Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 21.12.2008  23:16
    Cass (2008)

No, asi tady CASSovi malinko strhnu kolektivní hodnocení, ale nemůžu jinak. Prostředí so-called přátel kopané mám rád, výjimečně sprosté a absolutně bezskrupulózní THE FOOTBALL FACTORY jsem si užil, trochu zlimonádovatělé HOOLIGANS s Ejilahem Woodem v hlavní roli mám ještě raději a PROČ je moje srdeční záležitost ("Já pracuji jako sazeč pečiva..."). CASS mi ale zřejmě vychází z celé čtyřky jako dílo nejslabší, asi proto, že přehnaně dokumentarizuje psí život jednoho týpka, který se nechce jmenovat jako ženská a má tu smůlu, že je černej a nejde to smejt. No budiž. Jak ctihodný Cass postupně přichází k rozumu a ve sladkých sedmadvaceti například oznámí vyklepaným rodičům, že se tahá s dívkou, uvědomí si - jaké překvapení - že utéct před svým starým já zase tak dobře nejde a silných momentů v jinak vlekoucím se filmu přibývá. Ale možná jsem jen příliš mladej a nedokážu tento twist z černohubé mlátičky v solidního manžela a otce plně docenit. Nevím... --- V celém filmu mimochodem uvidíte jen zopár bitek - sice když už, tak to doslová lítá - a fotbalové hřiště uzříte leda tak v záběrech jako vystřižených z Bruselu '85. Neříkám, že jsem čekal film o fotbale, ale jedna malá blbá zmínka o George Hurstovi (to je ten týpek, co na ms v '66 ve finále ve Wembley trefil břevno a "byl z toho gól", který znamenal první a taky poslední a jen tak mimochodem neregulérní vítězství Angličanů na Mistrovství světa) v takovým snímku asi taky nestačí. Anyway, tohle na Baníku nezažijete. --- 50%.

• 20.12.2008  15:28

Trochu předlouhé, trochu námětově nezajímavé, ale na druhou stranu oceňuji překvapivě přízemní, vědecký přístup k věci, což se samozřejmě nevidí a hlavně nevídalo tak často. Řekněme, že mě ten pulpy 60s look - ač retro fjůčr je retro fjůčr, že :o)) - přinejmenším inspiroval... Vážně, nejmíň půlku filmu leze děj hůř jak hovno při zácpě (jak nehygienické přirovnání!), ale konec je zase z těch, které stojí za to vidět. Hoďte si mincí.

• 19.12.2008  19:18
    Ucho (1970)

NEBOJ SE, TO HLAVNÍ MÁM NA SVÉM MÍSTĚ. TO ZASE, MYSLÍM, TY NEMÁŠ NA SVÉM MÍSTĚ. _____ TATÍNEK VŠUDE ROZKŘIKOVAL, JAKÉ BUDE VĚNO, JEN ABY KURVIČKU PROVDAL. _____ TI SEM NEPŘIJELI CHLASTAT. PŘIJELI TO DODĚLAT. _____ KDE MŮŽEME MLUVIT? NIKDE. (90%)

• 19.12.2008  16:33
    Objektiv ČT24 (TV pořad) (1987)

Celkem erudovaný pořad, u kterého jsem se bavil i ve svých 10 letech. Bravo, ČT1 - už to asi neběží, co?

• 17.12.2008  23:32
    Oko dravce (2008)

Skutečně cool způsobem natočená limonáda a hovadina, která odsejpá - a to se počítá. Přičemž mě nezaujal ani tak LaBeouf nebo Monaghanová, nýbrž B. B. Thornton v opravdu povedené roli.

• 15.12.2008  23:00

Překvapivě kvalitní film plný sympatických figurek s příliš doslovným závěrem, který jsem byl mimochodem rozporcovat na tři kusy (pakliže vás zajímají jen non-OT commenty k filmu jako takovému, dál už rozhodně nečtěte). Po prvních asi 30 minutách se ukázalo, že můj anglickej soused-narkoman, co ve volném a možná taky pracovním čase točí porno, bafnul od elektriky - a že nafukovací Aničky a robertky hoří dobře - takže jsem šel zvrhle sledovat spíše Skleněné peklo (jen Newman chyběl), což je mimochodem horší film než THE BANK JOB. Druhá pauza nevím, nebyla už tak zajímavá - rozhodně nikdo nevyhořel od hlavy až k patě - ale podstatný je, že tento film všechno to courání, trajdání a odběhávání ustál a obstál na výbornou. A že je tahle banální zlodějská příhoda naivní až do sklepa? Whatever. Já po sledování tohoto filmu uvěřím snad všemu.

