá moc čím zaujmout a ti, kteří se s původní studentskou veselohrou generačně svezli, budou z filmu tak maximálně zralí na mašli, protože jim skoro celý herecký ansámbl vlastně ukazuje, že jejich věková kategorie je už tak nějak v prdeli. Želbohu dost zbytečný film, nicméně na druhou stranu - ta Slovenka, co nedávala "Ř", byla moc sexy. :o))

• 12.8.2014  00:58
    Soukromé pasti (TV seriál) (2008)

Někde na internetu jsem si před časem přečetl, že existuje jeden seriál, v němž nějaká mě neznámá ale ňam česká herečka vyplázne kundu, a tak jsem se šel s neskrývaným zájmem poohlédnout po nějakém linku na cuc. Jelikož šlo onu kundu celkem detailně shlédnout už z náhledů na Uložto, největším překvapením tedy zůstala kvalita daného dílu s tolik slizkou atmosférou, že se mi málem vykutálely voka! Všichni to zahráli tak přesvědčivě, jako by odmala měli doma jeden velký incestní pedofilinec.

• 12.9.2008  02:37
    Speed Racer (2008)

Já nevim. Nevim, nevim, nevim, nevim, nevim. Überbarevný SPEED RACER možná disponuje zajímavým hereckým obsazením (ač některé herce s překopanými účesy atd. zprvu asi moc nepoznáte), ale podle mě teda neredefinuje nic. Vzato kolem a kolem, osciluje kvalita filmu mezi ***** (všechny závody) a * (všechny dialogy - au au au, to nám to dneska kurevsky tahá za ucho - čestnou výjimkou budiž nesympatický Michael Caine-like konspirativní boss konsorcia). Plus nějaké drobné navrch za pokus o věrohodné reálie na pozadí skrznaskrz nevěrohodného filmu, kterej rozhodně nelze brát vážně. Weeeeeird.

• 14.9.2008  03:44

O Noulenově vlajkové lodi pro rok 2008, kocábce DARK KNIGHT, se toho v rekordně krátkém čase nakecalo až dost, takže to vezmu jen tak z voleje. ------ Není to hype. No, alespoň ne vyloženě. ;-)) Jako Batmanímu (a vůbec komiksovému) skoro-analfabetovi mě některé vedlejší postavy a jejich řekněme sekundární problémy, dané Batmansko-Jokeroidními konsekvencemi, až tak úplně nebraly, což se dalo předvídat, a nebál bych se o ně zkrátit tu macatou stopáž. Co potěšilo, a to tak, že velmi - možná bych řekl až nadchlo - je Joker, jehož jízdu s úsměvem na rtech je třeba hlasitě podporovat (nebožák Ledger fakt zaválel), stejně jako jeho radovánky z tužkou. Kulervoucí akce je dle tuny überoslavných reakcí do spoďárů si ustříkávajících uživatelů jasná věc, ale nečekal jsem na úrovni také rozprávky mezi postavami (zvláště Batman vs. Joker), ani závěrečné filozofování nevadilo. Jak už tady někdo správně podotkl, ten film má všechno a pro každého něco, ať jste chytrý, hloupý, akčně nadržený, či Batmana neznalý. Horší *** s tím, že některé scény (banka, tužka, nemocnice apod.) zřejmě vejdou do dějin. ----- P.S. Mannův HEAT je lepší. :))

• 28.4.2009  14:32
    Tobruk (2008)

TOBRUK je dost divný film. Pár válečných věcí, kde se v podstatě nic neděje a jen se snaží vypadat hrozně pocitově, už jsem viděl, leč je smutné, že se k produkci podobných snímků přidali i čeští filmaři. Mimochodem, chovat se takhletak skuteční čeští legionáři, značně by Hitlerovi tu válku usnadňovali. Bezbarvá okrová tuctovka, kdy hegemonii slovensko-českého vtipkování, eventuálně nivého lkaní nad čímkoliv, co je po ruce, tu a tam rozveselí nějaká ta končetina poletující vzduchem - nic víc, nic míň.

• 11.9.2011  21:21
    Treevenge (2008)

No, no, no, I just wanna fuck on Christmas! _____ Tvrďárna. Zajímavé, že se mě YouTube zeptal na věk, až když vánoční stromek vyšukal dřevorubce přímo do análu, jen aby o pět metrů vedle přišlo kompletně o hlavu fajně růžovoučké novorozeně... P.S. ten italskej la-la-la Oplodňovák je samozřejmě z filmu KANIBALOVÉ, který bych rád dal letos POD STROMEČEK;-) mámě, a to myslim, že konkrétně ze scény, kde italský reportér vášnivě mrdá italskou reportérku na poražené kokosové palmě; užitím ve "filmu" TREEVENGE se jeho odborný status nicméně mění na Zasouvák. KONEČNĚ JSEM LETOS VIDĚL NĚCO DOOPRAVDY ZAJÍMAVÉHO:-) _____ Viktooorka: netrojči, nebuď blbá, lesní smrková monokultura, to není žádná příroda, nýbrž bu$ine$$. Člověk dal, člověk vzal...

