Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 6.6.2008  22:39

Nepěkný prvoplánový kýč z rodiny Shawshanku a Zelené míle - s tím rozdílem, že ve mě rezonuje úplně opačným směrem. Jeden z těch rozežraných filmů, které nemají v TOP 200 co pohledávat.

• 6.6.2008  13:34

Ejhle, Matýsek se nám posral. Možná od trapasu.

• 6.6.2008  03:26
    Byt (1960)

Neuvěřitelně milej film. Tak jako Jack Lemmon, díky mírně lascivnímu bytu na adrese Šoustavá 69, umně šplhal vstříc bezedným hlubinám vlivňoučkých zadků, šplhal film u mě svým hořkosladkým humorem, který je třeba adekvátně přecenit! Jó a když se k tomu přidá převelmi frajerské ústřední duo herců (no dobře, možná spíš trio - před Bytem jsem stejně ani jednoho z aktérů pořádně neznal), praštěný námět jako takový a nadprůměrně úrodné commenty CSFD diváctva (pshimi :))), není vůbec o čem diskutovat. Leda, že byste mi nechali pod rohožkou klíče od vašeho bytu.

• 3.6.2008  22:36

Nestárnoucí, i když opět trochu roztahaná psychologicko-válečná klasika. Výborný začátek filmu ("bloody good fellow" melodie, kočkování britského a japonského velitele etc.) bohužel střídá tu více, tu méně rozvleklá nuda.

• 3.6.2008  22:22

(Nejen) u nás doma / v ženském publiku zbytečně přeceňovaný film, na který se dá díky několika známým a prověřeným xichtům naštěstí celkem v pohodě dívat. Těch 170 minut stopáře raději ponechám bez komentáře.

• 3.6.2008  03:03
    Podraz (1973)

Tenhle múví je tak zatraceně pohodovej, že z fleku navrhuju obohatit jazyk český o nové přirovnání: Bejt v pohodě jako Podraz. Bezchybné trio hochštaplerů Newman -> Redford -> Shaw a několik filmově dokonalých scén dělají z THE STING jeden z nejlepších filmů natočených před rokem 1975, co jsem kdy viděl. Ne-li ten vůbec nejlepší. 90% - začátek pětihvězdičkovej není.

• 1.6.2008  03:28

Typické lepší béčko, vděčný námět snad pro každého, vtipné, s tradičně dobrým De Nirem - tři hvězdičky snad neurazí.

• 31.5.2008  03:40
    Boj o oheň (1981)

Přesto, že je Boj o ááátrr, erhm, teda o oheň, fenoménem sám o sobě, vyniká podle mě tenhle film hlavně v silných momentech (křesání, mamuti, skoro všechno s držkatým Perlmanem). Film je z mého pohledu hlavně o hledání oné subjektivní lidskosti, o křehké hranici mezi zvířetem člověkem, ale připouštím, že to mohl pochopit každý jinak (nebo je to u Annauda spíše ne možné, ale velmi pravděpodobné). Nesmírně se mi líbí vedlejší "rozmnožovací linka" s blonďatým buranem a luntiodní / uvřeštěnou / šedou divoškou: zatímco poprvé se mohla poprávu cítit znásilněna (v momentě, kdy se ji to začínalo líbit, byl buránek pro změnu hotový), podruhé už to vypadá jako normální soulož párku křováků někde z Nové Guineje. Plus konečně víme, jak vznikl misionář. :-)) Skutečnost, že se mi něco takového mohlo vůbec líbit, značí, že kus pračlověka je pořád někde v nás. Film, který je objektivně historicky nepřesný a přesný ani bejt nepotřebuje.

• 29.5.2008  00:48
    Glen, nebo Glenda (1953)

Standardní krávovina s vylízanými dialogy, nic skutečně pozoruhodného.

• 25.5.2008  01:37
    Sunset Blvd. (1950)

Mimořádně nadčasový film. Billy Wilder musel být pro své průměrnější souputníky v křesle režisérském příjemnej asi jako rodina filcek v klíně.

• 24.5.2008  22:59

Starouš bez hluchých nebo alespoň průměrných míst. Veliké vítěztví obsahu nad formou. Henry Fonda! :-) Pan Lumet je po čertech chytrý režisér.

• 24.5.2008  03:44
    Lovci pokladů (TV seriál) (1999)

Díky bohu, že na přelomu tisíciletí jsem už podobným vylomeninám pomalu odrůstal.

• 24.5.2008  03:31
    Tajuplný svět Alex Mackové (TV seriál) (1994)

Baštíval jsem to nemálo, proto těch hvězd jak na kostele, ale dneska už bych si u toho pro změnu nemálo zdřímnul. A teď ke světlejším stránkám - pořád bych u toho prochrápal míň procent času než u Stalkera. :)))

• 24.5.2008  02:29
    Ptáci (1963)

Ke konci se tihle ptáčci proklovali ke čtyřem hvězdičkám celkem bez problému. Zábavný příběh na pozadí a kvalitní dialogy jako obvykle. Hitchcock nebyl žádné ořezávátko.

• 22.5.2008  22:58
    Z pekla (2001)

Překvapivě napínavý film mohutně živící jeden z největších historických bludů všech dob (a to jest postava Iana Holma).

• 21.5.2008  03:39
    Občan Havel (2007)

Inteligentní, ale podvyužitý dokument o člověku, jehož charisma je tak husté, že by se dalo krájet. Je jedině dobře, že podobné věci (zavčasu) vznikaj.

