Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 22.4.2008  03:34
    Vyvolený (2000)

Velmi efektně natočená hovadina. "Myslím", že shlédnutí Vyvoleného / Unbreakable (to si kurňa ti překladatelé můžou dělat se jménem co chtějí?) v české verzi filmu taktéž dvakrát nepřidává...

• 20.4.2008  04:33

Protože jsem protřelý sběratel a starý okenní šmírák, zakoupil jsem si z plezíru teleobjektiv Jamese Stewarta, a rozhodl se na něj navnadit 8 GB remasterovanou verzí tohoto mistrovského díla, pročež jsem se rozhodl překomentovat svůj původní canc, porozený l. p. 2008. Přestože film zestrál o dalších osm let, zůstane pochvalný. Kvalita dialogů, intelektuální náboj babochlapského dramatu Stewart v. Kelly, velmi velký důraz na detail, skvěle zachycená atmosféra padesátkového sídliště plného zajímavých karikatur jako by nehodlaly zestárnout. Super práce s kamerou, světlem, barvami a stíny také není ničím, co by mělo zajít a zevšednět z pátku na sobotu. Velmi špatný je bohužel samotný závěr včetně laciného pádu, který dnes vypadá jako velmi blbá práce v Photoshopu, nicméně z 95% je film fantastický. Pokud někomu závěrečná pranice přijde laciná a směšná, je to jeho názor, nicméně vystavovat oči takovému "blesku" není vcelku žádná prdel. Vlastně není o co stát. Oči to opravdu slušně dezorientuje.

• 19.4.2008  03:26
    Once (2007)

Připouštím, že tu a tam mívám rozpoložení, při kterých by to bylo tutově "za pět", ale dnes to opravdu není. Irglová se rozehrává trochu vláčně, Hansard sedí jako prdel na hrnec už od první zlodějské scény. Strašně se mi líbil zpočátku (velmi) skeptický šedovlasý týpek v nahrávacím studiu.

• 15.4.2008  06:35
    Kanibalové (1980)

Rovnou přiznám barvu - nebýt všech těch připosraných komentářů, kašlal bych na ten film! Jste každopádně měkké žaludky. :-) Co se mi ale někam "zarylo" byla ta praštěně optimistická hudba při znásilňování. No jo, Italové. Tři hvězdičky a škoda zvířátek, které se připletly těm taliánským buzerantům před kameru.

• 15.4.2008  06:10
    Spartakus (1960)

Kvalitativně velmi nevyrovnaný film (kéž by se ke zvratu schylovalo déle), na kterém ty roky bohužel JDOU vidět. Skoro všechny scény s Ustinovem jsou ale velmi slušné. :-)

• 14.4.2008  02:16

Originální, fascinující, k zamyšlení. Alespoň před mnoha, mnoha lety.

• 6.4.2008  01:33

Láskyplná poetická nuda, která mi ani po třech čtyřech letech nějak nejde dostat z hlavy, viděná v nostalgicky vděčném období, kdy jsem neposkvrněně objevoval 85%ní až 95%ní ČSFD filmy, a kdy mi ještě skoro každý z filmů ukázal něco novýho, nepozanýho, nebo dokonce šokujícího.

• 5.4.2008  22:05

Dobří herci, drsná atmosféra a tah na branku povyšují tenhle film vysoko nad 90% ostatních českých dramat. Atmosféra poválečné české dědiny jak vystřižená, brilantní 'stínová rada'. Jako bych mezi nimi viděl svého pradědečka - lepší 4*.

• 5.4.2008  19:31
    Anglický pacient (1996)

Nečekal jsem moc, ale dostal jsem hovno. Devět oskarů?! Rok 1996 musel být z hlediska kinematografie mimořádně slabý. Juliette Binoche je dřevo. ODPADization.

• 1.4.2008  21:05
    Ed Wood (1994)

Martin Landau jako Bela Lugosi je celkem nezapomenutelný, Johny Depp jako obvykle decentně přehrává. Nechtěl bych to vidět znovu, ale chtěl bych vidět originály. Anyway, proč je výsledek taková nuda, to vážně nevim.

• 1.4.2008  19:34

Už první scény (porod v blátě na tržnici, banda budoucích hrdlořezů, snažících se zardousit malé škvrně, voňavá ale mrtvá Francouzka) mnou docela točily a já se bál, abych nenarazil na další úchylnou středověkou patlanici. Naštěstí se tak nestalo a i když to není na 5 hvězd, v rámci komplikovaného námětu jde o velké Tykwerovo vítěztví. Parfém: Příběh vraha má (narozdíl od svého hlavního představitele - "čichálka") duši.

• 1.4.2008  05:38
    Odplata (1999)

Stárnoucí keťas chce mermomocí zpátky svých pozbylých 70 táců a je schopen pro ně utrhávat ručičky a nožičky, někdy dokonce pozoruhodně vlivným lidem. Hmm. Děj je fakt mimořádně hloupý, čili standardní vymývárna mozku, LEČ natočeno je to rychle, poutavě, na maximum. Slabá hodinka a půl Odplatě sluší, stejně jako Mel "co-byste-si-počali-bez-svobody" Gibson. :-)

• 22.3.2008  02:32
    Páni kluci (1975)

Silné čtyři hvězdičky. Škoda, že se film zřejmě domníval, že jsem nahluchlý.