• 5.11.2009  22:53
    V Bruggách (2008)

Skoro furt se tam žvaní o Bruggách, až ta belgická ďoura na 107 minut chtě nechtě zkultovní, což filmu dává koule. Podivné chování postav spolu se zranitelností zhruba na úrovni hráče Wolfensteina 3d na obtížnost "I can win" filmu ty koule zase bere; takhle je to jen přehnaně artová, kolem a kolem neškodná kriminálka za lepší ***, jejíž konec jsem předvídal už někde po čas druhé třetiny snímku - prostě se o tom strašně moc žvanilo. Na zabití kratšího večera dobrý, leč druhou Amélii, vylepšenou o trochu z lebky vyhřezlých mozků, bych v tom za každou cenu našminkovaným filmu nehledal. Velkým plusem je též velmi civilní poloha vyobrazených gangsterů.

• 28.2.2009  16:39
    Valkýra (2008)

Ale jo. Bryan Singer to zvládnul celkem svižně. Kupodivu největší průser na VALKYRIE není to, že víte, jak by měla skončit, ale výkon Toma Cruiseho, který nedokázal ani z napůl slepého a napůl bezrukého důstojníka dostat nic pořádnýho a kterého ve filmu přehrávají nejen všichni ostatní nacisti, ale v podstatě kdokoliv, kdo se mihnul před kamerou alespoň na 5 sekund. Dokonce i ten Führer, mluvící anglicky... Filmu lze možná právem vyčítat přehnanou dokumentarističnost (ala UNITED 93, ZODIAC), ale z mého pohledu to Valkýře spíše pomohlo, protože jsem se u výjevů Cruiseho rodinky stejně nudil a musel bych jít s hodnocením ještě víc dolů. Též škoda, že absentuje nějaký silnější moment či nějaká trhlá (fincherovská) sekvence s kamerou. Anyway - 70%.

• 20.11.2009  22:48

Rafinovanější a zábavnější podívaná než Epilog, ale chtělo to vidět jeden a půlkrát. Obzvláště vězeňský masakr motorovým jeepem je fajný jak chleba s máslem, a kdyby se film nerozjížděl, jako kdyby měl v gatích těžce nasráno, mohlo by to bejt i za pět - holt krásný řemeslo.

• 20.11.2009  22:48

Skoro stejně dobré krmivo pro chlapy jako Prolog a interakce "Mesrine versus lid francouzský" (rodinný výlet s lumpy, pragmatický dědeček) jsou vyloženě eňo ňuňo, stejně jako Mesrinovy obličejové a váhové proměny. Gérard Depardieu mi zase po hodně hodně dlouhé době připomněl, jaké to je, setkat se ve filmu s dvojrolema. Nebejt toho dementního spoileru na začátku Prologu a vlastně i na coveru filmu, tak je ten natahovanej konec snad i napínavej. Takhle nechápu, co ty režiséry vede k tomu, vyžvanit to ven po 30ti sekundách.

• 1.1.2010  22:20

Tento film je pěkně nadržený. Moje vůbec první setkání s Woody Allenem. Tak trochu musím přiznat, že jsem z Allena jelen. Fajn, že je na CSFD jeho adresa. Mohl by za mě chodit na zkoušky psychologického charakteru. Co? Woody?! (Že nejerotičtější oplodňováky, erhm vlastně filmy, v Hollywoodu momentálně točí 76letý "dedko", je shame pro mnohý mladý režisérský ucha. Trošku.)

• 25.9.2010  21:40

Myslel jsem si, že dva nazdárci slezou Eiger, Hitler je oba poplácá po zádech, zabéká se nějaká patetická bavorská lidovka, a samozřejmě společně ošukají tu reportérku, protože mají koule a duši, zatímco ten vyčuchlý reportér (kolem kterého se děly ve filmu fakt nudný věci) jako že né. Naštěstí ze Stölzlovy kinematografické dělohy nakonec vylezlo něco docela jiného. I když, naštěstí, to mohlo v případě NORDWAND znít pěkně masochisticky. Jo, jo. Někdy i každý nezmodralý nepomrzlý prst dobrý.