• 13.12.2008  20:37
    Wanted (2008)

Decent stuff. Moc se mi zamlouvá ten situační progress Angelínky. Nejdříve jsem viděl její prsa (Foxfire), potom skoro všechny ostatní partie (taková ta roztomilá středověká blbůstka s neroztomilým Piercem Brosnanem) a nakonec celou paní za volantem Žigulu! Fajn, dost tokání a teď k filmu. Timurek relativně umí, rozhodně je to audiovizuální kouzelník, tu a tam si něco uždíb z FIGHT CLUBU, tu zas malinko loupe perníček z MATRIXU, ale OK, whatever. Ode mě si zaslouží ošidné 3 hvězdy, tedy stejnou výplatu jako předchozí dva zmíněné idoly nejednoho puberťáka. :)

• 5.12.2008  22:42
    Tutovka (TV pořad) (1992)

And 1st comment goes to... JEŠTĚŘÁK! :-)) Škoda, že "Babka Tutovka" už léta nežije a točí Mocným kolem bolesti a beznaděje(TM) maximálně tak v nebi.

• 5.12.2008  22:39
    Česko hledá SuperStar (TV pořad) (2004)

Kdo alespoň na chvíli nemiloval "Anetku", není chlap! Na další řady už jsem - a nebojme se to říci takhle otevřeně - moc nekoukal... :)) Ale na té první, na tý jsem UJEL! Njn, adolescence... --- EDIT // LOL @ Zemi11's comment

• 5.12.2008  22:37
    Volejte řediteli (TV pořad) (1994)

"Ne, Nekonečný příběh ani Vetřelce letos potřetí skutečně reprízovat nebudem!" :((

• 2.12.2008  17:24

Miloučký film, který se navíc trefil do nálady. Tradičně dobrý J. Nicholson je místy tak suchý a cynický, že jsem měl drobný problém nekurvit svým přitroublým smíchem VŠ přednášku. "Okamžitě mi přiveďte Carol, vy obludo!" Jen houšť a větší kapky na citrónoidní servírky.

• 1.12.2008  23:39
    Mise (1986)

Od začátku do konce chladné, smutné a zlé, ale stejně mám takový pocit, že za týden si na THE MISSION ani nevzpomenu - přestože je filmů z daného období a dané oblasti spíše poskrovnu. Jinak Robert de Niro zde - jaké to překvapení - opět přehrává všechny. Bože, ten chlap fakt zahraje snad cokoliv.

• 30.11.2008  19:27
    Quo Vadis (2001)

Ulili jsme tenkrát legálně školu - a to se počítá. Mimochodem, nic tak převratně kinematograficky katastrofálního jsem tenkrát na QUO VADIS neviděl.

• 30.11.2008  13:24
    Úplné zatmění (1995)

Nechutná rádoby umělecká slátanina a zhovadilost. Horší 80%ní film na CSFD snad nepamatuju.

• 29.11.2008  19:34

NEBEŠTÍ JEZDCI, to je spíše jen taková dobová banalitka, výjev zachycující asi tak setinu tématu českých stíhačů ve službách RAF, ovšem proti novějšímu, epičtějšímu, avšak jako celek nepřesvědčivému filmu TMAVOMODRÝ SVĚT se mu kolena klepat nemusejí, ba naopak. Příjemná délka spolu se sympatickými hrdiny, provádějícími sympatické věci, způsobila, že jsem se neměl šanci nudit se ani pikosekundu. Jak asi skončil ten Němčour, hm? Překvapivě kvalitní scény ve vzduchu i masky.

• 26.11.2008  10:49

Když mi bylo asi osm a půl, SHAOLING GIGANT a NEVERENDING STORY byly dva moje suverénně nejoblíbenější filmy. Pak je překonal BLACK STALLION, pak ALIEN(S), pak GREEN MILE a SHAWSHANK, pak BRAVEHEART. Tedy ne, že bych toho měl v tomhle frackovským věku nějak extra nakoukáno. Přesto je čas splatit účty a napařit tomuto veledílu (erhm, dobrá, a nebo možná jen "dílu") převážně nostalgických 5 hvězdiček, protože do konce života nezapomenu na smrt velkého Mistra třemi noži do zad, Čchuův konec pravděpodobně totožnými noži, apod. ENDE!