• 17.3.2008  14:30

Výborná a podceňovaná záležitost :-)

• 17.3.2008  14:28
    Air Bud - Fotbalista (2001)

Epicky špatné, hihňal jsem se tomu jako idiot: seš ty filme ale mizernej!

• 16.3.2008  00:55
    Duchové z Titaniku (TV film) (2003)

Umírněný, nevtíravě dojemný dokument, který neopakuje stokrát řečenou pravdu (případně spekulace), nýbrž přichází s novým a zajímavým fragmentem smutné skládanky TITANIKU.

• 14.3.2008  23:16

Velice dobré, postupem času upadající. Kromto, nemám tuhle x-krát přepranou značku rád.

• 13.3.2008  14:51
    Tootsie (1982)

Překvapivě slabší než MRS. DOUBTFIRE (bůhví jak, ale R. Williams jako baba dokázal D. Hoffmana přehrát), ale pořád "celorodinně koukatelný".

• 9.3.2008  00:23
    Mlha (2007)

Skvostné, jako ostatně všechno od F. Darabonta.

• 8.3.2008  20:54

Vzhledem k námětu je to docela o hubu, ale ani jednou se mnou ten snímek nijak více nehnul.

• 5.3.2008  15:37

Pro pár dolarů navíc MÁ všechny devizy svých starších či mladších bratříčků. Má i spoustu malých, milých, chytrých vychytávek, podle kterých poznáte Leoneho film na hony daleko. Něco tomu ale chybí - chtělo by to buď mimořádnou kvalitu TnZ / DZaO, nebo značně přehodnotit rozdováděnou stopáž. Zle nás Sergio rozmlsal, zle...

• 4.3.2008  08:34
    Roseanne (TV seriál) (1988)

Už si z toho vybavuju jen jeden hlod: Brácho, nechceš se mi do toho jídla rovnou vyzvracet? Mno, evidentně to za moc nestálo. 8-)

• 4.3.2008  08:31

Nepochybně výstavní kousek céčkové kategorie s nejučenlivějšími vidláky I have ever seen. Travolta je tak epicky / komicky trapný, že to nemohu utopit v totálním ODPADu, sorry. My chceme dvojku! :-))

• 4.3.2008  08:25

No uznejte, že u filmu, u kterého jsem v dětství probulel poslední cca třetinu, nelze ubrat plyn z maximálního hodnocení... a nebo možná trošinku jo. ;)

• 4.3.2008  08:20
    Báječná léta (TV seriál) (1988)

Velmi sofistikovaně podané zlaté šedesátky ze dnešního pohledu dosti neamerického amerického seriálu (jen zkuste postavit Kevina do latě např. vedle Beccy z CALIFORNICATION) s jednou ohromnou předností, a to je naprostá a netypická reálnost v postojích i dialozích, díky níž, domnívám se, nebylo třeba v seriálu "propagovat" 60. léta skrze opravdu radikální témata (Kennedy, King, Studená válka, hippies, Vietnam...) - spíš mě napadají ekvivalenty jako obyčejnost, přízemnost, citlivost, srdečnost, nostalgie. Navíc, některé prosté americké postavy (Lauriův bručoun, Landesův protěžovaný křupan) jsou ve svém hrubém mustru naprosto dokonalé. Ani WONDER YEARS se se nevyhnul nějaký ten opakovaný lapsus, jako příležitostné nafukování banálních světských problémů (Kevínek má díru v zoubku, Kevínkovi se zaběhl zhrzený čokl...) a v podstatě v každém díle se ozve úsměvná replika typu "Umědomili jsme si, že tím dnem se něco změnilo...", nicméně aktuálnost toho seriálu je i po X dekádách a o X tisíc kilometrů jinde na zemi pozoruhodná.

• 4.3.2008  08:01
    Inside the X Files (TV film) (1998)

Nesmírně poutavé ohlédnutí Cartera, Duchovnyho, Andersonové, Owense etc. za zřejmě nejlepšími roky mého oblíbeného / bezesporu kultovního seriálu. Narozdíl od většiny televizní produkce si po těch letech JE o čem povídat, takže sondu Inside the X Files shledávám poněkud krátkou... + Zajímavé komentáře "Kuřáka" a "Pana X"!

• 4.3.2008  01:18

Všechny tyhle žhavé filmy ňák zvlášť nelovískuju.

• 4.3.2008  01:14
    Spáči (1996)

Dobře zpracované divácky vděčné téma a nebo taky o něco slabší Shawshank říznutý Tenkrát v Americe a Tajemnou řekou s hodně našlapanou první hodinou. Cítím se poznamenán a nezapomenu -- 90%. Plus zajímavá role pro De Nira.

• 29.2.2008  19:37

Jako malému děcku mě mě to přišlo "hustý", popřípadě "fascinující". Vám ne?! :)

• 26.2.2008  23:16
    Stalker (1979)

Jestli u nějakého filmu nechápu místní kolektivní pětihvězdičkovou hysterii, pak je to právě Stalker. :(