• 5.1.2009  20:17
    Vévodkyně (2008)

Po THE OTHER BOLEYN GIRL další v tichosti přicházející, umírněný film na relativně odporné téma "dáš / nedáš mi syna"... Který až na docela hezkou a docela talentovanou KK nemá absolutně co nabídnout. Nechápu, kde tyhle filmy s lehce telenoveloidní zápletkou berou tu drzost natahovat se do dvou hodin a přitom nezmonitorovat ani ždibíček vévodčina dětství - možná by tak vzniklo alespoň minimální pouto & soucítění s postavou. Shadwellek to s tou sterilitou napsal moc pěkně - když není v cajku režie, kamera ani scénář, pak jsou všichni ti dobří herci a herečky na nic.

• 3.2.2009  14:05
    Výměna (2008)

Na CHANGELING, snímající winevillský masakr z úhlu právem hysterické matky, jsem se těšil jako rozmlsané prase na tatranku a nemůžu se ubránit dojmu, že mi Clint hodil tatrankou pouze obyčejnou a ne třeba arašídovou, protože jsem měl dost dlouho pocit, že vlastně koukám na takového horšího ZODIACA z trochu starší doby. Na druhou stranu, CHANGELING obsahuje hned několik elementů, které doslova volají po tom, aby byly navždy zapamatovány. Za prvé je to Angelina Jolie, ve které jsem tu mateřskou potvoru opravdu cítil. Za druhé - výtečná hudba a vizuál. Tak stylová 20. léta USA tady snad nebyla od Mendesova vypiplaného ROAD TO PERDITION. Do třetice všeho dobrého, pokud byl Eastwoodův záměr, abych já jako divák odcházel od CHANGELING v dobrém slova smyslu naštvaný a zhnusený, pak se mu ono mysteriózní "něco" vydařilo. 60% s tím, že se se moc těším na GRAN TORINO.

• 13.12.2008  20:37
    Wanted (2008)

Decent stuff. Moc se mi zamlouvá ten situační progress Angelínky. Nejdříve jsem viděl její prsa (Foxfire), potom skoro všechny ostatní partie (taková ta roztomilá středověká blbůstka s neroztomilým Piercem Brosnanem) a nakonec celou paní za volantem Žigulu! Fajn, dost tokání a teď k filmu. Timurek relativně umí, rozhodně je to audiovizuální kouzelník, tu a tam si něco uždíb z FIGHT CLUBU, tu zas malinko loupe perníček z MATRIXU, ale OK, whatever. Ode mě si zaslouží ošidné 3 hvězdy, tedy stejnou výplatu jako předchozí dva zmíněné idoly nejednoho puberťáka. :)

• 30.3.2009  02:12
    Wrestler (2008)

Tííí vado, to byl ale rokenrol - a snesl bych i delší. Je to asi trochu paradox, že mě z celého filmového panoptika pro rok 2008 nebral nejvíc přechytralý okatý přičmoudlík z chatrče, ani Angelina Jolie s obrklóbrcem přes dvě třetiny hlavy, ba ani Clint Eastwood co vyměnil andaluského hřebce za hřebečka od firmy Ford, nýbrž trio papírových nicek: na všem možném závislý strejc-wrestler, pravá americká kurtizána, co už asi krásnější nebude, a úsměvně tvrdohlavá dcerka. Což je mimochodem trio, kde jsem se s každým dokázal aspoň trošku ztotožnit, protože sám sebe huntuju monumentálně, k vlastnímu otci se chovám navlas stejně a ve svý práci jsem taky tak trochu děvka. Jsem rád, že do toho nešli Cage se Slyem, jak je nahoře proklamováno uživatelem Don Corleone, protože jsem přesvědčen, že by tím WRESTLER ztratil hodně ze své autentičnosti (čti: zšaškárnovatěl a zpatetičněl by). Mimoto WRESTLER opět potvrzuje, že ty největší majstrštyky často vzejdou z pravého finančního bahna Hollywoodu (upřímně doufám, že Mickey Rourkemu nakonec vyplatili každý slíbený dolar) a nemají na sobě cenovku. ___ EDIT 06/2009___ tak mám kýženého WRESTLERA konečně na DVD. Moje nedávné juchání se tímto ještě více ztvrdilo, tento film sype jako voda a v podstatě nemá jediné průměrné, neřkuli přímo slabé místo. Ten film se musí potkat s mojí zelenoještěří TOP TEN, mmmuc!