• 21.5.2008  00:37

Dlouho předlouho jsem přehlížel tento film (prý že doják, ach tak, ha ha :). Kurevská chyba! Monumentálně, skoro až nebezpečně optimistický film se asi nikdy neobejde bez špetky vypočítavosti a patosu - bůh chraň ten suchý britský humor: Děcka, dám vám jednu radu. Nikdy nekupujte drogy. --- Staňte se slavnými, budou vám je dávat zadarmo. Spousta příjemných hercí v příjemných rolích plus jeden kultovní opilec. 5*. Proslýchá se, že Vánoce co Vánoce brečí u tohoto filmu i Chuck Norris.

• 19.5.2008  03:11
    Sametoví vrazi (2005)

Odporná, rádoby smysluplná žumpa přecpaná spoustou nesympatických herců. Skoro jako když se někdo vysere na chodníku a nechá to tam ležet... A fakt, že tzv. Second Edition má neuvěřitelných 164 minut, by mě málem rozesmál, nevzít v potaz ta potenciální divácká muka. Svobodo, prosím tě, netoč.

• 19.5.2008  01:13

Cítím se jako idiot. Ne proto, že bych snad nějak výrazně nadhodnotil či podhodnotil tenhle film, ale proto, že jsem si evidentně popletl dvě různé Carlitovy cesty. :)))

• 17.5.2008  04:35
    Kill Bill (2003)

Kamarád kdysi kdesi napsal, že nejlepší PC hra, kultovní FALLOUT 2, je takový KILL BILL herní scény. Jestli to myslel vážně, beru to jako hrubou a vážnou urážku, páč KILL BILL je nudný kýč na facku a ani dvojka není o mnoho lepší. A je mi poměrně jedno, že nad filmem KILL BILL smočili svý talentovaný pacičky Quentin Tarantino, Ennio Morricone nebo Michael Madsen...

• 15.5.2008  03:19
    Akta X - Pravda (S09E19) (epizoda) (2002)

Je mi, jako kdyby mi po devíti letech umřel pes nebo tak něco. Jasný plný počet za 9 (většinou) krásných sérií, za Muldera, Scullyovou, Skinnera, Muže z Pentagonu, Pana X, Maritu, Syndikát, zelené mužíčky... a hlavně za zábavu, nad kterou lze i přemýšlet. Sem tam nás diváky vodili za nos a předváděli všelijaké držkopády, ale pořád to byla velká jízda, ne?

• 14.5.2008  12:27
    Propast (1989)

Pozoruhodný snímek, lavírující někde mezi poutavým béčkem a dramatem, s několika pasážemi (a že jich není málo), kde se Cameron vyrovnal síle Aliens. Zhodnotit ale film jako celek na úrovni Vetřelců IMHO určitě nehrozí, i když je parádní konec hodným prokousání se několika hluchými místy prostřední pasáže. Mary Elizabeth Mastrantonio herecky mnohem méně protivná, než je u ní obvyklé.

• 12.5.2008  13:03

Velmi klasická a velmi zprofanovaná konspirační (rail)road movie, která, jak poznamenal majster flanker, vypadá o 10-15 let mladší, než je... a ne, není to poklona. Do štreky vlakem do Chicaga dobrý, a to tak, že velmi. Dále už jen málo překvapující a hodně úsměvné, nepoutavě překombinované a vůbec, třikrát jsem zývnul. Alespoň, že ty dialogy držel mistr Hitchcock permanentně prokladě vysoko. Ale jinak komorněji, prosím.

• 12.5.2008  01:00

Nezapomenutelná vietnamárna s mimořádně špatným (českým) titulem, slabým (rozjuchaným / americkým / limčoidním / whatever) koncem, super džunglí, super CHRISTIANEM BALEM v džungli (ach, Ch. Bale zaperlil ve filmu, jak překvapivé, ha ha) a... eh, zobecníme a nebudeme ještě spoilerovat, hromadou breberek. Musím se přiznat, že mě tento útěkářský filmeček, ač docela dlouhý, vyjma onoho epically baaad za-to-bych-Herzogovi-ustřihnul-koule konce ani vteřinku nenudil. (SPOILER) Ad mekongské pijavice - šmarjá, Ch. Bale by si snad kvůli roli nechal uřezat i nohu. Smutně krásný.

• 12.5.2008  00:51

Neambiciózní dramedy jako řemen s mým oblíbencem, Mužem s cigaretou, a ještě větším oblíbencem, Chandlerem Bingem. Laciné hamburgery přežvykující Pollak (můj velkej kámoš prozměnu z Casina) a Collinsová taktéž bezchybní. Kdo se v Numb alespoň na jednu blbou vteřinku neviděl v hlavním hrdinovi, obávám se, že neví, co jsou to životní sračky. ;) Suma sumárum, možná že bych šel až na pět zatracených hvězdiček, jenže konec byl... nepřesvědčivý, a to tak, že velmi...

• 10.5.2008  21:15
    Ranč U Zelené sedmy (TV seriál) (1998)

Vynikající seriál se zajímavým námětem - ale zkuste jím oslovit první (a žel asi ne poslední) generaci těžkých nerdů.

• 10.5.2008  19:07
    Critters (1986)

Vždycky mě to bavívalo jen do momentu, než se všecko (naivně) posralo...

• 10.5.2008  14:47

Víte, že v tom hraje Gretzkého manželka?

• 10.5.2008  14:45

Zed FTW v tomto i příštích dílech: To je ruský kolo? Nesnášim ruský kolo! Taktéž "nákup" Zedovy party je legendární. :)

• 10.5.2008  14:39
    Ať žije S Club! (TV seriál) (2002)

Totální sračka. Upřímně, nevybavuji si v dané sféře nic horšího.