Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 6.10.2008  21:40

Ano, jsou to opravdoví průměrní američtí loseři, ačkoliv 100% alkáče si představuju poněkud jinak - viď, tati - avšak je samozřejmě otázkou, jestli Stýv Buscemi měl jednoho takového totálního alkáče vůbec představovat. A ano, opět mě film na téma "Ó ty můj nádherný panáku" dojal. P.S. jednoznačný minihrdina tohoto filmu = klučina, co se snad nikdy nedočkal svýho nanuku.

• 6.10.2008  02:15
    Velký útěk (TV film) (2001)

77 uprchlých a z toho 50 zastřeleno "na útěku", 24 deportováno zpět do tábora, 3 úspěšně uprchnuvší. Tohle kolo bohužel náckové vyhráli. Anyway, zdálo se mi, že Clarke (režisér) se až příliš rochní ve smrti, nespravedlnosti, svědomí, žalu ap. melancholických sračkách na úkor oslavování chytrosti a štěstíčka oněch tří hrdinů, což mohlo býti SKUTEČNĚ ZAJÍMAVÉ - nebo jsem kus prospal?

• 3.10.2008  01:49

Tak jsem tento krásně ujetý / ujetě krásný film viděl po dobrých 10 letech podruhé a není to už taková morálku & mysl deformující hromada hnusu jako v nějakých 12-13 letech (nechápu, jak mě k tomu svinstvu mohla matka vůbec pustit - že by zanedbaná výchova?). Lynch samozřejmě nezklamal, film je dokonale zkažen jeho vrcholně nemocnými myšlenkami a nápady, ale v udržování divákovy pozornosti teda moc neobstál. Kromto - je sice hezký, že ústřední páreček čím dál více šuká a potkává čím dál více bizarní lidičky, ale Laura Dern mi s tím svým kurvím lookem nějak nesedla. A údajně geniální konec je zase prosetý debilním patosem. WTF, Lynchi? Tak či onak, dobře, že ten film je. (70% -> 3 a 1/2)

• 3.10.2008  01:19
    Mělký hrob (1994)

Danny Boyle mě potěšil úplně stejně jako u Trainspottingu. Danny Boyle mě děsil řehotající se atrapou lezúně. Danny Boyle zbytečně neplácá o etice, a proto jsou jeho pošahané filmy příjemně krátké. Danny Boyle vykrádá Mafiány. Danny Boyle scénáristicky chybuje, ale přesto si v 1001. hodnocení SHALLOW GRAVE na CSFD odnáší hvězdičkový fullhouse - 90%.

• 1.10.2008  21:13
    Volný pád (1993)

Celkem pyskatá obžaloba věcí, které jsou na draka but we get used to it, s velmi kýčovitým koncem, kde ale podle mě zlo a hloupost zvítězilo nad dobrem, inteligencí a schopností účinně kriticky přemýšlet. Je to už 20 roků, co minimálně v Česku kultovní ekonomicky nehodnotný exarchitekt jaderných hlavic dal se stříkací pistolkou v ruce nažrat žralokům, ale mnohé se stále nezměnilo.

• 29.9.2008  22:28

Želbohu jsem to neviděl do konce, ale tu a tam jsem se doslova dusil smíchy (banánem) - because of valium, které "není až tak úplně valium".

• 26.9.2008  22:34

Žádná extra sláva, dány a pánové - McAvoy je spíše tajtrlík než herec (nadto otřesně dabovaný), Whitaker je jako vždy celkem klasa, ale všechno uhrát nestačí, a ne moc výrazná Andersonová se před kamerou pro jistotu mihne jen v prvních dvaceti minutách. Vedle konkurenčního Bloody Diamond s nepoměrně lepším DiCapriem v hlavní roli dvouhodinová nuda. I když s ucházejícím závěrem (avšak opět - bez kvalitní "evropské" dohry ala Bloody Diamond). Nič moč, Kevine.

• 25.9.2008  13:57
    Valmont (1989)

Dotřetice historický epos natočený primárně tak, aby po něm pokukovali páni akademici a potřetí (předtím Amadeus, a hlavně Barry Lyndon) to na mě bylo moc dlouhý. VALMONT je film, který má v sobě hromadu "alespoň čtyřhvězdičkových" charakterů a několik rajcovních scén, ale mnohem víc by mu slušelo takových 110 minut. Chyba bude určitě na mé straně, ale přiznám se, že údajnou genialitu jistě nadprůměrného režiséra M. Formana nechápu. -- P.S. tohle byla skutečně střelená a divná doba, co se "předepsaného" společenského chování a oblíkání týče.