• 14.11.2008  23:21

No, není to moc reálnej film. Rozumějte, byrokracie a válka je v něm určitě OK, a vidět nacistické krysičky prchat z potápějící se Hitlerovy kocábky je skoro vždycky "uííí", ale obecně těm holandským rozvracečům prošlo nějak moc lumpáren. Naopak skvělé je na filmu jeho perfektní rozvrstvení různých emocí, ukázková nečernobílost lidiček v něm, gradace a zakudrlinkovaný, překvapivý závěr. ***** za výjimečný charakter, nikoli za zprůměrovanou kvalitu. A ta scéna s kýblem sraček je celkem mysl rozmrdávající. Hlavní hrdinka Rachel to za celý film řekla myslím výstižně: COPAK TO SAKRA NIKDY NESKONČÍ?! _____ P.S. ve filmu snad není jediná pořádná opravdu válečná scéna - zajímavý fakt, ale ničemu neškodící.

• 14.11.2008  16:13

Formálně bezchybný film, ovšem zároveň docela nepříjemně nudný; politické / sexuální / politicko-sexuální pletky v něm zcela jednoznačně nemají potřebný náboj. Místy příjemně syrové, vyrovnaně zahrané, ale jako celek to prostě nefunguje. Ne u mě doma. Jedna z nemnoha mých hvězdiček putuje na adresu filmu jen díky jako vždy suverénní Cate Blanchett, bez jejíž prezence bych se na ELIZABETH, přestože mě jako historická persóna zajímá, nejspíš hned tak nepodíval. Nemluvě o tom, že "leet" sexuální chování Frantíků je s těžce puritánskou Anglií dosti nekompatibilní a vyloženě mě ve snímku sralo.

• 12.11.2008  21:23
    Oko bere (2008)

Typická čtyřhvězdičková zábava pro všechny bez výjimky (taky se na jedné z mých posledních absolvovaných přednášek šířila laptopy rychlostí prdu :-)), a to jsem byl proti filmu dlouho vyloženě biased. Scénář je klasicky blbej jako klika od záchodu, ale v případě 21 je to vlastně jedno. Zato Sturgessík je opravdu, opravdu sympatický. "You can't always get what you want" song na konci potěšil velmi.

• 12.11.2008  18:49

Pastva pro většinu vašich smyslů, ale obsah mnohdy smysl nedává (SPOILER, drazí čumilové: jedna ze závěrečných scén, kdy Charlotte bastlí fiktivní dopis od rodičů těch frantíckých děcek počas příjezdu nácků, zakončená "perlou" v podobě pistole přiložené k náckově hlavě, je pro mě jedno velké "WTF?!"). Anyway, Cate je krásná blonďatá kobra. :-)

• 10.11.2008  20:38

Na to, že se na CSFD jedná o "snímek s modrou stužkou" (70% - for how long?), jsem mimořádně spokojen. Ovšem žádná vděčná krmě pro optimistické naivky-romantiky! Starou dobrou buranskou Anglii mám jako téma moc rád a THE OTHER BOLEYN GIRL nemá až TAK daleko do kvalit krále celé této líhně, kterým je u mě epické veledílo BRAVEHEART. Herecký ansámbl je zprvu trochu atypický a v kontextu nedávných slavných rolí (E. Bana - MUNICH, S. Johansson - LOST IN TRANSLATION apod.) možná i drobet směšný, ale to přebolí a nakonec zůstane jen lítost, vztek a především jejich mistrovství. Údajnou odfláknutost postav jsem nezaznamenal. EDIT po koukání na seriál TUDORS - sníženo na 3*, kdy TUDORS jsou po všech stránkách lepší, WTZ ;-)

• 8.11.2008  23:25

Zajímavý, opravdu zajímavý nenápadný film, vynikající - abych tak řekl - konstantním sexuálním pnutím, skrznaskrz realistickými rodinnými zašmodrchanci a roztomilou vizuální stránkou. Vlastně se v ICE STORM ne nepodstatný kus filmu děje totální hovno, ovšem zde nejde ani tak o to CO se děje, ale JAK se to děje. Sigourney Weaver - standardně dobrá, Christina Ricci - výborná. Chlapi se mi poněkud zplantali dohromady. :-) 75%.