• 15.1.2010  23:38
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

To se nám zase jednou v Ameru vylouplo veledílo. Zákon neomylně v rukou penězomlsných, zpravidla však sympatických bajkerů, stupidní motorkářské rules a klišé nejtvrdšího kalibru plus nezbytný kýbl sraček s otravnýma rodinně-moralistickýma plkama k dobru. Sem tam někoho jakože poprávu odkráglujou, načež se chytrým střihem dozvíme, že oni to tak vlastně nemysleli nebo že pro ně existuje akorát rodina, která je jim svatá jak Donu Corleonemu. No prosim. Kdyby se seriál radši věnoval drobnému black byznysu a nějaké klasičtější éře (60s, 70s, 80s; dneska už je to - v době mobilů, japonských kybernetických psů a tamponů s budíkem - smellem trochu out), bylo by líp. _____ Raději si prosvištíme některé klady. [1] Ne, že by se jednotliví činovníci doslova přetrhli, ale herecké obsazení je natolik silné, aby bylo tou lepší stránkou SONS OF ANARCHY. Zvláště atypičtí týpci jako Ron Perlman bohatě stačí, když se prostě někde zjeví. Zajímavý comeback tu slaví nejeden borec z druhé až třetí vlny, jako třeba Drea de Matteo z Joeyho (podprůměrná herečka, ale do role věčně vysmažené maminy se hodí), Mitch Pileggi (Skinnereček z Akt X - nyní neofašista, co evidentně podlehl vůni benzinu, husté), a kul-tov-nííí! Kim Coates se svým neopakovatelným lookem totálního úchyla (což se mu zadařilo už v jiném nádherném béčku - Vodním světě). [2] Seriál má některé příhodné telenoveloidní vlastnosti, konkrétněji když zmeškáte 5 dílů kvůli vykrádačce lokální večerky, je to pořád úplně v pohodě. Takové mírně krvavější pohádky z Arizony. [3] ŽENSKÉ SI TAM BĚŽNĚ DRTĚJ CIFERNÍKY!!! :-) _____ Momentálně (15. 1. 2009) se chýlím ke konci první sérky a s obrovským napětím čekám, kdy si ti chlastem a benálem nasáklí floutci natvrdo vjedou do chlupů, páč vzhledem ke konkurenci (negři, Mexičani, ťamani, špatní motorkáři, práskači, Cops the pigs) jsou doslova jak banda nesmrtelnejch tet.

• 15.12.2008  23:00

Překvapivě kvalitní film plný sympatických figurek s příliš doslovným závěrem, který jsem byl mimochodem rozporcovat na tři kusy (pakliže vás zajímají jen non-OT commenty k filmu jako takovému, dál už rozhodně nečtěte). Po prvních asi 30 minutách se ukázalo, že můj anglickej soused-narkoman, co ve volném a možná taky pracovním čase točí porno, bafnul od elektriky - a že nafukovací Aničky a robertky hoří dobře - takže jsem šel zvrhle sledovat spíše Skleněné peklo (jen Newman chyběl), což je mimochodem horší film než THE BANK JOB. Druhá pauza nevím, nebyla už tak zajímavá - rozhodně nikdo nevyhořel od hlavy až k patě - ale podstatný je, že tento film všechno to courání, trajdání a odběhávání ustál a obstál na výbornou. A že je tahle banální zlodějská příhoda naivní až do sklepa? Whatever. Já po sledování tohoto filmu uvěřím snad všemu.

• 11.1.2008  17:36

Dvě pecky za herce + dobové kulisy, nikoliv za scénář (děravější než švýcarský sýr). Mangolda rozhodně nechvalte, vždyť to není normální, v čem donutil dvojici "zesračekvytahovačů" Crowe / Bale perlit... ;)

• 2.2.2010  01:32

Rozhodně je to obsahově cenný film z kategorie "déčko pro celou rodinu", akorát je to místy příliš zmatené a hlavně, duchové mrtvých holčiček a sorry-ování s k pomodlení zaťatýma pěstičkama týhle matky roku do vážného filmu s údajně věrohodným skriptem ze soudní síně prostě nepatří, to se na mě pane O'Havere (kdo to sakra je?) nezlobte. _____ Jestli klučina z IDI I SMOTRI potřeboval na place dětského psychologa, kohopak asi využily zde se mihnuvší dětičky po čas svých největších "chuťovek"? _____ Při filmu jsem si hned několikrát vzpomněl na BOYS DON'T CRY, takže výsledná katarze bude asi v něčem obdobná (dále též na KLANSMAN, AMERICAN BEAUTY, SCHINDLER'S LIST).

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29