• 22.9.2008  01:25

Tento film, ač jsem u něj značnou část stopáže prozíval, ve mě zároveň bůhví proč zanechal celkem hlubokej dojem. Možná proto, že druhý den ráno pro mě končilo období válení si koulí & přirozená revolta společnosti :) na pracáku a začínala vysoká škola. :))) I takové capiny dělaj život...

• 19.9.2008  13:44

Vedle dvou svých slavnějších sequelů se THE BOURNE IDENTITY nemá za co stydět. Zasněžená Francie a Švýcary maj něco do sebe. Ačknost se mi zdála dostačující (ve 2. a 3. je strhující, já vím). Nabídnout mě jako divákovi více opravdu dobře rozepsaných charakterů (jako Heat) + aspoň jednu "zaručeně cool scénu na celej život" (jako Heat), dal bych fullhouse.

• 17.9.2008  19:52
    Digimon (2000)

Něco, co de facto kopírovalo Pokémony, nepatří jinam než do odpadu. Vzhůru do nejhlubších hlubin hajzlu.

• 17.9.2008  04:14

Obdivuju mytologii THE X-FILES i s celou plejádou herců, kteří ji během těch šesti skvělých (a dalších třech solidních) let symbolizovali, a ani sebeblbější nápad Chrise Cartera na tom nic nezmění. Tato closure se ale zřejmě od samého začátku nemohla povést. Chvílemi nesměle ťuká na přivřené (mytologické) dveře, chvílema se snaží rozdrásávat starý rány v dávno nefungujícím vztahu Mulder & Scully, což Akty nepostižený filmový čumil nepochopí a 50% zainteresovaných tak akorát nasere, a ani jedno filmu neprospívá. No a vezmeme-li (přísně) v potaz, že se vláda Muldera posledních X sezón nepřetržitě pokoušela zabít, vypadá děj opět jako nesmysl. _____ David Duchovny, již spíše šoustal Hank Moody než ufař Fox W. Mulder, nemá motiv (rýpání do sestry Samanthy je vyloženě trapně zinscenováno), trápí se a přehrávaj ho i ty tužky zapíchané do lustru. Gillian Anderson, ač zřejmě nepatrně horší herečka než její kolega, je lepší, jenže ani její doktorská dilemata na pozadí mě nebrala. Amanda Peet je nejvýš podprůměrná. Xzibit je - jaké překvapení! - blbě napsaný i zahraný. Billy Connolly jako sympatický (heh) pedofilní kněz ujde, s průměrným scénářem se pere jako chlap a tento souboj jako jednooký mezi slepýma vyhrává. _____ Nemíním tady křičet že je Carter zřejmě po lobotomii, jak je scénka s Bushem vykonstruovaná a trapná, takže vlastně pohřbívá celý film, atp. atp., nijak výrazně se mě tenhle fuckup nedotknul. A to je možná celkový problém filmu - polovina good old smellu je v čudu a celé to funguje asi jako chlap bez koulí. Dobrý drink je přece blbost ředit, že? Nebo jinak - dříve, když šel člověk kolem bedny a dávali tam třeba 04x01 (což je Talitha Cumi nebo Herrenvolk, mimochodem :-)), každý "Iksař" vycítil tuhle svou sladkost podle prvních pár obrázků. To bylo tenkrát. I WANT TO BELIEVE je holt přinejlepším někde mezi a vzhledem k mimořádným zážitkům, kterých jsem se dočkal v epických epizodách typu Darkness Falls, Anasazi, Nisei, Herrenvolk, Memento Mori, Two Fathers & One Son (o kolik lacinější tyto krásné epizodky asi byly) musím ohodnotit tento propad za **. Pokud nášup, tak jedině mytologický - osobně bych klíďo píďo zkousnul i prequel a nezaujatí by se tentokrát, vzhledem k obvyklé akčnosti a nesmírné dynamice těchto epizod - nechápajíce souvislosti alespoň bavili nad prima thrillerem. _____ P.S. kde vyhrabali komparzistku Veroniku Hadravou zůstává největší záhadou od doby, kdy Kuřák vyhrabal Alexe "Játěmulderezabiju" Kryceka.

