Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

• 14.2.2008  23:00
    Stalingrad (1993)

Překvapivě slabý a nicneřešící film.

• 2.2.2008  15:56
    Alvin & the Chipmunks (TV seriál) (1983)

Celkem náhodou jsem tuhle věc jednou viděl a myslím, že to byl celkem prima seriál pro smrkáče.

• 1.2.2008  15:37

Když tento film dávali v televizi jako žhavou novinku, vnímal jsem to jako film posouvající všeobecnou brutalitu na tachometru zase o trošku doprava, dokonce se mi u něj na chvíli udělalo blbě. Jen zavzpomínejme - znásilněná mamča připíchnutá mečem ke stěně, aby nevyklouzla a dožila se aspoň pár zásunů, Johanka provrtaná šípy, voják schraňující zuby mrtvých nepřátel pro své vlastní kousací potřeby, závěr ve stylu "vše je marnost" - ne, co si pamatuji, tomuhle zvláštnímu Bessonovu snímku středověká nechutnost ani válečná těžkotonážnost opravdu nechybí. Horší epochu na zemi aby člověk pohledal.

• 1.2.2008  02:55

Jedna taková cedule v Golgotě (Fallout 2) ukazuje na sever "New Reno" a na jih "Hell". Konečně tuším, proč asi. Jinak 3 stars. :-)

• 28.1.2008  14:18
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

...už nebaví, leč bavilo.

• 27.1.2008  03:06
    Formule! (2001)

Díky bohu, že Sly označil soudobou F1 za "příliš nudnou" a odtáhl s celým štábem smrdět do INDYCAR. Nevypočitatelný to herecký ďiblík! Tu se ukáže v kultovním fláku, tu zase v monstrózní sračce. Pojďme si to napsat na tvrdku, FORMULE! není ten první případ, naopak její demence je nadčasová. Čůrával jsem u toho smíchy magi v kostkách.

• 18.1.2008  10:58

Nepochybně kultovní pakárna. Nejlepší na ní jsou beztak ty bohorovné až cynické reakce pozemšťanů na podzemšťany a naopak (Měl si vzít šálu, ještě na tom koštěti nastydne! | Slíbili mi vaše ucho. Potřebuju si ho vyvařit...). A v čarodějnickém podsvětí by člověk hltal tamnější mytologii doslova každou sekundu. :-) Vidíte?! Krávy... Taky jsem přepracovaný. :D

• 18.1.2008  10:48

"Pravou českou" (nebo spíš moravskou) vesnici jsem zažil, pád komunismu leda tak s kačerem po dvoře, přesto se v mém případě nekoná ani poloviční nostalgie a své původní hodnocení - poctivou 1 "*" nezvednu, protože se mi z "poetičnosti" závěrečné fackovačky dodnes mírně zvedá kufr, ačkoli chápu, že správná dobová agro komedie se bez svého fackovacího armageddonu zkrátka neobejde. Upřímně doufám, že se snímek SLUNCE, SENO A PÁR FACEK nevysílal různě po Evropě, protože netřeba, aby zbytek světa okamžitě viděl, jací jsou Slované burani, křupani a idioti. Na to by měli časem přijít sami...

• 18.1.2008  10:47

Dobrý den, kozy ven! Sledujeme útok nefalšovaného agrovidláctví na českého diváka.

• 18.1.2008  10:47
    Mrazík (1964)

A pak že z Ruska vzešly jen špatný věci. :))))

• 18.1.2008  10:43

Můj dojem = Rentonův dojem. :o)

• 12.1.2008  18:19

Klaďas se vydařil, záporák se vydařil mimořádně, Texas se vydařil, krvocákance se vydařily... aneb vítejte u Coenů doma. Z druhé strany mince toho parchanta: zápletka žádná sláva na zemi a konec mě poněkud roznudil (3,5*).

• 11.1.2008  17:36

Dvě pecky za herce + dobové kulisy, nikoliv za scénář (děravější než švýcarský sýr). Mangolda rozhodně nechvalte, vždyť to není normální, v čem donutil dvojici "zesračekvytahovačů" Crowe / Bale perlit... ;)

• 11.1.2008  12:28

Páni. Nezklamalo + bude se zřejmě ještě chvíli rozdejchávat.