• 6.11.2008  00:49
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Tsss! Z geeků, nerdů a bůhví, jak se podobné PC & tech only svoloči ještě říká, si dneska střílí kdekdo a líp (IT CROWD), ale hodnocení je zároveň jen orientační po pár dílech, takže může ještě směle vylítnout. Každopádně konstrukt typu "X pak neví, co s kráskou Y" frčí tak nějak vždycky, že, ach jo...

• 29.10.2008  23:14
    Jackie Brown (1997)

Bohužel, JACKIE BROWN psal Taranťák asi za střízliva a střihač filmu byl v době natáčení pravděpodobně na dovolené, takže jsem JB nedokoukal ani kvůli jako vždy skvělému Robertu De Nirovi. Nezajímavý film, který rozhodně nemá na to, bavit 151 minut.

• 26.10.2008  02:31

Dlouhé. Příliš předvídatelné. Trochu samoúčelné, zato trikařsky (kdysi?) velkolepé. Decentní výkon "velké dvojky". Jakékoli záběry dolů byly správně skličující, domnívám se však, že ne až tak díky kameře, nýbrž díky tomu, že jsem trocha akrofobik - rozhodně nic pro takovéto člobrdy, ani pro klaustrofobiky, arsonofobiky a kdoví jaký ještě -fobiky. Jako děcko jsem se rohodně o ty životy tam navrchu strachoval víc. Přesto, vysvětlit na konci hasič McQueen architektovi Newmanovi, jak teda ty ubervysoký hydry vlastně stavět, dal bych asi 4*. Možná.

• 25.10.2008  02:22
    Vertigo (1958)

Velké zklamání (Cival nabudil), od ne úplně TOP a vzájemně nepříliš funkčním (jiskřícím) hereckým výkonům přes přemrštěnou stopáž po místy vážně směšnou technickou stránku. Něco mi prostě zabraňuje udržet na plátně pozornost očí byť jen na pár minut, i když rozjetý to bylo fakt slušně. Kolísáte u mě, pane Hitchcock, kolísáte... :(

• 22.10.2008  01:21
    Čas sluhů (1989)

Ty krávo. Tento ještě za totáče (*hledá smajlík s adekvátně vykulenýma očima*) natočený film mi přišel jako krajně nechutný, což bylo asi hlavní snahou mladé režisérky - if so, pak je tedy výborný. Chýlková, která mi přijde nesympatická i v civilu, se bez mrknutí oka proměnila ve stoprocetní hydru (mimochodem, její frýdecko-místecký původ mě děsí ještě víc). Tuhle kurvičku bych teda nepřál do postele ani chlapovi, co by mi ukradl mé vlastní auto. Nu, každopádně mě sledovat tu couřičku celých 111 minut časem poměrně omrzelo.

• 20.10.2008  15:42
    Samotáři (2000)

PÁR FACEK MŮŽEŠ DOSTAT KLIDNĚ I PŘED JAPONCEMA. _____ Nemůžu si pomoct, ten film má genius loci jak prase. Skvěle napsanej, skvěle zahranej. Hlavní hvězdou pro mě úplně neznámej herec Mikuláš Křen jako projekťák s minikamerou, kterýmu i smutný věci přijdou zajímavý. Jen si tak trochu smotnout brko a napsat nějakej podobnej vlastní scénář... Jeden by se prostě smál, plakal a otlapkával zároveň. (Ale jenom s Labinou, xixi!)

• 19.10.2008  19:05
    Hannibal (2001)

Na strejce Ridleyho spíše podprůměrná zábava za 3,5* minus absence Jodie "Claris" Foster (-1) plus efekt pračky (-0,5) = "zasloužené" 2*. Tento film bych dobrým Chianti rozhodně nezapil.

• 8.10.2008  23:13
    Hodiny (2002)

Takový lepší ATONEMENT a nepatrně horší CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON. Svým způsobem. :-) Harris, Kidman, Streep = skvělí, skvělííí herci.