• 16.9.2008  00:59

Po dlouhé době jsem byl zase naměkko. Opět se mi potvrdilo, že DiCaprio, ten sladkobolný boreček z Titanicu, je možná úplně největší vycházející mužskou hvězdou současnosti - omlouvám se, pane Bale. Jennifer Connely a Djimona Hounsou též nelze jinak než vynachválit. Tomuhle údajnému popcorňáku tleskám. Jenom by mě drobátko zajímalo, jestli tu malou scénku s AIDS-positive kurvičkama opsal BLOOD DIAMOND od LORD OF WAR, nebo to bylo naopak.

• 15.9.2008  20:36

Roztomilá malá potrhlůstka, to je Harold a Maude. Při nesčetných soubojích "Maude vs. policista" jsem se něco nařehtal. Absurdní lidé jsou krásní (v každém věku). 3,5*

• 15.9.2008  02:52
    Dracula (1992)

Veskrze nechutná záležitost, jíž "dominuje" Coppolovo snad nejhorší možné uchycení napínavé knižní předlohy, která se nemohla a nemusela spoléhat na poněkud přebujelé triky s kamerou, a krajně nesympatický, silně přehrávající herecký ansámbl (ač se na place střídaly samé takzvané hvězdy). Coppola je machr na barvičky, vizuálno a eye candies všeho druhu, ale při vší úctě k němu nemůžu hodnotit vejš než hodnotím - ta nevěrohodnost až komiksovost mě vyloženě urážela. Ale zpátky ke klasickému dilematu kniha vs. film - četl jsem část knihy celkem pradávno a to ještě v originále, ale mám neodkladný pocit, že např. to nejlepší z postupného odhalování skutečné povahy Draculova hradu bylo ve filmu trestuhodně odbyto, pokud ne úplně přeskočeno. Nasrat.

• 14.9.2008  03:44

O Noulenově vlajkové lodi pro rok 2008, kocábce DARK KNIGHT, se toho v rekordně krátkém čase nakecalo až dost, takže to vezmu jen tak z voleje. ------ Není to hype. No, alespoň ne vyloženě. ;-)) Jako Batmanímu (a vůbec komiksovému) skoro-analfabetovi mě některé vedlejší postavy a jejich řekněme sekundární problémy, dané Batmansko-Jokeroidními konsekvencemi, až tak úplně nebraly, což se dalo předvídat, a nebál bych se o ně zkrátit tu macatou stopáž. Co potěšilo, a to tak, že velmi - možná bych řekl až nadchlo - je Joker, jehož jízdu s úsměvem na rtech je třeba hlasitě podporovat (nebožák Ledger fakt zaválel), stejně jako jeho radovánky z tužkou. Kulervoucí akce je dle tuny überoslavných reakcí do spoďárů si ustříkávajících uživatelů jasná věc, ale nečekal jsem na úrovni také rozprávky mezi postavami (zvláště Batman vs. Joker), ani závěrečné filozofování nevadilo. Jak už tady někdo správně podotkl, ten film má všechno a pro každého něco, ať jste chytrý, hloupý, akčně nadržený, či Batmana neznalý. Horší *** s tím, že některé scény (banka, tužka, nemocnice apod.) zřejmě vejdou do dějin. ----- P.S. Mannův HEAT je lepší. :))

• 12.9.2008  02:37
    Speed Racer (2008)

Já nevim. Nevim, nevim, nevim, nevim, nevim. Überbarevný SPEED RACER možná disponuje zajímavým hereckým obsazením (ač některé herce s překopanými účesy atd. zprvu asi moc nepoznáte), ale podle mě teda neredefinuje nic. Vzato kolem a kolem, osciluje kvalita filmu mezi ***** (všechny závody) a * (všechny dialogy - au au au, to nám to dneska kurevsky tahá za ucho - čestnou výjimkou budiž nesympatický Michael Caine-like konspirativní boss konsorcia). Plus nějaké drobné navrch za pokus o věrohodné reálie na pozadí skrznaskrz nevěrohodného filmu, kterej rozhodně nelze brát vážně. Weeeeeird.

• 11.9.2008  20:52
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Nejen že se to kreténsky jmenuje, ale nedá se u toho ani povečeřet. V telce to překáží, a koukám, že na to koukaj i lidi, které jsem dříve považoval za inteligentní.