• 6.1.2008  15:30
    Letohrátky (TV seriál) (1990)

Tak tohle, milí zlatí, psalo! :)

• 4.1.2008  03:15
    Con Air (1997)

Tak nevýrazného (skoro až protivného) Cagea jsem ještě neviděl.

• 4.1.2008  03:13
    Sexmise (1983)

Tuhle polskou pakárnu s hodně zvláštním a hodně dobrým humorem / atmosférou můžu vidět kdykoliv kdekoliv.

• 4.1.2008  03:08

IMHO asi "nejpoetičtější" ze všech dosavadních oslav života v podání dvojice Hrabal / Menzel, co jsem zatím viděl. Nepočítaje nový, přeci jen trochu jiný film Obsluhoval jsem anglického krále. To zas bude v alejích nablito...

• 27.12.2007  14:41

Trochu patetičtější a znatelně hůře obsazený "bratříček" Statečného Srdce. Scény v lesích jsou ale fajn.

• 22.12.2007  21:05

Asi (určitě) to nejlepší od C. Columba - přesněji řečeno, co jiného tenhle "velmi kýčovitý a velmi rodinný" týpek ještě nezbabral? - hlavně díky R. Williamsovi. Nostalgiééééé!

• 22.12.2007  17:49

Who needs a monster. Ještě teď suším posrané a pochcané gatě.

• 17.12.2007  16:18

Senzační úlet. Ještě že je David Lynch takové "pako".

• 17.12.2007  15:51

Průměrně zajímavý film o průměrně zajímavém člověku se silně nadprůměrnými De Nirem a Pescim. I přes kvalitní scény v ringu a několikaminutové chytlavé dialogy (např. De Niro a Pesci, rozmlouvající v kuchyni na téma "podívej se na sebe, seš tlustý prase!") jsem já osobně žádný extra umělecký majstrštyk neviděl (a černobílost sama o sobě z filmu legendu neuvaří, že?).

• 13.12.2007  20:00

Velmi kvalitní, ostatně jako celá první série. Hlavní charakterové rysy Muldera a Scully se hned zkraje hezky vybarvily. Bláznivá scéna s bláznivým Mulderem se sprejem ("X") v oregonském lijáku je prostě nezapomenutelná. Co to děláš? -- Ani nevím.

• 12.12.2007  14:47
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

No jo, no. Z pomyslných 100 příznaků amerických akčních fantasmagorií (TM) jich má Prison Break nejmíň 105, ale první série je takový dramatický fičák, že jsem ji přesto sjel skoro na ex. Druhou sérii jsem ale musel v rámci zachování celkem frajerských čtyř hvězdiček v půlce utnout, překvapivě ani ne tak kvůli rošťárnám typu Jak přišil zvěrolékař pacičku (díky, Kleopatro), ale díky částečně absurdnímu a hlavně nezábavnému ději kolem packalských bachařů. Dva průměrní zmrdečci, řešící krizi středního věku huntem hodného, vtipného a inteligentního (no prostě dokonalého) hlavního hrdiny v rambáckém stylu, no LOL. ___ Postavy Johna Abruzziho a T-Baga jsou skvělé. Sarah Wayne Callies je nadpozemsky krásná. Nemalé vykrádání ALCATRAZu a SHAWSHANKu už tak krásné není, ale zabírá to. ___ PS: jsou moderní harddisky opravdu water-resistant? :-)

• 1.12.2007  05:47

Podle mého rádoby skromného názoru nejlepší česká komedie ever. EVER! :-) (Pelíšky beru jako vážný film)

• 29.11.2007  09:38

Docela sympatické béčko, které se s tím vůbec nemaže. Plus pěkný bobr roztoužené policajtky. :))

• 29.11.2007  07:14

Vůči ústřednímu týpkovi (Paul Walker) jsem celkem netečný, ale jinak jsem se dobře bavil. Vin Diesel je docela fajn badass.

• 29.11.2007  07:06

Nemám rád Tima Burtona, Johnyho Deppa nemusím, ba ani Christina Ricci mi nic neříká - myslím, že to s těma třema peckama pro SLEEPY HOLLOW dopadlo ještě dobře. Ani pořádný horor, ani pořádná pohádka, tak kurňa co tedy? :-/

• 29.11.2007  07:03

Pamatuju si jen, že jsem to viděl v TV ukrutně dávno a že to mělo celkem unikátní atmosféru a dost blbě předimenzovaný konec. (Asi jako The Hitcher z '86 :-))