• 8.9.2008  15:04
    Řím (TV seriál) (2005)

Atia! *IN LOVE* Takovou rozparáděnou a čupr mamču, nabádající ke kopulaci již od nejútlejšího věku, by chtěl dneska každej.

• 7.9.2008  01:35
    Studená válka (TV seriál) (1998)

Prozatím se u mého oblíbeného stuffu náramně bavím, ba dokonce na něm ujíždím: Když po tom všem zbydou dva Američané a jeden Rus, pak budu spokojený, protože to znamená, že jsme vyhráli válku. Za výborné rovněž považuju, že se před kamerou zpovídají různý starý vlci Studené války (Kissinger a spol.), oldschool Cold War esa na obou stranách, což je snad poprvé a dost možná (vzhledem k 09/2008 událostem) taky naposledy. EDIT: Bohužel, ne každý díl je dostatečně zajímavý, na rozdíl třeba od SPACE RACE, kterému kratší celková stopáž pomohla každým coulem.

• 1.9.2008  14:16
    Barry Lyndon (1975)

Pchecheche! Nudná pakárna zůstane nudnou pakárnou a může se pod ni podepsat třeba deset Kubricků.

• 30.8.2008  13:05

Tohle nehodnotím, ale na druhou stranu - u kolika filmů v historii si můžete říct, že vás nenudil ani při desátém zkouknutí? Že nerozvíjel žádný děj? Ale prd, rovíjel dějiny! :o))

• 30.8.2008  01:51

Holy fucking hell! Je ironií mít tak skvělý film na DVD s tak zkurvenou stopou. :-/ No jo, neúspěšný rozpoznávač klapačky nebo parašutista ze studánky by si o tom asi pomysleli svoje.

• 28.8.2008  22:28

Krásná paranoidní záležitost, ačkoliv ke konci ROSEMARY'S BABY tak nějak postrádá ty původní grády. Anyway, další komorně hororový renonc splněn. Ještě, že nebudu nikdy těhotný.

• 28.8.2008  04:10
    Excalibur (1981)

Tak jsem si poprvé od útlého dětství oprášil mírně praštěná slovíčka jako Kamelot, Lancelot, Rytíři kulatého stolu apod. Nicméně jsem na vážkách, a to tak, že velmi - EXCALIBUR je v dialozích chvíli rekordně patetický, chvíli naopak správně mrazivý, kulisy tu milé / špinavé / cool "neverendingstoryovské", tu zase poněkud mimo, herecké výkony jdou též od desíti k pěti - spíše teda k těm pěti... Film, ve kterém se bije nejen ultimátní dobro a zlo, ale také dobré a zlé scény, které podle mého neskromného :-) názoru převažují. Škoda. -- PS: v brnění jak vypůjčeného ze Star Wars se šoustat vážně nedá, natož plodně plodit. 2 a 1/2 hvězdičky.

• 25.8.2008  00:38

Sturges a spol. se rozhodli klouzat po celkem tenkém ledíku (ačkoliv, jak varuje tuhle Pohrobek, nevím, proč by se mělo jednat o nějakou ultra fikci, ono se v Říši minimálně "uvažovalo" o kdečem), ale v rámci možností to ustáli bez škobrtnutí. Film je uvěřitelný, velmi dobře zahraný a ani na chvíli vyloženě nenudí / neprudí, a překvapivě silný i v potyčkách. Dobře odvedená práce, což se pozná asi nejlíp podle toho, že fandíte nacistům.

• 24.8.2008  19:28
    Das iTeam - Die Jungs an der Maus (TV seriál) (2007)

NJN, Helmuti..... + proč má i patrně nejkrásnější Němka, kterou se tvůrcům (yey!) podařilo vyhrabat, na očích chlupy? :)))

• 22.8.2008  18:33
    Godzilla (1998)

No to bylo tedy výborný :-) Roland Emmerich = Uwe Boll.

• 20.8.2008  13:23

Tak takhle vypadala válka. -- Třikrát škoda, že o snímku ví jen minoritní množství lidí, bylo by celkem zajímavé sledovat jak / jestli se LONG DAY'S DYING prodírá TOPkou.

• 18.8.2008  03:13

Dobrá práce, ten odpad od někoho duševně chorýho je úplně mimo.